Šrifto dydis:
2024-06-25

Ką, nuo A iki Z, reikia žinoti apie paskolas ir kreditus?Rubrikose: Patarimai

f_3ee5b219ff095232972333012c069007_46403_808d2084b12866b509f4fa8215f85b20

 

Greitosios paskolos ir kreditai, kaip ir sufleruoja šios finansinės paslaugos pavadinimas (o pastarąja pasinaudoję – tai patvirtins iš savo asmeninės patirties!) – tai galimybė greitai pasiskolinti, be būtinybės išeiti ir namų ar varginti save ilgais biurokratiniais procesais. Tad, nieko keisto, jog dažną, susidūrusį su laikinais finansiniais sunkumais, domina būtent ši galimybė. Iškilus bet kokiems klausimais, susijusiems su ketinama imti ar jau gauta paskola, visada drąsiai kreipkitės į kreditorių, jo interneto svetainėje/ant paskolos sutarties nurodytais kontaktais. Šiame straipsnyje stengėmės pateikti kuo daugiau atsakymų, susijusių su greitosioms paskolomis ir kreditais: galbūt būtent čia ir rasite sau aktualią informaciją!

 

 

Kas gali pasiskolinti?

 

 

 •         Remiantis Lietuvos banko reikalavimais, asmuo, norintis pasiskolinti, turi atitikti žemiau išvardintus reikalavimus.
 •         Būti pilnametis/pilnametė. Tiesa, kai kurių kreditorių greitosios paskolos ir kitos siūlomos finansinės paslaugos yra prieinamos tik asmenims, sulaukusiems 21-erių metų amžiaus.
 •         Būti Lietuvos Respublikos pilietis arba asmuo, turintis leidimą nuolat Lietuvoje.
 •         Turi toje pačioje darbovietėje dirbti nepertraukiamai ne trumpiau nei 4 mėnesius.
 •         Neturi  didesnių nei 40 % finansinių įsipareigojimų,  skaičiuojant nuo pastovių mėnesinių pajamų.
 •         Neturi skolų kitoms kredito bendrovėms ar nėra pavėlavęs sumokėti įmokų (pavyzdžiui, telekomunikacijos bendrovėms ir pan.).
 •         Turi asmeninę sąskaitą viename iš Lietuvos komercinių bankų ir naudojasi el. bankininkyste, reikalingą asmens tapatybės patvirtinimui.

 

 

Tiesa, be ką tik išvardintų reikalavimų, kredito bendrovės turi teisę potencialiam klientui taikyti ir papildomus reikalavimus, kuriuos, norint gauti paskolą, būtina išpildyti. Išimčių, tiksliau – aukštesnės „kartelės“ gali sulaukti ir pasiskolinti norintys, tačiau savarankiškai (su individualios veiklos pažymą ir pan.) dirbantieji.

 

 

Žinoma, net jei kyla abejonė, ar aptarti kriterijai jums yra „įkandami“, galite drąsiai užpildyti paskolos paraišką. Tai – ne tik nieko nekainuoja, bet ir neįpareigoja tolimesniems veiksmams. Tai yra, net ir kreditoriui patvirtinus paraišką, jūs neprivalote pasirašyti paskolos sutarties.

 

 

Kiek galima pasiskolinti?

 

 

Lietuvoje veikia daugiau nei 70 kredito bendrovių, kurių siūlomų kreditų (vartojimų paskolų, greitųjų kreditų, paskolų automobiliui įsigyti, paskolų remontui ir pan.) „asortimentas“ prasideda vos nuo 100 Eur iki net 25 000 Eur. Žinoma, konkreti maksimali paskolos suma priklauso nuo individualios besiskolinančiojo situacijos (gaunamų pajamų, kredito istorijos ir pan.). Tad, pavyzdžiui, jei jūsų kaimynas Jonas pasidžiaugė, jog kreditorius X jam paskolino tokią ir tokią sumą pinigų, nereiškia, kad tiek gauti galėsite ir jūs.

 

 

Kreditoriui patvirtinus paraišką, šis jums atsiųs paskolos pasiūlymą, kuriame, be jūsų pageidavimo paskolos sumos ir terminui, įprastai nurodomas ir kitos galimos alternatyvos. Net jei kredito bendrovė gali paskolinti daugiau, neskubėkite naudotis tokia galimybe. Remiantis atsakingo skolinimosi principais, skolintis reikia ne daugiau, nei yra būtina turimų poreikių patenkinimui.

