Šrifto dydis:
2012-01-06

Nuošalios sodybos gyventojai kenčia nuo vilkų ir dėl prasto susisiekimo(3)


Autorius: Gintaras Radzevičius
Rubrikose: Namai  Žymos: , ,

Išplėštus triušių narvus rodo J.Viržintienė. Nuotraukos Gintaro Radzevičiaus

 

Nuošalios sodybos šeimininkai įbauginti. Jų sodybą ėmė terorizuoti vilkai, kurie pjauna naminius gyvūnus. Situaciją blogina ir tai, kad dėl nesiliaujančių kritulių vienintelis į nuošalią sodybą vedantis kelias tapo beveik neįveikiamas.

 

Šilutės priemiestyje, Barzdūnų kaime esančioje sodyboje gyvena Kazimieras Noreika su savo žmona, seserimi Janina Viržintiene bei senyva mama. Visi jie jau sulaukę pensijinio amžiaus. Pensininkai užsiima triušių auginimu.

 

Puola plėšrūnai. Kaip apsiginti?

 

J.Viržintienė savo triušius laiko iš lentų ir skardų suręstuose narvuose, kurie stovi po atviru dangumi. Sausio 2 d. moteris nuėjusi prie triušių narvų nustėro, jie buvo išlaužyti, apdraskyti, o narvų viduje nebebuvo net aštuoniolikos triušių. Šalia narvų matėsi triušių kailiukų likučiai, aplink narvus žemėje buvo panašūs į šuns, bet trigubai didesni gyvūnų pėdsakai. Kai kurie narvai buvo apgraužti.

 

Moteris mano, kad jos augintinius sudraskyti galėjo vilkai. K.Noreika savo triušius laiko tvarte, todėl vilkai prie jo augintinių nepriėjo.

 

Pasak medžiotojų, jei sodyboje šeimininkavo vilkai, tai kol užuos triušių kvapą jie vis sugrįš. Vilkai grįš kas tris keturias dienas.

 

Taip ir nutiko. Sausio 5 d. J.Viržintienė vėl rado išdraskytus triušių narvus, o jų viduje trūko dar šešių triušių. Taip iš 28 moters laikytų triušių beliko vos 4. Ji baiminasi, kad dar po trijų dienų laukiniai plėšrūnai gali vėl sugrįžti.

 

Nuošalios sodybos gyventojai įbauginti, jie baiminasi ir dėl savo saugumo. „Tie vilkai gali ir žmones pulti, mes bijome sutemus ir į lauką išeiti.“ – sakė J.Viržintienė.

 

Su prašymu apginti nuo vilkų siautėjimo ir atlyginti jų padarytus nuostolius sodybos gyventojai kreipėsi į Šilutės seniūniją. Šilutės seniūnija sureagavo greitai, tą pačią dieną sodyboje lankėsi seniūnijos komisija.

 

Seniūnijos darbuotojai savo akimis įsitikino, kad sodyboje būta plėšrūno. Bet dėl vilkų, terorizuojančių sodybos gyventojus ir draskančių jų augintinius, komisijos nariai abejoja. Esą, nėra jokių įrodymų, kad ten darbavosi tikrai vilkai, nėra ir pačių sudraskytų gyvūnų liekanų. Savo išvadoje komisija surašė tik tai ką pamatė – jog narvai yra išplėšti, sugadinti, šalia jų mėtėsi triušių kailiukų likučiai, aplinkui matosi gyvūnų pėdsakai.

 

Komisija savo raštą perdavė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Šilutės rajono agentūros inspektoriui Valentinui Ščerveninui, šis raštą perdavė Klaipėdos departamentui. Aplinkosaugininkai sako, kad šį klausimą turi spręsti ne jie.  Taip pat komisija sakė rašto kopiją perduosianti Šilutės savivaldybės vyr. specialistui-gamtosaugininkui Remigijui Rimkui, tačiau tik ateinantį pirmadienį. Mat tik tada jisai grįš iš atostogų. Bet ar šis valstybės tarnautojas turi spręsti kaip apginti vilkų puldinėjamą sodybą taip pat neaišku.

 

Netoli vietos kur yra ši nuošali sodyba yra Jonaičių medžiotojų klubo medžioklės plotai. Be ir medžiotojai šioje situacijoje padėti negali. Esą, šaudyti šių gyvūnų kol jie nesukėlė realios grėsmės žmogaus gyvybei, tai yra, neužpuolė pačių gyventojų, negali nei jie, nei patys gyventojai. O iki tol, kaip apsiginti nuo plėšrūnų ar apginti savo augintinius, pačių puolamųjų reikalas.

 

Neišvažiuojamas kelias. Ar sulauktume pagalbos?

 

Tačiau tai ne vienintelė nuošalioje sodyboje gyvenančius keturis pensijinio amžiaus gyventojus kamuojanti problema. Į jų sodybą veda vienintelis kelias, kuris atėjus rudeniui tampa sunkiai išvažiuojamas, o žiemą dažnai ir iš viso neišvažiuojamas.

 

„Į sodybą vedantis kelias yra mūsų vienintelis susisiekimas, bet jis dabar beveik neišvažiuojamas. Jau tris metus prašome seniūnijos jį pataisyti, bet seniūno pavaduotojas sako, kad to daryti nėra numatyta. Šiemet nusipirkau džipą, kad bent maisto būtų galima nuvažiuoti nusipirkti. Prireikus pagalbos, jos greičiausiai ir nesulauktumėme. Kažin ar greitosios automobilis iki mūsų davažiuotų.“ – nuogąstavo K.Noreika.

