Šrifto dydis:
2013-06-01

Savivaldybės atstovai lankėsi Alanijos tarptautinėje kultūros ir meno šventėjeRubrikose: Savivaldybėje  Žymos:

 

Nuotrauka Šilutės r. savivaldybės

 

Gegužės 23-25 dienomis Šilutės rajono savivaldybės delegacija, kuriai vadovavo Merės pavaduotojas Šarūnas Laužikas, lankėsi 13-ojoje Alanijos tarptautinėje kultūros ir meno šventėje (Turkijoje). Į Alaniją vyko Tarybos nariai Alfonsas Vanagas ir Virgilijus Pozingis, Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė bei Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Šukytė.

 

Alanijos tarptautinė kultūros ir meno šventė organizuojama nuo 2001 metų, paskutinį gegužės mėnesio savaitgalį. Šventės tikslas – supažindinti su įvairių šalių senomis ir daugelio jau pamirštomis tradicijomis. Šventės metu ruošiami stendai ir eksponuojami įvairūs rankdarbiai, vyksta meno dirbtuvės, atidaromos menininkų parodos, supažindinama su vietos tradicijomis, rengiami vietos folklorų šokių pasirodymai. Į šią šventę atvyksta Alanijos partnerių miestų atstovai, kurių kiekvienas turi galimybę demonstruoti kultūrinį paveldą ir supažindinti su savo tradicijomis svečius iš įvairių pasaulio miestų, sudaroma galimybė plėtoti partnerystės ryšius.

 

Šilutės rajono savivaldybės atstovai buvo pakviesti dalyvauti šioje šventėje, nes Šilutę ir Konakli sieja ilgametė artima draugystė. 2014 m. kovo mėnesį planuojama reforma vietos savivaldos srityje. Po šios reformos Šilutės rajono savivaldybės partneris Konakli savivaldybė bus prijungta prie Alanijos miesto ir Šilutės rajono savivaldybė taps Alanijos partnere. Pasak Konakli savivaldybės mero, šiuo metu vyksta arši konkurencinė kova, nes mažesni regionai nesutinka būti prijungiami prie didesnių regionų.

 

Trakų savivaldybės delegacija pakvietė šilutiškius prisijungti ir gegužės 24 d. dalyvauti susitikime su Alanijos industrijos ir verslo asociacijos atstovais. Šiame susitikime dalyvavo Alanijos nekilnojamojo turto, statybų bendrovių, dizaino, kitų verslo šakų atstovai. Šilutės rajono savivaldybės atstovai turėjo galimybę pristatyti Šilutės kraštą, supažindinti su gamta, veikiančiomis verslo įmonėmis. Kalbėta apie verslo vystymo ir investicijų galimybes, aptartos oro taršos problemos Turkijoje ir Lietuvoje, jų sprendimo galimybės. Alanijoje pramoniniai rajonai įsikūrę užmiesčiuose, labiausiai išvystytas ir vystomas turizmo verslas. Energija gaunama naudojant krentantį kalnų vandenį. Industrijos ir verslo klubo prezidentui įteikta knyga „Fotoskrydis. Šilutės kraštas“. Po šio susitikimo Šilutės rajono savivaldybės delegacija išvyko sutarto vizito pas Konakli merą Abdullah Sonmez. Vizito metu pasidžiaugta gražiais tarpusavio santykiais. Apgailestauta, kad dėl planuojamos reformos negali įgyvendinti planuotų bendrų projektų ir tikimasi, kad po mero rinkimų situacija pasikeis. Meras aprodė savivaldybei priklausančią kavinę, kuri išnuomota vietos verslininkui, pasidalino mintimis apie kitus planuojamus panašaus pobūdžio projektus.

 

Gegužės 25 d. visų delegacijų vadovai buvo pakviesti dalyvauti Alanijos (Turkija) ir Gladbek (Vokietija) sutarties atnaujinimo ceremonijoje. Jau 20 metų Alanija ir Gladbek bendradarbiauja įvairiose srityse, keičiasi patirtimi. Šia proga oficialioje sutarties atnaujinimo ceremonijoje dalyvavo Gladbek miesto meras, kuris sutartį pasirašė prieš 20 metų, ir esamas miesto meras, Alanijos Parlamento nariai ir visų šventėje dalyvaujančių delegacijų vadovai. Šventės atidarymo vakarą visos delegacijos dalyvavo naujo Kultūros namų pastato atidarymo ceremonijoje ir menininkės Ferda Pulhan darbų parodos pristatyme, vienoje iš Raudojo Bokšto salių buvo pristatyta fotografijos darbų paroda.

