Šrifto dydis:
2023-04-25

Andrius Tapinas: Pagėgiai. Epinis pasakojimas apie sukčius, fiktyvius čekius ir cisternas dyzelioRubrikose: Savivaldybėje

 

Neįtikėtinas pasakojimas apie Pagėgių savivaldybės tarybos narių išmokas, kur piktnaudžiauja ir klastoja dokumentus faktiškai visi.

 

 

Šios savaitės korupcijos ir piktnaudžiavimo kelionė atveda mus į Pagėgius – buvusią Komskių tėvoniją, kuriai šitie mano paminėti žodžiai puikiai žinomi.

Tačiau nuo 2019 metų Pagėgiuose merauja Vaidas Bendaravičius – liberalas, kurį vieni laiko išvaduotoju nuo Komskių nesąmonių, o kiti – panašiais metodais veikiančiu kitos įtakingos rajono kompanijos nariu.

Bendrauti su Pagėgių savivaldybe prašant dokumentų nebuvo ypatingai sunku – gan greitai gavau pirmąją tarybos narių išlaidų suvestinę.

Kiek vėliau detalesnę antrąją.

 

Kaip matote, išmokų klausimu visi dirbo stropiai, dauguma kompensavosi beveik tokią pačią sumą – apie 19 000 eurų, Valančienei vienintelei pavyko peržengti 20 000 eurų ribą, o ten, kur sumos labai mažos – Virginijus Komskis ar Eugenijus Dargužas, tai jie tiesiog neišbuvo visos kadencijos, kaip matome iš antrosios lentelės.

Gauti išlaidas patvirtinančius dokumentus kiek užtruko – iš pradžių savivaldybė teigė, kad norint pateikti ataskaitas reikėtų išanalizuoti 816 apyskaitų, o jos jau perduotos į archyvą. Aš nenusileidau, sakiau, kad galiu pats kreiptis į archyvą ir tada jau atėjo visi failai, suskirstyti į ketvirčius.

Ėmęs analizuoti dokumentus supratau, kad Pagėgių politikai gali pretenduoti į ciniškiausių, originaliausių ir tuo pačių bukiausių sukčių vardus. Rašau „Pagėgių sukčiai“, nes neįsivaizduoju, kaip kitaip įvardinti, ką per šitą kadenciją darė kone visi Pagėgių tarybos nariai. Tikslai buvo tie patys – pasigriebti maksimumą rajono biudžeto pinigų, skyrėsi tik metodai. Tikiuosi, kad ir STT įvertinimas bus atitinkamai skirtingas.

Važinėtojai

Be abejo, liūto dalį čia užima kuro išlaidos. Dauguma tarybos narių išmokas kompensavosi per kuro išlaidas, todėl per kadenciją važinėjimui jie išleido apie 250 000 eurų. Grubiai skaičiuojant nuvažiavo virš 1 500 000 kilometrų.

Taryboje 17 narių, tai kiekvienas jų nukeliavo po 88 000 kilometrų.

Vėlgi Pagėgių savivaldybės plotas – 537 kvadratiniai kilometrai. Nuo Pagėgių iki Panemunės – 8 kilometrai, iki Vilkyškių 16 kilometrų. Vadinasi iš Pagėgių iki Panemunės galima buvo nuvažiuoti 11 000 kartų.

Karantinas

Ir šioje taryboje karantinas važinėtojų nesustabdė. Nepaisant to, kad 2021 metais visi tarybos ir komitetų posėdžiai vyko nuotoliu

Pagėgių politikai važiavo lygiai taip pat intensyviai. Štai vieno mėnesio pavyzdys:

2021 metų sausis. Pats griežčiausias karantinas.

Pagėgių tarybos nariai važiuoja – Kuturys pilasi kuro už 513 eurų, Grublys už 440e, Jankauskienė už 400e, Špečkauskas – 517, Zongailienė – 516e, Komskis – 526e, Bušniauskas – 515e ir taip toliau.

Posėdžiai nuotoliu, susitikimai su rinkėjais negalimi. Kur jūs, blin, važiavot – čia jau tampa šio projekto šūkiu, nors atsakymas iš esmės aiškus.

