Šrifto dydis:
2011-12-04

Gera matyti tiek daug jaunimo giedančio iš širdies…(1)


Autorius: Edvardas LUKOŠIUS
Rubrikose: Įvairenybės  Žymos: ,

Nuotraukos Edvardo Lukošiaus

 

Nuvilnijo penktoji, jau tapusi tradicine, jubiliejinė Šilutės rajono vaikų ir mokinių sakralinių giesmių šventė – „Teskamba giesmės…“. Renginio organizatoriai: Lina Liakšienė ir Gardamo pagrindinė mokykla (direktorė Regina Tamašauskienė) pasistengė, kad ši šventė būtų kuo gražesnė. Tad, šiais metais sulaukė didelio būrio dalyvių ir svečių maldos namuose.

 

Šventės ir festivaliai „Teskamba giesmės…“ visada žavėjo ir žavi savo polėkiu. Džiugu buvo matyti jaunimą šlovinant Viešpatį. Net pats pavadinimas verčia susimąstyti, jog kalbama apie dvasinį, sakralinį pasaulį. Apie žodį, sklindantį ne tik iš lūpų, bet iš sielos ir širdies. Kaip gera, gražu, bet kartu ir labai keista, matyti tokią „masę“ skirtingų žmonių vienoje vietoje, kuriuos vienija bendras tikslas – Jėzus.

 

Jau tapo tradicija, kad kasmet artėjant Adventui – ikikalėdiniam laikotarpiui, susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimo į šį pasaulį šventei – Kalėdoms Šilutės Naujojoje apaštalų bažnyčioje penktą kartą skambėjo Šilutės rajono vaikų ir mokinių sakralinių giesmių šventė – „Teskamba giesmės…“.

 

Prieš prasidedant Adventui, pasibaigdavo piemenėlių darbo sezonas. Jie atsisveikindavo su savo šeimininkais ir iškeliaudavo namo pailsėti, švęsti Kalėdų. Advento trukmė nevienoda. Jis prasideda ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas ir tęsiasi nuo 22 iki 27 dienų – iki Kūčių. Pas mus įprasta Advento pradžia laikyti lapkričio 30-ąją, Šv. Andriejaus dieną.

 

Penktadienį nuo pat ryto iki vakaro Šilutės Naujojoje apaštalų bažnyčioje skambėjo vaikų ir mokinių sakralinės giesmės.

 

Jubiliejinė sakralinių giesmių šventė prasidėjo ryte (10 val.) bendra pradžios giesme „Dievas stato namus“. Ryte, kaip ir dera pirmoji skambėjo „Ryto malda“, kurią atliko Šilutės lopšelio darželio „Gintarėlis“ mažyliai (vad. Danguolė Čeliauskienė, Vitalija Petkutė). Vėliau, vieni po kitų prie altoriaus ėjo darželinukai ir pagrindinių mokyklų mokiniai. Kartu su tėveliais ir seneliais pasiklausyti sakralinių giemių: „Mažas esu vaikas“ (Šilutės l/d „Žibutė“, vad. Lina Vaičionienė), „A-a-a, Jėzuli“ (solistas Nojus, vad. Lina Liakšienė), „Baltas angelėlis“ (Šilutės l/d „Raudonkepuraitė“, vad. Lina Liakšienė), (Pašyšių pagrindinė mokykla, vad. Eurika Baužienė), „Kalėdų žvaigždelė“ (Pašyšių pagrindinė mokykla, vad. Eurika Baužienė), ”Vakaro giesmelė“ (Šilutės l/d „Ąžuoliukas“, vad. Audra Paulavičienė), „Kalėdinė žvaigždelė“ (Šilutės l/d „Pušelė“, vad. Irena Žėkienė“), „Kūdikėlis“ (Šilutės rajono vaikų Meno mokykla, vad. Virginija Marytė Podžeckienė), „Ryto malda“ (Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, vad. Ona Jurjonienė), „Kūdikelis“ (Traksėdžių pagrindinė mokykla, vad. Jonas Jurkšas), „Gimė Kristus“ (Šilutės pradinė mokykla, vad. Rasa Dulkienė), „Kalėdų žvaigždelė“ (Usėnų pagrindinė mokykla, vad. Zosė Židackienė), „Mes girdėjom angelus“ (Žemaičių Naumiesčio darželis-lopšelis, vad. Dalia Merkuševa), „Tu esi šviesa“ (Šilutės l/d „Žvaigždutė“, vad. Raimonda Mockuvienė), „Kalėdinė giesmė“ (Pamario pagrindinė mokykla, vad. Vita Bočkuvienė) ir „Į Betliejų“ (Žibų pradinė mokykla, vad. Raimonda Mockuvienė) klausėsi Šilutės Naujojoje apaštalų bažnyčios dvasininkas Antanas Blynas, Šilutės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Remigijus Šemeklis bei Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Giedrė Milukienė. Pirmoji jubiliejinės šventės „Teskamba giesmės…“ dalis finišavo bendra pabaigos giesme „Dievui visad garbė“.

