2013-05-21

Šilutės sporto mokykloje to nebuvo 18 metų

Rubrikose: Sportas  Žymos:

Nuotraukos Šilutės sporto mokyklos

Šilutės sporto mokykloje savaitgalį vyko trijų dienų Lietuvos Moksleivių Krepšinio Lygos „Pirmojo iššūkio“ finalinis etapas. Kur dalyvavo komandos iš Jonavos, Vilniaus ir Plungės. Visos komandos sužaidė tarpusavyje (rato sistema) ir pasiskirstė prizinėmis vietomis. Pirmą ir antrą vietas iškovojusios komandos laimėjo teisę dalyvauti I divizione, kartu su kitomis stipriausiomis 2001 m. gimimo krepšinio komandomis. Tarp patekusių į I divizioną yra ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (treneris Petras Jonikas).

Penktadienį, gegužės 17 dieną, startą pradėjo Plungės SM ir Sostinės KM I_Fros Tec komandos. Jų susitikimas buvo įdomus, komandos žaidė apylygiai. Sostinės komandai sunkiai sekėsi susitvarkyti po krepšiu su aukštaūgiais Plungės krepšininkais, nes jie dažniausiai nusiimdavo kamuolius po netaiklių komandų metimų. Na bet vilniečiai neprastai atakavo ir į Plungės krepšį, mažieji krepšininkai puikiai atlikdavo perdavimus bei pataikydavo taiklius mėtimus tiek iš po krepšio tiek iš vidutinio nuotolio.

Ovacijų netrūko, Plungės komanda palaikyti atvažiavo nemažai sirgalių. Jie su „birbynėm“ bei būgnais trukdė varžovams, rėkė, šaukė, taip norėdami išmušti iš vėžių varžovus. Sirgalių turėjo ir sostinės komanda. Tik jie buvo santūresni, bet ir ne ką prasčiau palaikė savuosius.

Taip susiklostė, kad po finalinės sirenos pergalę, rezultatu 62:58 šventė, Plungės SM komanda (treneris V. Lapis)

Šilutės SM pradžia sunkoka

Tą pačią dieną krepšinio aikštelėje susitiko Šilutės SM ir Jonavos KKSC I krepšininkai. Po pirmojo kėlinio pirmavo svečių komanda 11:15, antrajame kėlinyje išėjus kitam šilutiškių bei jonaviškių penketams rezultatas pakrypo mūsų naudai ir po dviejų kėlinių jau pirmavome mes 32:25.

Abi komandos stengėsi iš paskutiniųjų, kiekviena pergalė šitame finaliniame etape labai svarbi. Treneriai P. Jonikas (Šilutės SM) ir E. Zinys (Jonavos KKSC I) stengėsi kuo daugiau duoti patarimu savo auklėtiniams. Paėmus minutės pertraukėlę jie ragindavo greičiau iš aikštelės atbėgti iki jo, kad turėtų ilgesnį laiką paaiškinti, ką daro blogai žaisdami ir ką reikėtų daryt, norint išplėšt pergalę.

Nors po trijų kėlinių vis dar pirmavo trim taškais Šilutės SM krepšininkai, bet ketvirtajame kėlinyje mūsiškiams kamuolys nekrito visai. Per 10 min. jie įmetė vos 5 taškus, kai tuo tarpu varžovai sumetė 18 taškų ir teko pripažinti Jonavos KKSC I komandos pranašumą rezultatu 49:59.

Šeštadienį dar dvi rungtynės

Po penktadienį vykusių varžybų visi pailsėję vėl susirinko į krepšinio salę. 13:00 val. pradėjo žaisti sostinės KM I_Frps Tec komanda su Jonavos KKSCI. Nors visas varžybas vedė sostinės komanda, bet negalime pasakyti, kad varžybos buvo nuobodžios. Jonaviškiai gan sparčiai vydavosi varžovus ir vis „kvėpuodavo“ jiems į nugarą. Na bet vilniečių laimei, varžovams taip ir nepavyko jų aplenkti ir rezultatu 54:62 pergale džiaugėsi sostinės KMI_Fros Tec komanda (treneris P. Budėnas).

Pergalė prieš aukštaūgius

Plungės SM gali didžiuotis savo komandos aukštaūgiais, nė viena dalyvavusi komanda tokių aukštų ir tiek daug, jų neturėjo. Tad Šilutės krepšininkus tai neramino. Kaip reikės apsidengti juos po krepšiu bei kaip atkovoti atšokusius kamuolius.