Niekur. Niekur mes, blin, nevažiavom. Mes tiesiog įsisavinom žmonių pinigus. Bet eikime per asmenybes

Meras Vaidas Bendaravičius

Pradėkime nuo aukščiausio rango Pagėgių politiko – neseniai perrinkto mero liberalo Vaido Bendaravičiaus. Labai gaila, bet prie jo pateiktų ataskaitų patvirtinančių beveik niekur kuro čekių nebuvo. Beveik prie visų buvo, prie jo ne – gal kur nors nusimetė, todėl paprašiau Pagėgių savivaldybės paieškoti.

Meras yra važinėtojas. Per kadenciją jis išvažinėjo 19 226 eurus. Arba maždaug 130 000 kilometrų.

Tai šiek tiek keista, nes Pagėgių savivaldybėje man patvirtino, kad savo pareigoms atlikti meras naudojasi tarnybiniu automobiliu. Kadangi tai savivaldybės automobilis, tikimybė, kad meras piltųsi kurą ir mokėtų iš savų, o po to kompensuotųsi tokias išlaidas, minimali.

Vadinasi, šitos išlaidos galėjo būti įsisavintos papildomai prie to, ką meras Bendaravičius ir taip išvažinėdavo tarnybiniu automobiliu.

Be to, mero automobilis (kaip ir dar kelių politikų) yra įspūdingas hibridas. Į jį galima pilti ir benziną, ir dyzeliną. Arba Pagėgių meras yra išsiblaškęs ir kiekvieną mėnesį padaro po kelias klaidas supainiodamas benziną su dyzeliu.

Taip atrodo jo 2022 vasario išlaidos

Vienuolika pylimų – 7 dyzeliai, 4 benzinai. Kai kada tą pačią dieną. Nežinau, ar sveika tai mero automobiliui.

O taip atrodo 2021 spalis.

Aštuoni solidūs pylimai – penki dyzeliai, trys benzinai.

Dar atsukim laiką – 2020 balandis, pats pirmojo karantino įkarštis. Tyla ramybė gatvėse, visi sėdi namuose.

Meras važiuoja ir pilasi, važiuoja ir pilasi. 19 pylimų, benzinas ir dyzelinas, balandžio 6 ir 9 dieną tenka piltis net po keturis kartus. Balandžio 6 yra pirmadienis, ar kas nors patikės, kad tarnybinį automobilį turintis meras tikrai pats pilasi kurą keturis kartus per dieną?

Gaila, kad gautuose failuose kažkaip nėra mero pateiktų kuro čekių arba pateiktas tik vienas, matyt, visi kiti pakišti po apačia. Bet prie jo mes dar grįšime.

Išvados: Pagėgių meras rodo pavyzdį kaip taškyti pinigus „išvažinėdamas“ beveik  20 000 eurų per kadenciją. Pilamas benzinas ir dyzelinas įrodo, kad meras piktnaudžiauja pildamasis kurą į kelis skirtingus automobilius, nors dar naudojasi ir tarnybiniu.

Vicemerė ir jos benzino kolonėlės karalienė

Vieną įspūdingiausių galimo dokumento klastojimo pasirodymą atliko dar viena aukštas pareigas užimanti politikė – Pagėgių vicemerė liberalė Ligita Kazlauskienė.

Kazlauskienė labai daug važinėja ir labai daug pilasi kuro. Pavyzdžiui, 2022 gruodžio pabaiga, ta magiškoji ketvirčio pabaiga, kai reikia skubiai pasičiupti biudžeto pinigus, buvo vicemerei itin intensyvi – ji pylėsi gruodžio 27, 28 ir 29 dienomis už 190 eurų. Kiti mėnesiai irgi panašiai.

Ar pylėsi, ar susirinkinėjo svetimus čekius ir pateikinėjo kaip savo? Atsakymas ateina su Kazlauskienės pateiktais čekiais ir, deja, jis ne vicemerės naudai. Ar iš nežinojimo, ar būdama tikra, kad niekas nieko netikrins, ji neatkreipė dėmesio, kad kai moki už kurą kortele, čekyje yra fiksuojami keturi paskutiniai kortelės skaičiai.

Kiek kortelių turi normalus žmogus ir jomis atsiskaitinėja už kurą? Dvi, na, maksimum tris.

