Vydūno viešojoje bibliotekoje rodytas filmas „Sengirė“, įkvėpęs saugoti gamtą ir domėtis ekosistema
Autorius: Asta Andrulienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui
Rubrikose: Įvairenybės
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje 2025 m. kovo 12 d. vyko daugybę apdovanojimų pelniusio Mindaugo Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“ peržiūra. Filmo sėkmė inspiravo „Sengirės fondo“ įkūrimą, kurio veikla siekiama skatinti Lietuvos senųjų miškų išsaugojimą ir supažindinti visuomenę su unikaliomis sengirėmis bei jų svarba gamtos pusiausvyrai.
Apskriejęs ne tik Lietuvą, bet ir daugybę pasaulio šalių, 2017 m. sukurtas filmas dar kartą subūrė gamtos magijai neabejingus žiūrovus daugiau nei 50-yje Lietuvos bibliotekų. Džiugu, jog Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekoje vykusioje šio filmo peržiūroje itin gausiai dalyvavo jaunimas – Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 8a klasės moksleiviai ir Ib g kl. gimnazistai, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui Loretos Vytuvienės bei istorijos mokytojos metodininkės, vyresniosios geografijos mokytojos Nijolės Mickeliūnienės.
Sveikindama susirinkusiuosius, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos vadovė Rita Vidraitė linkėjo ugdyti dėmesingumą gamtai bei giliau suprasti klimato kaitos keliamus iššūkius. Ji pabrėžė, kad biblioteka yra ne tik vieta knygoms, bet ir erdvė, kurioje gimsta bendruomeniškumas ir atsakomybė už gamtos ateitį.
Filmo peržiūros metu bibliotekos bendruomenė vaišino žiūrovus kvapnia pušų arbata, kuri simbolizavo gamtos ramybę ir bendrystę, sukurdama ypatingą jaukumo atmosferą. Po filmo peržiūros moksleiviai dalijosi įspūdžiais apie gamtos grožį ir miškų paslaptis bei diskutavo, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Tokie renginiai ne tik ugdo ekologinę savimonę, bet ir skatina jaunąją kartą atsakingai žiūrėti į supančią aplinką.
Renginys organizuotas VšĮ „Virtuoliai“ įgyvendinant projektą „Sengirės kinas“.
Daugiau informacijos: www.sengireskinas.lt
Daugiau skaityti: https://pagegiusvb.lt/naujienos-2/vyduno-viesojoje-bibliotekoje-rodytas-filmas-sengire-ikvepes-saugoti-gamta-ir-dometis-ekosistema/
- Nuotraukos Vydūno viešosios bibliotekos
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau
Už lango žydint obelaitėms, o gamtai puošiantis pavasario spalvomis, 2026 m. gegužės 14 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje » Daugiau
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filiale 2026 m. gegužės 14 d. organizuota literatūrinė-meninė popietė „Biblioteka – šeimoms: » Daugiau
Gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyravo jauki ir bendrystės kupina atmosfera – čia vyko dokumentinio » Daugiau







Parašykite komentarą