Šrifto dydis:
2011-05-06

Šilutės ligoninė – tarp geriausių šalies gydymo įstaigų(3)Rubrikose: Sveikata  Žymos:

Šilutės ligoninė

Nuotrauka Gintaro Radzevičiaus

Regioninės gydymo įstaigos ritmu dirbanti ir oficialaus šio statuso siekianti Šilutės ligoninė novatoriškai minėjo Medicinos darbuotojų dieną. Be to, kad administracija pateikė kolektyvui 2010-ųjų veiklos ataskaitą ir supažindino su ateities planais, buvo pagerbti pačių darbuotojų išrinkti Metų geriausieji medikai,rašo portalas Lietuvos sveikata.

 

Per 50 tūkst. Pamario krašto gyventojų aptarnaujanti Šilutės ligoninė gali pasigirti ne tik didžiulę patirtį turinčiais įvairių medicinos sričių specialistais, bet ir tuo, kad čia patekę pacientai jaučiasi saugūs dėl savo sveikatos.

 

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus, apžvelgdamas praėjusių metų rezultatus, pirmiausia padėkojo kolektyvui už supratingumą, pastangas, kokybišką ir darnų darbą, už gydymo įstaigoje sukurtą sveiką atmosferą. „Dalyvaudami paciento saugos kultūros tyrime, kuris buvo atliekamas Europos lygmeniu, tarp Lietuvos stacionarių gydymo įstaigų Šilutės ligoninė įvertinta kaip viena geresnių. Su tuo, įteikiant specialų pažymėjimą, mus pasveikino Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius, profesorius Juozas Galdikas. Tai yra viso kolektyvo nuopelnas.

 

Džiugu, kad darbuotojai brangina darbo vietą ir ateitį sieja su Šilutės ligonine. Kaip pacientai, rinkdamiesi gydymo įstaigą, vadovaujasi tam tikrais kriterijais, taip ir ligoninės kolektyvas supranta, kad negali būti darbuotojo gerovė atskirta nuo ligoninės. Tai yra bendra. Jeigu įstaigai sekasi, ir darbuotojams gerai“, – akcentavo vyriausiasis gydytojas.

 

Taps tradicija

 

Šilutės ligoninės administracija su skyrių vedėjais kiekvieną mėnesį aptaria, kas padaryta ir kokias problemas reikia spręsti, kad gydymo įstaiga normaliai funkcionuotų, o pacientams nereikėtų primokėti už paslaugas ar pirkti elementarių medicinos priemonių.

 

„Nuo šiol taps tradicija kasmet, pažymint Medicinos darbuotojų dieną, ligoninės bendruomenei pateikti išsamią veiklos ataskaitą. Ši diena pasirinkta dėl to, kad sykiu galėtume pasveikinti ir medikus. Nepamiršime ir kitų profesijų atstovų, kurie dirba ligoninėje. Be gydytojų ir slaugytojų, ligoninėje triūsia ir valytojos, ir ūkio darbininkai, ir virėjos, ir skalbėjos, ir buhalteriai, ir personalo skyrius, ir kt. Ligoninės kolektyvas 400. Iš jų 80 gydytojų ir 200 slaugytojų. Kad gydymo įstaiga funkcionuotų, visi esame svarbūs – nuo gydytojų iki valytojų.

 

Tačiau gydytojai yra pagrindas, nes už jų suteiktas paslaugas vyksta apmokėjimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo per ligonių kasas“, – kalbėjo Šilutės ligoninė vyr. gydytojas D.Steponkus.

 

Nuo šiol kasmet, minint Medicinos darbuotojų dieną, Šilutės ligoninėje bus renkami ir Metų geriausieji. Šiemet Geriausiu 2010-ųjų metų skyriaus vedėju kolegos išrinko 36-erius metus Šilutės ligoninėje dirbantį Traumatologijos-ortopedijos skyriaus vadovą Adulį Valodską.

 

Metų gydytojas – chirurgas Algis Starkus. Geriausia vyresniąja slaugytoja išrinkta Vilija Miliuvienė, dirbanti Chirurgijos skyriuje. O 2010-ųjų metų sveikatos priežiūros specialiste tapo kineziterapeutė Izolda Jurjonienė.