Aš peržiūrėjau visus Kazlauskienės čekius už 2022 metus ir konstatuoju, kad Pagėgių vicemerė pernai metais „už kurą atsiskaitinėjo“ šiomis kortelėmis, kurių paskutiniai skaičiai yra:

1418, 3875, 5353, 9912, 7332, 1548, 3358, 1370, 8897, 8841, 1268, 2909, 9943, 6828, 4939, 5476, 7963, 7483, 6466, 2555, 1441, 5149, 5068, 3937, 6903, 5149, 3823, 0892, 0676, 3823, 9038, 4102, 5715, 6903, 5595, 3304, 6566.

Trisdešimt septynios kortelės. Trys ir septyni.

Kai kurios kortelės pasikartoja kelis kartus, o kortelė 1418 kartojasi dažniausiai, todėl darau prielaidą, kad tai yra tikroji Kazlauskienės kortelė.

Atrodo, kad vienintelis būdas vicemerei išsisukti nuo vieno ar kito BK straipsnio yra pateikti tas fizines 37 korteles savo vardu ir pavarde. Bet tai jau būtų kažkoks stebuklas

Kyla klausimas – kaip taip sėkmingai Kazlauskienė susižvejojo tiek čekių? Atsakymas ateina dar atidžiau pažiūrėjus čekius, nes ant jų yra degalinės operatorės pavardė ir neįtikėtinai beveik visuose Kazlauskienės čekiuose figūruoja ta pati – A.Krasauskytė iš “Mildos” degalinės.

Štai labai geras pavyzdys – 2022 liepa

Kazlauskienė pateikia čekius su šešiomis skirtingomis kortelėmis, 7 čekius išmuša kasininkė Krasauskytė. 2022 birželis

Turime čekius su 5 skirtingomis kortelėmis, 8 čekius išmušė Krasauskytė.

2022 kovas. Vėl penkios skirtingos kortelės, keturis čekius muša Krasauskytė. Ir vasarį Kazlauskienės – Krasauskytės tandemas gerina rekordus

6 skirtingos kortelės, 8 čekius išmušė Krasauskytė.

Arba vicemerė su savo 37 kortelėm neįtikėtinai pataikydavo piltis tada, kai degalinėje dirbdavo Krasauskytė, arba Krasauskytė tiesiog tiekė politikei čekius. Iš geros širdies, ar už pinigus – čia jau išsiaiškins ikiteisminis tyrimas, jeigu toks bus pradėtas.

Negalvokit, kad Kazlauskienė šitą schemutę sugalvojo tik 2022 metais. Štai 2021 gruodis, karantinas, posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu. Kazlauskienė pilasi už 528 eurus, visus čekius pristato Krasauskytė, čekiuose dar naujos kortelės.

Lapkritis – čekiuose 8 kortelės, šešis čekius pristato Krasauskytė.

2020 metų kovo 1 dieną Kazlauskienė galimai pagerina pasaulio rekordą – ji atlieka du pylimus toje pačioje Tauragės Orlen degalinėje per 6 minučių tarpą.

20:09 užsipila 55 litrus dyzelio antroje kolonėlėje, o 20:15 užsipila dar 43 litrus dyzelio trečioje kolonėlėje.

Orlene gal nėra Krasauskytės, bet čekius irgi yra kas paduoda.

Darytina išvada, kad Pagėgių vicemerė Ligita Kazlauskienė susitarusi su degalinės operatore A.Krasauskyte išmokas gaudavo pateikusi fiktyvius čekius ir taip apgaudinėjo savivaldybės buhalteriją.

Ir, aišku, tokia ji buvo ne viena. Bet dar sekundei grįžkime pas patį merą Bendaravičių. Daugumoje ataskaitų jo kuro čekių nėra, bet kai kur prisegti taip, kad matosi tik vienas ar keli. Ir štai netikėtumas.

2020 metų balandis. Bendaravičiaus čekiai rodo, kad tam pačiam Tauragės Orlene naudotos trys skirtingos nuolaidų kortelės. Oops.

2020 kovas. Dar dvi kitokios nuolaidų kortelės. Jau penkios!

Vėliau čekių mažėja. Matau, kad 2020 gegužę meras atsiskaito kortelėmis 2470 ir 0048, 2020 gruodį kortele 0777, čekį už grynus jau įmuša mūsų jau gera pažįstama kasininkė A.Krasauskytė.

