Šrifto dydis:
2013-06-01

Savivaldybės atstovai lankėsi Alanijos tarptautinėje kultūros ir meno šventėjeRubrikose: Savivaldybėje  Žymos:

 

Nuotrauka Šilutės r. savivaldybės

 

Gegužės 23-25 dienomis Šilutės rajono savivaldybės delegacija, kuriai vadovavo Merės pavaduotojas Šarūnas Laužikas, lankėsi 13-ojoje Alanijos tarptautinėje kultūros ir meno šventėje (Turkijoje). Į Alaniją vyko Tarybos nariai Alfonsas Vanagas ir Virgilijus Pozingis, Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė bei Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Šukytė.

 

Alanijos tarptautinė kultūros ir meno šventė organizuojama nuo 2001 metų, paskutinį gegužės mėnesio savaitgalį. Šventės tikslas – supažindinti su įvairių šalių senomis ir daugelio jau pamirštomis tradicijomis. Šventės metu ruošiami stendai ir eksponuojami įvairūs rankdarbiai, vyksta meno dirbtuvės, atidaromos menininkų parodos, supažindinama su vietos tradicijomis, rengiami vietos folklorų šokių pasirodymai. Į šią šventę atvyksta Alanijos partnerių miestų atstovai, kurių kiekvienas turi galimybę demonstruoti kultūrinį paveldą ir supažindinti su savo tradicijomis svečius iš įvairių pasaulio miestų, sudaroma galimybė plėtoti partnerystės ryšius.

 

Šilutės rajono savivaldybės atstovai buvo pakviesti dalyvauti šioje šventėje, nes Šilutę ir Konakli sieja ilgametė artima draugystė. 2014 m. kovo mėnesį planuojama reforma vietos savivaldos srityje. Po šios reformos Šilutės rajono savivaldybės partneris Konakli savivaldybė bus prijungta prie Alanijos miesto ir Šilutės rajono savivaldybė taps Alanijos partnere. Pasak Konakli savivaldybės mero, šiuo metu vyksta arši konkurencinė kova, nes mažesni regionai nesutinka būti prijungiami prie didesnių regionų.

 

Trakų savivaldybės delegacija pakvietė šilutiškius prisijungti ir gegužės 24 d. dalyvauti susitikime su Alanijos industrijos ir verslo asociacijos atstovais. Šiame susitikime dalyvavo Alanijos nekilnojamojo turto, statybų bendrovių, dizaino, kitų verslo šakų atstovai. Šilutės rajono savivaldybės atstovai turėjo galimybę pristatyti Šilutės kraštą, supažindinti su gamta, veikiančiomis verslo įmonėmis. Kalbėta apie verslo vystymo ir investicijų galimybes, aptartos oro taršos problemos Turkijoje ir Lietuvoje, jų sprendimo galimybės. Alanijoje pramoniniai rajonai įsikūrę užmiesčiuose, labiausiai išvystytas ir vystomas turizmo verslas. Energija gaunama naudojant krentantį kalnų vandenį. Industrijos ir verslo klubo prezidentui įteikta knyga „Fotoskrydis. Šilutės kraštas“. Po šio susitikimo Šilutės rajono savivaldybės delegacija išvyko sutarto vizito pas Konakli merą Abdullah Sonmez. Vizito metu pasidžiaugta gražiais tarpusavio santykiais. Apgailestauta, kad dėl planuojamos reformos negali įgyvendinti planuotų bendrų projektų ir tikimasi, kad po mero rinkimų situacija pasikeis. Meras aprodė savivaldybei priklausančią kavinę, kuri išnuomota vietos verslininkui, pasidalino mintimis apie kitus planuojamus panašaus pobūdžio projektus.

 

Gegužės 25 d. visų delegacijų vadovai buvo pakviesti dalyvauti Alanijos (Turkija) ir Gladbek (Vokietija) sutarties atnaujinimo ceremonijoje. Jau 20 metų Alanija ir Gladbek bendradarbiauja įvairiose srityse, keičiasi patirtimi. Šia proga oficialioje sutarties atnaujinimo ceremonijoje dalyvavo Gladbek miesto meras, kuris sutartį pasirašė prieš 20 metų, ir esamas miesto meras, Alanijos Parlamento nariai ir visų šventėje dalyvaujančių delegacijų vadovai. Šventės atidarymo vakarą visos delegacijos dalyvavo naujo Kultūros namų pastato atidarymo ceremonijoje ir menininkės Ferda Pulhan darbų parodos pristatyme, vienoje iš Raudojo Bokšto salių buvo pristatyta fotografijos darbų paroda.