 

Po pietų (14 val.) į maldos namus vėl rinkosi vyresnių klasių mokiniai. Antroji dalis prasidėjo bendra pradžios gieme „Kiekviena diena“.

 

Į antrąją šventės dalį buvo užsiregistravęs 21 kolektyvas: „Švelniai skamba“ (Vilkyčių pagrindinė mokykla, vad. Jolita Valutienė), „Baltas angelėlis“ (Degučių pagrindinė mokykla, vad. Dalia Merkuševa), „Aleliuja užgiedokim“ (Šilutės rajono vaikų Meno mokykla, solistė Aistė Beinorytė, vad. Gražina Liaudanskienė), „Sielos ramybė“ (Naujoji Apaštalų bažnyčia, vad. Lina Liakšienė), „Kas tas vaikelis“ (Juknaičių pagrindinė mokykla, vad. Jūratė Šukienė), „Visagalis Dieve Tėve“ (Šilutės M. Jankam pagrindinė mokykla, vad. Vida Liudienė), „Hei, Aleliuja“ (Gardamo pagrindinė mokykla, vad. Lina Liakšienė), „Kalėdų žvaigždelė“ (Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, vad. Vidilija Aidukienė), „Toks didis ir šventas“ (Saugų J. Mikšo pagrindinė mokykla, vad. Vida Gončiarova), „Dievui visad garbė“ (Rusnės pagindinė mokykla, vad. Aušra Šlažienė), „Ave Maria“ (Šilutės Pirmoji gimnazija, solistė Rūta Kmitaitė, vad. Giedrė Pocienė), „Pakilk ir šviesk“, Pamario pagrindinė mokykla, vad. Vita Bočkuvienė), „Ryto maldoj“ (Katyčių vidurinė mokykla, vad. Dalia Kriščiūnienė), „Garbink sielą atpirkėją“ (Vainuto vidurinė mokykla, vad. Loreta Mieliulytė), „Jis iš dangaus atėjo“ (Šilutės evangelikų liuteronų parapija, vad. Irena Šemeklienė), „Paliesk mano sielą“ (Mamų ir dukrų mažasis vokalinis ansamblis, vad. Dalia Merkuševa), „Šventas jėzau, Tau dėkoju“ (Švėkšnos „Saulės“gimnazija, vad. Vidilija Aidukienė), „Savo žodžiu, Viešpatie“ (Šilutės Pirmoji gimnazija, vad. Giedrė Pocienė), „Ave Maria“ (Šilutės Vydūno gimnazija, vad. Gražina Matulienė), „Ryto varpai“ (Pamario pagrindinė mokykla, vad. Violeta Pociuvienė).

 

„Džiaugiuosi – renginys šiemet vyko jau penktą kartą, taigi pirmasis jubiliejus. Abiejose dalyse buvo užsiregistravę 37 kolektyvai (I dalyje -16, o II dalyje – 21), tačiau šventėje nedalyvavo 3 iš II d., taigi viso šiemet buvo 34 kolektyvai.

