Šrifto dydis:
2014-06-01

Šilutės miesto šventė „Kodas – upė“ (nuotraukos)(2)Rubrikose: Bendruomenėse » Įvairenybės

 

Nuotraukos Gintaro Radzevičiaus

 

Šiųmetė Šilutės miesto šventė, pavadinimu „Kodas – upė“, kaip jau įprasta prasidėjo nuo šventinės mugės. Lietuvininkų gatvę užtvindę talentingi kūrėjai, kurių buvo apie 170, demonstravo savo gaminius. Jų įsigijus bus galima savo namus papuošti, sau ar bičiuliams nuotaiką pakelti. Kūrėjų, liaudies meistrų, kulinarinio paveldo gamintojų sulaukėme ne tik šilutiškių, bet ir iš Panevėžio, Druskininkų, Vilniaus, Kėdainių, Jonavos, Šiaulių, Kuršėnų ir kitų miestų.

 

Ankstyvi buvo ir menininkai. Šilutės muziejuje buvo pristatyta paroda apie Rytų Prūsijos dvarų kultūrą “Jų aplinka ir apranga dvelkė grožiu“. Joje sužinojome kokie buvo Rytų Prūsijoje dvarai, jų savininkai. Čia buvo galima išvysti kokius rūbus vilkėdavo ir kokiais užsiėmimais savo laisvalaikį turtindavo dvaro panelės ir ponios. Įsitikinome, kokį svarbų vaidmenį turėjo damos vėduoklė… Vydūno skverelyje, Tilžės gatvė vyko tradiciniai šeimų gimtadienio pusryčiai žibų kaimo arbatinėje. Čia vizualizuotoje šeimų arbatinėje su senovine arbatos gėrimo ritualo atributika, Naisių vasaros teatro aktoriai subūrė vaikus, tėvelius ir jų draugus žaismingai muzikinei programai. Vaikų l/d „Pušelės“ ir „Raudonkepuraitės“ auklėtiniai ir pedagogai pateikė etnografines programas Pamario krašto Sekminės „Piemenukai virsta kūlio“ ir „Virš sodo pakilo saulužė, sukvieskim kiemelin visus“, kurių metu šeimų pusryčių dalyviai susipažino su originaliai pristatytais Šilutės krašto papročiais ir tradicijomis. Jaunųjų knygos bičiulių būrelio „Galvočiukai“ nariai žaidė nuotaikingą improvizuotą programą „Beveik jūros arkliukai“. Žibų pradinės mokyklos edukacinėje kepyklėlėje „Ragaišiukas“ mažieji šilutiškiai patys gamino saldžius gardėsius ir vaišino susirinkusius. Vydūno skverelyje taip pat buvo eksponuojama Šilutės ir Pagėgių krašto jaunųjų dailininkų plenero tapybos darbų „mažosios lietuvos simboliai“ paroda ir konkurso „donelaitika: kompiuterinės grafikos interpretacijos“ laimėtojų darbų paroda. Buvo eksponuojami geriausi 2013 metų plenero dalyvių, kūrusių įspūdingoje Bitėnų ir Rambyno kalno aplinkoje, kūrybos darbai Mažosios Lietuvos simbolių tematika. Juos tapė 11 jaunųjų dailininkų iš Pagėgių, Vilkyškių, Kintų, Traksėdžių, Šilutės miesto mokyklų. Konkurso „Donelaitika: kompiuterinės grafikos interpretacijos“ dalyvių darbų parodoje eksponuojami Šilutės miesto gimnazijų ir pagrindinių mokyklų 8-12 klasių moksleivių kompiuterinės grafikos geriausi darbai, skirti vieno originaliausių Švietimo epochos Europos rašytojų, europinės pasaulietinės poezijos kūrėjo, lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių sukakčiai paminėti.

 

Pagrindiniai renginiai vyko prie H. Šojaus dvaro. Čia buvo daug naujovių. Šyšos upė tapo fotografijos parodų erdve. Čia buvo paleista į vandenį plaukiojantys foto darbai, kurių vieno skersmuo 1,5 metro. Nuotraukos iš Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos archyvo. Parodoje atsispindėjo Šilutės kraštas per objektyvą. Netoli tvenkinio, šalia H. Šojaus dvaro, buvo pastatyta instaliacija „Spalvota sėkmė“. Prie tolimesnio tvenkinio buvo kuriamas ant drobės buvo kuriamas ilgiausias paveikslas Lietuvoje. Taip buvo siekiama Lietuvos rekordo. Šyšos upės krantinėje vyko Šilutės kamerinio dramos teatro šou.