 

Šventės atidarymo metu Alanijos meras sveikino visus susirinkusiuosius. Pasveikino atvykusius partnerius ir pasidžiaugė, kad iš Lietuvos atvyko ne tik jų partnerių miesto Trakų atstovai, bet ir Šilutės rajono savivaldybės atstovai, kurie yra Konakli savivaldybės partneriai. Visiems puikios šventė linkėjo Gladbek (Vokietijos) miesto meras, kuris pasidžiaugė bendradarbiavimo 20-mečio proga atnaujinta sutartimi su Alanijos savivaldybe. Šventės atidarymo proga koncertavo žymi Turkijos grupė „Taksim Trio“. Trijų vyrų gyvai instrumentais atliekama muzika sužavėjo visus šventės dalyvius.

 

Lietuvos delegacijas iš Trakų ir Šilutės pagerbė 1997-2004 m. LR nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Turkijoje Halina Kobeckaitė bei dabartinis LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Turkijos Respublikoje Kęstutis Kudzmanas su žmona. Lietuvos delegacija kartu su garbiais svečiais aplankė stendus, kuriuose savo produkciją pristatinėjo amatininkai ne tik iš Turkijos, bet ir Alanijos miestų partnerių. Čia pat buvo kalama geležis, gaminami suvenyrai, gėlių paveikslai. Gėlių gamybos procese turėjo galimybę dalyvauti ir Lietuvos delegacijų atstovai. Vakarienės metu Ambasadorius pasidžiaugė gausia Lietuvos delegacija, artima draugyste tarp Šilutės ir Konakli bei Trakų ir Alanijos, pasveikino delegacijų vadovus ir palinkėjo stiprinti partnerystės ryšius su Turkija.

 

Gegužės 26 d. vyko turas laivu. Šilutės rajono savivaldybės atstovai ir Trakų savivaldybės delegacija vyko kartu su svečiais iš Suomijos, Latvijos, Švedijos. Šio turo metu delegacijos ne tik grožėjosi nuostabia gamta, bet ir dalyvavo apskritojo stalo diskusijose su kitų šalių atstovais, dalinosi patirtimi, aptarė problemas, galimus bendrus projektus, bendradarbiavimo galimybes. Vakare, oficialios vakarienės metu, visos delegacijos buvo pakviestos susipažinti ir pasikeisti dovanomis. Alanijos meras Hasan Sipahioğlu, įteikdamas dovanas Šilutės rajono savivaldybės delegacijai, dėkojo už atvykimą, vylėsi, kad mūsų draugystė tik stiprės, rasim galimybių dažniau aplankyti Alaniją, plėsti naujai užsimezgusius ryšius. Šilutės rajono savivaldybės delegacija savo ruožtu, įteikdama dovanas padėkojo už kvietimą ir priėmimą, linkėjo, kad Alanijos partnerių skaičius augtų, draugystės ryšiai, vienijantys savivaldybes, tik stiprėtų ir tvirtėtų, kad visada Alanija pulsuotų energija ir būtų laiminga, kad niekada netrūktų aplankančių draugų.

 

Gegužės 27 d. visoms delegacijoms buvo sudaryta galimybė susipažinti su Alanijos istorinėmis vietomis, aplankyti ant kalno stūksančią pilį arba Dim Cay olą, slepiančią stalaktitus ir stalagmitus. Po pietų Šilutės rajono savivaldybės atstovai išvyko susitikti su Konakli meru. Šį kartą meras aprodė vis dar dažais kvepiančius ir prieš keletą mėnesių atidarytus Kongresų rūmus. Šiems rūmams sklypą ir finansavimą skyrė savivaldybė. 2009 m. kilo idėja, kad reikia pastatyti rūmus, siekiant vystyti turizmą, kuriuose galėtų būti organizuojamos įvairiausios konferencijos bei renginiai, o pastate tilptų ne vienas tūkstantis žmonių. Rūmai skirti ir statyti universitetui, tačiau juo naudojasi ir kitos institucijos. Statyba vyko 3,5 metų, o šiam projektui buvo skirta 10 mln. dolerių. Pastate yra keliolika salių, kurios talpina 200-300 žmonių, o antrajame aukšte yra salė, kuri talpina net 6 tūkstančius žmonių. Visose salėse yra sumontuota reikalinga garso ir vaizdo įranga. Pastate veikia 6 liftai žmonėms ir 1 maistui. Rūsyje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir didžiulė virtuvė su visa būtina įranga, šaldytuvais ir šaldikliais. Planuojama, kad dirbs 70–75 darbuotojai, tačiau didesnių konferencijų ar renginių metu planuojama samdyti papildomai. Viso pastato plotas 11200 kvadratinių metrų.