 

Šventės atidarymo metu Alanijos meras sveikino visus susirinkusiuosius. Pasveikino atvykusius partnerius ir pasidžiaugė, kad iš Lietuvos atvyko ne tik jų partnerių miesto Trakų atstovai, bet ir Šilutės rajono savivaldybės atstovai, kurie yra Konakli savivaldybės partneriai. Visiems puikios šventė linkėjo Gladbek (Vokietijos) miesto meras, kuris pasidžiaugė bendradarbiavimo 20-mečio proga atnaujinta sutartimi su Alanijos savivaldybe. Šventės atidarymo proga koncertavo žymi Turkijos grupė „Taksim Trio“. Trijų vyrų gyvai instrumentais atliekama muzika sužavėjo visus šventės dalyvius.

 

Lietuvos delegacijas iš Trakų ir Šilutės pagerbė 1997-2004 m. LR nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Turkijoje Halina Kobeckaitė bei dabartinis LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Turkijos Respublikoje Kęstutis Kudzmanas su žmona. Lietuvos delegacija kartu su garbiais svečiais aplankė stendus, kuriuose savo produkciją pristatinėjo amatininkai ne tik iš Turkijos, bet ir Alanijos miestų partnerių. Čia pat buvo kalama geležis, gaminami suvenyrai, gėlių paveikslai. Gėlių gamybos procese turėjo galimybę dalyvauti ir Lietuvos delegacijų atstovai. Vakarienės metu Ambasadorius pasidžiaugė gausia Lietuvos delegacija, artima draugyste tarp Šilutės ir Konakli bei Trakų ir Alanijos, pasveikino delegacijų vadovus ir palinkėjo stiprinti partnerystės ryšius su Turkija.

 

Gegužės 26 d. vyko turas laivu. Šilutės rajono savivaldybės atstovai ir Trakų savivaldybės delegacija vyko kartu su svečiais iš Suomijos, Latvijos, Švedijos. Šio turo metu delegacijos ne tik grožėjosi nuostabia gamta, bet ir dalyvavo apskritojo stalo diskusijose su kitų šalių atstovais, dalinosi patirtimi, aptarė problemas, galimus bendrus projektus, bendradarbiavimo galimybes. Vakare, oficialios vakarienės metu, visos delegacijos buvo pakviestos susipažinti ir pasikeisti dovanomis. Alanijos meras Hasan Sipahioğlu, įteikdamas dovanas Šilutės rajono savivaldybės delegacijai, dėkojo už atvykimą, vylėsi, kad mūsų draugystė tik stiprės, rasim galimybių dažniau aplankyti Alaniją, plėsti naujai užsimezgusius ryšius. Šilutės rajono savivaldybės delegacija savo ruožtu, įteikdama dovanas padėkojo už kvietimą ir priėmimą, linkėjo, kad Alanijos partnerių skaičius augtų, draugystės ryšiai, vienijantys savivaldybes, tik stiprėtų ir tvirtėtų, kad visada Alanija pulsuotų energija ir būtų laiminga, kad niekada netrūktų aplankančių draugų.

 

Gegužės 27 d. visoms delegacijoms buvo sudaryta galimybė susipažinti su Alanijos istorinėmis vietomis, aplankyti ant kalno stūksančią pilį arba Dim Cay olą, slepiančią stalaktitus ir stalagmitus. Po pietų Šilutės rajono savivaldybės atstovai išvyko susitikti su Konakli meru. Šį kartą meras aprodė vis dar dažais kvepiančius ir prieš keletą mėnesių atidarytus Kongresų rūmus. Šiems rūmams sklypą ir finansavimą skyrė savivaldybė. 2009 m. kilo idėja, kad reikia pastatyti rūmus, siekiant vystyti turizmą, kuriuose galėtų būti organizuojamos įvairiausios konferencijos bei renginiai, o pastate tilptų ne vienas tūkstantis žmonių. Rūmai skirti ir statyti universitetui, tačiau juo naudojasi ir kitos institucijos. Statyba vyko 3,5 metų, o šiam projektui buvo skirta 10 mln. dolerių. Pastate yra keliolika salių, kurios talpina 200-300 žmonių, o antrajame aukšte yra salė, kuri talpina net 6 tūkstančius žmonių. Visose salėse yra sumontuota reikalinga garso ir vaizdo įranga. Pastate veikia 6 liftai žmonėms ir 1 maistui. Rūsyje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir didžiulė virtuvė su visa būtina įranga, šaldytuvais ir šaldikliais. Planuojama, kad dirbs 70–75 darbuotojai, tačiau didesnių konferencijų ar renginių metu planuojama samdyti papildomai. Viso pastato plotas 11200 kvadratinių metrų.