Bet pasirodo tai įmanoma. Šilutės sporto mokyklos krepšininkai rezultatu 62:57 įveikė šia komandą. O žaidimas pasak visų jį stebėjusių buvo labai įdomus bei įtemptas. Šilutiškiai labai gražiai žaidė bei gan nesunkiai susitvarkė su aukštaūgiais plungiškiais. Juos uždengdavo keli Šilutės krepšininkai, o tuo tarpu vienas iš likusių komandos žaidėjų nusiimdavo atšokusį kamuolį. Daugiausiai tądien kamuolių atkovojo Jevgienis Miniotas.

Lemiamos dvi varžybos

Taip jau susiklostė, kad visos komandos turėjo po vieną pergalę bei vieną pralaimėjimą. Tad sekmadienį vykusios varžybos buvo lemiamos visoms komandoms. Kas laimės susitikimą tarp Jonavos KKSC I ir Plungės SM, keliaus į I divizionas bei kas laimės sostinės KM I_Fros Tec ir Šilutės SM susitikimą, taip pat iškovos kelialapį į I divizioną. Nes  komandos kurios iškovos pirmą ir antrą vietas dalyvaus pirmajame divizione.

Kovos prasidėjo

Susitikimas tarp Jonavos KKSC I ir Plungės SM buvo tikrai atkaklus, prireikė net pratęsimo, kad išsiaiškinti kuri komanda stipresnė.

Po keturių kėlinių rezultatas buvo lygus 53:53. Penktajame kėlinyje, kuris trunka 5 min. labiau sekėsi plungiškiams. Abu treneriai trepsėjo savo vietose iš nekantrumo, kaip čia viskas baigsis. Atrodydavo, kad tuoj jie išbėgs ir pradės žaisti kartu su savo komanda, bet vis tvardėsi. Po pratęsimo pergale džiaugėsi Plungiškei 57:64 ir jie pateko į I divizioną.

Šilutiškiai triumfavo

Prieš prasidedant dar vienoms, daug ką lemiančioms rungtynėms tarp Šilutės SM ir sostinės KM I_Fros Tec komandų, matėsi pas daugumos žmonių veiduose nerimas. Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis bei komandos treneris Petras Jonikas dar prieš varžybas diskutavo, kaip kas būtų geriau, palinkėjo sėkmės ir dar juokaudami sakė „Na kaip bus taip bus, bet geriau būtų pergalė“.

Pirmasis kėlinys jau nuo pat pirmos sekundės buvo įdomus. Kamuolį atkovojo mūsiškiai ir Tautvydas Rimkus pirmąjį metimą nusprendė mesti nuo tritaškio linijos, ir jis buvo taiklus! Visa salė ošė, buvo gražu žiūrėti, bet tai tik pradžia… o kokia baigtis neaiški.

Po pirmojo kėlinio rezultatu 19:22 pirmavo vilniečiai. Antrasis kėlinys nebuvo dėkingas nė vienai komandai. Mūsiškiai per 10 min. įmetė vos 5 taškus, o varžovai vos vienu tašku daugiau.

Sužaidė kaip profesionalai

Trečiasis kėlinys buvo Šilutės SM komandos. Jie parodė tokį gražų žaidimą, kad po rungtynių dauguma kalbėjo, kad tokio kėlinio dar nėra matę. Mūsiškiai atliko gražius perdavimus, gražius praėjimus, o kas svarbiausia beveik visi mėtimai buvo taiklūs. Per trečiąjį kėlinį šilutiškiai į varžovų krepšį sumetė 29 taškus, tuo tarpu varžovai įmetė vos 7.

Ketvirtame kėlinyje istorija panaši kaip ir antrajame. Varžovai pelnė vos 7 taškus, mūsiškiai vos 6. Bet dėka gražaus 3 kėlinio mūsiškiai iškovojo pergalę rezultatu 59:42. Ir pateko į mokyklos istoriją. Nes Šilutės sporto mokyklos krepšininkai tik prieš 18 metų Lietuvos Moksleivių Krepšinio lygoje žaidė I divizione.

Šilutės sporto mokyklos (gim. 2001 m.) komandoje žaidžia: Vytenis Ropė, Ignas Šveistys, Kajus Gerulaitis, Ignas Lidžius, Matas Dobrovolskis, Jevgenis Miniotas, Kęstutis Raila, Matas Vaščyla, Tautvydas Rimkus, Dovydas Rimkus, Valentinas Ubartas, Ignas Urbonas, Robertas Miliauskas, Vytenis Vaitkevičius ir Dovydas Matulevičius.

