Šrifto dydis:
2015-07-15

Kuršių mariose nuskendo jachta ir joje buvusi moterisRubrikose: Kiti įvykiai

 

Nuotrauka VSAT

 

Į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Palangos užkardą trečiadienį paskambinęs žvejys pranešė apie nelaimę Kuršių mariose.

 

Vyras informavo apie nuskendusią jachtą ir apie tai, kad jam į savo plaukiojimo priemonę pavyko įkelti du asmenis. Vėliau jie buvo atplukdyti į Mingės kaimą (Šilutės r.). Pagal pirminę informaciją jachtoje dar buvo moteris.

 

Vos gavę šį pranešimą Palangos pasieniečiai informaciją perdavė kolegoms PAR ir Neringos užkardos pasieniečiams, vykdantiems sienos su Rusija apsaugą Kuršių mariose. Buvo informuotos ir kitos specialiosios tarnybos.

 

Neringos pasieniečiai iškart į numanomą nelaimės rajoną išsiuntė savo greitaeigį katerį „Boomeranger“. Netrukus jo įgula maždaug už 3 km nuo Ventės rago link sienos su Rusija aptiko iš vandens kyšantį jachtos stiebą. Jis virš vandens išlindęs 1-1,5 metro. Žmonių aplink nebuvo.

 

Pasieniečiai kateriu nuvyko į Uostadvarį (Šilutės r.), kur paėmė Šilutės ugniagesių narus. Tuomet „Boomeranger“ vėl grįžo prie nuskendusios jachtos, kur apie 16 val. 30 min. narai po vandeniu pradėjo apžiūrą.

 

18.00 val. Ugniagesių narai jachtoje moters nerado. Pasieniečiai juos parplukdė atgal į Uostadvarį. Paiešką mariose toliau vykdo du pasieniečių greitaeigiai kateriai „Boomeranger“.

 

18.20 val. Paieškai pasitelktas ir kariškių sraigtasparnis.

 

18.45 val. Pakartotinei jachtos apžiūrai planuojama pasitelkti „Aro“ narus.

 

19.10 val. Į vietą, kur yra nuskendusi jachta, plaukia pasieniečių laivas „Madeleine“. Atvykus „Aro“ narams šis laivas bus platforma, iš kurios bus vykdomi darbai. Atvykstančius į Uostadvarį „Aro“ narus paims vienas iš pasieniečių „Boomeranger“.

 

 

19.47 val. Kariškių sraigtasparnis grįžo į Nemirsetą.

 

19.50 val. Į įvykio vietą prieš 1,5 val. atvykusio VSAT vado Renato Požėlos pavedimu iš VSAT Aviacijos rinktinės Paluknyje (Trakų raj.) keliamas pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter 135“. Jis aprūpintas naktinio stebėjimo įranga, su kuria paiešką galima vykdyti ir tamsiu paros metu.

 

20.05 val. Uostadvaryje „Aro“ narų laukia ir iš Rusnės punkto prieš pusvalandį atsiųstas VSAT Pagėgių rinktinės laivas „Baltic 95“. Jis naudojamas sienos su Rusija apsaugai Nemune. Pagėgių pasieniečių laivas padės prie nuskendusios jachtos nuplukdyti, pirminiais duomenimis, 5 narus ir jų įrangą.

 

20.30 val. Pasieniečių laivais 5 „Aro“ narai su įranga iš Uostadvario išplukdomi į marias prie nuskendusios jachtos.

 

20.35 val. Prie nuskendusios jachtos narų jau laukia laivo „Madeleine“ įgula.

 

20.45 val. Iš Aviacijos bazės Paluknyje (Trakų raj.) į nelaimės vietą išskrenda pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter 135“.

 

21.05 val. „Aro“ narai leidžiasi į vandenį pakartotinei jachtos apžiūrai.

 

21.25 val. Narai tęsia paiešką, kurią apsunkina didesnės nei 1 metro bangos, vėjas, pradeda temti.

 

21.40 val. Narai nutraukia paiešką – dėl bangavimo, blogo matomumo po vandeniu, tamsos ją tęsti netikslinga, be to, kyla pavojus ir pačių narų saugumui. Paiešką tamsiu paros metu vykdys pasieniečių sraigtasparnio „Eurocopter 135“ įgula. Planuojama, kad esant poreikiui ryte vėl bus pasitelkti narai. Laivas savo dugnu lygiai guli ant marių dugno.

