Stabilizuotos gėlės arba kitaip miegančios gėlės yra tikra sensacija visame pasaulyje. Po truputį ši naujiena užkariauja daugelio žmonių širdis, ja renkamasi ne tik puošti namus, bet ir dovanoti brangiems žmonėms per įvairiausias šventes. Bene didžiausias ir įdomiausias aspektas, kuo šiuos gėlės išsiskiria – ilgaamžiškumas.
Miegančios gėlės – kas tai?
Miegančios gėlės yra natūralios, gyvos, tačiau chemiškai apdorotos, dėl šios priežasties jos nevysta net kelis metus. Įprastai apie stabilizuotas gėles sakoma, kad jos stovi apie 3 metus, tačiau šis skaičius anaiptol ne galutinis, nes jų stovėjimas gali būti ir žymiai ilgesnis. Miegančios gėlės nepavojingos žmonėms ir gyvūnams, todėl jas galima laikyti miegamajame ar kitose patalpose, nes jos tikrai nealergizuoja jokio gyvo padaro. Yra gėlių (dažniausiai rožės), kurios yra po gaubtu. Tikrai nebijokite gavę tokią gėlę, galite nuimti gaubtą ir džiaugtis gėle ir be jo, tai jai nepakenks.
Stabilizuotų gėlių priežiūra
Iš esmės stabilizuotų gėlių prižiūrėti nereikia. Tai reiškia, kad joms nereikia skirti papildomai dėmesio, jų nereikia laistyti, skabyti, persodinti, tręšti ar kitaip rūpintis, kaip rūpinamasi įprastomis gėlėmis. Dėl šios priežasties žmonės jomis renkasi puošti savo namus arba dovanoti artimiausiems. Turint miegančią gėlę galima be jokių problemų išvažiuoti kad ir mėnesiui atostogų ir nesirūpinti, kad ji nuvys, nes taip tiesiog niekada neatsitiktų. Tad stabilizuotos gėlės yra tikra palaima tiems, kurie daug keliauja, kurie myli gėles, bet nemoka arba nenori jų prižiūrėti.
Visgi, nors stabilizuotoms gėlėms nereikia ypatingos priežiūros, yra aspektų į kuriuos vertėtų atsižvelgti turint tokią puošmeną ir norint, kad ji išsilaikytų kuo ilgiau.
Patarimai, kaip laikyti stabilizuotas gėles:
-
Kaip ir buvo minėta prieš tai, miegančioms gėlėms nereikia vandens. Dėl šios priežasties jokiu būdu nesugalvokite jų laistyti, purkšti ar merkti į vandenį. Tai gėlei gali pakenkti.
-
Norint, kad gėlė neišbluktų ir išlaikytų savo sodrias spalvas, pasistenkite vengti tiesioginių saulės spindulių. Tiesioginiai saulės spinduliai ilgą laiką šviesdami į augalą gali jį išblukinti ir pradanginti jo grožį.
-
Temperatūra taip yra svarbi. Miegančias gėles patartina laikyti ne žemesnėje nei 5 °C temperatūroje. Geriausia, kad ji stovėtų maždaug 18 – 22 °C temperatūroje.
-
Stabilizuotoms gėlėms svarbi oro drėgmė patalpoje. Oras neturi būti per daug drėgnas, geriausia, kad būtų 55 proc. – 60 proc.
-
Norint, kad mieganti gėlė laikytųsi kuo ilgiau, geriausia ja puošti ofisą, namus ar bet kurias patalpas, tačiau jokiu būdu ne lauką. Laikykite stabilizuotą gėlę tik patalpoje.
-
Norėdami išlaikyti miegančią gėlę dailią, periodiškai nuvalykite nuo jos dulkes. Tai galite padaryti su švelnia šluoste arba nestipria oro srovele. Oro srovelę galite išgauti iš plaukų džiovintuvo.
-
Mieganti gėlė liks nepakitusi jeigu jos nelankstysite, nespausite ar stipriai neliesite. Pasirūpinkite, kad prie gėlės neprieitų gyvūnai ar maži vaikai.
Į vazą pamerktos natūralios gėlės joje išsilaiko iki savaitės, labai rūpinantis ir prižiūrint gal šiek tiek ilgiau, tačiau norint namuose turėti nepriekaištingos išvaizdos gėlę, ją reikia pirkti bent kas septynias dienas. Tačiau stabilizuotos gėlės yra alternatyva įprastoms, nes jos stovi ne vienerius metus, o jų išvaizda nekinta, tad net ir po metų mieganti gėlė atrodo taip pat, kokia buvo pirmą dieną. Miegančių gėlių žiedlapiai yra švelnūs, sodrių spalvų, pati gėlė atrodo tarsi būtų ką tik nuskinta, tad ji tikrai puošia namus, ofisą, yra išskirtinė interjero detalė bet kurioje patalpoje.
Miegančias gėles galima įsigyti įvairiose fizinėse ir internetinėse parduotuvėse. Stabilizuotos gėlės internetu, dažniausiai, parduodamos jau supakuotos, paruoštos tarsi dovana, todėl jas galima siųsti tiesiai per kurjerį žmogui, kurį norima nustebinti. Miegančios gėlės yra dovanojamos su gaubtu, su dėžute ar įpakuotos kibirėlyje – kiekvienas pardavėjas yra sumastęs skirtingų jų dovanojimo ir laikymo būdų, o kuris jums priimtiniausias turite išsirinkti patys. Šių gėlių kaina yra įvairi, ji priklauso nuo paties pardavėjo, nuo to, kokia gėlė dovanojama, taip pat kiek gėlių yra kompozicijoje. Įprastai stabilizuotos gėlės kainuoja brangiau nei įprastos, tačiau jas pirkti tikrai verta, nes įsigijus kartą, kitą kartą tokią gėlę gali tekti pirkti tik po kelių metų.
Skaitytojų komentarai
Parašykite komentarą