 

Prie Šilutės kultūros ir pramogų centro buvo įrengtas mažųjų laimės uostas. Čia veikė atrakcionai, pramogos mažiesiems, kiekvienas vaikas galėjo atrasti savo erdvę, kurioje jis jausis laimingas. Tarp H. Šojaus dvaro ir Šilutės kultūros ir pramogų centro įrengtoje pagrindinėje scenoje vyko Yamahos muzikos mokyklos atlikėjų koncertas, skirtas Yamahos muzikos mokyklų Lietuvoje 20-mečiui. Šilutės mokyklos įkūrėja ir vadovė Aušra Šlažienė.

 

Tuo metu F. Bajoraičio viešosios bibliotekos konferencijų salėje buvo eksponuojami Lietuvoje ir užsienyje eksponuotų garsiausių Lietuvos ir užsienio menininkų tarptautinio bronzos liedinimo simpoziumų „Skulptoriai skaito Donelaitį“ metu skulptorių profesionalų sukurti mažosios plastikos darbai. Eksponuojami kūriniai iš kolekcijos, kuri sudaryta per penkerius (2010-2014) projekto vykdymo metus ir skiriama Kristijono Donelaičio jubiliejinei sukakčiai paminėti. Autoriai – žymiausi Lietuvos, Lenkijos, kitų šalių skulptoriai – Arvydas Ališanka, Mindaugas Aučyna, Romualdas Inčirauskas, Jolanta Balkevičienė, Darius Bražiūnas, Valdas Bubelevičius, Sigita Dackevičiūtė, Jonas Gencevičius, Liutauras Griežė, Thomas Helbing, Tamara Janova, Mindaugas Junčys, Laslo Kova (Lįszló Kova), Bronislavas Kšyštofas (Bronisław Krzysztof), Kęstutis Lanauskas, Pavelas Leski (Paweł Łęski). Atidaryme dalyvaus projekto kuratorė, profesorė Dalia Matulaitė, projekto organizatorė Regina Šimulynienė, darbų autoriai. Skaitymus pagal K. Donelaitį atliks klaipėdiečiai aktoriai Aleksandras Šimanskis ir Sigutis Jačėnas, kankliuos Algytė Merkelienė.

 

 

Pažvelgus į vidudienį saulės nušviestą dangų buvo galima išvysti Šilutės aeroklubo ultra lengvųjų orlaivių sveikinimą miestui iš paukščių skrydžio. Aeroklubo vadovas Valdemaras Marčiulionis.

 

 

Šilutės aeroklubo ultra lengvųjų orlaivių sveikinimas miestui iš paukščių skrydžio (aeroklubo vadovas Valdemaras Marčiulionis). Šilutę sveikina Lietuvos ultra lengvųjų orlaivių Šilutės klubas, švenčiantis jubiliejų ir kviečia visus, norinčius iš paukščio skrydžio pažiūrėti į Šilutę, gegužės 31 d. ir birželio 1 d. atvykti į Šilutės aerouostą, esantį Armalėnuose, ir užsisakyti apžvalginę kelionę lėktuvu.

 

Vidudienį pagrindinėje scenoje paskelbus miesto šventės atidarymą ir nuskambėjus šventiniams sveikinimams, buvo paskelbta Tarptautinio Miestų turnyrų pradžia. Buvo įrengtas etnografinis kliūčių ruožas. Dalyvavo komandos iš Švedijos, Lenkijos, Šilutės. Trys komandos po 5 narius, išsirinkusios kapitoną, gavo žemėlapius, kuriuo vadovaudamiesi privalėjo įveikti etnografinį kliūčių ruožą. Buvo suformuoti 6 punktai, kuriose kiekviena komanda gavo užduotį. Tik ją įveikus, jie galėjo judėti toliau. Taškai skaičiuojami pagal laiką, per kurį buvo įveiktos užduotys. Apie jas kiekviena komanda sužinojo atvykus į žemėlapyje pažymėtą punktą. Rungtis „Karvutės melžimas“ – varžosi komandų kapitonai. Vyko šios rungtys: „Valtelė“, „Tinklas“, „Lieptas į….“, „Kelmas“, „Žvejas“. Viską lėmė greitis ir laikas.

