Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos septintokai pažino Mažąją Lietuvą
Autorius: Dalia Vasiliauskytė, Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė
Rubrikose: Švietimas
Vasario 23 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rinkosi Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos 7b klasės moksleiviai. Juos atlydėjo lietuvių kalbos mokytoja Dalia Šulčienė. Mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje lietuvių kalbos pamokoje – žinių turnyre „Pažink Mažąją Lietuvą“.
Dalyvių laukė 10 įvairiausių klausimų, susijusių su Mažąja Lietuva, jos kulinariniu paveldu, prietarais, tradicijomis, lietuvininkų tarme. Moksleiviai dalyvavo jau tradicija tapusiame muzikiniame ture, kuris visada suteikia ypatingo džiaugsmo. Į klausimus kiekvienas atsakinėjo individualiai, pasitelkę aktyvaus atsako sistemą „ActiveVote“.
Moksleiviai puikiai įveikė užduotis, todėl susidarė kebli situacija – nemaža dalis dalyvių surinko vienodą skaičių taškų. Išsiaiškinti, kas verti geriausiųjų vardo, padėjo žinių turnyro taisyklės, skelbusios, kad moksleiviai, surinkę vienodą taškų skaičių, bus vertinami ir pagal tai, kaip greitai sugebėjo atsakyti į pateiktus klausimus. Įvertinti dalyvių greitį padėjo bibliotekos turima anksčiau minėta įranga, padėjusi išrinkti tris greičiausiai ir teisingai atsakinėjusius moksleivius. Jiems bibliotekos Informacijos skyriaus specialistė įteikė simbolinius prizus.
Pasitikrinę turimas žinias bei sužinoję naujų dalykų, moksleiviai turnyrą baigė kupini gerų emocijų ir pažadėję sugrįžti kitą kartą.
- Nuotraukos Dalios Vasiliauskytės
Šilutės rajono savivaldybėje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis padėkojo mokiniams, mokytojams, treneriams ir » Daugiau
Daugelis žmonių mokosi anglų kalbos ne vienerius metus, tačiau realioje situacijoje vis tiek nedrįsta kalbėti. Nors suprasti tekstą » Daugiau
Balandžio 10 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Piktupėnų filiale bei Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje » Daugiau
2026 m. balandžio 1–3 dienomis Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko suaugusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai „Išmok šiandien – » Daugiau
2026 m. kovo 20 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale bei Kentrių kaimo bendruomenės salėje vyko » Daugiau
Šilutės rajono savivaldybės vadovai bei administracijos specialistai kovo 18 d. dalyvavo Šilutės Pamario progimnazijos laboratorijų centro atidarymo šventėje. » Daugiau
2026 m. kovo 16–18 dienomis Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko suaugusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai „Žingsnis į skaitmeninių » Daugiau
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje jaunimas turėjo progą pasinerti į neįprastą ir įtraukiančią patirtį – interaktyvią VR akinių » Daugiau
„Tautos didžiausia dovana yra kalba. Ji parodo jos kilmę, galybę ir senovės būdą“ – taip apie tautą ir » Daugiau
Vasario 9–14 dienomis visoje Lietuvoje ir Europoje yra minima „Saugesnio interneto savaitė“ – iniciatyva, skatinanti sustoti, pagalvoti ir » Daugiau










Parašykite komentarą