Pasaulio šilutiškiai neužmiršta Šilutės
Autorius: F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė
Rubrikose: Įvairenybės Žymos: Bibliotekose

Nuotraukoje: pasaulio šilutiškių sueigoje „Šviesos parnešti, gera padaryti...‘2011“ antra iš kairės Lidija Zigmantienė (JAV)
Praėjusiais metais įspūdingai surengtos pirmosios pasaulio šilutiškių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti….“ dalyviai laiškais, dovanomis ar kitokios pagarbos ženklais nuolat lankosi savo kraštiečių ambasadoje – F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Išeivė iš Šilutės, žinoma poetė ir pripažinta grafikė Aldona Gustas, šiuo metu gyvenanti Berlyne (Vokietija), atsiuntė bibliotekai šūsnį savo rankraščių, senųjų šeimos nuotraukų ir savo ranka užrašytų prisiminimų. Šiemet gimimo 80-metį švenčianti kraštietė laiške bibliotekai rašo „garbingiausioje vietoje savo name pasikabinau Šilutės rajono mero Virgilijaus Pozingio padėką“. Rajono mero padėka A. Gustas pareikšta už viešajai bibliotekai padovanotą įspūdingą autorinių grafikos darbų kolekciją ir išleistų jos knygų bibliotekėlę.
Newporte (JAV) gyvenanti išeivė iš Šilutės Lidija Mikužytė-Zigmantienė atsiuntė viešajai bibliotekai dovaną – 55 JAV dolerius, kurių paskirtį taip nusako: „Panaudokite savo reikmėms“. L. Zigmantienės dovanotas lėšas bibliotekininkai planuoja panaudoti vienam iš tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ nominantų prizui įsteigti. Žinomas Vokietijos aktorius, buvęs šilutiškis, Thomas Kylau, šiuo metu gyvenantis Miunchene (Vokietija), savo atvirlaiškyje, atsiųstame bibliotekai, rašo: „Prisimenu puikų savo kūrybos vakarą Jūsų bibliotekoje“, čia pat pridurdamas, kad ir vėl planuoja dalyvauti Tomo Mano muziejaus Nidoje rengiamuose literatūros klasikų H. Zudermano ir T. Mano kūrybos skaitymuose, o tuo pačiu apsilankyti „Savo Šilutėje“. Šilutės nepamiršta ir ką tik savo gimimo 80-metį bei auksines vestuves atšventęs garsus pirmųjų Šilutės rajoninių dainų švenčių chorvedys ir buvusių Šilutės kultūros namų choro vadovas bei dirigentas Raimundas Utakies. Jo dovana Šilutės miestui yra F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Knygos muziejaus elektroninėse laikmenose saugojama puiki senųjų Šilutės vaizdų ir pokario miesto žmonių nuotraukų kolekcija.
Dalis svetur gyvenančių Šilutės krašto literatūrologų, prozaikų, poetų, knygų iliustratorių jau yra pakviesti dalyvauti spalio 11-12 dienomis pamaryje vyksiančiuose tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ susitikimuose, kuriuose laukiama svečių iš Karaliaučiaus, Latvijos, Rusijos ir Vokietijos.
F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau




Parašykite komentarą