Šrifto dydis:
2015-07-15

Kuršių mariose nuskendo jachta ir joje buvusi moterisRubrikose: Kiti įvykiai

 

Nuotrauka VSAT

 

Į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Palangos užkardą trečiadienį paskambinęs žvejys pranešė apie nelaimę Kuršių mariose.

 

Vyras informavo apie nuskendusią jachtą ir apie tai, kad jam į savo plaukiojimo priemonę pavyko įkelti du asmenis. Vėliau jie buvo atplukdyti į Mingės kaimą (Šilutės r.). Pagal pirminę informaciją jachtoje dar buvo moteris.

 

Vos gavę šį pranešimą Palangos pasieniečiai informaciją perdavė kolegoms PAR ir Neringos užkardos pasieniečiams, vykdantiems sienos su Rusija apsaugą Kuršių mariose. Buvo informuotos ir kitos specialiosios tarnybos.

 

Neringos pasieniečiai iškart į numanomą nelaimės rajoną išsiuntė savo greitaeigį katerį „Boomeranger“. Netrukus jo įgula maždaug už 3 km nuo Ventės rago link sienos su Rusija aptiko iš vandens kyšantį jachtos stiebą. Jis virš vandens išlindęs 1-1,5 metro. Žmonių aplink nebuvo.

 

Pasieniečiai kateriu nuvyko į Uostadvarį (Šilutės r.), kur paėmė Šilutės ugniagesių narus. Tuomet „Boomeranger“ vėl grįžo prie nuskendusios jachtos, kur apie 16 val. 30 min. narai po vandeniu pradėjo apžiūrą.

 

18.00 val. Ugniagesių narai jachtoje moters nerado. Pasieniečiai juos parplukdė atgal į Uostadvarį. Paiešką mariose toliau vykdo du pasieniečių greitaeigiai kateriai „Boomeranger“.

 

18.20 val. Paieškai pasitelktas ir kariškių sraigtasparnis.

 

18.45 val. Pakartotinei jachtos apžiūrai planuojama pasitelkti „Aro“ narus.

 

19.10 val. Į vietą, kur yra nuskendusi jachta, plaukia pasieniečių laivas „Madeleine“. Atvykus „Aro“ narams šis laivas bus platforma, iš kurios bus vykdomi darbai. Atvykstančius į Uostadvarį „Aro“ narus paims vienas iš pasieniečių „Boomeranger“.

 

 

19.47 val. Kariškių sraigtasparnis grįžo į Nemirsetą.

 

19.50 val. Į įvykio vietą prieš 1,5 val. atvykusio VSAT vado Renato Požėlos pavedimu iš VSAT Aviacijos rinktinės Paluknyje (Trakų raj.) keliamas pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter 135“. Jis aprūpintas naktinio stebėjimo įranga, su kuria paiešką galima vykdyti ir tamsiu paros metu.

 

20.05 val. Uostadvaryje „Aro“ narų laukia ir iš Rusnės punkto prieš pusvalandį atsiųstas VSAT Pagėgių rinktinės laivas „Baltic 95“. Jis naudojamas sienos su Rusija apsaugai Nemune. Pagėgių pasieniečių laivas padės prie nuskendusios jachtos nuplukdyti, pirminiais duomenimis, 5 narus ir jų įrangą.

 

20.30 val. Pasieniečių laivais 5 „Aro“ narai su įranga iš Uostadvario išplukdomi į marias prie nuskendusios jachtos.

 

20.35 val. Prie nuskendusios jachtos narų jau laukia laivo „Madeleine“ įgula.

 

20.45 val. Iš Aviacijos bazės Paluknyje (Trakų raj.) į nelaimės vietą išskrenda pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter 135“.

 

21.05 val. „Aro“ narai leidžiasi į vandenį pakartotinei jachtos apžiūrai.

 

21.25 val. Narai tęsia paiešką, kurią apsunkina didesnės nei 1 metro bangos, vėjas, pradeda temti.

