Šrifto dydis:
2013-11-14

Du šilutiškiai žmogžudžiai išklausė teismo nuosprendžiusRubrikose: Nusikaltimai  Žymos:

 

Nuotrauka VSAT

 

Šią savaitę du Šilutės r. gyventojai pasiųsti už grotų už tai, kad įvykdė žmogžudystes. Jiems Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendžius.

 

Už sugyventinės nužudymą šilutiškiui – 12 metų nelaisvės

 

Antradienį Klaipėdos apygardos teismas 12-ai metų nelaisvės nuteisė šilutiškį Sigitą Žakelį už Loretos Mockienės nužudymą.

 

Nusikaltimą S.Žakelis įvykdė šių metų gegužės 11 d. Tąkart pas sugyventinius buvo atėjęs draugas. Trijulė leido laiką girtaudama. Kai pora pradėjo aiškintis santykius, jų svečias išėjo į laiptinę parūkyti. O grįžęs pamatė S.Žakelį, laikantį ant rankų krauju plūstančią moterį. Ji mirė nespėjus suteikti pagalbos. Sugyventinis jai peiliu perrėžė gerklę. Mirtis ištiko dėl nukraujavimo.

 

Vėliau tardomas 44 metų S.Žakelis atgailavo ir tikino nenorėjęs žudyti sugyventinės. Jis pasakojo puikiai atsimenąs, kas vyko prieš tai, ką veikė po to, bet kaip stvėrė peilį ir juo mirtinai sužalojo savo moterį, neprisiminė.

 

Nors kambaryje kitų žmonių nebuvo ir įtariamasis galėjo išsisukinėti, jis vis dėlto prisipažino esąs kaltas.

 

Nukentėjusiaisiais pripažinta seniai užsienyje gyvenanti suaugusi nužudytosios dukra bei brolis. Dukros naudai iš kaltininko priteista beveik 6 tūkst. litų laidojimo išlaidų bei 50 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

 

S.Žakelis nenustebo išgirdęs tokį teismo sprendimą, o paklaustas, kodėl nužudė sugyventinę, pratarė: „Taip išėjo“.

 

Juos pažinoję žmonės nė kiek nenustebo, kai vieną dieną vyras nužudė moterį. Pasak vėliau teisme liudijusių šilutiškių, pora mylėjo vienas kitą, bet nuolat mušdavosi, susitaikydavo ir vėl mušdavosi.

 

Nužudė neįgalų sugėrovą

 

Trečiadienio ryte Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį 44-erių Šilutės rajono, Katyčių miestelio gyventojui Petrui Overlingui, kuris pripažintas kaltu dėl sugėrovo nužudymo bei skyrė jam 11 metų nelaisvės bausmę.

 

P.Overlingis prisipažino mušęs vyrą, su kuriuo dažnai girtaudavo, bet negalėjo patikėti, kad šis mirė nuo jo smūgių. Šios istorijos veikėjai gyveno Šilutės rajone, Katyčių miestelyje. Neįgalus, sunkiai vaikštantis 69-erų Jonas Juška gyveno vagonėlyje ant ratų, nes savo trobą ir žemę buvo pardavęs, o pinigus jau išleidęs.

 

Kiekvieną mėnesį, kai šis žmogus gaudavo pašalpą, kelias dienas į jo keistus namus rinkdavosi ta pati kompanija – keli vyrai ir moteris. Girtaudavo, kol baigdavosi neįgaliojo pinigai.

Tiesa, litus J.Juška laikė arčiau kūno, kelnių arba marškinių kišenėje ir sugėrovams paduodavo tik smulkias kupiūras, o šie skubėdavo parnešti pigaus vyno.

 

Šiemet balandžio viduryje, kaip įprasta, J.Juškos vagonėlyje buvo girtaujama. Kai šeimininkas liko dviese su P.Overlingu, šis kažkodėl pradėjo priekaištauti J.Juškai dėl neva prieš daugokai metų buvusių įvykių. Esą neįgalus vyras buvo sumušęs jo motiną, kuri jau keleri metai yra mirusi.

 

Vėliau P.Overlingas pasakojo būtent todėl mušęs neįgalų vyrą, neslėpė ne tik smogęs kumščiu, bet ir trypęs jį gulintį kojomis. Minėjo, kad šis po pirmųjų smūgių buvo pastvėręs peilį.