2021 metų sausio mero čekis – dar viena nauja kortelė 5451, du čekius įmuša Krasauskytė. Beje, meras ir toliau sėkmingai maišo benziną su dyzeliu.

Po to jau mero čekių nebematau, bet turbūt ir to pakanka daryti išvadai, kad meras irgi galimai klastojo dokumentus, pateikdamas fiktyvius čekius, kuriuos gaudavo iš kasininkės Krasauskytės.

FIKTYVIŲ ČEKIŲ MANIJA

Fiktyvių čekių manija kažkaip buvo labai apėmusi Pagėgių politikes. Išanalizavęs visas 2022 metų tarybos narių valstietės Ramutės Valančienės ir socdemų sąrašo pirmojo numerio Aušros Zongailienės kuro čekius ir sąskaitas atradau štai tokius dalykus:

Pasirodo, kad Valančienė “turi” korteles, kurios baigiasi 9314, 9685, 9657, 8493, 9048, 4897, 9918, 4397 (čia, beje, tik vieno mėnesio pylimas)

Kadangi kasininkių daug, galimai pati tarybos narė rausėsi ir susirinkinėjo čekius įvairiose degalinėse.

O iš visos jos kortelių numeriai yra: 4104, 1349, 3173, 5761, 7951, 4918, 3173, 8420, 7835, 9657, 2358, 7951, 7549, 9049, 3173, 8478,

Dažniausiai pasikartoja kortelė 9685, tai gali būti pačios politikės kortelė, o šiaip tai kortelių ji turi plius minus 24.

Nežinau, ar verta varginti jus su Zongailienės kortelių skaičiais, bet pavarginsiu.

3174, 7734, 5353, 9223, 7252, 5715, 4328, 9669, 3721, 8548, 1484, 9038, 8864, 4611, 2851, 9521, 4848, 6983, 6079, 7754, 4196, 1626, 2174, 5416, 8705, 5236

Čia turim vieną pasikartojančią kortelę 7754 ir 26 skirtingas korteles. Gera žinia – čekiuose yra ir naujų vardų. Štai keturios skirtingos kortelės ir visi čekiai išmušti kasininkės Brazlauskienės.

Ir pažįstami vardai kaip 2022 vasarį. Čia ir Krasauskytė, ir Brazlauskienė tiekė čekius tą patį mėnesį.

Išvada: Tarybos narės Zongailienė ir Valančienė galimai klastojo dokumentus pateikdamos fiktyvius čekius išmokoms gauti

KURAS CISTERNOMIS

Na, gerai, čia Pagėgių damos, o ką džentelmenai? Sakykim taip – įvairiai. Įspūdingiausias yra valstietis Remigijus Špečkauskas. Jis pilasi ne po daug kartų, bet iš karto sodriai.

2022 gruodį pas jį trys pylimai, bet vienas iš karto už 470 eurų. Arba kokie 300 litrų dyzelio iš karto.

Liepą vienas užpylimas už 490 eurų, birželį jis sugeba užsipilti už 1000 eurų

Tiesiog – vienas pirkimas. Tūkstantis eurų. Lygiai.

Gegužę užsipila už 500 eurų. Ir dar prideda už 150e.

Tai kur jis tiek pila? Kur tiek telpa? Į cisterną?

Viskas paaiškėja panagrinėjus Špečkausko biografiją. 2019 metais į tarybą pateko su “Tvarka ir teisingumu”, tada kažkaip persimetė pas liberalus ir 2022 balandį buvo pašalintas dėl žalingos veiklos, o šiemet į tarybą išrinktas su LVŽS.

Jo profesija – ūkininkas. Štai ir viskas aišku. Savo ūkyje soliarkos cisternos greitai tuštėja. Bet kaip tai susiję su tarybos nario pareigomis ir Pagėgių žmonių pinigais?

Išvada: Tarybos narys Špečkauskas galimai piktnaudžiavo savo pareigomis kompensuodamas savo žemės ūkio reikmėms naudojamą kurą.

Pylikas grynaisiais

Dar vienas važinėtojas buvęs Pagėgių vicemeras ir kandidatas į merus nuo LVŽS Kuturys yra gudresnis.

Jo visos ataskaitos rašytos ranka ir absoliučiai visi kuro čekiai yra tik grynais. Jokių čia kortelių.

Kuturį išduoda kiti galai.