Ilgalaikis lakavimas yra itin patogus, o ypač tada, kai vis nėra laiko nuolat tvarkytis nagus. Tam, kad dar » Daugiau

Vaikystėje svajojome įsiverti auskarus, ada ausų speneliai buvo labiausiai paplitusi vieta, suteikianti žvilgesio mūsų išvaizdai, o maištingas jaunimas » Daugiau

Plaukelių šalinimo procedūros ne visuomet yra malonios, tačiau šilti orai ar noras užsidėti suknelę tikrai paskatina šiai procedūrai » Daugiau

Kiekvienais metais dizaineriai pateikia tendencijas, kurios padeda kiekvienai moteriai, kuri siekia atrodyti madingai – tai pasiekti. Šįkart – » Daugiau

Šiais laikais vienoje vaistų bei vitaminų vartojimo žmonės renkasi kur kas saviškesnes alternatyvas, kurios padeda kūnui ne tik » Daugiau

Juokaujama, kad nei viena moteris niekada nebus patenkinta savo plaukais. Tos, kurios turi tiesius – dažniausiai nori garbanotų, » Daugiau

Stabilizuotos gėlės arba kitaip miegančios gėlės yra tikra sensacija visame pasaulyje. Po truputį ši naujiena užkariauja daugelio žmonių » Daugiau

Kalbėdami apie papuošalus dažniausiai galvojame apie moteris, bet juk savo įvaizdžiu besirūpinantys vyrai taip pat nevengia nešioti papuošalų, » Daugiau

Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko akcija „Elegancija. Kas tai?“, kurią organizavo mokinių taryba. Akcija vyko per abi ilgąsias » Daugiau

Penktadienio vakarą būrys sodinimą mėgstančių vilniečių laiką leido sodinimo dirbtuvėse „Papuoškime balkonus žiedais“. Jų metu moterys ne » Daugiau
Pirmiausia pasižiūrėję į miegančią rožę pagalvojame, kad tai nenatūralu ar kažkaip dirbtina, tačiau viskas yra kitaip, tereikia žydinčias gėles išmirkyti specialiame aliejuje, kurį pagrinde sudaro glicerinas, tokiu būdu išgaunamos stabilizuotos rožės. Ta pati gyva gėlė – tik užmigdyta.