 

21.40 val. Narai nutraukia paiešką – dėl bangavimo, blogo matomumo po vandeniu, tamsos ją tęsti netikslinga, be to, kyla pavojus ir pačių narų saugumui. Paiešką tamsiu paros metu vykdys pasieniečių sraigtasparnio „Eurocopter 135“ įgula. Planuojama, kad esant poreikiui ryte vėl bus pasitelkti narai. Laivas savo dugnu lygiai guli ant marių dugno.

 

21.55 val. prie nuskendusios jachtos naktį budėti lieka pasieniečių laivo „Madeleine“ įgula.

 

22.00 val. VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė apie paieškos darbus, nuskendusią jachtą ir dingusią moterį yra informavusi Rusijos Kaliningrado srities pareigūnus. Nuo vietos, kur yra jachta, iki Kuršių mariomis einančios sienos su Rusija, yra apie 7,5 kilometro.

 

22.17 val. Paiešką virš Kuršių marių pradeda pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter 135“, aprūpintas naktinio matymo įranga.

 

23.35 val. Sraigtasparnio įgulos vykdoma paieška kol kas rezultatų nedavė. „Eurocopter 135“ skrenda į Palangos oro uostą papildyti degalų atsargas. Iškart po to pilotai grįš tęsti žvalgybą virš Kuršių marių.

 

00.54 val. „Eurocopter 135“ įgula atnaujina dingusios 61-erių marijampolietės paiešką ir tęsia skrydį virš Kuršių marių.

 

01.20 val. Pasieniečiai iš sraigtasparnio termovizorine įranga išžvalgė visą Kuršių marių ir jų pakrantės plotą, kur atsižvelgiant į vėjo kryptį bei kitas aplinkybes galėjo būti dingusios moters kūnas. Jis nerastas. Toliau vykdyti paiešką iš oro šiuo metu nebetikslinga. „Eurocopter 135“ įgula grįžta į VSAT Aviacijos bazę Paluknyje (Trakų raj.). Paryčiais prašvitus planuojama paiešką tęsti pasieniečių plaukiojimo priemonėmis.

 

6.48 val. Pasieniečių skuterio „Boomeranger“ įgula pradeda paiešką Kuršių marių pakrantės ruože. Šios plaukiojimo priemonės maža grimzlė leidžia priplaukti arti marių kranto.

 

8.30 val. Šilutės policijos komisariate vykdomas trečiadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl be žinios dingusio asmens.

 

8.40 Į Uostadvarį vyksta VSAT vadas Renatas Požėla, „Aro“ ir ugniagesių gelbėtojų narai. Planuojama, kad jie netrukus VSAT Pagėgių rinktinės laivu „Baltic 95“  vėl išplauks į marias, kur yra nuskendusi jachta. Čia bus atnaujinta paieška po vandeniu.

 

9.50 val. VSAT atstovai trečiadienį po nelaimės buvo susisiekę su dingusiosios dukra, o ketvirtadienį ryte jai paskambino pasieniečių vadas R. Požėla. Buvo informuota, kokia yra situacija, kokie darbai buvo atlikti ir kokie numatomi. VSAT vadovybė artimuosius ir toliau nuolat informuos apie visus pasieniečių veiksmus ieškant 61-erių marijampolietės.

 

9.55 val. Iš Uostadvario laivu „Baltic 95“ (dešiniojoje nuotraukoje) į nelaimės vietą išvyksta VSAT vadas R. Požėla, 4 narai iš „Aro“ bei 4 ugniagesių gelbėtojų narai.

 

10.10 val. Sąlygos paieškai po vandeniu kaip ir trečiadienį nebus palankios – šiuo metu bangavimas nelaimės vietoje siekia apie 1,2 metro, vėjo stiprumas apie 10 metrų per sekundę.

 

10.20 val. Pasieniečių vykdomi darbai nuolat derinami su KJP jūrų gelbėjimo koordinavimo centru.

 

10.50 val. Laivas „Baltic 95“ priplaukia prie nuskendusios jachtos, kur nuo trečiadienio budi pasieniečių laivo „Madeleine“ įgula. Netrukus narai pradės jachtos apžiūrą.