2022 lapkritis pravažinėta 633 eurai, pylimai vyko padieniui lapkričio 2,3,4 dienomis pas tą pačią operatorę Vaizgelienę. Su keturiomis skirtingomis nuolaidų kortelėmis.

Taip, ir nuolaidų kortelės pakiša koją, net jei Kuturys mėgins įrodyti, kad per tris dienas toje pačioje degalinėje „prisipylęs“ kuro už 290 eurus, juos visus išvažinėjo per kelias dienas.

Labai panaši situacija ir su kitomis Kuturio ataskaitomis. 2022 rugsėjį dar keturios nuolaidų kortelės.

Išvada: Ir vicemeras Kuturys galimai sukčiauja teikdamas fiktyvius čekius.

Rekordinis pylikas

Dar vienas važinėtojas Darbo partijos sąrašo lyderis Algis Grublys.

Čekių jis nepateikia ar labai gudriai prisega, kad matytųsi tik koks vienas, bet iš ataskaitų galiu konstatuoti, kad jis yra tikrasis pylimų lyderis. True MVP.

2022 sausį jis „pylėsi“ kurą 20 kartų

Birželį 21 kartą, rugpjūtį 19 kartų, rugsėjį 19, gruodį aštuoniolika. Kitais mėnesiais – juokingus 15-16 kartų. Kai kuriais mėnesiais įvyksta fatališkos klaidos ir taip pat pilamas ir dyzelis, ir benzinas.

Vis dėlto prie vienos sąskaitos pavyksta rasti prisegtus Grublio kuro čekius:

Matosi du čekiai – dvi skirtingos kortelės. Kas likusiuose čekiuose – galima labai lengvai nujausti.

Dar viena sėkmė – 2022 rugsėjo du Grublio čekiai

Dar viena skirtinga kortelė ir jau mums puikiai pažįstama kasininkė Krasauskytė, kuri, regis, aptarnauja visus galimus Pagėgių tarybos dokumentų klastotojus.

Kiti važinėtojai

Dar vienas važinėtojas Gorodeckis sugebėjo kelis kartus pateikti kuro čekius, kurie, buvo, matyt, apmokėti iš įmonės kortelės, nes čekyje yra Pagėgių šeimos centras ir UAB „Entris“

Labai gaila, bet nepavyko susipažinti su gero mūsų draugo ir intensyvaus važinėtojo Kęsto Komskio čekiais, bet manau, kad pamatytume tą patį.

Bet negalvokit, kad su automobiliais baigta – prasideda automobilių nuomos ir remonto dalis.

Automobilis iš Lumpėnų Rambyno

Tarybos narys valstietis Remigijus Kelneris tvarkingai kiekvieną mėnesį pateikia automobilio nuomos sąskaitą. Pagal nurodytą sutarties numerį 2015-04/01/02 galima spėti, kad jis tai daro nuo 2015 metų balandžio.

Šiaip logiška – Kelneris į Pagėgių tarybą buvo išrinktas 2015 kovą, tai po mėnesio atsirado ir sutartis dėl automobilio nuomos.

Kad būtų paprasčiau jis pateikdavo iš karto kelias sąskaitas už automobilio nuomą. Pavyzdžiui, penkias 2020 sausį.

Automobilio nuomotojas yra žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų rambynas“. Atrodytų, gal keistas pasirinkimas nuomotis mašiną ne iš automobilių nuomos įmonės, o iš žemdirbių kooperatyvo.

Bet nesijaudinkit – „Lumpėnų rambyno“ administracijos vadovas ir dalininkas yra tas pats Kelneris, tad jis tiesiog nuomojasi savo mašiną iš savęs ir nuo 2015 metų įsisavina pinigus.

Galima paskaičiuoti, kad tokia nuoma Pagėgių žmonėms nuo 2015 metų kainavo beveik 30 tūkstančių eurų.

Beje, štai kvitas, kur Kelneris ir įneša pinigus, ir gauna juos kaip kasininkas. Ir visur pasirašo. Viskas legalu ir jokio piktnaudžiavimo.

Prieš dvejus metus duodamas interviu Kelneris teigė, kad “žino visada pasiteisinančią sėkmės taisyklę: nieko nereikia laukti iš valdžios”.

Na, kaip čia pasakius.

