Šrifto dydis:
2013-06-01

Savivaldybės atstovai lankėsi Alanijos tarptautinėje kultūros ir meno šventėjeRubrikose: Savivaldybėje  Žymos:

 

Nuotrauka Šilutės r. savivaldybės

 

Gegužės 23-25 dienomis Šilutės rajono savivaldybės delegacija, kuriai vadovavo Merės pavaduotojas Šarūnas Laužikas, lankėsi 13-ojoje Alanijos tarptautinėje kultūros ir meno šventėje (Turkijoje). Į Alaniją vyko Tarybos nariai Alfonsas Vanagas ir Virgilijus Pozingis, Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė bei Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Šukytė.

 

Alanijos tarptautinė kultūros ir meno šventė organizuojama nuo 2001 metų, paskutinį gegužės mėnesio savaitgalį. Šventės tikslas – supažindinti su įvairių šalių senomis ir daugelio jau pamirštomis tradicijomis. Šventės metu ruošiami stendai ir eksponuojami įvairūs rankdarbiai, vyksta meno dirbtuvės, atidaromos menininkų parodos, supažindinama su vietos tradicijomis, rengiami vietos folklorų šokių pasirodymai. Į šią šventę atvyksta Alanijos partnerių miestų atstovai, kurių kiekvienas turi galimybę demonstruoti kultūrinį paveldą ir supažindinti su savo tradicijomis svečius iš įvairių pasaulio miestų, sudaroma galimybė plėtoti partnerystės ryšius.

 

Šilutės rajono savivaldybės atstovai buvo pakviesti dalyvauti šioje šventėje, nes Šilutę ir Konakli sieja ilgametė artima draugystė. 2014 m. kovo mėnesį planuojama reforma vietos savivaldos srityje. Po šios reformos Šilutės rajono savivaldybės partneris Konakli savivaldybė bus prijungta prie Alanijos miesto ir Šilutės rajono savivaldybė taps Alanijos partnere. Pasak Konakli savivaldybės mero, šiuo metu vyksta arši konkurencinė kova, nes mažesni regionai nesutinka būti prijungiami prie didesnių regionų.

 

Trakų savivaldybės delegacija pakvietė šilutiškius prisijungti ir gegužės 24 d. dalyvauti susitikime su Alanijos industrijos ir verslo asociacijos atstovais. Šiame susitikime dalyvavo Alanijos nekilnojamojo turto, statybų bendrovių, dizaino, kitų verslo šakų atstovai. Šilutės rajono savivaldybės atstovai turėjo galimybę pristatyti Šilutės kraštą, supažindinti su gamta, veikiančiomis verslo įmonėmis. Kalbėta apie verslo vystymo ir investicijų galimybes, aptartos oro taršos problemos Turkijoje ir Lietuvoje, jų sprendimo galimybės. Alanijoje pramoniniai rajonai įsikūrę užmiesčiuose, labiausiai išvystytas ir vystomas turizmo verslas. Energija gaunama naudojant krentantį kalnų vandenį. Industrijos ir verslo klubo prezidentui įteikta knyga „Fotoskrydis. Šilutės kraštas“. Po šio susitikimo Šilutės rajono savivaldybės delegacija išvyko sutarto vizito pas Konakli merą Abdullah Sonmez. Vizito metu pasidžiaugta gražiais tarpusavio santykiais. Apgailestauta, kad dėl planuojamos reformos negali įgyvendinti planuotų bendrų projektų ir tikimasi, kad po mero rinkimų situacija pasikeis. Meras aprodė savivaldybei priklausančią kavinę, kuri išnuomota vietos verslininkui, pasidalino mintimis apie kitus planuojamus panašaus pobūdžio projektus.

 

Gegužės 25 d. visų delegacijų vadovai buvo pakviesti dalyvauti Alanijos (Turkija) ir Gladbek (Vokietija) sutarties atnaujinimo ceremonijoje. Jau 20 metų Alanija ir Gladbek bendradarbiauja įvairiose srityse, keičiasi patirtimi. Šia proga oficialioje sutarties atnaujinimo ceremonijoje dalyvavo Gladbek miesto meras, kuris sutartį pasirašė prieš 20 metų, ir esamas miesto meras, Alanijos Parlamento nariai ir visų šventėje dalyvaujančių delegacijų vadovai. Šventės atidarymo vakarą visos delegacijos dalyvavo naujo Kultūros namų pastato atidarymo ceremonijoje ir menininkės Ferda Pulhan darbų parodos pristatyme, vienoje iš Raudojo Bokšto salių buvo pristatyta fotografijos darbų paroda.