 

 

Kuriam laikotarpiui galima pasiskolinti?

 

 

Galimas paskolos laikotarpis, tiesiogiai susijęs su paskolos suma (kuo ji didesnė, tuo, natūralu, ilgesnis ir galimas terminas) – nuo 1 iki 84 mėnesių. Ilgesnis paskolos laikotarpis – tai mažesnė mėnesinė įmoka, vadinasi – ir lengvesnė finansinė našta yra lengvesnė. Žinoma, reikia suprasti, kad, kuo ilgesnis paskolos laikotarpis, tuo, vertinant ilgalaikę perspektyvą, sumokama didesnė palūkanų suma.

 

 

Kaip galima pasiskolinti?

 

 

Greitąjį kreditą galima gauti:

 •         internetu (šiandien tai – bene populiariausias skolinimosi būdas);
 •         telefonu (paskambinus ar išsiuntus SMS žinutę pasirinktam kreditoriui);
 •         atvykus į fizinį kredito bendrovės aptarnavimo padalinį (jei konkreti kredito bendrovė tokią galimybę numato, tačiau, net ir tokiu atveju, paskola ne visada gali būti išmokama grynaisiais).

 

 

Na, o žemiau galite susipažinti su standartiniu greitųjų kreditų išdavimo procesu, kuris, priklausomai nuo konkretaus kreditoriaus vidinės tvarkos, gali šiek tiek keistis.

 1. Asmens tapatybės patvirtinimas su patogiu, kreditoriui tinkamu būdu.
 2. Paskolos paraiškos, joje nurodžius reikiamus duomenis, užpildymas ir pateikimas.
 3. Kreditoriaus sprendimas dėl pateiktos paraiškos patvirtinimo/atmetimo.
 4. Susipažinimas su kreditoriaus atsiųstomis paskolos sąlygomis ir, joms esant tinkamoms, sutarties pasirašymas.
 5. Pinigų pervedimas į asmeninę kliento banko sąskaitą.

 

 

Tiesa, esant kitoms aplinkybėms, pavyzdžiui, dirbant ne pagal darbo sutartį, o savarankiškai, su individualios veiklos pažymą, kreditorius papildomai gali prašyti (o dažniausiai ir prašo) dokumentų, skirtų gaunamas pajamų dydžiui ir pastovumui patvirtinti.

 

 

Į ką būtina atkreipti dėmesį, prieš skolinantis?

 

 

Ar greitasis kreditas taps sprendimu, dėl kurio nesigailėsite, didžiąja dalimi priklauso nuo jūsų kaip racionaliai mąstančio asmens elgesio, prieš pasirašant paskolos sutartį. Rekomenduojame vadovautis žemiau pateiktais patarimais.

 

 

Geriausio paskolos pasiūlymo pasirinkimas

 

 

Natūralu, jog kredito bendrovės, siekdamos pritraukti klientą, stengiasi pasiūlyti geresnes paskolos sąlygas nei konkurentais. Tai gali būti ne tik, pavyzdžiui, mažesnė palūkanų norma, bet ir patrauklios laikinos akcijos ar tiesiog lankstesnės sąlygos, susijusios su kredito grąžinimu anksčiau laiko, grąžinimo termino pratęsimu ir pan. Jūsų tikslas – rasti individualiai geriausias paskolas sąlygas garantuojantį variantą. Tai padaryti, greičiausiai ir patogiausiai, galima pasitelkus, vadinamąsias paskolų palyginimo platformas, pavyzdžiui, credit123.lt: vos pora klavišų spustelėjimų ir optimaliausi, remiantis individualia situacija, kreditorių pasiūlymai – prieš jūsų akis!

 

 

Susipažinimas su paskolos sutarties sąlygomis

 

 

Taip taip, žinome, jog sutarčių skaitymas – bjaurus darbas, į kurį, deja, dažnas žiūri pro pirštus. Bet, kai kalbame apie finansinius įsipareigojimus, neretai siekiančius ne vieną tūkstantį eurų, atrasti laiko atidžiai sutarties analizei tiesiog privalu. Joje pateikta visa, su kreditu susijusi informacija, kurią žinant, galima priimti objektyviausią sprendimą dėl vieno ar kito paskolos pasiūlymo pasirinkimo. Supratote teisingai: net ir tame etape, kai jums prieš akis  – paskolos sutartis, dėl skolinimosi (iš konkretaus kreditoriaus ar apskritai) galima persigalvoti: tiesiog nepasirašykite sutarties.

