Šrifto dydis:
2023-04-16

Dantų implantų tipai



Rubrikose: Sveikata

implantas2-300x300

 

 

Klinikinėje odontologijoje buvo sukurti ir naudojami keturi pagrindiniai dantų implantų tipai, įskaitant subperiostealinę formą, ašmenų formą, ramuso rėmą ir endosinę formą.

Didelė šios apžvalgos apimtis bus skirta endosiniams implantams, kurie šiandien dažniausiai naudojami odontologijoje. Endosiniai implantai paprastai yra sraigto formos, įterpiami į viršutinį žandikaulį arba apatinį žandikaulį ir naudojami pakeisti danties šaknį. Paprastai implantai gaminami iš 4 klasės komerciškai gryno titano, nes jie yra atsparūs korozijai ir stipresni nei kitų rūšių. Tačiau taip pat naudojami titano lydiniai, nes jie yra stipresni ir atsparesni aplinkos poveikiui nei grynas titanas.

Tūriniai endosiniai implantai labai skiriasi bendra implanto forma (pvz., smailėjanti, palyginti su cilindrine) ir makrotopografija. Kai kurie endosinių implantų konstrukcijos parametrai turi įtakos implantų ilgaamžiškumui, įskaitant: formą, dydį, cheminę paviršiaus sudėtį ir topografines ypatybes.

Endosozinių implantų makro ypatybės

 

 

Dantų implantai skirti pirminiam mechaniniam stabilumui pasiekti ir laikui bėgant skatinti stiprią kaulo ir implanto sąveiką per kaulų integraciją. Endosoziniams implantams būdingi trys pagrindiniai makro aspektai:

1) sriegiai;

2) tvirto korpuso prispaudžiami dizainai (cilindriniai, kūginiai);

3) akyta danga padengtos konstrukcijos.

Kiekviena konfigūracija turi įtakos ilgalaikėms biomechaninėms savybėms kaulo ir implanto sąsajoje ir daugiausia lemia implanto ilgaamžiškumą. Kaulas prisitaiko prie fizinės sąveikos iš implanto sąsajos sukeldamas hipertrofiją arba atrofiją.

Taigi, optimali forma leis vienodai paskirstyti įtampą aplinkinei kaulų matricai ir paskatins kaulų augimą. Sraigtinio sriegio tipo implantai yra populiariausias šaknies implantų tipas dėl pasiteisinusios gydymo sėkmės.

Keli sriegio konstrukcijos parametrai turi įtakos implanto įsitvirtinimo sėkmei, įskaitant sriegio žingsnį, sriegio aukštį ir sriegio konfigūraciją (v formos, kvadrato formos, ir t.t.).

Sriegio žingsnis yra atstumas nuo vieno sriegio centro iki kito sriegio centro. Žingsnis daugiausia vaidina vaidmenį nustatant turimą paviršiaus plotą kaulų sąveikai, todėl yra svarbus projektavimo parametras.

Fiksuoto ilgio varžtams, kuo mažesnis žingsnis, tuo daugiau sriegių yra. Chun ir kt. parodė, kad mažinant žingsnio ilgį, mažėja didžiausi efektyvūs įtempiai, o tai rodo, kad norint išlaikyti stabilų implantą, reikia mažesnio kaulo įtempimo. Iš to paties tyrimo buvo įrodyta, kad padidinus implanto ilgį, sumažėjo didžiausias efektyvus įtempis. Panašioje dvimatėje baigtinių elementų analizėje (FEA), kurią atliko Motoyoshi ir kt. sumažėjus žingsniui, sumažėjo maksimali efektyvi jėga. Tačiau įtempių pasiskirstymo įtaka dėl žingsnio buvo neaiški. Kaip apžvelgė Geng ir kt. 2004 m. yra keturios bendros sriegio konfigūracijos: V formos sriegis, plonas siūlas, atvirkštinis atramas ir kvadratinis sriegis. Naudojant FEA, Geng ir kt. parodė, kad sutrumpinto V formos sriegio (0,1 mm pločio sriegio viršūnės) ir didelio kvadratinio sriegio (sriegio plotis 0,36 mm) konstrukcijos yra naudingos tolygiai išsklaidant įtempius ir kad dėl didelių įtempių koncentracijų reikėtų vengti plonų sriegių formų (0,1 mm pločio). kauluose. Tačiau kiti FEA tyrimai rodo, kad siūlų profiliai neturi įtakos von Miseso įtempių pasiskirstymui kauluose. Atliekant tyrimą su gyvūnais, kvadratinių sriegių implantai pralenkė V formos sriegio ir atramos konstrukcijas, kai liečiasi su implantu ir pašalino sukimo momentą po 12 savaičių.

Tarp įvairių parametrų, varžtai gali būti savisriegiai, todėl nereikia gręžti pirminių skylių. Tačiau buvo pranešta, kad pradinis nesisriegiančių implantų stabilumas buvo didesnis, palyginti su tos pačios medžiagos savisriegiais implantais, naudojant poliuretano blokus, kad imituotų kaulą. Manoma, kad tai susiję su didesniu nesusisriegių varžtų paviršiaus plotu, nes yra daugiau sriegių.