 

Konakli miesto aikštėje Šilutės rajono savivaldybės delegacija stebėjo teatro spektaklį religijos ir diskriminacijos tema. Konakli gyventojai parodė didelį susidomėjimą rodomu spektakliu, pilna aikštė įvairaus amžiaus žmonių susidomėję stebėjo specialiai įrengtoje scenoje rodomą dramą. Delegacijos vadovas pakvietė Konakli merą atvykti į Šilutėje jau tradiciniu tapusį Žuvienės čempionatą ir pasitelkus turkiškus prieskonius išvirti gardžią žuvienę. Konakli meras pažadėjo, kad, jei nesutrukdys nenumatyti reikalai, būtinai atvyks į Šilutę ir įvykdys savo pažadą – pavaišinti miestelėnus žuviene.

 

Visos kelionės metu Trakų ir Šilutės rajonų savivaldybių delegacijas lydėjo Alanijos savivaldybės ES projektų vadovė Esen Çetin bei Alanijos savivaldybės spaudos ir viešųjų ryšių departamento darbuotojas Nurkan Sasmaz, į ekskursijas – Alanijoje gyvenanti lietuvė Laura.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Šilutės rajono savivaldybėje pradeda veikti Asmens su negalia gerovės taryba Šilutės rajono savivaldybėje pradeda veikti Asmens su negalia gerovės taryba 

  Nuo šių metų pradžios, įsigaliojus LR asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo naujoms nuostatoms, visoje Lietuvoje sutelktas » Daugiau

Savivaldybės delegacija dalyvauja projekto ,,Atvirų duomenų prieinamumo didinimas, siekiant pagerinti teikiamas viešąsias paslaugas“ Savivaldybės delegacija dalyvauja projekto ,,Atvirų duomenų prieinamumo didinimas, siekiant pagerinti teikiamas viešąsias paslaugas“ 

  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Andrius Jurkus ir Savivaldybės administracijos specialistai dalyvauja projekto ,,Atvirų duomenų » Daugiau

Savivaldybės delegacija dalyvauja projekto „Tvarios sporto turizmo plėtros rėmimas Europoje“ partnerių susitikime Savivaldybės delegacija dalyvauja projekto „Tvarios sporto turizmo plėtros rėmimas Europoje“ partnerių susitikime 

  Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Budrikis, Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas ir Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas » Daugiau

LR susisiekimo viceministro Mindaugo Tarnausko vizitas LR susisiekimo viceministro Mindaugo Tarnausko vizitas 

  Gegužės 17 d. Šilutės rajono savivaldybėje apsilankė LR susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas. Susitikimo metu Savivaldybės vadovai viceministrui išsakė » Daugiau

Savivaldybėje – Dovilės Šakalienės vizitas Savivaldybėje – Dovilės Šakalienės vizitas 

  Gegužės 17 d. Savivaldybėje apsilankė Seimo narė, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Dovilė Šakalienė. Susitikimo su Savivaldybės » Daugiau

Įvyko susitikimas dėl socialinių dirbtuvių paslaugos teikimo Šilutės rajono savivaldybėje Įvyko susitikimas dėl socialinių dirbtuvių paslaugos teikimo Šilutės rajono savivaldybėje 

  Įvyko susitikimas su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos regionine eksperte, » Daugiau

Įvyko Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos Gulago lagerių objektų komplekso (1941–1955 m.) sutvarkymo priežiūros komisijos posėdis Įvyko Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos Gulago lagerių objektų komplekso (1941–1955 m.) sutvarkymo priežiūros komisijos posėdis 

  Balandžio 23 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Budrikis, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Gintautė Sandarienė, Kultūros poskyrio » Daugiau

Pakuočių ir antrinių žaliavų surinkimu Šilutės rajono savivaldybėje ir toliau rūpinsis bendrovė „Ecoservice“ Pakuočių ir antrinių žaliavų surinkimu Šilutės rajono savivaldybėje ir toliau rūpinsis bendrovė „Ecoservice“ 

  Šilutės rajono savivaldybėje pakuočių ir antrinių žaliavų surinkimu toliau rūpinsis aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“. Įmonė laimėjo konkursą išrūšiuotoms stiklo, » Daugiau

Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys 

  Balandžio 2 d. Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Savivaldybės vadovų ir ministro susitikimo metu kalbėta » Daugiau

Paminėta Lietuvos narystės NATO sukaktis Paminėta Lietuvos narystės NATO sukaktis 

  20 sėkmės metų NATO! Kovo 29 dieną paminėta iškirtinė proga – Lietuvos narystės NATO aljanse 20-metis. Šia proga » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Adida papildai sportui