 

Prie tvenkinio atriedėjusios išsirikiavo Klaipėdos, Vilniaus senovinių automobilių klubų puošmenos. Seniausia jų buvo 20 amžiaus pradžios mafijos laikus menanti 1930 m. pagaminta „Ford A“. Tarp senovinių automobilių buvo ir eksponatų iš Šilutės. Juos buvo galima ne tik apžiūrėti ar šalia jų nusifotografuoti, bet vyko rinkimai „Teatrališkiausias auto“ – žiūrovai rinko jiems patikusią autopriemonę, „Vaikiška svajonė“ – šią auto rinko tik vaikai.

 

Didžiojoje scenoje prie H. Šojaus dvarovyko Šilutės vaikų kolektyvų koncertas. Programoje dalyvavo:

Lopšelio-darželio ,, Žvaigždutė “ vaikų mišrus vokalinis ansamblis ,, Dainorėliai“. Vadovė Lina Bendikienė.

Šokių klubas „Žvaigždūnė“ (vaikų grupė). Vadovės – Loreta Stanelienė, Gintarė Stanelytė.

Vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikų vokalo studija „Vėtrungėlė“. Vadovės- Vitalija Petkutė, Danguolė Čeliauskienė.

Lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ vaikų vokalinis ansamblis. Vadovė Lina Liakšienė

Sportinių šokių klubas „Kubana“. Vadovai Lina ir Donatas Blusiai

Sportinių šokių klubas „Lūgnė“. Vadovė Asta Margienė.

Žibų pradinė mokyklos šokių kolektyvas „Salūnas“. Vadovė Reminta Stoškuvienė.

Kintų vidurinė mokyklos šokių grupė. Vadovės Elvyra Rimkuvienė, Asta Matvėjavienė.

Pamario pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“. Vadovė Lijana Šerpytienė.

Usėnų pagrindinė mokyklos šokių grupė. Vadovė Daiva Preikšienė.

Ž.Naumiesčio gimnazijos vokalo studija. Vadovė Dalia Merkuševa

Šilutės vaikų popchoras „Spindulys “. Vadovė Lijana Šerpytienė.

Šilutės vaikų darželio-lopšelio „Pušelė“ vaikų folkloro grupė  „Žuvininkai. Vadovė  Irena Žėkienė

 

Pavargusieji nuo renginių gausos galėjo kojas pailsinti H. Šojaus dvaro vidiniame kieme, kur buvo įrengta improvizuota kavinė. Čia kvepėjo tikra šventine kafija, pyragais. Į kavinę kvietė tikros dvaro damos ir patarnautojos.

 

Dar viena šiųmetės miesto šventės naujovė buvo scena ant vandens. Joje vyko jaunųjų muzikos atlikėjų pasirodymai. Scenoje pasirodė solistė Gintarė Muraulaitė (Vainuto gimnazija), solistė Ingrida Tribičiūtė (Vainuto gimnazija), Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos estrados studija, grupė ,,On the air“ (Vydūno gimnazija), Šilutės Pirmosios gimnazijos estrados studija, solistė Vygailė Vilčiauskaitė (Ž.Naumiesčio gimnazija), grupė ,,Karčemėlė“ (Šilutės KPC), solistė Monika Junkarytė (Vydūno gimnazija), solistė Greta Konaverskytė (Vydūno gimnazija), merginų grupė „Berri“, grupė ,,Just Buffs“ (Vilnius), grupė  ,, Boiling Fetus“ (Klaipėda).

 

Jaunimo erdvėje Šilutės šaulių kuopa supažindino su kuopos veikla, veikė šaudykla iš orinio šautuvo (tiras), KASP Žemaičių 3 rinkitės 305 pėstininkų kuopa supažindino su Lietuvos kariuomenės veikla. Parko teritorijoje, prie tvenkinio vyko perkusijų pamokėlės „Garsų lagūna”. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko dainuojamosios poezijos valanda „Su daina į jūsų širdis“.

