Šrifto dydis:
2011-09-23

Savivaldybės delegacijos vizitas Konakli savivaldybėje (Turkijoje)Rubrikose: Savivaldybėje  Žymos:

Nuotraukos Šilutės savivaldybės

 

Šilutės rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama Mero Virgilijaus Pozingio, rugsėjo 11-18 d. lankėsi Konakli savivaldybėje (Turkijoje), į kurią atvykti pakvietė šios savivaldybės meras Abdullah Sonmez, praneša Šilutės savivaldybės Komunikacijos skyrius.

 

Delegaciją sudarė Meras Virgilijus Pozingis, Tarybos nariai Saulius Stankevičius, Steponas Kazlauskas, Daiva Žebelienė, Vincenta Bubilienė, Administracijos direktorė Ida Vasiljevienė ir Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vaitiekutė.

 

Šilutiškiai su partneriais turkais bendradarbiauja nuo 2009 m. rugsėjo 26 d., kada Šilutėje buvo pasirašyta bendradarbiavimo ir draugystės sutartis. Joje numatyta keistis patirtimi, remti tarptautines iniciatyvas, plėtoti kultūrinę įvairovę, kurti ir įgyvendinti turistinius projektus, susijusius su abiejų regionų kultūriniu bei gamtiniu paveldu ir kt.

 

Po bendradarbiavimo sutarties pasirašymo, Turkijos delegacija į Šilutę buvo atvykusi 2 kartus, todėl šilutiškiai vyko atsakomojo vizito. Pasikeitimo vizitai leido artimiau susipažinti su abiejų šalių kultūromis, savitu mentalitetu, prioritetiniais abiejų savivaldybių valdymo bei plėtros uždaviniais, esminiais strateginiais tikslais.

 

Sėkmingai įgyvendintas bendras jaunimo projektas „Mes taip pat esame čia!“, kuris buvo skirtas neįgaliems bei sveikiems jaunuoliams, taip pat skatinantis spręsti tarptautines socialines problemas, mažinti socialinę atskirtį.

 

Nors Konakli savivaldybė turi ne vieną užsienio partnerį, tačiau Meras Abdullah Sonmez labiausiai džiaugiasi bendradarbiavimu su viena iš Lenkijos savivaldybių bei Šilutės rajono savivaldybe. Labiausiai džiugina užsimezgę šilti bei draugiški santykiai, kurie skatina kurti bendrus planus. Turkai lietuvius vadina panašiais į juos, nes, jų manymu, lietuviai taip pat šilti, nuoširdūs bei svetingi, be to, šios savybės yra labai svarbios vystant turizmą. Žmonės visuomet sugrįžta ten, kur jiems gera ir miela, ten kur juos priima ir laukia artimi žmonės.

 

Šilutiškių delegacija lankėsi Konakli savivaldybėje, kur susitiko su Meru bei šios savivaldybės tarybos nariais. Oficialaus vizito metu susipažino su savivaldybės valdymo struktūra, tarybos bei administracijos veikla, aptarė biudžeto sandarą bei paskirstymo prioritetus. Šios savivaldybės biudžetas gerokai viršija bet kurio Lietuvos miesto ar rajono savivaldybės biudžetą. Tai lemia pajamos, gaunamos iš turizmo paslaugų bei žemės ūkio, kur derlius imamas keletą kartų per metus. Mieste ne sezono metu gyvena apie 15 tūkst. gyventojų, šis skaičius turizmo sezono metu padidėja iki 100 tūkst. Prieauglį lemia patogi geografinė padėtis, nes Konakli‘s įsikūręs tarp dviejų didelių turistinių miestų Antalijos ir Alanijos. Miestui tenka 7 km. pajūrio. Būtent dėl šios priežasties Konaklyje statomas antras pagal dydi Turkijoje susitikimų centras, kuris talpins apie 6500 lankytojų vienu metu. Dar vienas panašus centras, tik kiek didesnis yra įsikūręs Stambule. Šilutės delegacijos nariai lankėsi centro statybos vietoje, kur statybų vadovas supažindino su statinio projektu. Susitikimų centras statomas bendradarbiaujant su Viduržemio jūros regiono universitetu. Konakli savivaldybė atsakinga už statybų projekto įgyvendinimą, statinį planuoja užbaigti iki naujų metų, o Universitetas rūpinsis statinio eksploatavimu bei užimtumo intensyvumu.

