Šrifto dydis:
2014-01-16

Ant ledo su mazuronkėmis saugiau



Rubrikose: Patarimai  Žymos:

 

Smaigai. Nuotrauka Klaipeda.diena.lt

 

Į šalį atėjus žiemiškiems orams ir artėjant laikui, kai užšals vandens telkiniai ir žvejai galės žvejoti ant ledo, Aplinkos ministerija primena tokios žūklės taisykles ir ragina elgtis atsakingai.

 

Neatsargumas kainuoja brangiai

 

2012 metais priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 444 kartus vyko gelbėti skęstančiųjų. 90 žmonių buvo išgelbėta, 186 asmenų išgelbėti nepavyko.

 

Pasieniečiams dažniausiai tenka gelbėti neatsargius žvejus Kuršių mariose. Viena gelbėjimo operacija kainuoja apie 2 000 litų. Jei prireikia sraigtasparnio – kaina išauga keleriopai. Kaip rodo patirtis, daugelis tokių nelaimių įvyksta neįvertinus ledo storio ir oro sąlygų tinkamumo žvejybai ant ledo.

 

Smaigai – paprasta ir saugi priemonė

 

Aplinkos ministro patvirtintose naujose Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus, žvejų dar vadinamus mazuronkėmis. Juos privalo turėti visi žvejai, žvejojantys ant ledo, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių. Neturintys smaigų ir ant ledo žvejojantys žvejai įspėjami arba baudžiami nuo 25 Lt iki 200 Lt dydžio bauda.

 

Smaigus reikia nešiotis taip, kad netikėtai įlūžus būtų galima jais operatyviai pasinaudoti. Dažniausiai žvejai juos nešiojasi pasikabinę ant kaklo. Smaigus galima įsigyti žūklės prekių parduotuvėse arba pasidaryti (panaudojant du atsuktuvus, ylas ar kt.).

 

Be smaigų žvejams rekomenduojama turėti virvę arba bent šaliką, kurį nelaimės atveju galima panaudoti kaip virvę.

 

Aplinkos ministerija primena, kad, siekiant apsaugoti lydekų išteklius, nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. lydekų žvejyba draudžiama.

 

Kaip patikrinti ledo tvirtumą?

 

Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tam, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm.

 

Tvirtas ledas turi mėlyną arba žalią atspalvį. Matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai. Netvirtas ledas susidaro arti krūmų, medžių, nendrių ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.

 

Prieš einant ant ledo dera apsidairyti, ar arti nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, reikėtų eiti tuo takeliu, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda ant jo pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą. Eiti reikia čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo.

 

Jeigu ledu eina grupė žmonių, reikia laikytis distancijos. Atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu.

 

Kaip gelbėtis įlūžus ir padėti skęstančiajam?

 

Įlūžus svarbiausia nepasiduoti panikai ir neprarasti savitvardos. Ropštis ant ledo reikia į tą pusę, iš kur atėjote. Tam, kad padidėtų atramos plotas, ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas. Užšliaužus ant ledo reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis.

 

Pamatę skęstantį žmogų tuoj pat šaukite jam, kad skubate į pagalbą. Gelbėjant reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, šliaužte, plačiai ištiesus rankas.

 

Jei įmanoma, po savimi patieskite slides ar lentą ir šliaužkite ant jos. Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš. Skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir atsigulę ant ledo sudaryti grandinę iki eketės.

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Maisto tendencijų bangavimas: kaip tai keičia restoranų veiklą? Maisto tendencijų bangavimas: kaip tai keičia restoranų veiklą? 

  https://unsplash.com/photos/tomatoes-on-plate-9fy37IYSB3g Nuolat besivystančiame gastronomijos pasaulyje maisto tendencijos ir mados yra tokios pat trumpalaikės kaip ir metų laikai, užvaldančios » Daugiau

Viskas, ko reikia žvejybai – vienoje vietoje Viskas, ko reikia žvejybai – vienoje vietoje 

  Žvejyba yra vienas iš seniausių ir populiariausių laisvalaikio užsiėmimų, kuris traukia žmones visame pasaulyje. Tai ne tik pomėgis, » Daugiau

Telefonų ekranų apsauga ir priežiūra Telefonų ekranų apsauga ir priežiūra 

  Išmanieji telefonai yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, o jų ekranai – viena iš labiausiai pažeidžiamų dalių. Nuo smulkių » Daugiau

KODĖL VERTA NAUDOTIS PEDIKIŪRO PASLAUGOMIS? KODĖL VERTA NAUDOTIS PEDIKIŪRO PASLAUGOMIS? 

  Pedikiūras – tai populiariausia tarp moterų grožio procedūra vasaros sezono metu, nes nieko nėra gražiau už kojų pėdas » Daugiau

KODĖL NAMUOSE VERTA TURĖTI KOKĮ NORS BRANGESNĮ AKMENĮ? KODĖL NAMUOSE VERTA TURĖTI KOKĮ NORS BRANGESNĮ AKMENĮ? 

  Brangesnį akmenį žmonės įsigyja dėl įvairių priežasčių. Vieni perka tokius akmenis arba juvelyrinius dirbinius su juose inkrustuotais brangiais » Daugiau

KAIP GALIMA KOREGUOTI VEIDO FORMAS? KAIP GALIMA KOREGUOTI VEIDO FORMAS? 

  Moterys įprastai ima pergyventi veidrodyje išvydusios įdubusius savo skruostus ir paakius, palei lūpas susirangiusias raukšleles. Tačiau yra puiki » Daugiau

Gerosios bakterijos: esminis gerųjų bakterijų vaidmuo Gerosios bakterijos: esminis gerųjų bakterijų vaidmuo 

  Didžiulėje ir sudėtingoje žmogaus organizmo ekosistemoje gerosios bakterijos yra tylios mūsų sveikatos sergėtojos. Šios mikroskopinės sąjungininkės yra ne » Daugiau

KADA REIKIA VARTOTI MAISTO PAPILDUS? KADA REIKIA VARTOTI MAISTO PAPILDUS? 

  Šių dienų rinkoje maisto papildų pasiūla itin gausi, tik ne visi gali atitikti tokią kokybę, kuri tikrai yra » Daugiau

Nuo ko priklauso santechniko darbo kaina? Nuo ko priklauso santechniko darbo kaina? 

  Ar kada nors susimąstėte, kiek kainuoja santechnikos paslaugos? Jei taip, šiame straipsnyje pateiksime santechnikos kainų ir paslaugų gidą. » Daugiau

Grynų pinigų laikymas namuose: saugumas ir svarbūs patarimai Grynų pinigų laikymas namuose: saugumas ir svarbūs patarimai 

  Grynųjų pinigų laikymas namuose yra daugelio žmonių pasirinkimas, tačiau tai turi būti daroma atsakingai ir saugiai. Šiame straipsnyje » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2024 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Adida papildai sportui