Šrifto dydis:
2014-11-17

Mokomasis seminaras “Liepojos regiono vietos plėtros strategijos įgyvendinimas 2008-2013 metais”


Autorius: Mokomojo seminaro apžvalgą parengė Birutė Servienė
Rubrikose: Savivaldybėje  Žymos:

 

Seminaro dalyviai. Nuotraukos Birutės Servienės

 

Lapkričio 13-15 dienomis 15 strategijos projekto rengėjų, atstovaujančių rajono bendruomenes, dalyvavo mokymo seminare “Liepojos regiono vietos plėtros strategijos įgyvendinimas 2008-2013 metais”. Seminaras VVG nariams vyko “Liepojos rajono partnerystė” teritorijoje: Nicos, Vainuodės, Priekulės, Gruobinios apskrityse. Per tris dienas aplankyta net 19 organizacijų, sėkmingai įgyvendinusių vietos projektus. Šilutiškius maloniai priėmė Gruobinioje įsikūrusios analogiškos asociacijos „Liepojos rajono partnerystė“ koordinatorė, EŽŪFKP administracijos vadovė Inita Ate ir EŽV administracijos vadovė Santa Brale.

 

Lapkričio 13 d. po pietų prasidėjusiame mokymo seminare asociacijos „Liepojos rajono partnerystė“ koordinatorė Inita Ate pristatė Vietos plėtros strategijos įgyvendinimo procesą, įgyvendinimo pliusus ir minusus, trumpai papasakojo apie įgyvendintus projektus, apie lėšas, kurias gavo pagal dvi programas: kaimo plėtros ir žuvininkystės plėtros. Po to prisistatė kiekvienas seminare dalyvavęs grupės narys.

 

Praktinis mokymas projekto įgyvendinimo vietose: Nicos apskrities patirtis

 

Lapkričio 13 d. atvykus į Nicos apskritį, pažintinė kelionė- mokymai prasidėjo nuo projekto lėšomis sutvarkyto Nicos informacijos centro, mus pasitikes Nicos apskrities vadovas su pasididžiavimu aprodė suremontuotas patalpas, kuriose įrengė Biutines paslaugas teikiantį tašką socialinės rizikos grupės asmenims. Apsilankę Nicos jaunimo centro rekosntruotose patalpose ( buvęs garažas) išklausėme pranešimus, apie Nicos apskrities tarybos įgyvendintus projektus, susipažinome su jaunimo veikla, bei savanoriais atvykusiais iš Vokietijos ir Ispanijos, kurie organizuoja veiklą bei pristato savo krašto kultūrą. Apsilankėme Bernati gamtos parke,Natura 2000 saugoma teritorija, kurioje yra labiausiai į vakarus nutolęs žemyninis Latvijos taškas ir aukščiausia Latvijos kopa. Nuo automobilių aikštelės veda mediniu ženklu pažymėtas takelis mišku, šalia kelio. Beeinant juo priėjome šokančių skulptūrų plotelį (2013 m. sukurtos Alvio Vitrupo), čia išgirdome seną legendą apie tautinį kostiumą ir raudonuosius Kuržemės sijonus, aplankėme atminimo ženklą pirmajam latvijos prezidentui Janiui Čakstei, kuris 1924 m. sužavėtas Bernati apylinkų grožio pasakė- “čia turi būti kurortas”, po dviejų metų jo žodžiai pradėjo pildytis. Paminklas Janiui Čakstei ir jo žodžiams atminti įkurtas ant aukštos (bet ne aukščiausios) medžiais apaugusios kopos. Šį projektą įgyvendino Nicos apskrities taryba. Nusileidus nuo kopos patraukėme link jūros pramintu takeliu ir priėjome vakariausią Latvijos tašką pažymėtą akmens skulptūra su koordinatėmis. Pajūryje suradome dar ir seną namą beveik įlipusį į jūrą. Vaikščiodami pajūriu glostomi švelnaus rudeninio vėjo pasvarstėme, kaip gi čia ta trobelė išsilaiko žiemą, kai būna aukščiausios bangos. Bet namas statytas ne vakar, o ganėtinai senai, tad matyt jiems puikiai pavyksta susidoroti su gamtos stichija. Tuo baigėsi pirmoji diena Latvijos žemėje ir pažintis su Nicos apskrityje įgyvendintais projektais bei jų autoriais.