Auksinis Nissan Juke

Kitas tarybos narys ir buvęs vicemeras Regionų partijos Sigitas Stonys irgi kompensuojasi automobilio nuomą.

Jo automobilio nuoma Pagėgiams irgi kainuoja nepigiai – 450 eurų per mėnesį. Sąskaitos nesustojo net ir per karantiną

Nuoma vyko visą kadenciją ir kainavo Pagėgių biudžetui 21 600 eurų.

Nuomotojas irgi toks įdomesnis – Vilkyškiuose įsikūrusi asociacija „Penktas regionas“. Įmonė turi vieną vienintelį automobilį – 2012 metų gamybos Nissan Juke

Tokio automobilio rinkos vertė apie 5000 eurų. Tikėtina, kad už jį Stonys, kaip rašiau, nugręžė daugiau kaip 21 000 eurų. Bet kodėl tarybos narys pasirinko “Penktą regioną” su Juke?

Gal todėl, kad 2019 metais Stonys koordinavo “Penkto regiono” iš ES fondų finansuojamą projektą, skirtą verslą pradedančių asmenų mentorystei. O gal todėl, kad kiek anksčiau iš Šveicarijos fondo lėšų “Penktasis regionas” surengė šventę, kuri vyko UAB “Agrūnė” priklausančioje poilsio bazėje. Kas yra “Agrūnės” direktorius ir akcininkas – tas pats Stonys.

Varguolis su Touranu

Tačiau aš labiausiai užjaučiu dar vieną savivaldybės biudžeto pinigų taškytoją Juozą Žukliją, kuris į tarybą pateko 2019 metais su tuometiniu komitetu, kuriam vadovavo grynųjų kuro čekių gerbėjas Kuturys.

Jis turi automobilį – VW Touraną. Ir jam labai su juo nesiseka. Taip nesiseka, kad kiekvieną mėnesį reikia vežti ir keisti detales. Kiekvieną mėnesį.

2022 lapkritį keistas akumuliatorius ir tepalo filtrai, rugsėjį valytuvai, rugpjūtį tepalai, liepą galinio dangčio spyna, birželį vairo traukė ir guoliai, gegužę tepalai, gegužę padangos, kovą padangos.

Čia stabtelim, nes dviejų padangų komplektai kas pusantro mėnesio yra neprastas žmonių pinigų pataškymas.

PATIKSLINIMAS: pirktos ne dvejos padangos, o padangos ir ratlankiai.

Tad tekstas toliau yra toks: gegužę ratlankiai, kovą padangos.

Dar kovo pradžioje Žuklija nusipirko spausdintuvą už beveik 400 eurų.

Pagėgių tarybos Reglamento 214 punktas nenumato Tarybos nariams apmokėti įsigijamas prekes ar kompiuterinę įrangą. Nežinau, kaip buhalterija šitą sąskaitą priėmė, bet darau išvadą, kad Žuklijai pinigus reikės grąžinti.

Sausį grįžom į servisą ir buvo tiesiog rimtas remontas už 510 eurų. 2021 gruodį irgi buvo remontas už 480e.

Pažiūrėjus dar atgal – 2021 metų sausį Žuklija vis dar kovojo su savo VW Touran, tą mėnesį jis pirko ir keitė žvakes.

Pagėgiai, na, susimeskit ir nupirkit Juozui normalų automobilį.

Stabiliausias remontuotojas

Ir dar vienas įdomus atvejis, kai tarybos narys Aivaras Pocius neįtikėtinai stabiliai remontuojasi automobilį toje pačioje įmonėje už faktiškai tą pačią kainą, pateikdamas lakonišką paaiškinimą sąskaitoje – automobilio remontas

Pociaus automobilį remontuoja UAB “Tauvyga”. 2022 metų gruodžio sąskaitoje už 220 eurų

Rugsėjį už 200 eurų

Ir taip per visus 2021 metus – gruodį remontas už 280 eurų, vasarį remontas už 160e. Apytiksliai skaičiuojant Pociaus automobilio remontas per didžiąją dalį karantininių mėnesių 2021-2022 Pagėgių biudžetui atsiėjo apie 5000 eurų.

Nei kas buvo remontuojama, nei koks automobilis remontuojamas – iš sąskaitų neaišku.