 

Konakli miesto aikštėje Šilutės rajono savivaldybės delegacija stebėjo teatro spektaklį religijos ir diskriminacijos tema. Konakli gyventojai parodė didelį susidomėjimą rodomu spektakliu, pilna aikštė įvairaus amžiaus žmonių susidomėję stebėjo specialiai įrengtoje scenoje rodomą dramą. Delegacijos vadovas pakvietė Konakli merą atvykti į Šilutėje jau tradiciniu tapusį Žuvienės čempionatą ir pasitelkus turkiškus prieskonius išvirti gardžią žuvienę. Konakli meras pažadėjo, kad, jei nesutrukdys nenumatyti reikalai, būtinai atvyks į Šilutę ir įvykdys savo pažadą – pavaišinti miestelėnus žuviene.

 

Visos kelionės metu Trakų ir Šilutės rajonų savivaldybių delegacijas lydėjo Alanijos savivaldybės ES projektų vadovė Esen Çetin bei Alanijos savivaldybės spaudos ir viešųjų ryšių departamento darbuotojas Nurkan Sasmaz, į ekskursijas – Alanijoje gyvenanti lietuvė Laura.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Meru perrinktas Vytautas LAURINAITIS Meru perrinktas Vytautas LAURINAITIS 

  Mero rinkimų antrajame ture nugalėjo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Vytautas LAURINAITIS, jis surinko 8033 balsų (60,16 proc. » Daugiau

Iškilmingos Kovo 11-osios ceremonijos metu „Sidabrinės nendrės“ premija įteikta R. D. Žibaitienei Iškilmingos Kovo 11-osios ceremonijos metu „Sidabrinės nendrės“ premija įteikta R. D. Žibaitienei 

  Praėjęs savaitgalis Šilutėje buvo pripildytas šventinių renginių, dainų apie Lietuvą, trispalvės spalvų ir, žinoma, patriotinės nuotaikos. Lietuvos valstybės » Daugiau

Perskaičiavus balsus į antrą turą pateko Žygimantas Kurlianskas Perskaičiavus balsus į antrą turą pateko Žygimantas Kurlianskas (1)

  Pirmadienį Šilutės apygardoje vyko savivaldos mero rinkimų pirmojo turo balsų perskaičiavimas. Perskaičiavus balsus, Žygimantas Kurlianskas užsitikrino antrąją vietą » Daugiau

Į antrą turą pateko Vytautas Laurinaitis ir Tomas Budrikis Į antrą turą pateko Vytautas Laurinaitis ir Tomas Budrikis 

    Sekmadienį Lietuvoje vyko savivaldybių merų ir tarybų rinkimai. Šilutės r. gyventojai mero pirmame ture neišsirinko.     » Daugiau

Aptartos vaikų užimtumo, pagalbos ir paslaugų vaikams stiprinimo galimybės Aptartos vaikų užimtumo, pagalbos ir paslaugų vaikams stiprinimo galimybės 

  Vasario 28 d. į Šilutės rajono savivaldybės Didžiąją salę buvo pakviesti Savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos nariai, mokyklų » Daugiau

Užbaigtas Savivaldybės vadovų veiklos ataskaitų pristatymas seniūnijose Užbaigtas Savivaldybės vadovų veiklos ataskaitų pristatymas seniūnijose 

  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti administracijos direktoriaus » Daugiau

Tarp mažųjų savivaldybių Šilutė užima 14-ą vietą Tarp mažųjų savivaldybių Šilutė užima 14-ą vietą 

  Lietuvos laisvosios rinkos instituto nuo 2011 m. sudaromame Lietuvos savivaldybių indekse šiais metais dėmesys skiriamas savivaldybių finansiniam tvarumui » Daugiau

Šilutės rajono savivaldybė pristatyta Latvijoje Šilutės rajono savivaldybė pristatyta Latvijoje 

  Šilutės turizmo informacijos centras pristatė Šilutės kraštą tarptautinėje turizmo parodoje Balttour 2023, į kurią renkasi tiek turizmo verslo » Daugiau

Vasario 16-oji Šilutėje: sveikinimai Lietuvai ir Lietuvininkų vilties premijos įteikimo ceremonija Vasario 16-oji Šilutėje: sveikinimai Lietuvai ir Lietuvininkų vilties premijos įteikimo ceremonija 

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai vasario 16-ąją lankėsi Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose. Šilutėje šiai progai paminėti renginių » Daugiau

R. Kuncaitis dėl nepriimtinų pareiškimų Ukrainos atžvilgiu šalinamas iš LVŽS partijos ir kandidatų į merus R. Kuncaitis dėl nepriimtinų pareiškimų Ukrainos atžvilgiu šalinamas iš LVŽS partijos ir kandidatų į merus 

  Vasario 11 d. vykusiuose Šilutės savivaldybės kandidatų į merus debatuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas į » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2023 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Adida papildai sportui