Kintų muzikos festivalio konferencijoje – ateities perspektyvos
Rubrikose: Įvairenybės Žymos: Festivalis

Nuotrauka organizatorių
Birželio 29 d., penktadienį Kintuose vykusioje Kintų muzikos festivalio spaudos konferencijoje buvo ne tik pristatyta muzikinė programa ir atlikėjai, džiaugtasi sėkminga festivalio plėtra, bet ir aptartos Kintų miestelio ateities idėjos.
Festivalio spaudos konferencijoje dalyvavo: Šilutės savivaldybės vicemeras Virgilijus Pozingis, Šilutės savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, Kintų Vydūno kultūros Centro direktorė Rita Tarvydienė, Kintų Romos katalikų parapijos klebonas Vytautas Tamašauskas bei Liuteronų evangelikų kunigas Mindaugas Žilinskas, Kintų muzikos festivalio direktorė Audra Juodeškienė bei festivalio meno vadovas ir kompozitorius Gediminas Gelgotas.
Labai aktyvioje diskusijoje p. V. Griškevičienė iškėlė būtinybę glaudžiau bendradarbiauti tarp festivalio įkūrėjų bei Šilutės savivaldybės tam, kad būtų kultūriškai ugdoma jaunoji karta bei užtikrintas ilgalaikis festivalio gyvybingumas. Tai, kad festivalis Kintuose ir bendradarbiavimas tarp institucijų yra būtinas ir prasmingas pritarė ir p. R. Tarvydienė. Ji ypač pabrėžė įvairių profesionalaus meno sričių poveikį vietoje gyvenantiems žmonėms, ypač – jaunimui, kartu pažymėdama, kad Šilutės krašto žmonės yra jautrūs muzikai ir menui, ko gero dėl juos supančios nuostabios gamtos grožio. Tai, kad reikia kuo daugiau kokybiškai dirbančių kultūros srityje profesionalų ir juos visus sutelkiančios idėjos bei bendradarbiavimo, pritarė visi konferencijos dalyviai.
Kintuose vyksta puikus pavyzdys tarp koncesinio bendradarbiavimo ir puikaus bendruomenių susivienijimo. Kun. V. Tamašauskas pasidžiaugė, kad pasirašius panaudos sutartį su Liuteronų evangelikų bendruomene dėl bažnyčios naudojimo katalikų bendruomenės religiniams tikslams, joje taip pat vyksta ir Kintų muzikos festivalis. Taip pat pavyko parengti ir laimėti Norvegijos paramą bažnyčios išorės rekonstravimo darbams, kurie tik pagerins sąlygas ne tik parapijiečių maldai, bet ir įgalins išsaugoto paveldo pastatą ateities kartoms. Tam pritarė ir kun. M. Žilinskas, puikiai jaučiantis savo parapijiečių palaikymą visuose kultūriniuose darbuose, viešinant Kintų miestelį, prisidedant prie įvairių darbų gerinant paveldinių pastatų atstatymo darbus. Pasak jo, Kintų muzikos festivalis yra kaip visa tai jungianti grandis, pritraukianti į Kintus kuo daugiau žmonių, norinčių ne tik pasigrožėti pamario kraštu, bet ir muzikos bei kultūriniu paveldu.
Festivalio įkūrėja ir direktorė A. Juodeškienė džiaugėsi, kad renginys, gimęs iš asmeninės iniciatyvos per keturis metus tapo tarptautiniu bei pripažinimą pelniusiu festivaliu: „2014 m. Šilutės savivaldybė pripažino festivalį strateginiu reprezentaciniu renginiu. Taip pat šiais metais tapome EFA (Europos Festivalių Asociacijos) pilotinio projekto EFFE („Europa Festivaliams Festivaliai Europai“) nariu, kaip renginys, atitinkantis aukštus muzikinius kriterijus.
Konferencijos dalyvių kalbą apibendrino Šilutės savivaldybės vicemeras V. Pozingis, pritardamas minčiai, kad Šilutės rajono strateginis uždavinys yra turizmo vystymas ir šis festivalis. Taipogi, galimas puikus dialogas ir su religinėmis bendruomenėmis. Kaip parodė Kintų bendruomenės pavyzdys, su Žemės ūkio profsąjungomis reikia kalbėtis dėl stovyklos „Vėtrungė“ perdavimo į savivaldybės ir realias veiklas vykdančių žmonių rankas, kad visų sukurtas turtas būtų išsaugotas ateičiai.
Kompozitorius ir Kintų muzikos festivalio meno vadovas G. Gelgotas pristatė Kintų muzikos festivalio programą bei Lietuvos ir užsienio atlikėjus. Festivalis prasideda jau liepos 1 d. Į iškilmingą atidarymo šventę ketina atvykti ir Kultūros ministras p. Šarūnas Birutis, kuris labai palaiko profesionalios kultūros sklaidą regionuose.
Daugiau informacijos: www.kintaimusicfestival.com
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau




Parašykite komentarą