 

Netaupė pacientų sąskaita

 

„Darbui atsidavusių darbuotojų dėka pasiekėme gerų veiklos rezultatų. Svarbiausia, kad pacientai pasitiki mumis. Vadovas, kuriam rūpi darbuotojų ir pacientų saugumas, negali elgtis taip, kaip jam atrodo geriau. Visada stengiuosi vadovautis įstatymais, nors kai kurie jų gal yra netobuli, keistini ir diskutuotini.

 

Kalbėsiu krepšinio terminologija. Norėtųsi, kad tritaškio linija būtų kiek arčiau, kad daugiau taškų pelnytume. Deja, ji yra ten, kur turi būti, ir mesti į krepšį reikia iš ten, iš kur reikalaujama. Taip yra ir su įstatymais – jų negalima nepaisyti.

 

Tai, kad Šilutės ligoninė viena iš nedaugelio gydymo įstaigų nepajuto sveikatos priežiūros sistemoje esančių netolygumų – ne tik darbo vietų mažinimo, bet ir padalinių likvidavimo, pacientų srauto ženklaus sumažėjimo, ir kt. – viso kolektyvo nuopelnas. O svarbiausia, kad mes pasirinkome teisingą kryptį – netaupėme pacientų sąskaita. Todėl šiandien esame viena geriausių sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje.

 

Strategija, kurios turėtume ir toliau laikytis, visų pirma siekiant uždirbti daugiau pinigų, – plėtoti tas paslaugas, kurios yra apmokamos ligonių kasų. Jeigu viršytos stacionaro paslaugos neapmokamos, Dienos chirurgija yra skatinama – pernai ženkliai padaugėjo šių paslaugų. Taip pat yra didžiulis radiologijos ir kompiuterinės tomografijos tyrimų poreikis. Vis daugiau atliekama ir echoskopijų.

 

Mūsų stiprybė ta, kad net 95 proc. Šilutės ligoninės darbuotojų yra Pamario krašto gyventojai. Per keletą sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkos metų buvo teigiama, kad neva į šalies rajonines ligonines laikinam darbui atvykstantys specialistai išgelbės gydymo įstaigas. Mes pasirinkome kitą taktiką ir ji šimtu procentų pasitvirtino. Dauguma Šilutės ligoninėje dirbančių medikų yra senbuviai, kurie yra gydymo įstaigos, o sykiu ir šio krašto patriotai, užgrūdinti ir kiekvieną pavasarį kylančių potvynių, kuomet pacientams pagalba teikiama ekstremaliomis sąlygomis“, – sakė D.Steponkus.

 

Dalyvauja įvairių organizacijų veikloje

 

Šilutės ligoninėje dažnai vyksta respublikinio lygmens renginiai. Pasak vyr.gydytojo, tai rodo, jog ši įstaiga yra vertinama: „Priklausome Nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų asociacijai. Aktyviai dalyvaujame Sveikatą stiprinančių ligoninių asociacijos veikloje. Taip pat esame Lietuvos gydytojų ir Lietuvos gydymo įstaigų vadovų sąjungų nariai. Gydytojai priklauso ir savo specialybių draugijoms.

 

Dalyvaudami įvairių organizacijų veikloje neatsiliekame nuo pažangos, o sykiu populiariname ir savo gydymo įstaigą. Praėjusiais metais Šilutėje vyko ypač svarbūs renginiai. Gydymo įstaigų vadovų suvažiavimas, kuriame dalyvavo ir Sveikatos apsaugos ministerijos, kitų tarnybų atstovai. 2010-aisiais Šilutės ligoninei patikėta organizuoti Sveikatą stiprinančių ligoninių asociacijos konferenciją. Ligoninė ženkliai prisideda prie to, kad atsiliepimai apie Pamario kraštą būtų puikūs.

 

Šiais metais pas mus vyks mažai invazyvios chirurgijos konferencija. Tai irgi prisidės prie mūsų gydymo įstaigos gero įvaizdžio, kas yra labai svarbu.

 

Per pastaruosius kelerius metus pavyko pasiekti daugumos Pamario krašto gyventojų pripažinimo, kad jiems reikalinga stipri, tai yra aukšto lygio daugiaprofilines paslaugas teikianti Šilutės ligoninė. Būtent tokia ji yra šiandien.

Kasmet Šilutės ligoninė į valstybės biudžetą sumoka 4 mln. 194 tūkst. Lt. Iš šitų pinigų 1 mln. 228 tūkst. grįžta, kaip gyventojų pajamų mokestis, į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą.

