Literatūros ir muzikos vakaras „Poezija – tai muzika sielai“
Autorius: Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė
Rubrikose: Įvairenybės
Sakoma, kad poezija – tai muzika sielai. O gal tai sielos muzika? Juk eilės gimsta iš sielos gelmių, o poezija ir muzika kartu sutelkia žmogų, neišblaško, palengvina akistatos su savimi minutes. Kaip pavasarinis lietus atgaivina žemę, taip eilės ir muzika –sielą. Tad balandžio 26-ąją, 17-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu,Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko literatūros ir muzikos vakaras „Poezija – tai muzika sielai“.
Savo kūrybos eilėraščius skaitė Lietuvos menų ir mokslo asociacijos ,,Vydūno šviesa“ tarybos pirmininkas, metafizikos mokslų daktaras ir poetas Vilimantas Zablockis, Plungės literatų klubo ,,Vingiorykštė“ vadovė Adelė Daukantaitė-Šeškauskienė, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos ,,Vydūno šviesa“ prezidentė, medikė Irena Stražinskaitė-Glinskienė. Muzikinius kūrinius atliko Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos skyriaus auklėtiniai – Inelda Liekytė, Ema Sakavičiūtė, Ąžuolas Valčiukas, Vasarė Banelytė, Justė Gudauskaitė, Austėja Nausėdaitė, Vytenis Papievis, Jolita Mažonaitė (mokyt. Asta Rupšauskienė). Vakaro programą ryškiomis spalvomis praskaidrino Plungės Mykolo Oginskio menų mokyklos baleto šokių studijos moksleivė Viktorija Rupeikaitė.
Susirinkusieji žavėjosi įvairiausiais eilėraščiais, kuriuos skaitė žmonės, poeto gyslelę savyje atradę ne taip ir seniai. Irena Glinkskienė minėjo, jog rašyti pradėjo vos prieš porą metų, bet kai sprogo kūrybos banga, tai be pabaigos. Ypač žavėjo plungiškių eilės, skaitomos žemaičių tarme. Nors Šilutės kraštas – tai lietuvininkų regionas, daugeliui žemaičių tarmė pažįstama ir suprantama. Žemaičiai – linksmo būdo žmonės, tad ir eilės skambėjo šmaikščiai. Metafizikos mokslų daktaro eilės – rimtesnės, subtilesnės, išryškinančios dvasinius žmogaus poreikius, jausmus. Artėjant Motinos dienai ypatingai gražūs eilėraščiai skambėjo visoms susirinkusioms mamoms.
Tarp skaitomų eilių skambėjo Kintų muzikos skyriaus auklėtinių fortepijonu atliekami lietuvių kompozitorių kūriniai. Jaunieji muzikantai nuolatos džiugina bibliotekos lankytojus savo talentu, o ir patiems kaskart žengiant į sceną atsiranda vis daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi.
Visgi labiausiai visi susirinkusieji laukė M. Oginskio mokyklos baleto šokėjos Viktorijos pasirodymo. Kintuose toks pasirodymas įvyko pirmą kartą. Šeštus metus baletą šokanti mergina stebino visus. Grakštūs judesiai, kūno plastika ir šokio lengvumas puikiai užbaigė jaukų bibliotekos lankytojų, poezijos ir muzikos mėgėjų susitikimą.
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau





Parašykite komentarą