Pamaryje skambėjo žiūrovus užbūrusi muzika
Autorius: Birutė Pucilauskaitė Morkevičienė
Rubrikose: Įvairenybės
Praėjusį penktadienį įvyko jau septintasis Kintų muzikos festivalio koncertas „Choro ir perkusijos pasimatymai“. Tai ne kasdienis koncertas – vienoje scenoje susitiko Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (dirigentas Linas Balandis) ir ansamblis „Giunter percussion“. Abu kolektyvai nuolat koncertuoja Lietuvoje ir įvairiose pasaulio šalyse, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose.
Žemaitijos vardo paminėjimui
Į didžiąją Kintų bažnyčią rinkosi kintiškiai, atvažiavo šilutiškiai, jau pamėgę Kintų muzikos festivalio koncertus. Artipilnė bažnyčia, ne kasdienis koncertas. VšĮ „Kintai Arts“ festivalio vadovė Audra Juodeškienė prieš koncertą pasidžiaugė svečiais ir palinkėjo gero klausymosi. Koncerte skambėjo premjera – jaunos autorės Monikos Sokaitės kūrinys, skirtas šiemet minimiems Žemaitijos metams. Vakaro pabaigoje skambėjo unikalus Gene Koshinskio „Koncertas marimbai ir mišriam chorui“.
Monikos Sokaitės kūrinį – premjerą „SALVE SAMOGITIA arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“ pirmieji išgirdo žiūrovai Kintuose, dalyvaujant autorei. Apie savo kūrinį Monika Sokaitė yra sakiusi: „Tai proginė kompozicija, skirta pažymėti 800 metų Žemaitijos vardo paminėjimą. Kūrinys nėra pagrįstas konkrečiu naratyvu, jo esmė – ne istorijos pasakojime, o simbolių pynėje, iš kurių kiekvienas yra lyg pamąstymas apie Žemaitiją: ar tai būtų liaudies daina, poezija, Mergelės Marijos vaidmuo regiono istorijoje ir viską įprasminantys liturginiais tekstais grįsti apibendrinimai – maldos. Perkusijos vaidmuo kinta nuo paprasčiausio akompanimento iki savarankiškų padalų, kas yra tarsi aliuzija į žemaičių nepriklausomybę, charakterį ir gilias tradicijas“.
Tikriausiai ne vienas žiūrovas, klausydamasis koncerto, pagalvojo, kad tik marių pakrantėje įsikūrusioje bažnyčioje gali taip gražiai ir galingai skambėti ir derėti abiejų kolektyvų atliekama muzika. Išgirdome protėvių aidą, mūšių garsus, ir bangų mūšą, ir lengvą vėjelį, nubėgantį medžių viršūnėmis. Pakilią nuotaiką sustiprino autorės M.Sokaitės dalyvavimas premjeriniame koncerte, jos nuoširdi padėka atlikėjams ir klausytojamse.
Nuostabioji marimba
Antrojoje programos dalyje skambėjo Gene Koshinskio „Koncertas marimbai ir mišriam chorui“. „Marimba – (kartais vadinama ksilorimba) – mušamasis ksilofoninių grupės muzikos instrumentas. Marimba didesnė už ksilofoną, pasižymi turtingu, minkštu ir giliu garsu. Instrumentas kilęs iš Malaizijos)“
Prie šio instrumento stojo Artūras Rekašius ir iš karto sužavėjo visus žiūrovus savo virtuozišku instrumento įvaldymu. „Andrius Rekašius – perkusininkas, Norvegijos muzikos akademijos magistras, Lietuvos Nacionalinio Simfoninio Orkestro artistas. Mušamaisiais pradėjo groti 2000 metais, tuomet tik ką atgimusiame po 10 metų pertraukos, Palangos Orkestre. Grojo Nacionaliniame Norvegijos jaunimo orkestre. Per savo dar gan neilgą muzikinę karjerą Andriui jau teko groti Vienos, Berlyno, Graco, Oslo, Prahos, Berno, Birmingamo ir kitose koncertų salėse“.
Žiūrovai, klausydamiesi Gene Koshinskio „Koncertas marimbai ir mišriam chorui“ turėjo progos išgirsti ir pajusti šį kūrinį, alsuojantį vasaros karščiu ir skleidžiantį labai gerą nuotaiką dėka visų puikių atlikėjų, tiek choristų, tiek ansamblio „Giunter Percussion“ bei Andriaus Rekašiaus, pirmą kartą taip iškilmingai ir jautriai atlikusiam šį kūrinį.
Po bažnyčios skliautais dar ilgai skambėjo nuostabios muzikos aidas, o žiūrovai neskubėjo skirstytis.
- Nuotraukos Birutės Pucilauskaitės Morkevičienės
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau














Parašykite komentarą