Šrifto dydis:
2012-01-26

Vandens branginimas atidėtas! Bet tik laikinai…Rubrikose: Namai  Žymos:

Nuotrauka Gintaro Radzevičiaus

 

Šilutės rajono savivaldybės taryboje svarstytas centralizuotai tiekiamo šalto vandens branginimo klausimas pritarimo nesulaukė. Jo svarstymas atidėtas iki kito tarybos posėdžio.

 

Šiandien įvykusio Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje 31-u numeriu buvo įrašytas klausimas „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo“. Tarybai pritarus, juo bendrovė „Šilutės vandenys“ savo paslaugų įkainius padidintų net 59-iais procentais.

 

Šiuo metu Šilutės rajono vartotojams už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą bei pardavimą yra taikomos šios kainos: geriamojo vandens tiekimo vartotojams – 1,92 Lt/m³ (2,32 Lt/m³ su PVM); geriamojo vandens tiekimo abonentams – 1,89 Lt/m³ (2,29 Lt/m³ su PVM); nuotekų tvarkymo vartotojams – 3,13 Lt/m³ (3,79 Lt/m³ su PVM); nuotekų tvarkymo abonentams, kai teršalų kiekis nuotekose neviršija leistinų koncentracijų – 3,07 Lt/m³ (3,71 Lt/m³ su PVM); pardavimo kainą vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas daugiabučio namo bute – 3,24 Lt butui per mėn. (3,92 Lt su PVM); pardavimo kainą vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas daugiabučio namo įvade – 0,34 Lt butui per mėn. (0,41 Lt su PVM); pardavimo kainą vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas individualaus namo įvade – 3,00 Lt namui per mėn. (3,63 Lt su PVM); vidutinę pardavimo kainą abonentams – 6,31 Lt apskaitos prietaisui per mėn. (7,64 Lt su PVM).

 

Sprendimo projekte siūloma nustatyti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, kainą – 8,03 Lt/m³ be PVM (9,72 Lt/m³ su PVM), palyginus su šiuo metu galiojančia kaina (5,05 Lt/m³ be PVM; 6,11 Lt/m³ su PVM), ji didėtų 59 procentus, iš to skaičiaus geriamojo vandens tiekimo kaina didėtų 29,7 procento, nuotekų tvarkymo kaina didėtų 77 procentus. Pardavimo kaina vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas daugiabučio namo bute, didėja 11,4 procento (galiojanti 3,24 Lt butui per mėn. be PVM, 3,92 Lt su PVM; siūloma nustatyti 3,61 Lt butui per mėn. be PVM, 4,37 Lt butui per mėn. su PVM).

 

Nuotekų surinkimo mobiliomis transporto priemonėmis kaina didėja 7,25 procento (galiojanti 11,45 Lt/m³ be PVM, 13,85 Lt/m³ su PVM; siūloma nustatyti 12,28 Lt/m³ be PVM, 14,86 Lt/m³ su PVM). Vidutinė pardavimo kaina abonentams didėja 16 procentų (galiojanti 6,31 Lt apskaitos prietaisui per mėn. be PVM, 7,64 Lt su PVM; siūloma nustatyti 7,32 Lt apskaitos prietaisui per mėn. be PVM, 8,86 Lt su PVM).

 

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija jau patvirtino naujas „Šilutės vandenų“ paslaugų kainas.

 

Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2008 m. kovo 6 d. sprendimo Nr. T1-394 „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainų nustatymo“ 1 punktu buvo nustatytos UAB „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei pardavimo kainos trejiems metams. Tačiau praėjusios kadencijos taryba, turėjusi persvarstyti ir patvirtinti naujus įkainius, sprendimą atidėjo ir paliko spręsti naujai tarybai. Būtent tas atidėjimas yra įvardijamas kaip tokio didelio kainų šuolio viena priežasčių.

 

Tarybos nariai neslėpė nuostabos, kad prijungiant daug naujų vartotojų „Šilutės vandenys“ patiria tokius didelius nuostolius. Kita priežastimi įvardijamas didžiausių šalto vandens vartotojų bendrovių „Biofuture“ ir „Šilutės Rambynas“ praradimas. Tačiau rajoninėje spaudoje rašoma, kad ABF „Šilutės Rambynas“ visgi tebenaudoja „Šilutės vandenys“ bendrovės tiekiamą vandenį. Tik, pasigilinę į teisės aktus ir sužinoję, kad jų mokėta 6,62 litų už nuotėkų tvarkymo kaina už kubą nebuvo patvirtinta Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje, kainą sugebėjo susimažinti daugiau nei per puse – iki 3,07 Lt už kubą.