 

Artimiausi Šilutės ligoninės administracijos planai – sėkmingai įgyvendinti nebaigtus investicinius projektus. „Be Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų nebūtume galėję renovuoti šimtamečių ligoninės pastatų, įsigyti naujos įrangos“.

 

Pirmiausia didins slaugytojų atlyginimus

 

Šilutės ligoninė dėl paslaugų apmokėjimo yra pasirašiusi sutartis su Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio ligonių kasomis. Ligoninės biudžetas – 17 mln. Lt.

 

D.Steponkus pažymi, kad vienas prioritetų yra „atstatyti“ ankstesnius darbuotojų atlyginimus, kurie keliskart mažinant apmokėjimo už sveikatos paslaugas vertės balą, buvo sumažinti. „Kadangi tai labiausiai pasijuto slaugytojoms, nuo birželio 1-osios jų atlyginimai bus padidinti.

 

Kalbant apie mokamas paslaugas, Šilutės ligoninėje jos sudaro mažą procentą. Praėjusių metų mokamų paslaugų suma – 648 tūkst. Lt. Tai sudaro tik apie 4 proc. ligoninės pajamų. Per pastaruosius trejus metus mokamų paslaugų dinamika išliko ta pati ir tai yra pliusas. Nepasidavėme tendencijai, kai dauguma šalies gydymo įstaigų „apmokestino“ pacientus. Nuėjome kitu keliu, kad išlaikytume pacientų srautus, o sykiu neprarastume ir gyventojų pasitikėjimo. Darbuotojų atlyginimai nevėlavo, tačiau teko labai pasistengti, kad išgyventume.

 

Kalbant apie Šilutės ligoninės finansinę padėtį, 2008-2009 metai buvo ypač sunkūs, tačiau darėme viską, kad tai neatsilieptų paslaugų kokybei. Jeigu per 2008-2009 metus dėl sumažėjusio finansavimo „kritome“ į minusą, 2010-uosius baigėme sąskaitoje turėdami net 511 tūkst. Lt.

 

Ligoninės biudžetas šia suma pasipildė paskutinėmis gruodžio savaitėmis, kuomet Sveikatos apsaugos ministerija nuo spalio 1-osios šiek tiek padidino apmokėjimo už sveikatos paslaugas vertės balą. Dar kartą šį balą žadama pakelti ir šiemet, liepos 1-ąją. Jeigu tai įvyks, atlyginimus galėsime pakelti ne tik gydytojams, bet ir kitiems ligoninės darbuotojams“, – sakė D.Steponkus.

 

2010 veiklos rezultatai

 

Šilutės ligoninėje yra visų būtiniausių skyrių profiliai. Vyr. gydytojo pavaduotojas medicinai Vytautas Žvirblis kolektyvui pateikė išsamius skyrių 2010-ųjų veiklos rezultatus, patvirtinančius, jog nepaisant finansinių sunkumų, buvo dirbama efektyviai.

 

Ligoninėje – 190 lovų. Pagal pacientų srautus, tai – optimalus lovų skaičius. 2010 m. stacionare gydyti 7656 pacientai. O Šilutės ligoninės Ambulatorinėje-konsultacinėje poliklinikoje užregistruota net per 80 tūkst. pacientų apsilankymų.

 

Per praėjusius metus suaktyvėjo chirurginė veikla. Besigydantiesiems stacionare atlikta 2971 operaciją, iš jų 1228 – vadinamosios didžiosios operacijos. Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas normatyvas – 1110 tokių operacijų. Operacinis aktyvumas apie 75 proc. Šilutės ligoninei, tai geras rodiklis.

 

Chirurgijos skyriuje teikiamos Dienos chirurgijos paslaugos pernai padarė didžiulį šuolį – atliktos net 235 operacijos. Palyginimui, užpernai buvo padarytos 55 operacijos. Dienos chirurgija ir toliau bus sparčiai plėtojama. Šilutės ligoninėje dirba aukštą kvalifikaciją ir didžiulę patirtį turintys chirurginio profilio specialistai. Kasmet vis daugiau atliekama ir traumatologinių-ortopedinių operacijų.

 

Pacientams teikiamos saugios ir neskausmingos intervencinės procedūros. Pernai atlikta 11486 bendrųjų anestezijų. Daugiau atlikta spinalinių nejautrų, kuomet naudojamos labai plonos specialios adatos.