Komandos vietomis pasiskirstė taip: I vieta atiteko Šilutės sporto mokyklos komandai, II vieta – Plungės sporto mokyklai, III vieta – sostinės KM I_Fros Tec ir IV – Jonavos KKSC I komandai.

Buvo apdovanoti iš kiekvienos komandos po geriausią LMKL „Pirmojo iššūkio“ finalinio etapo žaidėją: Jevgenis Miniotas (Šilutės SM), Laurynas Vaištaras (Plungės SM), Augustinas Mikštas (Sostinės KM I_Fros Tec) ir Aroldas Bičiužas (Jonavos KKSC I).

Svečiams patiko mūsų kraštas

Plungės, Jonavos ir Vilniaus komandos kartu su treneriais bei sirgaliais apsistojo Rusnės specialiojoje mokykloje. Pasak svečių jiems labai patiko Šilutės kraštas, graži gamta, o ir oras ne pakišo kojos, tad išsinuomavę laivą jie turėjo puikią ekskursiją bei iš arčiau susipažino su apylinkėmis.

Šilutės sporto mokykla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Marius Rudzevičius penktą kartą tapo Baltijos šalių čempionu Marius Rudzevičius penktą kartą tapo Baltijos šalių čempionu

Marius Rudzevičius pergalėmis baigė sezoną, penktą kartą tapdamas Baltijos šalių čempionu jaunučių, jaunių ir jaunimo tarpe. Jam » Daugiau

Marius Rudzevičius tapo čempionu Marius Rudzevičius tapo čempionu

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose Palangoje, pirmą kartą suaugusių varžybose, čempionu tapo Marius Rudzevičius. Sezonas dar tik » Daugiau

Lietuvos krepšinio šimtmečio proga Šilutėje įteikti apdovanojimai Lietuvos krepšinio šimtmečio proga Šilutėje įteikti apdovanojimai (1)

Lietuvos krepšinio federacija krepšinio (LKF) 100-mečio proga pradėjo kelionę po Lietuvą ir sveikina Lietuvos krepšiniui nusipelniusius žmones. Balandžio » Daugiau

Apdovanoti geriausi 2021 m. Šilutės krašto sportininkai Apdovanoti geriausi 2021 m. Šilutės krašto sportininkai

Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje gruodžio 28 d. įvyko geriausių 2021 metų Šilutės krašto sportininkų bei jų » Daugiau

Išrinkta 2021 m. populiariausia Šilutės rajono savivaldybės sportininkė Išrinkta 2021 m. populiariausia Šilutės rajono savivaldybės sportininkė

Šilutės rajono savivaldybės sporto taryba antrus metus iš eilės inicijuoja populiariausio Šilutės sportininko rinkimus. Šiais metais buvo pateiktos » Daugiau

Taline vyko jaunimo U20 Europos čempionatas Taline vyko jaunimo U20 Europos čempionatas

Taline (Estija) Kadriorg stadione liepos 15-18 dienomis vyko jaunimo iki dvidešimties U20 Europos čempionatas.     Lietuvos komandą » Daugiau

100 metų  Lietuvos lengvosios atletikos čempionato sukakčiai  MARIUS RUDZEVIČIUS tapo čempionu 100 metų Lietuvos lengvosios atletikos čempionato sukakčiai MARIUS RUDZEVIČIUS tapo čempionu

Penktadienį liepos 2 d. Vilniuje vyko Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas.     Pirmieji istorijoje Lietuvos jaunimo čempionai » Daugiau

Pamirštami sportininkai nepaliauja garsinę Šilutės rajoną Pamirštami sportininkai nepaliauja garsinę Šilutės rajoną

Šeštadienį LLAF taurės varžybose suaugusių ieties metikų gretose rungtyniavo Marius Rudzevičius. Jo pagrindiniai varžovai buvo tarptautinės klasės sporto » Daugiau

Sėkmingai sezoną pradėjo buvę vilkytiškiai Sėkmingai sezoną pradėjo buvę vilkytiškiai

Sėkmingai 2021 metų metimų sezoną pradėjo buvę vilkytiškiai (dabar Vilniaus Ozo gimnazijos sporto skyriaus mokiniai Gintarė Paulauskaitė ir » Daugiau

Šilutės vardą garsinusiems sportininkams – Savivaldybės vadovų padėka ir piniginės premijos Šilutės vardą garsinusiems sportininkams – Savivaldybės vadovų padėka ir piniginės premijos

Aukštų sportinių laimėjimų pasiekė ir Šilutės vardą 2020 metais garsino 39 sportininkai, kuriuos treniravo ir varžyboms ruošė 8 » Daugiau