 

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų didinimo klausimas taryboje sulaukė audringų diskusijų, kurių metu viena po kitos tarybos frakcijos reiškė nepritariančios tokiam dideliam kainų šuoliui. Politikai stebėjosi, kad į vandentiekio ir nuotekų komunikacijas, valdomas „Šilutės vandenų“ bendrovės, iš ES paramos fondų kasmet investuojama po kelias dešimtis milijonų litų, bet tos investicijos neduoda jokio efekto, kuris leistų sumažinti paslaugų įkainius. Priešingai – didina poreikį kelti kainą, nes, esą, padidėjo išlaidos ES paramos investicijomis sumontuotų naujų įrengimų eksploatacinės priežiūros išlaidos.

 

Dalis tarybos narių net atsisakė dalyvauti balsavime. Tarp nusišalinančių buvo ir Darbo partijos frakcijos nariai, kurių vardu kalbėjęs Saulius Stankevičius sakė Ekonomikos ir finansų komitete pritaręs kainų didinimo reikalingumui, bet jo vadovaujama frakcija balsavime nedalyvausianti.

 

Paskelbus balsavimo pradžią, už sprendimo „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo“ priėmimą balsuojančių taip ir neatsirado. Prieš nubalsavus 11-ai, likusiems susilaikius, sprendimas nebuvo priimtas.

 

Tarybos nariai prašė kainų didinimo klausimą atidėti iki kito posėdžio, kad per tą laiką būtų galima detaliau išanalizuoti kainų didinimo reikalingumą, pagrįstumą ir kaip galima būtų tą didinimą sumažinti.

 

Myliu Silute

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Skelbiama šildymo sezono pabaiga Skelbiama šildymo sezono pabaiga 

  Šilutės r. savivaldybė informuoja, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu A1-430 2019-2020 metų šildymo sezono pabaiga skelbiama nuo 2020 » Daugiau

Signalizacija butui: į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią? Signalizacija butui: į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią? 

  Signalizacija – tai vienas patikimiausių namų apsaugos būdų, tad nieko nuostabaus, kad tokia galimybė yra pasirenkama vis dažniau. » Daugiau

Pasiūlyta nauja rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą sistema Pasiūlyta nauja rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą sistema (1)

  Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyrius pateikė pasiūlymus dėl rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą  mokėjimo dydžių bei jų » Daugiau

Šildymo sezono pradžia – jau kitą savaitę Šildymo sezono pradžia – jau kitą savaitę 

  Šilutės r. savivaldybė informuoja, kad šildymo sezonas  Šilutės rajono savivaldybėje  bus pradėtas 2019 m. spalio 7 d.   » Daugiau

Kaip nustatyti būsto kainą? Kaip nustatyti būsto kainą? 

  Nusprendėte parduoti būstą, bet nežinote jo tikslios vertės? Tai tinkamai atlikti gali tik profesionalai, tokie kaip www.vertintojas.lt tačiau » Daugiau

Prezidentė apdovanojo daugiavaikę mamą Oną Venckienę Prezidentė apdovanojo daugiavaikę mamą Oną Venckienę 

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino daugiavaikes motinas ir įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ » Daugiau

Atliekų išvežimas: kur kreiptis dėl šios paslaugos teikimo? Atliekų išvežimas: kur kreiptis dėl šios paslaugos teikimo? 

  Atliekų rūšiavimas – kiekvieno mūsų pareiga. Šiandien galime pasidžiaugti, kad žmonės tampa sąmoningesni,  pradeda labiau domėtis aplinkos apsaugojimo » Daugiau

Skelbiama šildymo sezono pabaiga Skelbiama šildymo sezono pabaiga 

  Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius įsakymu Nr. A1-380 nustatė šildymo sezono pabaigą nuo 2019 m. balandžio 23 d.   » Daugiau

Patarimai: kaip išsirinkti boilerį? Patarimai: kaip išsirinkti boilerį? 

  Karštas vanduo – ypač svarbus kasdieninėje rutinoje. Jis yra reikalingas bene visur: plaunant indus, prausiantis ar jį naudojant » Daugiau

Ventiliatoriai ir karštos lietuviškos vasaros. Ar tai yra geras pasirinkimas? Ventiliatoriai ir karštos lietuviškos vasaros. Ar tai yra geras pasirinkimas? 

  2018-ųjų vasara nustebino savo karščiu. Daugelis žmonių teigė, kad ją išgyventi be ventiliatoriaus būtų buvę labai sunku. Kol vieni mėgavosi šios » Daugiau

Medea klinika
Adida papildai sportui
Medea klinika

Naujienų paieška pagal datą
2020 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930