Šilutės Šeimų skvere pristatyta lauko bibliotekėlė
Autorius: Ignė Zarambaitė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Rubrikose: Įvairenybės

Bibliotekėlės kūrėjas Andrius Sirtautas, jo pagalbininkas sūnus Motiejus, projekto vadovė Dalia Pupšytė. Nuotraukos Ignės Zarambaitės
Praeitais metais Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka skaitytojams pasiūlė naują paslaugą – Vasaros skaitykloje įrengtą lauko bibliotekėlę. Idėja pasiteisino, todėl penktadienį, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, pristatyta dar viena lauko bibliotekėlė Šeimos skvere (Lietuvininkų g.).
Nuo pat ryto bibliotekos Vasaros skaitykloje šurmuliavo Šilutės Martyno Jankaus mokyklos 5C klasės moksleiviai (vadovė Rolanda Daukantienė) kartu su bibliotekininkėmis, kurios papasakojo apie tai, kuo skiriasi lauko bibliotekėlė po atviru dangumi nuo įprastos bibliotekos. Vaikai sužinojo, jog lauko bibliotekėlės sparčiai populiarėja visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, jų paskirtis – suburti žmones savišvietai, laisvalaikio skaitymui, bendravimui. Žmonės iš bibliotekėlės išsirenka norimą knygą, kurią perskaitę grąžina arba pasilieka sau, į vietą palikdami kitą patikusį leidinį. Tokiu būdu tarp įvairaus amžiaus skaitytojų vyksta knygų mainai, sklinda nebylios mėgstamos literatūros rekomendacijos.
Bibliotekininkės ir moksleiviai, nešini balionais ir trispalviais Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio žiedais, žygiavo į Šeimų skverą, kur jų laukė naujoji bibliotekėlė, prikrauta įvairiausių knygų. Atidarymo juostą perkirpo abiejų bibliotekėlių kūrėjas menininkas Andrius Sirtautas kartu su sūnumi Motiejumi, kuris kuriant, statant bibliotekėlę buvo puikus pagalbininkas.
Pasidžiaugus nauja skaitymo erdve, pradėta pramogauti. Iš pradžių vyko literatūrinė viktorina. Vaikai, teisingai atsakę klausimus apie knygas ir jų personažus, gavo dovanų. Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai iš vilnos kūrė kaukus – sėkmės nešėjus, talismanus, rinko jiems vardus. Užbaigiant šventišką susitikimą į dangų buvo paleisti balionai, kartu su vasaros svajonėmis ir norais pakilę aukštyn ir išskridę pavėjui.
Džiugu, mat lauko bibliotekėle iškart susidomėjo Šeimos skvere poilsiaujantys šilutiškiai. Knygas rinkosi ir mamos, ir vaikai.
Kviečiame ir jus naudotis bibliotekėle, juk vasara – tinkamas metas pasinerti ne tik į vėsų upės vandenį, bet ir į intriguojantį knygos siužetą!
Šį renginį ir lauko bibliotekėlės gamybą parėmė Kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė, finansavusi tęstinį projektą „Prie knygos versmės: kurk, švęsk, pažink“ (projekto vadovė Dalia Pupšytė).
- Bibliotekėlės kūrėjas Andrius Sirtautas, jo pagalbininkas sūnus Motiejus, projekto vadovė Dalia Pupšytė. Nuotraukos Ignės Zarambaitės
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau























Parašykite komentarą