 

 

Pabaigai

 

 

Jei dar liko neatsakytų klausimų, susijusių su paskolomis – kreipkitės į konkrečią kredito bendrovę, iš kurios, atlikę skirtingų pasiūlymų analizę, planuojate skolintis. Tiesa, nemažai aktualios informacijos galima rasti ir minėtose paskolų palyginimo platformose, kurių tikslas – ne konkrečios kredito bendrovės pasiūlymo „brukimas“, bet pagalba, ieškant individualiu atveju optimaliausio paskolos varianto.

 

 

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Ar konteineriai – tik mada ar naudingas sprendimas namams? Ar konteineriai – tik mada ar naudingas sprendimas namams? 

  Konteinerių panaudojimas gyvenamosiose erdvėse per pastaruosius metus tapo labai populiarus. Tačiau, ar tai tik laikina mada, ar iš » Daugiau

Kodėl revizinės durelės yra tokios svarbios visuose pastatuose? Kodėl revizinės durelės yra tokios svarbios visuose pastatuose? 

  Kasdieniame gyvenime retai atkreipiame dėmesį į smulkius namų, biurų ar visuomeninių objektų infrastruktūros elementus. Tačiau paaiškėja, kad tokie » Daugiau

Kur įsigyti kokybiškus lovos galvūgalius? Kur įsigyti kokybiškus lovos galvūgalius? 

  Jei planuojate pertvarkyti miegamąjį, jums nereikia keisti visos lovos. Pakeiskite miegamojo galvūgalį ir sukurkite madingą miegamojo išdėstymą. Lovos » Daugiau

Krosnelių pasirinkimas: į ką atkreipti dėmesį? Krosnelių pasirinkimas: į ką atkreipti dėmesį? 

  Malkomis kūrenamos krosnelės įsigijimas – tai investicija, kuria turėtumėte džiaugtis daugelį metų. Todėl prieš pirkdami turite atidžiai apsvarstyti » Daugiau

Procesų automatizavimas: kodėl tai kritiškai svarbu šiuolaikiniam verslui? Procesų automatizavimas: kodėl tai kritiškai svarbu šiuolaikiniam verslui? 

  Automatizavimas įsitvirtino keliuose sektoriuose, ypač gamybos ir tam tikrų užduočių, kai reikia kartoti tą pačią komandą, srityje. Vadovavimas » Daugiau

Ką, nuo A iki Z, reikia žinoti apie paskolas ir kreditus? Ką, nuo A iki Z, reikia žinoti apie paskolas ir kreditus? 

  Greitosios paskolos ir kreditai, kaip ir sufleruoja šios finansinės paslaugos pavadinimas (o pastarąja pasinaudoję – tai patvirtins iš » Daugiau

Dažniausiai pasitaikančios šunį ligos Dažniausiai pasitaikančios šunį ligos 

  Jeigu mylite savo šunį – tuomet turite dėti kuo daugiau pastangų, kad jis būtų sveikas ir laimingas. Ne » Daugiau

Efektyvumas ir ekologija: kodėl verta rinktis kieto kuro katilą? Efektyvumas ir ekologija: kodėl verta rinktis kieto kuro katilą? 

  Augantis ekologinis sąmoningumas ir dideli energijos kainų svyravimai verčia visus ieškoti alternatyvių, efektyvių ir aplinką tausojančių šildymo šaltinių. » Daugiau

Modulinių namų privalumai ir trūkumai: ką reikia žinoti prieš apsisprendžiant? Modulinių namų privalumai ir trūkumai: ką reikia žinoti prieš apsisprendžiant? 

  Namo statybos gali nemenkai išvarginti. Dažniausiai tai atima nemažai laiko ir pinigų. Taigi, nenuostabu, jog bėgant laikui žmonės » Daugiau

KAIP NEAPSIRIKTI RENKANTIS LITUOKLĮ? KAIP NEAPSIRIKTI RENKANTIS LITUOKLĮ? 

  Lituoklis dažniausiai yra nagingų meistrų, kurie dirba su elektronikos prietaisais, įrankis. Tačiau su lituokliu galima ne tik elektronikos » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Adida papildai sportui