Šrifto dydis:
2013-01-31

Prakeiktame kelio vingyje mirtis tykojo po 15 metų(1)


Autorius: Dienraščio "Klaipėda" informacija
Rubrikose: Avarijos  Žymos:

Nuotrauka Gintaro Radzevičiaus

 

Vakar ties Saugų kaimu siaubingoje avarijoje žuvę keturi žmonės – ne pirmos aukos šioje prakeikta jau vadinamoje vietoje. Tame pačiame kelio vingyje 1997-aisiais taip pat tragiškai gyvenimą baigė keturi automobiliu važiavę jauni vyrai.

 

Mašina lūžo pusiau

 

Trečiadienio rytas Saugų ir greta jo esančio Kukorų kaimų gyventojams prasidėjo netikėta žinia. Lemtingame kelio Klaipėda–Šilutė vingyje ties šiomis gyvenvietėmis įvyko kraupi automobilių avarija, nusinešusi keturias vietos gyventojų gyvybes.

 

Nelaimės liudininkas 33 metų vietos gyventojas Gedas Barškietis pasakojo, kad apie 9 val. važiavo į Šilutės pusę.

 

Už prieš jį važiavusios mašinos vyras pamatė mėlyną „Volkswagen Passat“, kuriam išvakarėse pats keitė sudegusį saugiklį. Automobilio vairuotoją vyras pažinojo tik iš matymo.

 

„Vos tik baigėsi gyvenvietė, pasatas padidino greitį. Jis galėjo važiuoti 70 ar 80 kilometrų per valandą greičiu. Panašus greitis galėjo būti ir priešais atvažiuojančio vilkiko. Viskas įvyko akimirksniu. Pasatą sumėtė, jis nespėjo išsukti ir šonu rėžėsi į atvažiuojančio vilkiko priekinės dalies kampą. Ant kelio pažiro nuolaužos. Mačiau, kaip vilkikas nutempė su savim dalį nulūžusios mašinos. Sustojome, nubėgome žiūrėti, gal yra gyvų, bet vilčių neliko. Manau, jie nespėjo net išsigąsti. Vaizdas buvo siaubingas, negalėjome suprasti, kiek ten buvo žmonių“, – šiurpo G.Barškietis.

 

Įvykio liudininkai suakmenėjo pamatę, kaip lengvoji mašina lūžo perpus, vairuotojas iškrito, o nuo kelio sankasos nuvažiuojantis vilkikas po ratais patraukė galinę automobilio dalį su trimis joje likusiais žmonėmis.

 

Iš žmonių ir mėlyno pasato liko tik sumaitota krūva metalo su joje įstrigusiais negyvais kūnais.

 

Gelbėti nebuvo ko

 

Į įvykio vietą atskubėjo trys greitosios medicinos pagalbos automobiliai, bet nė vienam jų nebuvo čia ką veikti. Visi keturi lengvojo automobilio keleiviai buvo negyvi.

 

42 metų vilkiko MAN vairuotojas pradžioje pasakojo apie įvykį, bet kai sužinojo, kad po jo vairuojamo automobilio ratais žuvo keturi žmonės, pasijuto blogai ir griebėsi už krūtinės.

 

Greitosios pagalbos medikai jį išgabeno į Šilutės ligoninę.

 

Bendrovės „Šilutės baldai“ vilkikas važiavo tuščias.

 

Žuvusiuosius iš metalo krūva virtusio automobilio vaduoti atvažiavo ugniagesiai iš Šilutės ir Priekulės.

 

Pradžioje nebuvo įmanoma išsiaiškinti net žuvusiųjų lyties.

 

Netrukus buvo atpažintas „Volkswagen Passat“ vairuotojas.

 

Kovo 30-ąją Mindaugui K. būtų sukakę 20 metų. Tada tapo aišku ir kas buvo kiti drauge važiavę žmonės.

 

Trečiadienio rytą Mindaugas K., 45-erių jo mama Virginija K. bei jos 54-erių sugyventinis susiruošė į Šilutę.

 

Drauge važiavo šios šeimos kaimynė – 49 metų Regina V. Moteris buvo apsirgusi ir susiruošė į rajono centrą pas gydytoją.

 

Žuvusieji – vietos gyventojai

 

Saugų seniūnijos darbuotojai pradžioje manė, kad žuvusieji yra ne vietos žmonės. Krašto kelias Klaipėda–Šilutė yra labai vingiuotas, o šiame ruože neretai atsitinka avarijos.

