Šrifto dydis:
2021-07-07

Vakarų Lietuvos savivaldybės, verslas ir mokslas susitarė, kokiomis kryptimis plėtos regiono ekonomiką ateinantį dešimtmetį



Rubrikose: Savivaldybėje

 Klaipėdos regiono specializacija vieningai patvirtino visų regiono savivaldybių vadovai. Nuotrauka Klaipedaregion.lt


Klaipėdos regiono specializacija vieningai patvirtino visų regiono savivaldybių vadovai. Nuotrauka Klaipedaregion.lt

 

Septynios Klaipėdos regiono savivaldybės susivienijo ir patvirtino Klaipėdos regiono specializacijos strategiją, pagal kurią plėtos regiono ekonomiką iki 2030 metų. Tai pirmoji tokia regiono specializacijos strategija Lietuvoje, kuri nustato, kuriomis kryptimis ir pagal kokius prioritetus bus skatinamos investicijos šių savivaldybių teritorijose.

 

 

Regiono augimo planas

 

 

Strategija apibrėžia prioritetines verslo, mokslo ir švietimo plėtros, talentų pritraukimo ir savivaldybių investicijų kryptis regione.

„Didžiausias regioninės specializacijos privalumas – tikslingas investavimas. Kai regiono savivaldybės, verslas, mokslo institucijos susitaria ir įsivardija aiškius prioritetus, viešieji resursai sukoncentruojami į didžiausią potencialą turinčias plėtros kryptis ir tai leidžia pasiekti geresnių rezultatų visiems“, – sako Šarūnas Vaitkus, strategijos rengimą koordinuojančios asociacijos „Klaipėdos regionas“ prezidentas ir Palangos miesto meras.

Klaipėdos regiono specializacijos strategija apjungia septynias savivaldybes: Klaipėdos ir Palangos miestus. Klaipėdos, Kretingos, Skuodo bei Šilutės rajonus ir Neringą, kurios inicijavo ir pradėjo diskusijas dėl bendros krypties nustatymo.

Specializacijos strategijos rengimas nuo pirminių diskusijų užtruko beveik ketverius metus. Į jį įsitraukė daugiau nei 330 skirtingų partnerių iš verslo, mokslo, švietimo institucijų, įvairių asocijuotų struktūrų.

„Nuo šiol tai bus svarbiausias plėtros dokumentas, apibrėžiantis regiono ekonominės ateities viziją, jos įgyvendinimo prioritetines kryptis ir iš jų kylančias konkrečias priemones šiems tikslams pasiekti“, – pastebi Š. Vaitkus.

 

 

Jūros potencialas, bioekonomika ir darnus turizmas

 

 

Regiono partneriai susitarė dėl penkių pagrindinių specializacijos krypčių. Pirmoji – jūrinės ekonomikos stiprinimas. Klaipėdos regionas sieks tapti investicijoms patraukliu jūrinės ekonomikos lyderiu Pietryčių Baltijos jūros regione. Bus skatinamos mėlynosios energetikos, akvakultūros ir jūrinių biotechnologijų, žaliojo jūrinio transporto inovacijos bei kitos jūrinės ekonomikos veiklos, kurios būdingos šiam regionui.

Antroji patvirtinta specializacijos kryptis – bioekonomika, kuri apima visus sektorius, kuriuose naudojami biologiniai ištekliai. Tai ir žemės ūkis, miškininkystė, žuvininkystė, maisto, plaušienos ir popieriaus gamyba, chemijos, biotechnologijų ir energetikos pramonės šakos, taip pat transporto, prekybos, maitinimo ir kiti susiję sektoriai bei šios srities mokslas.

Siekiama tapti bioekonomikos regionu ir per dešimtmetį išsiveržti į lyderių gretas tiek nacionaliniu, tiek visos Baltijos jūros regiono lygiu. Tai bus daroma per šios srities mokslinių tyrimų, inovacijų ir verslų skatinimą, žiedinės ekonomikos kūrimą, sektorių bendradarbiavimą, atsinaujinančių išteklių naudojimą.

Trečioji kryptis, neatsiejama nuo regiono specifikos, darnus jūrinis ir pakrančių turizmas. Pasak Š. Vaitkaus, svarbu efektyviai valdyti visą regioną kaip vieną turistinę vietovę ir glaudžiai bendradarbiauti, kad visame regione būtų sukurta patraukli infrastruktūra ir tai būtų daroma pagal darnios plėtros principus.

Patvirtintos ir dvi bendros specializacijos kryptys, kurios būtų plėtojamos pirmųjų trijų specializacijos krypčių ribose bei sustiprintų jų pasiekimus – tai pažangios pramonės ir paslaugų ekonomikos plėtra.

„Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, neišvengiamai vyksta ketvirtoji pramonės revoliucija. Vis dėlto mes norime dar sparčiau skatinti pramonės skaitmenizaciją, didesnę pridėtinę vertę kuriančių pažangių įmonių steigimąsi ir plėtrą. Pramonės vystymuisi svarbu turėti ir patogią gyvenimo infrastruktūrą talentams, kokybiškas ir prieinamas viešąsias paslaugas. Visa tai neatsiejama ir nuo paslaugų sektoriaus plėtros, kuris taip pat aktualus ir turistams“, – apie planuojamas veiklas pasakojo Š. Vaitkus.

