Prieškalėdžio vakarą papuošė tautodailininkių karpiniai
Autorius: Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija
Rubrikose: Įvairenybės
Gruodžio 5 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtas prieškalėdžio vakaras „Ačiū, kad esate…“, kurio metu atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narių, karpinių meistrių, kūrybos darbų paroda „Lietuva mano širdy“, skirta jau besibaigiantiems Žemaitijos metams paminėti. Parodoje eksponuojami Šilutės krašto karpytojų Rūtos Emigart Čiuželienės, Violetos Astrauskienės, Teresės Lorenčienės, Virginijos Rukšnaitienės, klaipėdiečių Danutės Valužienės, Kristinos Stasės Mažukaitienės, Staselės Vilkienės, skuodiškės Elvitos Šeputaitės, gargždiškės Joanos Lukienės, vilnietės Romos Gudaitienės sukurti karpiniai. Iš viso parodoje galima išvysti 70 tautodailininkių kūrybos darbų. Parodos autores subūrė Šilutės krašto tautodailininkų sekcijos pirmininkė, tautodailininkė, meno kūrėja Rūta Emigart Čiuželienė.
Renginį, kuriame dalyvavo ir parodos autorės, vedė Šilutės klubo „Moterų seklyčia“ pirmininkė Aldona Sapronaitienė. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė sveikino parodos dalyves, atminimui įtekdama po spaudinį „Tautodailės metraštis“.
Muzikos akordais bei dainomis vakarą sušildė Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“ (vadovė Regina Jokubaitytė). Ansamblio profesionaliai atliekamos lietuvių autorių bei harmonizuotos liaudies dainos pasiekė klausytojų širdis.
Kiekvienas atėjęs į renginį galėjo pajusti Kalėdų laukimo dvasią grožėdamasis karpinių raštais ir mėgaudamasis nuostabiomis melodijomis.
Karpinių paroda Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (I aukštas, Tilžės g. 10) veiks iki sausio 11 d. Maloniai kviečiame apsilankyti!
- Nuotraukos bibliotekos
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau
Už lango žydint obelaitėms, o gamtai puošiantis pavasario spalvomis, 2026 m. gegužės 14 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje » Daugiau
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filiale 2026 m. gegužės 14 d. organizuota literatūrinė-meninė popietė „Biblioteka – šeimoms: » Daugiau
Gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyravo jauki ir bendrystės kupina atmosfera – čia vyko dokumentinio » Daugiau













Parašykite komentarą