Odos priežiūra tikrai nėra lengva – tai daug pastangų reikalaujantis procesas, ypač jei oda turi kokių nors netobulumų, varginančių problemų. Nors kartais suprasti savo odą sunku, nereikia išsigąsti – kaip ja rūpintis tikrai galima išmokti. Svarbiausia pažinti savo odą, suprasti esamas problemas ir žinoti būdus, kuriais galima jas spręsti nesukeliant dar didesnių problemų. Kitaip sakant – tinkamas rūpinimasis oda prasideda nuo supratimo. Iš viso odos tipai yra 7 – išmokus atpažinti savo tipą, lengviau suprasite ko Jūsų odai reikia.
Normali oda
Normalią veido odą atskirti nesunku, kadangi su ja kyla mažiausiai problemų arba nekyla išvis. Toks tipas reiškia, kad oda nėra linkusi neigiamai reaguoti į pasikeitusias veido odos priežiūros priemones ar oro pokyčius. Jei nejaučiate, kad Jūsų veido odą reikia nuolat drėkinti, ant jos nesusidaro veido aliejaus sluoksnis, tuomet Jūsų odos tipas – normalus.
Priežiūros patarimai: Jums labai pasisekė! Tokia oda nepasižymi sausumu, riebumu ar jautrumu, todėl gali toleruoti daugelį ingredientų odos priežiūros priemonėse. Galite drąsiai eksperimentuoti su skirtingais produktais ir atrasti tai, kas iš tiesų patinka ir atneša norimus rezultatus.
Riebi oda
Riebi oda visuomet atrodo taip lyg blizgėtų. Jei turite riebią odą, greičiausiai tą jau žinote – Jums kuo puikiausiai pažįstama turėtų būti biri ir kompaktinė pudra, matinį efektą suteikiantys kremai. Tokiai odai sunkiau pritaikyti makiažo pagrindą ir kita dekoratyvine kosmetiką, nes dailus rezultatas ne visuomet ilgai išlieka.
Priežiūros patarimai: Svarbiausia kontroliuoti blizgesį. Riebus odos tipas tikrai nėra kokia nors blogybė – ji netgi užtikrina, jog turėsite mažiau raukšlių ateityje, tačiau blizgumas gali stipriai erzinti. Turint riebią odą reikia vengti tokių ingredientų kaip alkoholis, vazelinas. Taip pat nepamirškite, jog net ir turint tokio tipo odą, ją reikia drėkinti ir užtikrinti, jog neišsausinsite jos per dažnai plaunant veidą ar naudojant sausinančias priemones, nes tokiu atveju veido oda gali išskirti dar daugiau aliejaus.
Sausa/dehidratuota oda
Sausa ir dehidratuota oda skiriasi, tačiau abu šie tipai turi labai panašių simptomų. Jei pastebėjote, jog Jūsų oda pasižymi pleiskanojimu, jautrumu bei niežėjimų, ji sausa. Kartais tai lemia gyvenimo būdas, kartais tokios ligos kaip egzema. Turint sausą/dehidratuotą odą kartais jaučiamas tempimo jausmas, nuolat norisi odą patepti kremu ar kita drėkinančia priemone.
Priežiūros patarimai: Nuolat drėkinkite sausą odą. Tepti drėkinamąjį kremą gali tekti net kelis kartus per dieną. Taip pat padėti odai subalansuoti drėgme gali hialurono serumas, kuris turi būti naudojamas prieš tepat kremą. Pasistenkite, kad Jūsų namuose oras nebūtų sausas, nenaudokite prausiklių su muilu ar priemonių su alkoholiu, citrusinių vaisių ekstraktais ir užsitikrinkite, jog geriate pakankamai vandens.
Mišri oda
Kai kuriuose veido zonose oda pasižymi riebumu, o kai kuriuose sausumu? Jei Jums sunku suprasti koks yra Jūsų odos tipas, tuomet ji greičiausiai yra mišri. Dažniausiai tokiu atveju riebi būna T zona (kakta ir nosis), o skruostai ir likusios veido zonos pasižymi sausumu.
Priežiūros patarimai: Tokiai veido odai labai dažnai siūloma naudoti riebiai odai skirtas priemones. Kai kuriais atvejais jos puikiai tinka, tačiau geriausia skirti daugiau dėmesio kiekvienai veido zonai atskiromis priemonėmis. Riebioms vietoms galima naudoti lengvus, vandens pagrindo kremus, o sausoms vietoms reikės daugiau maitinančių savybių turinčių priemonių.
Į spuogus linkusi oda
Jeigu ant Jūsų odos nuolat puikuojasi spuogai arba labai dažnai turite spuogų atsiradimo proveržius, kurie tai atsiranda, tai vėl išnyksta, turite problematišką odą. Tai reiškia, kad Jūsų poros lengvai užsikemša, todėl atsiranda daugiau inkštirų, baltų spuogelių nei kitiems odos tipams. Dažniausiai į spuogus linkusi oda būna riebi arba mišri.
Priežiūros patarimai: Labai svarbu dėl problematiškos odos priežiūros kreiptis į dermatologus, kad nepablogintumėte savo veido odos būklės prastomis priežiūros priemonėmis. Žinoma, tokiai odai reikia gerų valymo ir švelnių šveitimo priemonių. Dažnai su spuogeliais padeda kovoti tokie ingredientai kaip salicilo rūgštis, retinolis, molis.
Jautri oda
Jautri oda gali būti dėl genetikos, alergijų ar reakcijos į tam tikrus aplinkos veiksnius. Dažniausiai tokia oda pleiskanoja, yra paraudusi ir neigiamai reaguoja į labai daug kosmetikos priemonių. Oda dažnai padengiama bėrimais, ją lengva sudirginti.
Priežiūros patarimai: Veido odos priemonių sudėtyse reikia vengti kvepalų, alkoholio, antibakterinių ingredientų ir kitų dirgiklių. Patariama visuomet ieškoti tokių priemonių, kurios pasižymėtų raminančių, gydančiu poveikiu ir turėtų priešuždegiminių savybių.
Brandi oda
Kiekvieno oda sensta skirtingai. Tačiau ar odą jau galima vadinti brandžia priklauso nuo kai kurių simptomų. Jeigu jau pastebite ant veido atsirandančias raukšleles, dėmeles, o oda tampa vis sausesnė, pilkesnė, tuomet Jūsų oda brandi. Tokiai odai reikia pradėti skirti daugiau savo dėmesio, kad ilgiau būtų galima mėgautis jos stangrumu, elastingumu.
Priežiūros patarimai: Pastebėjus pirmuosius odos senėjimo požymius, reikia pradėti naudoti specialias priemones, kurios yra skirtos to prevencijai. Patariama vengti UV spindulių ir naudoti priemones, turinčias antioksidantų ir ingredientų, skatinančių kolageno gamybą – vitamino C, E, A.