 

21.55 val. prie nuskendusios jachtos naktį budėti lieka pasieniečių laivo „Madeleine“ įgula.

 

22.00 val. VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė apie paieškos darbus, nuskendusią jachtą ir dingusią moterį yra informavusi Rusijos Kaliningrado srities pareigūnus. Nuo vietos, kur yra jachta, iki Kuršių mariomis einančios sienos su Rusija, yra apie 7,5 kilometro.

 

22.17 val. Paiešką virš Kuršių marių pradeda pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter 135“, aprūpintas naktinio matymo įranga.

 

23.35 val. Sraigtasparnio įgulos vykdoma paieška kol kas rezultatų nedavė. „Eurocopter 135“ skrenda į Palangos oro uostą papildyti degalų atsargas. Iškart po to pilotai grįš tęsti žvalgybą virš Kuršių marių.

 

00.54 val. „Eurocopter 135“ įgula atnaujina dingusios 61-erių marijampolietės paiešką ir tęsia skrydį virš Kuršių marių.

 

01.20 val. Pasieniečiai iš sraigtasparnio termovizorine įranga išžvalgė visą Kuršių marių ir jų pakrantės plotą, kur atsižvelgiant į vėjo kryptį bei kitas aplinkybes galėjo būti dingusios moters kūnas. Jis nerastas. Toliau vykdyti paiešką iš oro šiuo metu nebetikslinga. „Eurocopter 135“ įgula grįžta į VSAT Aviacijos bazę Paluknyje (Trakų raj.). Paryčiais prašvitus planuojama paiešką tęsti pasieniečių plaukiojimo priemonėmis.

 

6.48 val. Pasieniečių skuterio „Boomeranger“ įgula pradeda paiešką Kuršių marių pakrantės ruože. Šios plaukiojimo priemonės maža grimzlė leidžia priplaukti arti marių kranto.

 

8.30 val. Šilutės policijos komisariate vykdomas trečiadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl be žinios dingusio asmens.

 

8.40 Į Uostadvarį vyksta VSAT vadas Renatas Požėla, „Aro“ ir ugniagesių gelbėtojų narai. Planuojama, kad jie netrukus VSAT Pagėgių rinktinės laivu „Baltic 95“  vėl išplauks į marias, kur yra nuskendusi jachta. Čia bus atnaujinta paieška po vandeniu.

 

9.50 val. VSAT atstovai trečiadienį po nelaimės buvo susisiekę su dingusiosios dukra, o ketvirtadienį ryte jai paskambino pasieniečių vadas R. Požėla. Buvo informuota, kokia yra situacija, kokie darbai buvo atlikti ir kokie numatomi. VSAT vadovybė artimuosius ir toliau nuolat informuos apie visus pasieniečių veiksmus ieškant 61-erių marijampolietės.

 

9.55 val. Iš Uostadvario laivu „Baltic 95“ (dešiniojoje nuotraukoje) į nelaimės vietą išvyksta VSAT vadas R. Požėla, 4 narai iš „Aro“ bei 4 ugniagesių gelbėtojų narai.

 

10.10 val. Sąlygos paieškai po vandeniu kaip ir trečiadienį nebus palankios – šiuo metu bangavimas nelaimės vietoje siekia apie 1,2 metro, vėjo stiprumas apie 10 metrų per sekundę.

 

10.20 val. Pasieniečių vykdomi darbai nuolat derinami su KJP jūrų gelbėjimo koordinavimo centru.

 

10.50 val. Laivas „Baltic 95“ priplaukia prie nuskendusios jachtos, kur nuo trečiadienio budi pasieniečių laivo „Madeleine“ įgula. Netrukus narai pradės jachtos apžiūrą.

 

10.55 val. „Aro“ ir ugniagesių galbėtojų narai nyra po vandeniu.

 

11.15 val. Narai jachtoje aptiko žmogaus kūną. Pradedami iškėlimo darbai.

