Renesanso laikų muzika Šilutėje(1)
Autorius: Šilutės kultūros ir pramogų centro informacija
Rubrikose: Įvairenybės
Šilutės Vydūno gimnazijoje, kur remonto metu kultūrinę veiklą vykdo Šilutės kultūros ir pramogų centras, antradienį buvo surengtas senosios muzikos koncertas „Bernelis gime Bethlehem“. Jį kultūros centro kvietimu atliko kamerinio choro „Brevis“ solistai bei tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Morgaine“.
Prieš koncertą „Morgaine“ muzikantai, kurį sudaro senaisiais muzikos instrumentais grojanti tarptautinė komanda, surengė pamoką Šilutės meno mokyklos mokiniams. Mirjam – Luise Münzel iš Vokietijos papasakojo išilginės fleitos istoriją bei kalbėjo apie jos naudojimą. Alina Rotaru, taip pat iš Vokietijos, papasakojo apie klavesiną bei pademonstravo jo galimybes. Brazilas Fernando Olivas, gyvenantis Vokietijoje, pristatė įspūdingą ir daugeliui nematytą styginį instrumentą teorbą. Vienintelis lietuvis šiame ansamblyje Darius Stabinskas papasakojo apie į nemažą smuiką panašų senąjį instrumentą viola da gamba. Muzikos besimokantiems mokiniams tokia pažintis buvo labai naudinga ir įdomi. Intrigos teikė ir tai, kad svečiai apie savo instrumentus, visų mokinių sutikimu, pasakojo angliškai. Ir tai nesukėlė jiems jokių sunkumų bendraujant su šiais muzikantais.
Vėliau į koncertą susirinkusiems šilutiškiams „Brevis“ dainininkai ir „Morgaine“ muzikantai atliko programą „Bernelis gime Bethlehem“, kuri sudaryta iš vokiečių kompozitorių XVI – XVII amžiuje sukurtų Advento ir Kalėdų giesmių, kurios skambėjo Prūsijoje ir Mažojoje Lietuvoje. Šios programos meno vadovas Darius Stabinskas trumpai pristatė kūrinius bei kultūrinę tų metų Prūsijos aplinką.
- Nuotraukos Šilutės kultūros ir pramogų centro
Skaitytojų komentarai
Parašykite komentarą
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau
Už lango žydint obelaitėms, o gamtai puošiantis pavasario spalvomis, 2026 m. gegužės 14 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje » Daugiau
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filiale 2026 m. gegužės 14 d. organizuota literatūrinė-meninė popietė „Biblioteka – šeimoms: » Daugiau
Gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyravo jauki ir bendrystės kupina atmosfera – čia vyko dokumentinio » Daugiau











Pažiurėkit kaip dzukai linksminasi,smagumėlis,o cia kažkokios nesąmonės išgalvotos net šiurpas ima .