 

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai domėjosi švietimo ir papildomo ugdymo sistema, jaunimo užimtumo, mokinių bei studentų rėmimo ir skatinimo iniciatyvomis, taip pat socialine apsauga, socialinio draudimo mokesčio bei medicinos paslaugų tvarka, privataus bei valstybinio sektoriaus Savivaldybėje santykiu, darbo užmokesčio dydžiu skirtingose sektoriuose bei minimalaus pragyvenimo lygio norma, taip pat vietinės žiniasklaidos priemonių gausa.

 

Delegacijos nariams buvo pristatytas jau įrengtas paplūdimys, turintis smėlio pakrantę ir priklausantis savivaldybei. Šis paplūdimys yra apmokestintas, o jame įrengta kavinė išnuomota verslininkui, kuris prižiūri ir paplūdimį.

 

Šilutiškiai susitiko ir su miestelio seniūnu bei vietos verslininkais, užsiimančiais viešbučiu bei turizmo verslu, nekilnojamojo turto bei statybų verslais. Lankėsi viename iš Konakli viešbučiu, kuris baiginėjamas statyti ir duris lankytojams atvers spalio mėnesį. Šio viešbučio koncepcija kitokia negu daugumos likusių, viešbučio savininkai orientuojasi į mažesnį, tačiau įnoringesnių klientų skaičių.

 

Delegacijos nariai buvo nuvežti ir į Konakli vandens valymo įrenginių stotį, kuri veikia jau trečius metus. Ši stotis turi 40 tukst. m³ talpas, per dieną jos užpildomos 15 tukst. m³, išvalytas vanduo patenka į Viduržemio jūrą, o nusėdęs dumblas naudojamas trąšoms.

 

Šilutiškiams buvo sudaryta ir kultūrinė programa. Delegacijos nariai lankėsi Alanijos pilyje, važiavo į 2 km. aukščio kalnus, kur buvo aprodyti vietinių gyventojų kaimeliai, susipažino su ūkininkavimo galimybėmis kalnų zonoje, aplankė senovines autentiškas sodybas bei mečetę. Taip pat Hilal Isik, Konakli savivaldybės darbuotoja atsakinga už tarptautinius santykius bei ES projektus, aprodė Konakli miestelio centrą. Mero Virgilijaus Pozingio pastebėjimu, miestas labai pasikeitė nuo to laiko, kai šilutiškių delegacija prieš ketverius metus lankėsi pirmą kartą. Miestelio plėtra vykdoma labai sparčiai, bendradarbiaujant savivaldos bei privataus verslo sektoriams, ieškoma bendrų abipusiai naudingų sprendimų.

 

Šilutiškių idėja išleisti fotografijų albumą „Fotoskrydis. Šilutės kraštas“ sužavėjo Konakli savivaldybės merą Abdullah Sonmez, kuris jam buvo įteiktas dar vizito Šilutėje metu per miesto vardo jubiliejų. Vartydamas albumą jis sakė, jog norėtų tokio albumo ir apie Konakli miestelį.

 

Susitikti su Šilutės rajono savivaldybės delegacija buvo pakviesti ir jaunimo projekto „Mes taip pat esame čia!“ dalyviai, projekto koordinatorė Hilal Isik bei vienas iš dalyvių Alim Simsek, kurie džiaugėsi įgyvendintu projektu bei minėjo, jog bendradarbiavimas su lietuvaičiais buvo itin sėkmingas, todėl ir ateityje kvies Šilutės rajono savivaldybę prisidėti prie bendrų projektų.