 

Sumaitotos mašinos nepažino ir Saugų seniūnės pavaduotojas. Pakeliui į darbą jis buvo sustojęs nelaimės vietoje, tačiau neįtarė, kad žuvusieji yra kraštiečiai.

 

Po kelių valandų paaiškėjo, kad avarijos metu žuvo Virginijos K. šeima.

 

Vyresnioji šios moters dukra gyvena užsienyje. Bendrovėje „Lietuvos geležinkeliai“ dirbusi moteris buvo Vilkyčių pervažos budėtoja.

 

Saugų seniūnė Anastazija Oželytė teigė žinanti, kad Virginija K. yra kilusi iš Klaipėdos, tad ketinusi ieškoti žuvusiosios giminaičių uostamiestyje.

 

Reginos V. šeima gyvena Kukoruose.

 

Mašiną dovanojo patėvis

 

Nelaimės liudininkas G.Barškietis prisiminė girdėjęs, kad Mindaugui K. seną pasatą dovanojo patėvis.

 

19-metis vaikinas vos prieš kelis mėnesius įgijo teisę vairuoti transporto priemonę.

 

Mėlynas „Volkswagen Passat“ buvo pagamintas daugiau nei prieš 20 metų.

 

„Jis minėjo, kad pradžiai jam bus gerai ir senas pasatas. Senos mašinos negaila pradedančiajam“, – pasakojo vietos gyventojas.

 

Laidotuvės po laidotuvių

 

Saugų seniūnijos žmonės šiomis dienomis negali atsigauti nuo blogų žinių.

 

Pirmadienį vakare vos už kelių šimtų metrų nuo vakarykštės avarijos vietos žuvo 32 metų vietos miškininkas Vaidas U.

 

Prieš 18 val. iš darbo miškininkus vežęs „GAZ 52-01“ sustojo, nes baigėsi degalai. Miškininkai iš benzininių pjūklų supylė degalų likučius tikėdamiesi pasiekti netoliese esančius namus.

 

Vakaras buvo itin tamsus, o miško apsuptame kelyje mašinos visai nesimatė. Jos žibintus užstojo už automobilio stovėjęs Vaidas U.

 

Ta pačia kryptimi važiavęs 46 metų Klaipėdos rajono gyventojas, vairavęs mersedesą, nepastebėjo miškininkų sunkvežimio ir nespėjo jo aplenkti. Automobilis sunkiai sužalojo jauną vyrą. Nuo patirtų žaizdų jis ligoninėje mirė.

 

Jo laidotuvės vyks ketvirtadienį.

 

Prisiminė roverio avariją

 

Atsitokėję nuo šiurpios naujienos apie žiaurią avariją, Saugų gyventojai prisiminė, kad toje pačioje vietoje, kur vakar žuvo keturi žmonės, prieš beveik 15 metų įvyko panaši nelaimė.

 

Tada taip pat žuvo keturi jauni žmonės.

 

1997 metų liepos 5 dieną už kelių kilometrų prie Bružų ežero vyko kaimo šventė. Keliu ėjo būrys vietos jaunuolių.

 

Nuo Šilutės pusės didžiuliu greičiu važiavo apynaujis automobilis „Rover“.

 

Matyt, pastebėjęs pėsčiuosius jo vairuotojas bandė stabdyti. Tame pačiame kelio vingyje automobilis tapo nevaldomas, sukosi ir trenkėsi į pakelėje augusį beržą.

 

Tuomet mašina taip pat lūžo per pusę.

 

Atmintyje – sudraskyti kūnai

 

Tos nelaimės liudininkai iki šiol su siaubu prisimena ne tik pusiau lūžusią mašiną, bet ir išdrabstytas žuvusiųjų kūno dalis.

 

„Aną avariją prisimenu labai ryškiai, nors tebebuvau paauglys. Pamenu, buvo kaimo šventė. Su mama grįžome nuo ežero ir išgirdome siaubingą trenksmą. Nubėgome pažiūrėti. Kaip ir šį kartą, mašina buvo perlūžusi. Nors nenorėjau matyti šiurpių vaizdų, bet akys užkliuvo už pusiau perplėšto žmogaus kūno. Tas vaizdas iki šiol stovi akyse. Nelaiminga vieta, čia labai dažnai avarijos įvyksta“, – pasakojo G.Barškietis.