 

Didžiojoje scenoje savo programą atliko Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos džiazo ansamblis, vyko Šokio pamoka „Šilutiškiai vienu ritmu“, pamoką vedė Ufa. Po techninės pertraukos prasidėjo vakaro koncertinė programa. Scenoje koncertavo grupės „Liūdni slibinai“, „Karčema“. Meninio šou programoje “Vandens sūkurio iliuzija” savo pasirodymus demonstravo šokių klubo „Lūgnė“ šokėjos (vadovė Asta Maigienė), grupė „Vita“ (vadovė Vitalija Petkutė), Klaipėdos džiazo orkestras (vadovas Kęstutis Sova), šokių klubo „Žvaigždūnė“ šokėjos (jaunimo ir moterų grupės) (vadovės Loreta Stanelienė ir Gintarė Stanelytė). Šventinis koncertas užsibaigė grupės „Biplan“ pasirodymu ir fejerverkais, kuriuos miestui dovanojo AB „šilutės baldai“.

 

 

Skaitytojų komentarai

  1. as

    jau ta miesto šventė su vietiniais veidais ir kolektyvais iki gyvo kaulo įgriso, vienintelė šventė kuri verta buvo šventės vardo tai 500-asis jubiliejus.

  2. sa.usa

    kazkaip tai zmoniu mazai ..Ar tik nuotraukose nesimato ju ?


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Paramos Ukrainai koncerte – šilutiškių ir ukrainietės dainos Paramos Ukrainai koncerte – šilutiškių ir ukrainietės dainos 

  Kovo 27-ąją vyko paramos Ukrainai koncertas, kuriame kūrinius atliko Šilutės sakralinės muzikos mišrus choras „Laudamus“ (vad. I. Šemeklienė) » Daugiau

Pamarį pasiekė apie 50 bėgančių nuo karo ukrainiečių Pamarį pasiekė apie 50 bėgančių nuo karo ukrainiečių 

  12 dienų pasaulis gyvena kitaip… Tapome liudininkais negailestingo karo, kuris griauna, naikina. Lietuvių draugai iš Ukrainos priversti bėgti, » Daugiau

Išrinktas Šilutės rajono „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatas Išrinktas Šilutės rajono „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatas 

  Šilutės rajono „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas informuoja, kad laureatu išrinktas Kazimieras Gudžiūnas, automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ vadovas, automobilių » Daugiau

Šilutėje pabiro Kalėdiniai nykštukai Šilutėje pabiro Kalėdiniai nykštukai 

  Kad žiemos švenčių laukimas neprailgtų ir neužsisėdėtumėte su kakavos puodeliu ant sofos šiltuose namuose, Šilutės kultūros ir pramogų » Daugiau

Šilutiškių sukurtas stalo žaidimas pasiekė Veiviržėnų ir Bikavėnų bendruomenes Šilutiškių sukurtas stalo žaidimas pasiekė Veiviržėnų ir Bikavėnų bendruomenes 

  Vykdant projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (vadovė – Sandra Jablonskienė), finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės » Daugiau

Advento popietė Ramučiuose Advento popietė Ramučiuose 

  Gruodžio 4 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko advento popietė  „Kūčios – susikaupimas, tikėjimas ir » Daugiau

Šilutės krašto bendruomenės kviečiamos jungtis prie iniciatyvos „Lietuvos galia“ Šilutės krašto bendruomenės kviečiamos jungtis prie iniciatyvos „Lietuvos galia“ 

  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį visuomenei pristatė savo globojamą iniciatyvą „Lietuvos galia“. Jos tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą » Daugiau

Prisiminta praeitis ir gyventojai Prisiminta praeitis ir gyventojai 

  Kaip žydai atsirado Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje ir Lenkijos karalystėje? Kas yra vadinama litvaku? Kas sieja Kalmanovičių ir Kalenbachą? » Daugiau

Praūžė 13-asis Žuvienės virimo čempionatas Praūžė 13-asis Žuvienės virimo čempionatas 

  Pirmąjį rugsėjo šeštadienį Pamaryje tradiciškai vyko Žuvienės virimo čempionatas. Šiemet jis – jau tryliktasis. Kasmet daugiatūkstantinę minią žiūrovų » Daugiau

Rusnėje – ir vėl šventinis šurmulys Rusnėje – ir vėl šventinis šurmulys 

  Praėjusį savaitgalį Rusnės saloje ir vėl aidėjo šventinis šurmulys. Į miestelio šventę „Čia ir dabar“ prie senojo Peterso » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2022 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Adida papildai sportui