 

Kitą dieną J.Juška savo vagonėlyje buvo rastas negyvas. Nustatyta, kad jam buvo sulaužyti šonkauliai, sužalota diafragma, kepenys.

 

Įvykio vietą apžiūrėję pareigūnai pažymėjo, kad velionio kelnės buvo atsegtos, o piniginė – tuščia. Be to, dujų baliono žarnelė buvo nupjauta, o pats balionas pastatytas lauke šalia vagonėlio.

 

Vėliau tapo žinoma, kad P.Overlingas pasiėmė sumušto sugėrovo šimtinę litų bei susitarė vienam žmogui parduoti dujų balioną.

 

Velionio sūnaus naudai iš kaltininko priteistos laidotuvių išlaidos bei 40 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti. Vargu, ar nukentėjusysis kada gaus šią sumą, nes nuteistasis pastaruoju metu gyveno vienos sodybos tvarte ir jokio turto neturi.

 

Paruošta naudojant dienraščio „Klaipėda“ informaciją

 

 

Myliu Silute

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Apiplėštas kioskelis Apiplėštas kioskelis 

Gruodžio 16 d. apie 19. 50 val. į kioskelį, Melioratorių al. 5, Šilutė, užėjo du nepažįstami asmenys, vienas kurių » Daugiau

Eilinis patikrinimas virto ikiteisminiu tyrimu Eilinis patikrinimas virto ikiteisminiu tyrimu 

  Gruodžio 7 d. apie 16.15 val. Šilutės rajone, policijos pareigūnai patikrinimui susistabdė automobilį, kurį vairavo vyras, gim. 1996 » Daugiau

Pasivažinėjimas ant Ventės rago molo, neliko nepastebėtas Pasivažinėjimas ant Ventės rago molo, neliko nepastebėtas 

  Lapkričio 22 d. apie 15.10 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pereigūnus pasiekė pilietiško » Daugiau

Plėšikai brovėsi į juvelyrinių dirbinių parduotuvę Plėšikai brovėsi į juvelyrinių dirbinių parduotuvę 

  Naktį iš sekmadienio į pirmadienį, apie 1 val., vagys bandė apšvarinti miesto centre esančią juvelyrinių dirbinių parduotuvę. Į » Daugiau

Brakonieriavimu įtariamas miškų urėdijos darbuotojas Brakonieriavimu įtariamas miškų urėdijos darbuotojas 

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai 2019 m. rugsėjo 5 d. apie 17.00 val. gavo pranešimą, kad prie » Daugiau

Ar Nemune rastas kūnas įtariamojo kontrabandininko? Ar Nemune rastas kūnas įtariamojo kontrabandininko? 

  Bėgdamas nuo pasieniečių, įtariama, paskendo cigarečių kontrabandą gabenęs rusas. Po kelių dienų upėje buvo rastas vyro lavonas. Šiuo » Daugiau

Vagis sulaikytas su įkalčiais Vagis sulaikytas su įkalčiais 

  Gegužės 6 d., 15.19 val. Šilutės r. savivaldybei priklausančioje poilsiavietėje ,,Vėtrungė“, esančioje adresu Šilutės r., Kintų miestelis, Kuršių » Daugiau

Pavogtas automobilis Pavogtas automobilis 

  Kovo 9 d., apie 20.10 val. Šilutės r., Katyčių sen., Akmeniškių k., iš kiemo, pavogtas vyrui, gim. 1991 » Daugiau

Surasta nelegali parduotuvė Surasta nelegali parduotuvė 

  Įsigaliojus naujam Alkoholio kontrolės įstatymui pareigūnai, nuolat tikrina kaip yra laikomasi įstatyme numatytų reikalavimų prekiauti alkoholiniais gėrimais. Parduotuvėse » Daugiau

Vagys iš buto išėjo praturtėję Vagys iš buto išėjo praturtėję 

  Vasario 27 d., nuo 9.35 val. iki 14.45 val. buvo įsibrauta į moters, gim. 1972 m., butą, Šilutė, » Daugiau

Medea klinika
Adida papildai sportui
Medea klinika

Naujienų paieška pagal datą
2020 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930