 

Mašina tada lėkė keli jauni Kaliningrado srities gyventojai.

 

Žmonės kalba, kad tarp jų buvo ir Vokietijos piliečių.

 

Vėliau vieno šių žuvusiųjų atminimui artimieji pastatė akmeninį kryžių, bet tvarkant kelią bei pjaunant pakelės medžius šis paminklas vis užkliūdavo kelininkams.

 

Todėl seniūnė paprašė kryžių perkelti į vietos kapines. Tačiau jis vis dar stovi atremtas į ganyklos tvorą.

 

Dienraščio „Klaipėda“ informacija

 

Skaitytojų komentarai

  1. as

    ziauri tragedija.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Avarijoje sužeisti du žmonės Avarijoje sužeisti du žmonės 

  Trečiadienį per eismo įvykį užmiesčio kelyje tarp Klaipėdos ir Šilutės sužeisti du žmonės – limuzino klasės BMW automobilio » Daugiau

Mikroautobuso smūgis į medį prie Šilutės: vairuotojas žuvo vietoje Mikroautobuso smūgis į medį prie Šilutės: vairuotojas žuvo vietoje 

  Pirmadienio pavakarę kelyje Šilutė–Rusnė įvyko eismo įvykis, kuris pareikalavo vairuotojo gyvybės.     Pranešimas apie eismo nelaimę gautas » Daugiau

Labiausiai nukentėjo avarijos kaltininkas Labiausiai nukentėjo avarijos kaltininkas 

  Šeštadienio popietę Šilutės rajone, Pašyšių kaime, įvyko dviejų automobilių susidūrimas, kurio metu sužalotas vairuotojas. Nelaimė įvyko, kai 21-erių » Daugiau

20-metis vairuotojas pėsčiųjų perėjoje nubloškė moterį 20-metis vairuotojas pėsčiųjų perėjoje nubloškė moterį 

  Penktadienio vakarą tragiška eismo nelaimė Šilutėje, Lietuvininkų ir Jankaus gatvių sankryžoje, įvyko prieš 18 valandą. Pirminiais duomenimis, šilutiškė » Daugiau

Jaunas motociklo vairuotojas susidūrė su traktoriumi Jaunas motociklo vairuotojas susidūrė su traktoriumi 

  Šilutės rajone šeštadienį jaunas motociklo vairuotojas susidūrė su traktoriumi ir rimtai susižeidė. Vaikinas iš Veisiejų vyko susitikti su » Daugiau

Neatsargus vairavimas slidžiame kelyje baigėsi kaktomuša Neatsargus vairavimas slidžiame kelyje baigėsi kaktomuša 

  Šiandien, kelyje Šilutė – Žemaičių Naumiestis, Jonaičių kaime, netoli Laučių jaunuolio vairuojamas automobilis „Audi“ trenkėsi į „VW Sharan“.   » Daugiau

Į medį trenktasi net 4 metrų aukštyje Į medį trenktasi net 4 metrų aukštyje 

  Šeštadienio vakarą, kelyje Sakūčiai–Žemaitkiemis nesuvaldytas lengvasis automobilis „Ford Focus“ nulėkė į griovį ir trenkėsi į pakelės šlaitą. Sekmadienį » Daugiau

Avarijoje sužeisti 4 žmonės Avarijoje sužeisti 4 žmonės 

  Antradienio rytą Šilutėje, Gluosnių g. „Renault Laguna“ užkirto kelią 5-osios serijos „BMW“ automobiliui. Jaunas „Renault“ vairuotojas, neapdairiai mėginęs » Daugiau

Skubėjimas kelyje baigėsi vertimusi ant stogo Skubėjimas kelyje baigėsi vertimusi ant stogo 

  Dviejų merginų kelionė baigėsi nelaime, kai nesuvaldytas automobilis nuslydo nuo kelio, nuvertė kelio ženklą ir vertėsi. Avarija įvyko » Daugiau

Girtas vairuotojas lenkimo manevrą atliko geležinkelio pervažoje ir sukėlė avariją Girtas vairuotojas lenkimo manevrą atliko geležinkelio pervažoje ir sukėlė avariją 

  Ketvirtadienio popietę Šilutės rajone girtas kelių erelis su „Mercedes“ bandė lenkti geležinkelio pervažoje. Šis manevras baigėsi liūdnai, apvirto » Daugiau

Medea klinika
Adida papildai sportui
Medea klinika

Naujienų paieška pagal datą
2021 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031