Šrifto dydis:
2017-09-13

Koncertas „Vėjas tarp stygų“ Šilutėje


Autorius: Birutė Morkevičienė
Rubrikose: Įvairenybės

Katja Vonhausen (gitaristė), Uwe Meyer, ilgametis Neringos – Fehmarno draugystės komiteto pirmininkas, Kathrin Kark (fleitininkė) ir svečio žmona Raimonda Meyer-Ravaitytė. Nuotraukos Birutės Morkevičienės

Katja Vonhausen (gitaristė), Uwe Meyer, ilgametis Neringos – Fehmarno draugystės komiteto pirmininkas, Kathrin Kark (fleitininkė) ir svečio žmona Raimonda Meyer-Ravaitytė. Nuotraukos Birutės Morkevičienės

 

Evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko muzikinė kelionė per šimtmečius „Vėjas tarp stygų“ su duetu iš Vokietijos. Susirinkusiems grojo fleitininkė Kathrin Kark ir gitaristė Katja Vonhausen. Festivalis „MUZIKINĖ VERDENĖ 2017“ tęsiasi.

 

 

Einant į bažnyčią romantiškai krapnojo lietus, ir galbūt net nepagalvojome, kad klausysimės romantiškos muzikos. Kunigas Remigijus Šemeklis, prieš paskelbdamas koncerto pradžią, suteikė žodį svečiui iš Neringos, kurio dėka ir įvyko šis koncertas. Uwe Meyer, ilgametis Neringos – Fehmarno draugystės komiteto pirmininkas, sakė, kad jam didelė garbė padovanoti šilutiškiams šį koncertą, kuriame tiek daug klausytojų. „Nidos parapija daug mažesnė, todėl negalime suburti tiek daug žmonių. Mūsų abi menininkės atvykusios iš salos, kuri labai primena Neringą. Su Šilute tęsiasi draugiški Neringos ryšiai, tad su džiaugsmu dovanojame jums šį koncertą“, – kalbėjo svečias.

 

 

Fleitininkė Kathrin Kark, kreipdamamasi į bažnyčioje susirinkusius muzikos mėgėjus, pasakė, kad su šia savo muzika nori padovanoti daug džiaugsmo, ir papasakojo, kad skambės du kūriniai iš ankstyvojo romantinio laikotarpio, du kūriniai šokiui iš šešioliktojo amžiaus bei du kūriniai iš Brazilijos. Fleitininkė grojo įvairiomis fleitomis, įprasta žiūrovui ir fleita, išgaunančia žemus garsus. Vieną kūrinį (šokiui) pagrojo užsidėjusi ant kojų skambaliukus, kas buvo nauja ir įdomu.

 

 

Skambėjo dangiškai švelni fleitos ir gitaros muzika, kuri leido susikaupti, paklajoti mintyse ir pakilti ligi debesų. Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova padovanojo muzikantėms gėlių.

 

 

Kai išėjome iš bažnyčios, lijo, tačiau širdyje skambėjo romantiška muzika.

 

 

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

MAŽOJI LIETUVA KVIEČIA ATRASTI NAUJUS KAFIJOS SKONIUS MAŽOJI LIETUVA KVIEČIA ATRASTI NAUJUS KAFIJOS SKONIUS 

  Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau

Kultūros darbuotojai stiprino emocinį atsparumą Kultūros darbuotojai stiprino emocinį atsparumą 

  Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau

Pagėgių krašto bibliotekininkai dalyvavo jubiliejiniame – 25-ajame bibliotekininkų sąskrydyje Pagėgių krašto bibliotekininkai dalyvavo jubiliejiniame – 25-ajame bibliotekininkų sąskrydyje 

  Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau

Vydūno viešojoje bibliotekoje – dokumentinis filmas „Primatologių trijulė“: trijų mokslininkių istorija Vydūno viešojoje bibliotekoje – dokumentinis filmas „Primatologių trijulė“: trijų mokslininkių istorija 

  Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau

Vilkyškių biblioteka kvietė vaikus pagauti vasariškas istorijas Vilkyškių biblioteka kvietė vaikus pagauti vasariškas istorijas 

  Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau

Kraštiečių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti…“ atgarsiai Kraštiečių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti…“ atgarsiai 

  Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau

Eilių ir dainų skambesy: „Poezijos pavasaris 2026“ Pagėgiuose Eilių ir dainų skambesy: „Poezijos pavasaris 2026“ Pagėgiuose 

  2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau

Dalyvauta bibliotekininkų seminare „Kraštotyra bibliotekose: skaitmeninimas, paveldo sklaida ir turinio kuravimas“ Dalyvauta bibliotekininkų seminare „Kraštotyra bibliotekose: skaitmeninimas, paveldo sklaida ir turinio kuravimas“ 

  2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau

Kultūros sektoriaus atstovai stiprino lėšų pritraukimo kompetencijas Kultūros sektoriaus atstovai stiprino lėšų pritraukimo kompetencijas 

  Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau

Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Portretai kine ir fotografijoje“ Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Portretai kine ir fotografijoje“ 

  Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2026 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930