Tiesioginių UAB “Tauvyga” ryšių su Aivaru Pociumi rasti nepavyko. Nors palaukit – didžiausias ir faktiškai vienintelis “Tauvygos” paslaugų pirkėjas per viešuosius pirkimus yra “Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras”, o Aivaras Pocius pagal sutapimą yra šios įmonės darbuotojas, sąvartyno direktorius.

Ryšys yra, sąskaitos labai neaiškios, todėl tikėtina, kad irgi buvo išrašomos fiktyviai, o joks automobilio remontas nevyko.

Paslėpti neteisėti įrangos pirkimai

Kaip jau minėjau, Pagėgių tarybos reglamentas neleidžia tarybos nariams pirkti kompiuterinės įrangos ir telefonų. Bet visada galima apgauti buhalteriją, pirkti iš Telia ar Bitės ir pakišti tai po „mobiliojo ryšio išlaidomis“

Taip galimai nesąžiningai ir neteisėtai elgėsi:

Tarybos narė Regionų partijos Lina Augustinavičiūtė, kuri tuo pačiu yra Kęsto Komskio sūnaus mama.

Štai jos 2022 gruodžio ataskaita

291 euras išnaudotas “ryšių išlaidoms”. O pažiūrėjus į pateiktą Bitės sąskaitą aiškiai parašyta, kad 226 eurai yra už įsigytą neįvardintą įrangą

Kitas tarybos narys sąvartyno direktorius Aivaras Pocius, kuris stabiliai remontuojasi automobilį, po “ryšio paslaugomis” paslepia įsigytą Iphone 11

Tarybos narė Gražina Jankauskienė labai kalbi.

Ji visą kadenciją labai daug prakalba telefonu – kiekvieną mėnesį apie 130e

Kadangi “apmokėjimas pagal išrašą”, o išrašo nepamačiau, drįstu spėti, kad tai dar vienas neteisėtas įrangos pirkimas, už kurį poniai Jankauskienei apmoka Pagėgių žmonės, o suma gali viršyti 4000 eurų.

Kęstas Komskis perka įrangą iš Bitės už 196 eurus per mėnesį ir paslepia tai po “ryšio išlaidomis”

O tarybos nariai Pocius ir Grublys 2022 vasarį tiesiog nusipirko planšetes. Nes, o kodėl ne.

Grublys buvo atviras. Jis tiesiog parašė ataskaitoje “Lenovo”, buhalterija padėjo klaustuką, bet panašu, kad vis tiek pirkinį kompensavo.

O štai Pocius, čia tas pats, kuriam kas mėnesį “Tauvyga” už tą pačią sumą taiso automobilį ir tas, kur slepia Iphone pirkimą, buvo gudresnis. Jis ataskaitoje parašė “Kanceliarinės išlaidos”. Ir viskas visiems tiko.

Ar jau viskas? Beveik. Bet dar ne.

Kanceliarines išlaidas pamėgo tarybos narys Stonys (tas pats, kuris nuomojasi Nissan Juke už 450 eurų per mėnesį)

2022 lapkritį jis įsigijo geltoną ir purpurinę spausdintuvo kasetes už 234 eurus, spalį keturis stovus dokumentams, rugsėjį dar keturias spausdintuvo kasetes, po to buvo paėmęs pauzę ir balandį dar įvarė dvi kasetes, kovą dar dvi spausdintuvo kasetes ir keturis stovus dokumentams, vasarį dvi kasetes ir sausį dvi kasetes. Iš viso keturiolika kasečių per metus. Ar tikrai tiek kasečių išnaudojama tarybos posėdžiui – negaliu pasakyti.

Jau viskas? Koks viskas? Juk prasidėjo 2023 metai.

Ir čia mūsų draugai darė tą patį, ką įpratę daryti.

Grublys vasarį kurą pylėsi 21 kartą, o kovą 18 kartų

Augustinavičiūtė nusipirko naują įrangą

Meras Bendaravičius maišė benziną ir dyzeliną

Žuklija VW Touranui pirko valytuvus, vožtuvo dangtelio tarpinę, lemputes ir tepalus.

Kuturys ėmė grynais mokėtus kuro čekius iš kasininkės Vaizgelienės, o Zongailienė ir Valančienė fiktyviais čekiais iš skirtingų kortelių pylėsi benziną

Kazlauskienei fiktyvius čekius ir toliau teikė Krasauskytė

O Špečkauskas trim pylimais per tris mėnesius užsipylė dyzelio už 2200 Pagėgių žmonių eurų.

