Birželio 5–6 dienomis Levandų slėnis Švėkšnos seniūnijoje virto tikru kultūros ir bendrystės centru – čia susirinko bibliotekininkai iš Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos etnografinių regionų. Įvyko jau 24-asis sąskrydis „Liaudies dainos – paveldas, kuris gyvena“, subūręs viešųjų bibliotekų bendruomenes ne tik profesiniam, bet ir kūrybiniam bei sportiniam bendravimui.
Bibliotekininkų sąskrydis – tai graži ir gyva tradicija, prasidėjusi daugiau nei prieš dvidešimt metų, kai ją sumanė Skuodo viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas ir Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro vedėjas Alfonsas Lenkys. Nuo tada ji tapo svarbia švente, puoselėjančia ilgametes profesines tradicijas, skatinančia kūrybišką ir nuoširdų bendravimą, dalijimąsi patirtimis bei idėjų įgyvendinimą.
Šiemet renginį organizavusi Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka kvietė prasmingai paminėti Lietuvių liaudies dainų metus – puoselėjant draugystę, dalijantis patirtimi, kūrybinėmis idėjomis ir širdžiai brangiais momentais. Į sąskrydį susirinko komandos iš 14 bibliotekų. Dalyvius šventiškai pasitiko Šilutės Bočių bendrijos kaimo kapela „Bočiai“, o iškilmingą renginio atidarymą pradėjęs Šilutės kultūros centro folkloro ansamblis „Verdainė“ dalyvius pasveikino Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos šneka ir dainomis.
Susirinkusius sveikino Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Edvardas Jurjonas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Laura Šimkevičė.
Po komandų pristatymo ir vėliavų iškėlimo Vėliavų alėjoje sąskrydis įgavo kūrybinį pagreitį. Improvizuoti komandų prisistatymai „Pasimatuok liaudies dainą“ stebino savo meninėmis programomis, kurių metu netrūko liaudies dainų, šokių, tautinių kostiumų bei šilto bendravimo.
Dalyviai buvo vaišinami „Trijų šefų kapelos“ virtuvėje pagamintais patiekalais „Mažlietuviškoje užuovėjoje“, o bibliotekų vadovai turėjo galimybę dalyvauti pažintinėje ekskursijoje po 2025 m. Mažosios Lietuvos kultūros sostinę – Švėkšną. Dienos programoje skambėjo liaudiškos muzikos kapelos „Bengeliai“, Vyganto Stoškaus ir Ryčio Kostiuškos atliekamos dainos, vyko žaidimai, cheminiai eksperimentai, kuriuos vedė kraštietė ir bibliotekos bičiulė Sonata Szonn.
Renginio metu netrūko ir sportinių veiklų – vyko įvairios rungtys, varžybos, loterijos, kurios baigėsi apdovanojimais. Bibliotekoms įteiktos nominacijos, dovanos, paskelbti ir pagerbti sportinių varžybų nugalėtojai. Šventę vainikavo bendrystės laužas, kurį uždegė bibliotekų direktoriai, simbolizuodami šiltą ir tvirtą visų susirinkusiųjų ryšį.
Kasmet vis kitoje Žemaitijos ar Mažosios Lietuvos etnografinio regiono vietoje vykstantis kultūrinis ir sportinis bibliotekininkų sąskrydis 2026 metais sugrįžta į savo pradžią, gimtinę – Skuodą.
Dėkojame visoms 14 dalyvavusių komandų – už kūrybiškumą, entuziazmą ir nuoširdžią draugystę.
Organizatoriai – Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka – nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios šventės organizavimo ir įgyvendinimo.
Rėmėjams: Šilutės rajono savivaldybei ir Šilutės seniūnijai; Švėkšnos seniūnijai; UAB „Žibai“ (dir. Steponas Kazlauskas); UAB „Statyk pats“ (dir. Dževaldas Žemaitaitis); UAB „Virekta“ (dir. Artūras Vitkus); UAB „Sidola“ (dir. Sigita Laurinavičiūtė); Romualdui ir Laimutei Laurinavičiams; Remigijui ir Andriui Baltučiams; Gintarui Pekūnui; Sonatai Szonn; Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šilutės skyriui.
Partneriams: Šilutės kultūros centrui; Šilutės kameriniam dramos teatrui; Šilutės H. Šojaus muziejui; Šilutės TV; sodybos „Levandų slėnis“ šeimininkams Ilonai ir Tomui Grikšams.
Ypatinga padėka – rėmėjui, renginio vedėjui Marijui Budraičiui.
Dėkojame sąskrydžio šventinę nuotaiką kūrusiems kolektyvams: Šilutės Bočių bendrijos kaimo kapelai „Bočiai“ (vad. Jonas Zalcas); Šilutės kultūros centro folkloro ansambliui „Verdainė“ (vad. Regina Jokubaitytė); Priekulės meno ir kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Bengeliai“ (vad. Jolanta Petraitienė); ansambliui „Karčema“ (vad. Vygantas Stoškus) ir atlikėjui Ryčiui Kostiuškai.
- Nuotraukos F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau













Parašykite komentarą