 

Šiuo metu planuojamas darbuotojų mainų projektas. Susitikimo metu buvo aptarta, kokie turėtų būti projekto tikslai bei mainų etapai. Konakli savivaldybės pageidavimu pirmiausia mainai turėtų įvykti tarp padalinių, skyrių vedėjų, kurie pasidalintų savo patirtimi vienoje ar kitoje srityse, darbo metodais, idėjomis, kurias būtų galima įgyvendinti. Pasimokyti tiek vienai, tiek kitai pusei yra ko, tiek valdymo, statybų, verslo, planavimo bei kitose srityse.

 

Šis projektas butu bene pirmasis „gerosios patirties“ projektas vietinės valdžios tarptautinio bendradarbiavimo lygmeniu. Be to, prisidėtume prie europietiškų idėjų sklaidos, kuri ypač vertinama Europos Sąjungos institucijose. Įgyvendinant projektą bus galima organizuoti abipuses konsultacijas, seminarus ar debatus įtraukiant ir vietos gyventojus.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Už ilgametį darbą padėkota Romualdui Blechertui Už ilgametį darbą padėkota Romualdui Blechertui 

  Lapkričio 29 d. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė už ilgametį darbą » Daugiau

Paskirta Šilutės savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė – Loreta Pakalniškienė Paskirta Šilutės savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė – Loreta Pakalniškienė 

  Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų narių sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų » Daugiau

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei 

  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Amdinistracijos direktorius Virgilijus Pozingis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų » Daugiau

Padėkos vakaras Šilutės krašto verslo ir įstaigų atstovams Padėkos vakaras Šilutės krašto verslo ir įstaigų atstovams 

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai lapkričio 25-osios vakarą sukvietė Pamario krašto verslininkus, įvairių įstaigų vadovus, ūkininkus, turizmo sektoriaus atstovus » Daugiau

Vilniuje – Pamario krašto gyventojų piketas Vilniuje – Pamario krašto gyventojų piketas 

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai, Rusnės bendruomenės nariai ir visi neabejingi Pamario krašto problemoms žmonės lapkričio 23 d. piketavo » Daugiau

Tarpinstitucinis pasitarimas Šilutės rajono savivaldybėje Tarpinstitucinis pasitarimas Šilutės rajono savivaldybėje 

  Lapkričio 10 d. Šilutės rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos pirmininkė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vaiva Pranauskienė pakvietė Šilutės » Daugiau

Šilutėje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė Šilutėje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė 

  Šilutės rajono savivaldybėje spalio 21 d. lankėsi LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei viceministras Vytautas » Daugiau

Paminėta Vietos savivaldos diena Paminėta Vietos savivaldos diena 

  Spalio 10-ąją, Vietos savivaldos dieną, Šilutės rajono savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, seniūnai ir seniūnijose dirbantys specialistai, bendruomenių atstovai » Daugiau

„Auksinės krivūlės“ riterio vardas atiteko Sauliui Bukantui „Auksinės krivūlės“ riterio vardas atiteko Sauliui Bukantui 

  Šalies savivaldybėms, labiausiai nusipelniusioms konkrečiose srityse, spalio 7 dienos vakarą Vilniuje išdalinti svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai – 16 » Daugiau

Nordplus projektas „Teaching and Learning of Primary Students by Moving and Playing“ Nordplus projektas „Teaching and Learning of Primary Students by Moving and Playing“ 

  „Nordplus“ Junior – Šiaurės ir Baltijos šalių tarptautinio bendradarbiavimo programa, kurios tikslas –  švietimo ir mokslo kokybės gerinimas » Daugiau

Rizikinga meilė
Intrigantės
Naujienų paieška pagal datą
2022 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Adida papildai sportui