Pagėgiuose viskas po senovei.

Jeigu atvirai, aš net nežinau, kokias išvadas gale surašyti. Pagėgiuose supuvę viskas pradedant meru ir baigiant tarybos nariais. Beveik neabejotinai perkami fiktyvūs čekiai, prirašinėjami kuro pylimai, pilama į cisternas savo ūkio reikalams, nuomojamos mašinos iš savęs pačių, sau perkami kompiuteriai ir telefonai

Iš šio sąrašo herojų vienuolika yra išrinkti į naująją tarybą. Vadinasi, ir toliau taip bus, jeigu kas nors jų nesustabdys. Girdėjau, labai gerai stabdo Baudžiamasis kodeksas.

 

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Šilutės rajono savivaldybėje pradeda veikti Asmens su negalia gerovės taryba Šilutės rajono savivaldybėje pradeda veikti Asmens su negalia gerovės taryba 

  Nuo šių metų pradžios, įsigaliojus LR asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo naujoms nuostatoms, visoje Lietuvoje sutelktas » Daugiau

Savivaldybės delegacija dalyvauja projekto ,,Atvirų duomenų prieinamumo didinimas, siekiant pagerinti teikiamas viešąsias paslaugas“ Savivaldybės delegacija dalyvauja projekto ,,Atvirų duomenų prieinamumo didinimas, siekiant pagerinti teikiamas viešąsias paslaugas“ 

  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Andrius Jurkus ir Savivaldybės administracijos specialistai dalyvauja projekto ,,Atvirų duomenų » Daugiau

Savivaldybės delegacija dalyvauja projekto „Tvarios sporto turizmo plėtros rėmimas Europoje“ partnerių susitikime Savivaldybės delegacija dalyvauja projekto „Tvarios sporto turizmo plėtros rėmimas Europoje“ partnerių susitikime 

  Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Budrikis, Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas ir Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas » Daugiau

LR susisiekimo viceministro Mindaugo Tarnausko vizitas LR susisiekimo viceministro Mindaugo Tarnausko vizitas 

  Gegužės 17 d. Šilutės rajono savivaldybėje apsilankė LR susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas. Susitikimo metu Savivaldybės vadovai viceministrui išsakė » Daugiau

Savivaldybėje – Dovilės Šakalienės vizitas Savivaldybėje – Dovilės Šakalienės vizitas 

  Gegužės 17 d. Savivaldybėje apsilankė Seimo narė, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Dovilė Šakalienė. Susitikimo su Savivaldybės » Daugiau

Įvyko susitikimas dėl socialinių dirbtuvių paslaugos teikimo Šilutės rajono savivaldybėje Įvyko susitikimas dėl socialinių dirbtuvių paslaugos teikimo Šilutės rajono savivaldybėje 

  Įvyko susitikimas su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos regionine eksperte, » Daugiau

Įvyko Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos Gulago lagerių objektų komplekso (1941–1955 m.) sutvarkymo priežiūros komisijos posėdis Įvyko Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos Gulago lagerių objektų komplekso (1941–1955 m.) sutvarkymo priežiūros komisijos posėdis 

  Balandžio 23 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Budrikis, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Gintautė Sandarienė, Kultūros poskyrio » Daugiau

Pakuočių ir antrinių žaliavų surinkimu Šilutės rajono savivaldybėje ir toliau rūpinsis bendrovė „Ecoservice“ Pakuočių ir antrinių žaliavų surinkimu Šilutės rajono savivaldybėje ir toliau rūpinsis bendrovė „Ecoservice“ 

  Šilutės rajono savivaldybėje pakuočių ir antrinių žaliavų surinkimu toliau rūpinsis aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“. Įmonė laimėjo konkursą išrūšiuotoms stiklo, » Daugiau

Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys 

  Balandžio 2 d. Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Savivaldybės vadovų ir ministro susitikimo metu kalbėta » Daugiau

Paminėta Lietuvos narystės NATO sukaktis Paminėta Lietuvos narystės NATO sukaktis 

  20 sėkmės metų NATO! Kovo 29 dieną paminėta iškirtinė proga – Lietuvos narystės NATO aljanse 20-metis. Šia proga » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Adida papildai sportui