 

 

Pirmoji Lietuvoje

 

 

Pasak Eglės Stonkės, asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančiosios direktorės, Lietuvos regionai dar tik žengia pirmuosius tokių specializacijų kūrimo žingsnius. Tuo tarpu Europos Sąjungos šalių regionai įgyvendina jau antrąjį ar net trečiąjį specializacijos strategijų etapą – specializacijas peržiūri, grynina, adaptuoja ir plėtoja jau daugiau nei 10-15 metų.

Patvirtinta Klaipėdos regiono specializacijos strategija – pirmoji ir kol kas vienintelė tokia Lietuvoje. Ji parengta ir priimta savarankiškai, įsiklausant į paties regiono poreikius ir stiprybes. Dėliojant regiono planus atsižvelgta ir į visos šalies raidą apibrėžiančius dokumentus, kurie taip pat skatina regionų specializacijų kūrimą ir partnerystę.

„Svarbu, kad specializacijos strategijos įgyvendinime dalyvautų visi regiono partneriai ir suinteresuotos grupės. Nuo pat pradžių į procesą įsitraukė regiono verslo, mokslo ir švietimo, viešojo sektoriaus bei bendruomenių atstovai, kartu generavo idėjas ir formavo regiono plėtros viziją. Tikimės, kad visi šie partneriai ir toliau aktyviai dalyvaus strategiją įgyvendinant“, – sako asociacijos vadovė.

Pagal patvirtintą strategiją šiuo metu rengiamas artimiausių trejų metų veiksmų planas, kurį planuojama patvirtinti rudenį.

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Savivaldybės darbuotojai dalyvavo nacionaliniame miškasodyje Savivaldybės darbuotojai dalyvavo nacionaliniame miškasodyje 

  Šilutės rajono savivaldybės administracija tradiciškai dalyvavo nacionaliniame miškasodyje, skirtame Nepriklausomybės atkūrimo  35-mečiui. Kartu su Valstybinės miškų urėdijos Šilutės » Daugiau

Pamaryje apsilankė Taivano atstovybės Lietuvoje komanda Pamaryje apsilankė Taivano atstovybės Lietuvoje komanda 

  Meras Vytautas Laurinaitis kovo 4 d. dalyvavo susitikime su Taivano atstovybės Lietuvoje vadove Constance Hsueh-hong Wang ir jos » Daugiau

Patvirtintas Šilutės rajono savivaldybės 2025 m. biudžetas Patvirtintas Šilutės rajono savivaldybės 2025 m. biudžetas 

  Vasario 27 d. vykusio Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu patvirtintas Šilutės rajono savivaldybės 2025 m. biudžetas, kuris » Daugiau

2024 m. veiklos ataskaita pristatyta Kintų seniūnijos gyventojams 2024 m. veiklos ataskaita pristatyta Kintų seniūnijos gyventojams 

  Šilutės rajono savivaldybės vadovų kelionė po Šilutės seniūnijas jau eina į pabaigą. Vasario 17 d. aplankyta 10-oji – » Daugiau

Įvyko išplėstinis Šilutės krašto ūkininkų sąjungos posėdis Įvyko išplėstinis Šilutės krašto ūkininkų sąjungos posėdis 

  Vasario 14 d. Šilutėje vyko išplėstinis Šilutės krašto ūkininkų sąjungos posėdis, kuriame taip pat dalyvavo Administracijos direktorius Andrius » Daugiau

Savivaldybės vadovai veiklos ataskaitą pristatė Žemaičių Naumiesčio seniūnijos gyventojams Savivaldybės vadovai veiklos ataskaitą pristatė Žemaičių Naumiesčio seniūnijos gyventojams 

  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Andrius Jurkus ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Edita Šukytė vasario 14 » Daugiau

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatas – klebonas Remigijus Saunorius „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatas – klebonas Remigijus Saunorius 

  Šilutės rajono savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komisija informuoja, kad 2025 metų „Sidabrinės nendrės“ laureatu išrinktas Šilutės Šv. Kryžiaus » Daugiau

Meras V. Laurinaitis dalyvavo susitikime su ministrais Meras V. Laurinaitis dalyvavo susitikime su ministrais 

  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kartu su kitais savivaldybių merais vasario 11 d. dalyvavo susitikime su finansų » Daugiau

2024 m. veiklos ataskaita pristatyta Saugų seniūnijoje 2024 m. veiklos ataskaita pristatyta Saugų seniūnijoje 

  Nauja darbo savaitė prasidėjo apsilankymu Saugų seniūnijoje. Šiandien čia meras Vytautas Laurinaitis, vicemeras Tomas Budrikis, Administracijos direktorius Andrius » Daugiau

Katyčių seniūnijos gyventojams pristatyta 2024 m. veiklos ataskaita Katyčių seniūnijos gyventojams pristatyta 2024 m. veiklos ataskaita 

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai vasario 7 d. lankėsi Katyčiuose. Tai jau penktoji aplankyta seniūnija, kurioje pristatoma 2024 m. » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2025 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930