 

10.55 val. „Aro“ ir ugniagesių galbėtojų narai nyra po vandeniu.

 

11.15 val. Narai jachtoje aptiko žmogaus kūną. Pradedami iškėlimo darbai.

 

11.20 val. VSAT vadas R. Požėla telefonu iš įvykio vietos susisiekė su 61-erių marijampolietės artimaisiais ir visų pasieniečių vardu pareiškė užuojautą dėl tragedijos.

 

11.35 val. Moters kūnas pasieniečių skuteriu „Boomeranger“ gabenamas į Uostadvarį. VSAT laivais į Uostadvarį taip pat grįžta pasieniečių vadas R. Požėla ir narai.

 

12.15 val. Į Uostadvarį pargabentas žuvusiosios kūnas. Prie nuskendusios jachtos apsaugai lieka pasieniečių laivas „Madeleine“, šalia yra greitaeigis VSAT kateris „Boomeranger“. Su jachtos paskendimu susijusias aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą atliekanti Šilutės policija.

 

 

Myliu Silute

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Mirė dujas uostęs jaunuolis Mirė dujas uostęs jaunuolis 

  Gegužės 13-os naktį, laikotarpyje tarp 1.00-2.00 val. Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, nepilnamečiai, gim. 2003 m., stovinčiame automobilyje uostė » Daugiau

Greičio mėgėjų medžioklė Šilutėje Greičio mėgėjų medžioklė Šilutėje 

  Gegužės 7 d. nuo 7.00 val. iki 17.00 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami išsiaiškinti kelių » Daugiau

Nuskendo Virkytų kaime ant tiltelio paslydęs vyras Nuskendo Virkytų kaime ant tiltelio paslydęs vyras 

  Antradienio rytą Šilutės rajone, Virkytų kaime, rastas nuskendusio vyro kūnas. 40-mečio vyro kūnas rastas prie jo sodybos esančiame » Daugiau

Rastas dingusio vyriškio kūnas Rastas dingusio vyriškio kūnas 

  Vasario 17-osios pavakarę Šyšos upėje rastas skenduolis. Kūną rado ir apie jį policijai pranešė Pašyšių kaimo gyventojas.   » Daugiau

Prevencinė priemonė Šilutėje Prevencinė priemonė Šilutėje 

  Pasikeitus orams ir kelio sąlygoms vis dar atsiranda vairuotojų, kuriems negalioja Kelių eismo taisyklės, liaudiškai ,,mano mašina, mano » Daugiau

Vaikas rastas karjere esančiame vandens telkinyje Vaikas rastas karjere esančiame vandens telkinyje 

  Dešimtmetis Laurynas Č. antradienio vakarą išėjo iš namų Šilutės rajone, Gaidelių kaime. Vaikas kartu su savimi pasiėmė paspirtuką, » Daugiau

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Lauryno Čeliausko Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Lauryno Čeliausko 

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio Lauryno Čeliausko, gim. 2009 m. Mažametis nuo 2019-09-10 » Daugiau

Savaitgalis Šilutėje ir rajone: smurtas, „žolė“, ir neblaivūs vairuotojai Savaitgalis Šilutėje ir rajone: smurtas, „žolė“, ir neblaivūs vairuotojai 

  2019-08-02 apie 22.30 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Šilutėje, Rusnės g., patikrintas automobilis ,,TOYOTA AVENSIS“, kuriame po sėdyne buvo » Daugiau

Policijos pareigūnai vykdė sustiprintą patruliavimą prie vandens telkinių Policijos pareigūnai vykdė sustiprintą patruliavimą prie vandens telkinių 

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariato (toliau – Šilutės r. » Daugiau

Nuskendo perplaukti upę pasiryžęs neįgalusis Nuskendo perplaukti upę pasiryžęs neįgalusis 

  Antradienio vakarą Pakalnės upėje nuskendo vyriškis. Trečiadienį priešpiet skenduolis aptiktas ir ištrauktas į krantą. Pasak liudininkų, negalią turintis, » Daugiau

Medea klinika
Adida papildai sportui
Medea klinika

Naujienų paieška pagal datą
2020 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930