 

Kad kelias į sodybą yra tikrai prastos būklės, savo akimis įsitikino ir seniūnijos komisija. K.Noreika sako kelią savo lėšomis taisantis nuolat. Jis dėkingas Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkui Edmundui Cipariui, kuris iš savo asmeninio sodo sklypo atidavė statybines atliekas. Jomis vyras šiek tiek paremontavo kelią.

 

„Kelyje kur labiausiai kaupėsi vanduo padariau pralaidą, kitoje vietoje įrengiau drenažą. Didelį kiekį statybinio laužo turi verslininkas Saulius Stankevičius. Aš su juo kalbėjausi, jis leidžia tą laužą leidžia naudoti be jokio atlygio. Keliui sutaisyti šiomis medžiagomis reikia sunkvežimio, krautuvo, buldozerio. Aš tokios technikos neturiu, neturiu ir pinigų tokiai technikai samdyti.“ – sakė K.Noreika.

 

Šiuo keliu iki sodybos neprivažiuoja ir bendrovės „Ekoservice“ šiukšliavežės. Apie tai K.Noreika informavo Šilutės seniūną Raimondą Steponkų. „Kodėl aš turiu mokėti už paslaugą, kurios negaunu? Tik po pokalbio aukštom natom su seniūnu man pavyko gauti 50 procentų nuolaidą mokesčiui už šiukšles. Bet nei kelio tvarkyti, nei konteinerio pas mane statyti seniūnija neketina. Man sakė savo šiukšles gabenti į konteinerius už beveik kilometro, esančius prie Šilutės valstybinės maisti ir veterinarijos tarnybos. O kaip aš ten jas per neįveikiamą kelią pristatysiu niekam neįdomu.“ – sakė K.Noreika.

 

Vyras net sniegą žiemos metu nuo kelio nuvalyti prašo ne seniūnijos, bet kviečiasi už penkių kilometrų gyvenantį savo giminaitį, kuris yra ūkininkas ir turi tam reikiamą techniką.

 

Myliu Silute

Skaitytojų komentarai

  1. Nuosali sodyba ventes kaime

    Paziurekite i nuosalia sodyba ventes kaime lauziku bustine ir pamatysite tai, ko 10 zmoniu per savo gyvenima neuuzdirba. Labai keista kad niekas nesirupina ju pajamomis. Ypac mokesciu inspekcijos ir STT nesidomejimas man atrodo keistai.

  2. asas

    labiau cia i valkataujancius sunis panasu, statykit spastus ir viskas issispres


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Statybinių šiukšlių išvežimas: kur kreiptis dėl šių paslaugų? Statybinių šiukšlių išvežimas: kur kreiptis dėl šių paslaugų? 

  Statybines atliekas į specialios paskirties aikšteles galima išvežti patiems, tačiau tai gana dažnais atvejais yra pernelyg sudėtinga (tenka » Daugiau

Skelbiama šildymo sezono pabaiga Skelbiama šildymo sezono pabaiga 

  Šilutės r. savivaldybė informuoja, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu A1-430 2019-2020 metų šildymo sezono pabaiga skelbiama nuo 2020 » Daugiau

Signalizacija butui: į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią? Signalizacija butui: į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią? 

  Signalizacija – tai vienas patikimiausių namų apsaugos būdų, tad nieko nuostabaus, kad tokia galimybė yra pasirenkama vis dažniau. » Daugiau

Pasiūlyta nauja rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą sistema Pasiūlyta nauja rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą sistema (1)

  Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyrius pateikė pasiūlymus dėl rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą  mokėjimo dydžių bei jų » Daugiau

Šildymo sezono pradžia – jau kitą savaitę Šildymo sezono pradžia – jau kitą savaitę 

  Šilutės r. savivaldybė informuoja, kad šildymo sezonas  Šilutės rajono savivaldybėje  bus pradėtas 2019 m. spalio 7 d.   » Daugiau

Kaip nustatyti būsto kainą? Kaip nustatyti būsto kainą? 

  Nusprendėte parduoti būstą, bet nežinote jo tikslios vertės? Tai tinkamai atlikti gali tik profesionalai, tokie kaip www.vertintojas.lt tačiau » Daugiau

Prezidentė apdovanojo daugiavaikę mamą Oną Venckienę Prezidentė apdovanojo daugiavaikę mamą Oną Venckienę 

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino daugiavaikes motinas ir įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ » Daugiau

Atliekų išvežimas: kur kreiptis dėl šios paslaugos teikimo? Atliekų išvežimas: kur kreiptis dėl šios paslaugos teikimo? 

  Atliekų rūšiavimas – kiekvieno mūsų pareiga. Šiandien galime pasidžiaugti, kad žmonės tampa sąmoningesni,  pradeda labiau domėtis aplinkos apsaugojimo » Daugiau

Skelbiama šildymo sezono pabaiga Skelbiama šildymo sezono pabaiga 

  Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius įsakymu Nr. A1-380 nustatė šildymo sezono pabaigą nuo 2019 m. balandžio 23 d.   » Daugiau

Patarimai: kaip išsirinkti boilerį? Patarimai: kaip išsirinkti boilerį? 

  Karštas vanduo – ypač svarbus kasdieninėje rutinoje. Jis yra reikalingas bene visur: plaunant indus, prausiantis ar jį naudojant » Daugiau

Medea klinika
Adida papildai sportui
Medea klinika

Naujienų paieška pagal datą
2020 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031