 

Vainuodės, Priekulės ir Gruobinios apskričių patirtis

 

Lapkričio 14 dienos pažintis prasidėjo nuo susitikimo Vainuodės bendrovės namuose, kuris po lauko fasado rekosntrukcijos ir kiemo įrengimo, atvėrė duris gyventojams panorusiems burtis ir dalintis gerąja patirtimi, mokytis austi, megzti, siuvinėti ir t.t. Šiuose namuose vyksta ir biblijos skaitymo valandėlės jaunimui. Čia rengiamos parodos, vyksta įvairūs renginiai. Užsiėmimus veda specialistai, kultūros, ugdymo įstaigų darbuotojai, jaunimo organizacijų nariai. Itin populiarios rankdarbių parodos – pardavimai. Vainuodės apskrities tarybos narys papasakojo, kad gyventojams panorus burtis, sportuoti atsirado poreikis rengti projektus “Įrengti poilsio ir sporto erdvę su treniruokliais”, “Daugiafunkcinės sporto aikštelės įrengimas”, šių projektų dėka atsirado poilsio zona ir buvo sutvarkyta viešoji erdvė. Projektą įgyvendino apskrities taryba. Vainuodės apskrityje pristatytas dar vienas įdomus projektas “Medžiotojų namo rekonstrukcijos I etapas”, kurio dėka sutvarkytos patalpos, įrengti šaldytuvai, stelažai, praustuvai. Poilsio patalpose, vyksta medžiotojų susirinkimai, organizuojamos medžioklės trofėjų parodos. Projektą įgyvendino Medžiotojų sporto klubas “Vainodė”.

 

Priekulės apskrityje nuoširdžiai ir su gera nuotaika mus priėmė, bei taisyklinga lietuvių kalba pasveikino Priekulės merė Vija Jablonska. Ji papasakojo apie įdomius projektus, įgyvendintus jų apskrityje, vienas iš jų “Laipiojimo (alpinizmo) sienos montavimas Priekulės daugiafunkcinėje sporto salėje”. Laipiojimo (alpinizmo) sienos galimybes išbandė Kintų bendruomenės atstovas Bronius Kaknevičius, mat kintiškiai ateityje planuoja Kintuose įrengti panašią laipiojimo (alpinizmo) sieną. Latvija garsėja ledo rutulio sporto šaka ir pasiekimais joje, tad nenuostabu pamatyti sutvarkytas Ledo rutulio ir čiuožimo aikšteles. Projektus įgyvendino Priekulės apskrities taryba. Apsilankius kūrybinėse dirbtuvėse “Siūk be rūpesčių”, mus pasitiko garbingo amžiaus močiutės, kurios projekto dėka nusipirko siuvimo, mezgimo mašinas, aparatūrą. Moterų klubas, vienijantis 30 klubo narių, ne tik siuva, mezga bet ir dainuoja, draugauja su panašiais klubais iš Lietuvos. Su koncertais lankėsi Klaipėdoje, Skuode. Projektą įgyvendino klubas “Žilais lakatinš”.

Gruobinios apskrityje apie savo įgyvendintus projektus naudingos informacijos pateikė Gruobinios apskrities taryba. Visus sužavėjo projektas “Naujos turgavietės įsteigimas prie Gruobinios viduramžių pilies”, panaudojant seną laivą. Kitų tarybos įgyvendintų projektų dėka įrengta aktyvaus poilsio zona, prie miesto vandens rezervuaro, mini golfo aikštelė, atlikta supaprastinta patalpų rekonstrukcija jaunimo ir laisvalaikio centre “Ciedrs”. Babtistų bendruomenė gavo paramą kiemo aikštelės įrengimui, o bendruomenė “Jūras stalli” projekto dėka įrengė lauko pramogų takelį ”Sparnuotasis žirgas”. Seminaro dalyviai galėjo išbandyti lauko pramogų takelio įrenginius, treniruoklius, pabendrauti.

 

Seminaro dalyvai į viešbutį “Jūrnieka ligzda” Perkonėje, grįžo kupini pačių geriausių gerosios patirties įspūdžių. Aptarimo metu buvo diskutuojama apie tai, kaip reikėtų stiprinti kaimo bendruomenės partnerystę, vietiniame ir nacionaliniame lygmenyse, bendrauti su savivaldos, valdžios institucijomis ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų lygmenyje. Ką reiktų daryti, kad būtų didinamas bendruomenių verslumas, užimtumas ir kt. Baigiantis susitikimui, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis apibendrindamas sakė, kad seminaro diskusija ir susitikimai su apskričių bendruomenėmis, tarybomis ir vadovais buvo labai naudingi, nes buvo pamatyta įvairių projektų rezultatų, išgirsta įvairių nuomonių, pasidalinta patirtimi, susipažinta su asociacijos “Liepojos rajono partnerystė” veikla. Meras dėkodamas asociacijos “Liepojos rajono partnerystė” koordinatorei, EŽŪFKP administracijos vadovei Initai Ate ir EŽV administracijos vadovei Santai Brale įteikė po albumą “Fotoskrydis. Šilutės kraštas” ir pakvietė atvykti į rajoną ir susipažinti su VVG grupės veikla bei įgyvendintais projektais.

 

Lapkričio 15 d. pasivaikščiojimas „Po Liepoją– kaip iš natų!“.