 

Šventės atidarymo metu Alanijos meras sveikino visus susirinkusiuosius. Pasveikino atvykusius partnerius ir pasidžiaugė, kad iš Lietuvos atvyko ne tik jų partnerių miesto Trakų atstovai, bet ir Šilutės rajono savivaldybės atstovai, kurie yra Konakli savivaldybės partneriai. Visiems puikios šventė linkėjo Gladbek (Vokietijos) miesto meras, kuris pasidžiaugė bendradarbiavimo 20-mečio proga atnaujinta sutartimi su Alanijos savivaldybe. Šventės atidarymo proga koncertavo žymi Turkijos grupė „Taksim Trio“. Trijų vyrų gyvai instrumentais atliekama muzika sužavėjo visus šventės dalyvius.

 

Lietuvos delegacijas iš Trakų ir Šilutės pagerbė 1997-2004 m. LR nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Turkijoje Halina Kobeckaitė bei dabartinis LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Turkijos Respublikoje Kęstutis Kudzmanas su žmona. Lietuvos delegacija kartu su garbiais svečiais aplankė stendus, kuriuose savo produkciją pristatinėjo amatininkai ne tik iš Turkijos, bet ir Alanijos miestų partnerių. Čia pat buvo kalama geležis, gaminami suvenyrai, gėlių paveikslai. Gėlių gamybos procese turėjo galimybę dalyvauti ir Lietuvos delegacijų atstovai. Vakarienės metu Ambasadorius pasidžiaugė gausia Lietuvos delegacija, artima draugyste tarp Šilutės ir Konakli bei Trakų ir Alanijos, pasveikino delegacijų vadovus ir palinkėjo stiprinti partnerystės ryšius su Turkija.

 

Gegužės 26 d. vyko turas laivu. Šilutės rajono savivaldybės atstovai ir Trakų savivaldybės delegacija vyko kartu su svečiais iš Suomijos, Latvijos, Švedijos. Šio turo metu delegacijos ne tik grožėjosi nuostabia gamta, bet ir dalyvavo apskritojo stalo diskusijose su kitų šalių atstovais, dalinosi patirtimi, aptarė problemas, galimus bendrus projektus, bendradarbiavimo galimybes. Vakare, oficialios vakarienės metu, visos delegacijos buvo pakviestos susipažinti ir pasikeisti dovanomis. Alanijos meras Hasan Sipahioğlu, įteikdamas dovanas Šilutės rajono savivaldybės delegacijai, dėkojo už atvykimą, vylėsi, kad mūsų draugystė tik stiprės, rasim galimybių dažniau aplankyti Alaniją, plėsti naujai užsimezgusius ryšius. Šilutės rajono savivaldybės delegacija savo ruožtu, įteikdama dovanas padėkojo už kvietimą ir priėmimą, linkėjo, kad Alanijos partnerių skaičius augtų, draugystės ryšiai, vienijantys savivaldybes, tik stiprėtų ir tvirtėtų, kad visada Alanija pulsuotų energija ir būtų laiminga, kad niekada netrūktų aplankančių draugų.

 

Gegužės 27 d. visoms delegacijoms buvo sudaryta galimybė susipažinti su Alanijos istorinėmis vietomis, aplankyti ant kalno stūksančią pilį arba Dim Cay olą, slepiančią stalaktitus ir stalagmitus. Po pietų Šilutės rajono savivaldybės atstovai išvyko susitikti su Konakli meru. Šį kartą meras aprodė vis dar dažais kvepiančius ir prieš keletą mėnesių atidarytus Kongresų rūmus. Šiems rūmams sklypą ir finansavimą skyrė savivaldybė. 2009 m. kilo idėja, kad reikia pastatyti rūmus, siekiant vystyti turizmą, kuriuose galėtų būti organizuojamos įvairiausios konferencijos bei renginiai, o pastate tilptų ne vienas tūkstantis žmonių. Rūmai skirti ir statyti universitetui, tačiau juo naudojasi ir kitos institucijos. Statyba vyko 3,5 metų, o šiam projektui buvo skirta 10 mln. dolerių. Pastate yra keliolika salių, kurios talpina 200-300 žmonių, o antrajame aukšte yra salė, kuri talpina net 6 tūkstančius žmonių. Visose salėse yra sumontuota reikalinga garso ir vaizdo įranga. Pastate veikia 6 liftai žmonėms ir 1 maistui. Rūsyje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir didžiulė virtuvė su visa būtina įranga, šaldytuvais ir šaldikliais. Planuojama, kad dirbs 70–75 darbuotojai, tačiau didesnių konferencijų ar renginių metu planuojama samdyti papildomai. Viso pastato plotas 11200 kvadratinių metrų.