Daug diskutuojama dėl optimalios bendros implanto formos (t. y. srieginio ar lygaus). Kaip minėta anksčiau, pradinis mechaninis stabilumas daugiausia lemia gydymo sėkmę. Pirmiausia reikia atsižvelgti į mechaninius aspektus, kad būtų sumažintas implanto mikrojudėjimas po įdėjimo. Lyginant srieginius cilindrinius implantus su srieginiais kūginiais implantais, Kim ir kt. nustatė, kad kūginių implantų pirminis stabilumas yra didesnis nei cilindrinių implantų. Tačiau šio tyrimo su šunimis rezultatai parodė, kad cilindriniai implantai buvo sėkmingesni, nors jie reikšmingai nesiskyrė. Manoma, kad kūginiai implantai per daug suspaudžia aplinkinę kaulo matricą ir taip sukelia biologinę žalą.

Atliekant tyrimą su gyvūnais, lyginant srieginius titano implantus, srieginius hidroksiapatitu padengtus titanu implantus ir lygius titano implantus, srieginiai implantai pralenkė lygius implantus, kuriais gydymo sėkmė buvo atitinkamai 95,5–75,4%.

Implanto ir atramos jungtis

 

 

Implanto ir atramos jungtis gali būti laikoma implanto galvute. Jungties funkcija yra suteikti priemonę sukimo momentui įsukti implanto korpusą į kaulą ir sudaryti antros pakopos atramos jungtį.

Yra 2 pagrindinės jungties formos, kurias sudaro vidinė arba išorinė jungtis, kuri paprastai yra šešiakampės formos. Abiem atvejais, kalbant apie movą, galvutė turi neleisti atramai suktis ir leisti naudoti keičiamas dalis, jei reikia pakeisti komponentą.

Iš pradžių buvo sukurta išorinė šešiabriaunė jungtis, tačiau ji buvo perkurta taip, kad galėtų atlaikyti didesnes okliuzines jėgas ir sumažinti mikrojudėjimą tarp implanto ir atramos, nes ši sąsaja lemia sąnario stiprumą. Galiausiai, buvo sukurti vidiniai šešiabriauniai implantai, siekiant padidinti stabilumą tarp implanto ir atramos.

Titano implantai SOS klinikoje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? 

  Sprendimas kreiptis į psichiatrijos specialistą yra svarbus žingsnis rūpinantis savo psichine sveikata. Nors kiekvieno žmogaus situacija yra unikali, » Daugiau

Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? 

  Ar žinojote, kad jūsų šypsena gali būti ne tik graži, bet ir sveika visą gyvenimą? Rūpinimasis dantimis apie » Daugiau

Kaip kovoti su raukšlėmis? Kaip kovoti su raukšlėmis? 

  Raukšlės – tai natūralus senėjimo požymis, su kuriuo susiduriame visi, tačiau tai nereiškia, kad negalime jų sustabdyti ir » Daugiau

Kaip kovoti su plaukų slinkimu? Kaip kovoti su plaukų slinkimu? 

  Stori, žvilgantys ir tvirti plaukai yra tai, ko nori visos moterys. Bet deja, ne kiekviena iš prigimties buvo » Daugiau

Reiki poveikis sveikatai Reiki poveikis sveikatai 

  Reiki pavadinimas susideda iš dviejų dalių „rei“ ir „ki“. Rei reiškia universalią energiją, kuri pagyvina viską aplinkui, arba, » Daugiau

Pasveikinti Šilutės krašto medikai Pasveikinti Šilutės krašto medikai 

  Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, balandžio 26-ąją, Šilutės rajono savivaldybės vadovai apsilankė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre bei Šilutės » Daugiau

Kaip pagerinti savo sveikatą po traumos? Kaip pagerinti savo sveikatą po traumos? 

  Traumas galime patirti dėl įvairių priežasčių. Taip pat nesunku pastebėti, kad traumos gali būti labai įvairios. Tačiau bet » Daugiau

Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys 

  Balandžio 2 d. Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Savivaldybės vadovų ir ministro susitikimo metu kalbėta » Daugiau

Pabėrimai ant odos. Kada verta sunerimti? Pabėrimai ant odos. Kada verta sunerimti? 

  Ankščiau ar vėliau visi susiduriame su tam tikrais odos bėrimais. Su šai problema dažniausiai susisduria kūdikiai, tačiau apsitaiko » Daugiau

Ligonių kasos medicinos priemones kompensuos didesnėmis kainomis Ligonių kasos medicinos priemones kompensuos didesnėmis kainomis 

  Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė kompensuojamųjų medicinos priemonių bazinių kainų pokyčiams. Kitąmet skaitmeniniai klausos aparatai, akies protezai ir » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2024 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Adida papildai sportui