 

Liepoja yra senas miestas rytinėje Baltijos jūros pakrantėje tarp jūros ir Liepojos ežero, žmonės čia gyvena jau daugiau kaip 750 metų. Liepoja yra muzikos ir kultūros miestas. Pasivaikščiojimą ir pažintį su Liepoja pradėjome prie Liepojos lagūninio ežero, projekto dėka užliejamoje teritorijoje nutiestas pažintinis takas su apžvalgos bokšteliu. Toliau pasivaikščiojimas po Liepoją su Santa Brale, ėjosi, kaip iš natų. Miesto apžiūrą pradėjome nuo pažinties su Senuoju uostu. Trumpa kelionė promenada, iš kurios atsiveria gražus vaizdas į uostą, laivus ir jachtas. O Gintaro laikrodis skaičiuoja Liepojos mieste puikiai praleistą laiką. Visą kelionės laiką mus lydėjo grindinyje įspaustos natos, paklausus vadovės Santos- Kodėl natos,? -Todėl, kad Liepoja dažnai vadinama Latvijos muzikos, o ypač roko muzikos, sostine. Be to Natos nuves jus prie visų svarbiausių lankytinų objektų- užakcentavo ekskursijos vadovė.

 

Mokymo seminaro darbe dalyvavo Vytautas Laurinaitis Šilutės rajono savivaldybės meras, Alytė Stirbienė Bendruomenė „Stubriai“, Aldona Rauktienė Usėnų seniūnijos bendruomenė, Laima Barkauskienė Juknaičių bendruomenė, Laima Barakauskienė Vainuto seniūnijos bendruomenė, Jasaitienė Valentina Bikavėnų kaimo bendruomenė, Birutė Servienė Salos etnokultūros ir informacijos centras, Jolanta Marcinkevičienė Švėkšnos  seniūnijos bendruomenė, Birutė Pocevičienė Gardamo kaimo bendruomenė   ,,Tenenys‘‘, Nijolė Stanelienė Žemaičių Naumiesčio bendruomenė, Daiva Juraškienė Vainuto jaunimo klubas „Saulėtekis“, Bronius Kaknevičius Kintų bendruomenė, Arūnas Juozas Uselis Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“, Rasa Grygelienė Jaunimo edukacinis centras. Seminaro vadovas Kęstutis Činčikas.

 

Seminaro dalyviai gavo asociacijos “Liepojos rajono partnerystė” Pripažinimo pažymas, apie dalyvavimą mokymo seminare, kurias pasirašė asociacijos koordinatorė Inita Ate.

 

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Šilutėje apsilankė JAV ambasadorius Robert S. Gilchrist Šilutėje apsilankė JAV ambasadorius Robert S. Gilchrist 

  Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis birželio 6-osios rytą dalyvavo susitikime su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robert S. » Daugiau

Apdovanota Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorė Apdovanota Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorė 

  Šiandien Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, pavaduotoja Daiva Žebelienė ir vicemeras Sigitas Šeputis apdovanojo Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorę » Daugiau

Savivaldybėje – svečiai iš Danijos ir Grenlandijos Savivaldybėje – svečiai iš Danijos ir Grenlandijos 

  Pastaruoju metu vis daugiau užsienio svečių aplanko Savivaldybę ir Pamario kraštą. Džiaugiamės ugdymo įstaigomis, kurios aktyviai bendradarbiauja su » Daugiau

Šilutė tvarkosi Šilutė tvarkosi 

  Šilutės mieste Santaros, Putinų, Beržų, Alkos, Minijos, Šermukšnių, Žilvičių gatvėse vyksta kapitalinio remonto darbai. Bendra visų gatvių remonto » Daugiau

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su kartvelais Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su kartvelais 

  Šilutės rajono savivaldybėje apsilankė Tskaltubo rajono savivaldybės (Sakartvelas) atstovai. Susitikimas – neeilinis, jo metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. 2022-05-27 » Daugiau

Aptarti tolimesni Macikų lagerių sutvarkymo koncepcijos įgyvendinimo klausimai Aptarti tolimesni Macikų lagerių sutvarkymo koncepcijos įgyvendinimo klausimai 

  Gegužės 31 d. įvyko Vyriausybės kanclerės įsakymu atnaujintos Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos Gulago » Daugiau

Savivaldybės vadovai pasveikino Prezidento ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotą daugiavaikę mamą Savivaldybės vadovai pasveikino Prezidento ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotą daugiavaikę mamą 

  Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis bei Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė gegužės » Daugiau

Savivaldybėje apsilankė Lenkijos ir Suomijos mokyklų delegacijos Savivaldybėje apsilankė Lenkijos ir Suomijos mokyklų delegacijos 

  Šilutės rajono savivaldybėje gegužės 3 d.  apsilankė Šilutės lopšelis-darželis „Pušelė“ kartu su Lenkijos ir Suomijos mokyklų atstovais, kurie » Daugiau

Įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis Įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis 

  Balandžio 26 d. įvyko Šilutės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu pristatyta Savivaldybės civilinės saugos 2021 » Daugiau

Įvyko socialinių darbuotojų konferencija Įvyko socialinių darbuotojų konferencija 

  Pasaulinės socialinio darbo dienos proga Šilutėje surengta speciali konferencija „Socialinio darbo aktualijos, iššūkiai ir galimybės Šilutės rajono savivaldybėje“. » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2022 m. rugpjūčio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Adida papildai sportui