 

Pasiteisino mintis daryti šventę atskiru laiku mažiesiems ir didesniems, kadangi būtume nesutilpę bažnytėlėje. Pirmoje šventės dalyje dalyvių buvo pilna salė, o žiūrovų – salės galas ir balkonas, matėte pats – pačių mažiausių visuomet ateina pasiklausyti, palaikyti, jais pasidžiaugti ir mamytė, ir tėvelis, ir senelis – žodžiu, visa palaikymo komanda.

 

Koncertuojant didiesiems dalyvių taip pat buvo pilna salė, deja, žiūrovų jau mažiau. Abiejose šventės dalyse dalyvavo Šilutės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Remigijus Šemeklis, Naujosios Apaštalų bažnyčios dvasininkas Antanas Blynas, svečiavosi Naujosios Apaštalų bažnyčios krašto vyresnysis Andrej Andrijanov. Jau seniai jis norėjo atvykti į šį mūsų renginį, tačiau vis kas nors sukliudydavo. Labai džiaugiuosi, kad jis šiais metais atvyko, Dar tradiciškai apsilankė meras Virgilijus Pozingis, mero pavaduotoja Stasė Skutulienė, Administracijos direktorės pavaduotoja Dainora Butvydienė. Po renginio vyko trumpas jo aptarimas. Buvo išsakytos mintys, kad renginys, kuris apjungia beveik visas Šilutės rajono mokyklas, galėtų vykti savaitgalį, tuomet pasiklausyti gražių giesmių turėtų galimybę ir dirbantys miestelėnai, moksleiviai.

 

Labai džiaugiuosi Vydūno gimnazistais ir jų mokytojais – mokytoja Vilma Zečienė, kuri paruošė renginio vedančiuosius Aušrą Agintaitę ir Andrių Baibekovą bei dar visą būrį gimnazistų su mokytoja, kurie talkino puošiant bažnyčią jau antradienį. Jie labai pagelbėjo šventės metu – šiais metais dėl kolektyvų sutikimo, registracijos, žiūrovų ir dalyvių priėmimo, paruošiamųjų darbų, tvarkos ir kt. neturėjau jokių rūpesčių – viską puikiai atliko gimnazistai. AČIŪ!

 

Elektrinį pianiną, kuris labai reikalingas, kasmet paskolina Heide vokiečių kilmės gyventojų bendrija, padėka asmeniškai šios draugijos choro prezidentei poniai Aldonai Vilhelminai Petrošienei.

 

Bendroms antros dalies giesmėms gitaromis akompanavo Gardamo pagrindinės mokyklos mokiniai Nanditas Bendžius, Akvilė Zagorskaitė, Donata Statkutė, Vainuto vidurinės mokyklos muzikos mokytoja Loreta Mieliulytė, aš pati grojau gitara, pianinu grojo Pamario pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Vita Bočkuvienė. Tiesa, taip pat džiaugiuosi mergaitėmis: pradžios giesmei būgneliai grojo mergaitė iš Pirmosios gimnazijos, o pabaigos giesmei saksofonu mergaitė iš Pamario pagrindinės mokyklos.

 

Ne aš viena organizuoju šį renginį, o ir Gardamo pagrindinė mokykla. Šiais metais labai daug kolegių muzikos mokytojų skambino ir klausė, ar nereikia kokios pagalbos, aš joms atsakydavau, kad nereikia, nes man padeda mokykla. AČIŪ! direktorei Reginai Tamošauskienei, pavaduotojai Rasai Žemailienei bei Gardamo mokyklos mokiniams.

 

Džiaugiuosi kolektyvų pasirodymais, kasmet vadovai vis labiau pasistengia – siekia gražaus vokalo, ieško naujų akomponavimo formų. Pasistengia dėl sceninio įvaizdžio sukūrimo.

 

Didžiausia problema – įgarsinimas, tai pastebėjo ir meras. Tokiam renginiui reikalinga speciali garso aparatūra, kurios nuomai, deja, projekto pinigų nepakanka. Ypač, kai šventė vyksta dviem dalimis – ryte ir popiet, o aparatūrą reikia paruošti keletą valandų prieš renginį, kad kolektyvai turėtų galimybę susipažinti su akustika, prasigiedoti, parepetuoti. Mero pasakymas teikia vilties, kad, gal būt, kitais metais vyksiančioje giesmių šventėje ir dalyviai, ir žiūrovai galės pasidžiaugti tikrai kokybišku garsu, aiškiai girdėti vedančiuosius, o kolektyvų vadovai jausis ramiai, žinodami, kad jų ilgo darbo vaisių nepagadins technika. Aš patenkinta renginiu.“, – „Šilutės žinioms“ sakė šio renginio sumanytoja ir organizatorė Lina Liakšienė.