 

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje teikiama pirminė, ambulatorinė ir stacionarinė reabilitacija. Pernai ypač daug atlikta fizioterapijos procedūrų – 31493. Kineziterapeutai aktyviau dirbo. Suteikta per 3 tūkst. ergoterapijos paslaugų.

 

Suaktyvėjo Vaiko raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriaus veikla. Ypač intensyviai dirbo Radiologijos skyrius. Pernai atlikta net per 60 tūkst. rentgenogramų.

 

Sparčiai daugėja kompiuterinės tomografijos tyrimų. Užpernai jų buvo padaryta 2700, o pernai – 3118.

Geras rodiklis, kad daugiau pacientų suteikta paslaugų Šilutės ligoninės Ambulatorinėje-konsultacinėje poliklinikoje.

 

Šilutės ligoninėje kasmet atliekamos anoniminės pacientų apklausos. Pacientų nuomonė apie suteiktas paslaugas – svarbiausias kriterijus, vertinat ir tobulinant mūsų darbą.

 

Net 97 proc. respondentų nurodė, kad yra patenkinti ne tik suteiktomis paslaugomis, bet ir nuoširdžiu bendravimu.

 

Skaitytojų komentarai

  1. paciente

    kiek teko bendrauti su medikais,pati geriausia,mieliausia,gydytoja-profesionale-J.Mickiene.

  2. Daktaras

    cia zmones jauciasi saugus? 😀 whahahha save galit apgaut,bet ne kitus :DD


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Pasveikinti Šilutės krašto medikai Pasveikinti Šilutės krašto medikai 

  Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, balandžio 26-ąją, Šilutės rajono savivaldybės vadovai apsilankė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre bei Šilutės » Daugiau

Kaip pagerinti savo sveikatą po traumos? Kaip pagerinti savo sveikatą po traumos? 

  Traumas galime patirti dėl įvairių priežasčių. Taip pat nesunku pastebėti, kad traumos gali būti labai įvairios. Tačiau bet » Daugiau

Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys 

  Balandžio 2 d. Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Savivaldybės vadovų ir ministro susitikimo metu kalbėta » Daugiau

Pabėrimai ant odos. Kada verta sunerimti? Pabėrimai ant odos. Kada verta sunerimti? 

  Ankščiau ar vėliau visi susiduriame su tam tikrais odos bėrimais. Su šai problema dažniausiai susisduria kūdikiai, tačiau apsitaiko » Daugiau

Ligonių kasos medicinos priemones kompensuos didesnėmis kainomis Ligonių kasos medicinos priemones kompensuos didesnėmis kainomis 

  Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė kompensuojamųjų medicinos priemonių bazinių kainų pokyčiams. Kitąmet skaitmeniniai klausos aparatai, akies protezai ir » Daugiau

Ortopedas traumatologas Karolis Zinkevičius: „Padėti žmonėms noriu gydydamas ne tik vaistais“ Ortopedas traumatologas Karolis Zinkevičius: „Padėti žmonėms noriu gydydamas ne tik vaistais“ 

  „Traumatologija – specialybė, reikalaujanti loginio mąstymo, kruopštumo ir tikslaus rankų darbo. Gydydamas žmones noriu matyti apčiuopiamą rezultatą“, – » Daugiau

Burnos higiena namuose ir klinikoje. Viskas, ką turite žinoti Burnos higiena namuose ir klinikoje. Viskas, ką turite žinoti 

  Klaipedosoc.lt   Šiais laikais tinkamai pasirūpinti savo burnos ertme nėra sunku, kadangi ir naminei namų priežiūrai galima rasti » Daugiau

Estetinis Plombavimas Minusai Estetinis Plombavimas Minusai 

  Nepaisant daugelio privalumų, estetinis plombavimas taip pat turi keletą minusų ir svarbių aspektų, kuriuos svarbu įvertinti prieš nusprendžiant » Daugiau

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų protezus Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų protezus 

  Atkurti prarastus dantis šiuo metu galimybės yra labai plačios. Dažniausiai minimo dantų protezai, kurie džiugina ne tik gera » Daugiau

KAIP ĮVEIKTI EJAKULIACIJOS PROBLEMAS? KAIP ĮVEIKTI EJAKULIACIJOS PROBLEMAS? 

  Uždelsta ejakuliacija vyrams yra labai nemaloni situacija, nes tada yra labai sunku pasiekti taip trokštamą orgazmą lytinių santykių » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Adida papildai sportui