 

11.20 val. VSAT vadas R. Požėla telefonu iš įvykio vietos susisiekė su 61-erių marijampolietės artimaisiais ir visų pasieniečių vardu pareiškė užuojautą dėl tragedijos.

 

11.35 val. Moters kūnas pasieniečių skuteriu „Boomeranger“ gabenamas į Uostadvarį. VSAT laivais į Uostadvarį taip pat grįžta pasieniečių vadas R. Požėla ir narai.

 

12.15 val. Į Uostadvarį pargabentas žuvusiosios kūnas. Prie nuskendusios jachtos apsaugai lieka pasieniečių laivas „Madeleine“, šalia yra greitaeigis VSAT kateris „Boomeranger“. Su jachtos paskendimu susijusias aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą atliekanti Šilutės policija.

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Lipdamas per tvorą vaikas susižeidė kaklą Lipdamas per tvorą vaikas susižeidė kaklą 

  Šilutėje, prie darželio „Pušelė“ su kamuoliu žaidęs septynerių metų vaikas permetė jį per tvorą. Lipdamas pasiimti kamuolio ar atgal » Daugiau

Šilutės žinios –  apvogtas senolis, kitas vyriškis rastas negyvas Šilutės žinios – apvogtas senolis, kitas vyriškis rastas negyvas 

Gegužės 24 d. policijos pareigūnams pasiskundė vyriškis (gim. 1945 m.), kad iš buto, Knygnešių g. dingo 6 000 Eur. » Daugiau

Potvynio zonoje nuskendo lengvasis automobilis Potvynio zonoje nuskendo lengvasis automobilis 

  Šilutės r. potvynio užlietame kelio ruože patekęs į išplautą atkarpą nuskendo automobilis „Hyundai“, kuriuo važiavo du žmonės. Vairuotojas » Daugiau

Savaitgalio neramumai Savaitgalio neramumai 

    Liepos 15 dieną apie 17 val. Lekiškės k., Švėkšnos sen. ganykloje, rastas išdarinėtas galvijas (nupjauta galva, nuluptas » Daugiau

Pristatyta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2021 metų veiklos ataskaita Pristatyta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2021 metų veiklos ataskaita 

  Vasario 4 d., nuotolinio susitikimo metu, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Tauragės aps. VPK) pristatė tarnybinės » Daugiau

Dingusi mergina rasta gyva, tačiau sušalusi Dingusi mergina rasta gyva, tačiau sušalusi 

  Šilutės specialiųjų tarnybų ir vietos bendruomenės nuo šeštadienio ieškota mergina rasta gyva, tačiau stipriai sušalusi.   Pirmadienį ryte » Daugiau

Pareigūnai prašo pagalbos ieškant dingusios merginos Pareigūnai prašo pagalbos ieškant dingusios merginos (1)

  2022 m. sausio 22 d. apie 15.00 val. Airė Lidžiūtė, gim. 1990 m., išėjo iš namų, Šilutėje, Knygnešių » Daugiau

Žalgirių kaime gelbėtojai traukė skęstančius galvijus Žalgirių kaime gelbėtojai traukė skęstančius galvijus 

  Ketvirtadienio pavakarę Žalgirių kaime vyko neeilinė gelbėjimo operacija. Potvynis vienoje Žalgirių kaimo sodyboje vos nepaskandino galvijų.   Vietos » Daugiau

Į patvinusį kelią automobiliu įvažiavusį vyrą ir jo šunis gelbėjo ugniagesiai Į patvinusį kelią automobiliu įvažiavusį vyrą ir jo šunis gelbėjo ugniagesiai 

  Ugniagesiai skubėjo į pagalbą Šilutės seniūnijos gyventojui, vietinės reikšmės apsemtame žvyrkelyje įvažiavusiam į vandenį. Trečiadienio vakarą 18.10 val. » Daugiau

Sunkiasvoris traktorius mirtinai sužalojo vyriškį Sunkiasvoris traktorius mirtinai sužalojo vyriškį 

Vakar, rugsėjo 7 d. apie 16.50 val. Traksėdžių k. sunkiasvorio traktoriaus vairuotojas mirtinai sužalojo 37 metų vyriškį.  Atvykusi greitoji » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2023 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Adida papildai sportui