 

Myliu Silute

Skaitytojų komentarai

  1. :)

    Jaukios nuotraukos


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Pagėgių krašto bibliotekose – praūžė „Saugesnio interneto savaitė“ Pagėgių krašto bibliotekose – praūžė „Saugesnio interneto savaitė“ 

  2020 m. vasario 10-15 dienomis Lietuvoje buvo skelbiama „Saugesnio interneto savaitė“. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka ir filialai » Daugiau

Vydūno viešojoje bibliotekoje – šilti pokalbiai apie meną, knygas ir… pasaulį! Vydūno viešojoje bibliotekoje – šilti pokalbiai apie meną, knygas ir… pasaulį! 

  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kiekvieną mėnesį pasitinka lankytojus skirtingas tematikas apimančiomis įvairaus žanro parodomis, atspindinčiomis ne tik » Daugiau

Popietė su Anatolijumi ir Dalia Žibaičiais Popietė su Anatolijumi ir Dalia Žibaičiais (1)

  Kol dar malonu susitikti su žmogumi, kol dar gundo smalsumas sužinoti, kuo gyvena kitas, pasidžiaugti geromis naujienomis, tol » Daugiau

Nuvežėme „Daug“, palikome „Kiek tilpo“, o parsivežėme „Dar daugiau“ Nuvežėme „Daug“, palikome „Kiek tilpo“, o parsivežėme „Dar daugiau“ 

  Tokiais žodžiais socialiniuose tinkluose viešnagę, skirtą Klaipėdos krašto dienai paminėti, apibūdino Dalia Gud. Sausio 14 pavakarę Šilutės Fridricho » Daugiau

Ar jau turite asmenukę Šilutės Hugo Šojaus muziejuje? Ar jau turite asmenukę Šilutės Hugo Šojaus muziejuje? 

  Jei ne, tai paskubėkite, nes 2020 m. sausio 15-ąją, trečiadienį, Šilutės Hugo Šojaus muziejus švęs tarptautinę asmenukių muziejuje » Daugiau

Finansuoti keturi viešosios bibliotekos projektai, net trys iš jų – inovatyvioms paslaugoms kurti Finansuoti keturi viešosios bibliotekos projektai, net trys iš jų – inovatyvioms paslaugoms kurti 

  Lietuvos kultūros taryba priėmė sprendimą skirti dalinį finansavimą tęstiniam Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektui „Jaunųjų technologų akademija“, » Daugiau

Atvėrėme širdis meilei ir gerumui Atvėrėme širdis meilei ir gerumui 

  Nors jau įžengėme į 2020-uosius, prisimename pakutiniąsias praėjusiųjų metų akimirkas. Gruožio 20 dieną Šilutės trečiojo amžiaus universiteto klausytojai » Daugiau

Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečio šventinis minėjimas Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečio šventinis minėjimas 

  Artėjant gražiausioms metų šventėms, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialas pakvietė kraštiečius į bendrystės šilumos bei adventinio » Daugiau

Pririšta čia širdis Pririšta čia širdis 

  Darosi įprasta, kad gruodis šilutiškiams ypač dosnus renginių ir švenčių. Tik spėk suktis, tik spėk viską pastebėti ir » Daugiau

Popietė ,,Sutikim Kalėdas kartu…“ Pašyšiuose Popietė ,,Sutikim Kalėdas kartu…“ Pašyšiuose 

  Priešventinį laikotarpį Pašyšių gyventojai pradėjo advento popiete ,,Sutikim Kalėdas kartu…“. Gruodžio 7 d. į muzikos ir literatūros popietę » Daugiau

Medea klinika
Adida papildai sportui
Medea klinika

Naujienų paieška pagal datą
2020 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829