Su nekantrumu laukiate, kol kurjeris pristatys internetu įsigytus erotiškus, gundančius apatinius, tačiau pasimatavusios taip lauktąjį pirkinį nusiviliate? Nepulkite » Daugiau

Ilgą laiką buvo galvota, jog paskolas imti neapsimoka, nes tai per didelis įsipareigojimas, neleidžiantis visą gyvenimą išlipti iš » Daugiau

Odos priežiūra tikrai nėra lengva – tai daug pastangų reikalaujantis procesas, ypač jei oda turi kokių nors netobulumų, » Daugiau

Kažkada visi kambariniai augalai bei namuose daiginamos daržovės būdavo sodinami į iš lauko parneštą žemę. Žinoma, kai kurie » Daugiau

Nesunku pastebėti, kad šiandien šviestuvai atliekama jau nebe tik praktinę funkciją – jos įsigyjame ne tik tam, kad » Daugiau

Kiekvienas automobilis turi daugybę smulkių detalių bei aksesuarų, kurie ilgainiui nusidėvi, praranda puikią pirminę išvaizdą, todėl tenka įsigyti » Daugiau

Drąsiai būtų galima sakyti, kad visas mūsų gyvenimas susideda iš investicijų; investuojame į žinias, kad būtumėte išmintingi ir » Daugiau

Šilumos siurbliai – tik vienas pirkinys iš daugelio, kurį galite įsigyti. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad nusprendę » Daugiau

Namų stilius gali būti labai įvairus, tačiau, ko gero, ne vienas iš jų neturi tiek gerbėjų, kiek klasikinis » Daugiau

Jei bent kartą Jums teko persikraustyti, žinote, jog šis procesas yra nelengvas ir ilgai užtrunka. Kaip greitai ir » Daugiau
Parašykite komentarą