 

Konakli miesto aikštėje Šilutės rajono savivaldybės delegacija stebėjo teatro spektaklį religijos ir diskriminacijos tema. Konakli gyventojai parodė didelį susidomėjimą rodomu spektakliu, pilna aikštė įvairaus amžiaus žmonių susidomėję stebėjo specialiai įrengtoje scenoje rodomą dramą. Delegacijos vadovas pakvietė Konakli merą atvykti į Šilutėje jau tradiciniu tapusį Žuvienės čempionatą ir pasitelkus turkiškus prieskonius išvirti gardžią žuvienę. Konakli meras pažadėjo, kad, jei nesutrukdys nenumatyti reikalai, būtinai atvyks į Šilutę ir įvykdys savo pažadą – pavaišinti miestelėnus žuviene.

 

Visos kelionės metu Trakų ir Šilutės rajonų savivaldybių delegacijas lydėjo Alanijos savivaldybės ES projektų vadovė Esen Çetin bei Alanijos savivaldybės spaudos ir viešųjų ryšių departamento darbuotojas Nurkan Sasmaz, į ekskursijas – Alanijoje gyvenanti lietuvė Laura.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Pristatyta Darbo rinkos situacija atskirose seniūnijose Pristatyta Darbo rinkos situacija atskirose seniūnijose 

  Šiandien Šilutės rajono seniūnams bei savivaldybės vadovams pristatyta Darbo rinkos situacija atskirose seniūnijose bei kaip Šilutės rajone įgyvendinamas » Daugiau

Prie „Baltojo paukščio“ akcijos jungiasi ir Šilutės savivaldybės švietimo bei kultūros įstaigos Prie „Baltojo paukščio“ akcijos jungiasi ir Šilutės savivaldybės švietimo bei kultūros įstaigos 

  Artėjant gražiausiai metų šventei – šventoms Kalėdoms, Prezidentūra pakvietė švietimo ir kultūros įstaigas prisijungti prie stebuklingo kalėdinio paukštelio » Daugiau

Savivaldybėje įrengtas interaktyvus stendas – kokybiškesniam paslaugų teikimui Savivaldybėje įrengtas interaktyvus stendas – kokybiškesniam paslaugų teikimui 

  Siekiant užtikrinti produktyvesnį ir trumpesnį kliento laukimą eilėse Šilutės rajono savivaldybės administracijos vestibiulyje įrengtas interaktyvus stendas. Stendas – » Daugiau

Šilutėje lankėsi Prezidentas Gitanas Nausėda Šilutėje lankėsi Prezidentas Gitanas Nausėda 

  Šiandien Šilutėje lankėsi Prezidentas Gitanas Nausėda. Jį pasitiko savivaldybės vadovai. Vizito metu Prezidentas pagerbė Macikų nacistinės Vokietijos karo » Daugiau

Įvyko Savivaldybės tarybos posėdis Įvyko Savivaldybės tarybos posėdis 

  Šilutės rajono savivaldybės tarybos IX šaukimo 31-asis posėdis įvyko rugsėjo 30 d. Jame dalyvavo 20 Tarybos narių, kurie » Daugiau

Savivaldybėje apsilankė partneriai iš Vokietijos Savivaldybėje apsilankė partneriai iš Vokietijos 

  Šilutės rajono savivaldybės ir Emericho miesto (Vokietija) bendradarbiavimas tęsiasi. Ne vienerius metus trunkanti bendrystė nenutrūko Anapilin net iškeliavus » Daugiau

Apdovanoti Šilutės krašto socialiniai darbuotojai Apdovanoti Šilutės krašto socialiniai darbuotojai 

    Tradiciškai rugsėjo 27-ąją minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Ta proga Šilutės rajono savivaldybėje surengta socialinių darbuotojų pagerbimo » Daugiau

Savivaldybės delegacija lankėsi Lenkijoje Savivaldybės delegacija lankėsi Lenkijoje 

  Šilutės rajono savivaldybės ir Lenkijos Gdanski Pruszcz savivaldybės bendradarbiavimas tęsiasi jau beveik du dešimtmečius. Kartu su šia savivaldybe » Daugiau

Sveikatos apsaugos ministro apsilankymas Sveikatos apsaugos ministro apsilankymas 

  Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį apsilankė  Šilutės rajono savivaldybėje. Susitikime su Savivaldybės vadovais aptarė vakcinavimo bei testavimo » Daugiau

Daiva Žebelienė paskirta į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas Daiva Žebelienė paskirta į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas 

  Šiandien, vyko neeilinis Tarybos posėdis. Posėdžio metu vyko balsavimas dėl cs skyrimo į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas. » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2021 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Adida papildai sportui