Kas muziejų ekspozicijas nuo šiol lankys pigiau?
Autorius: Gerda Belokopytova, Šilutės HugoŠojaus muziejaus muziejininkė ryšiams su visuomene
Rubrikose: Įvairenybės

Nuotrauka Hugo Šojaus muziejaus
Visais laikais muziejus žmonėms buvo kaitriai liepsnojantis kultūros židinys. Ne išimtis ir šie laikai.Juk muziejai – žmonijos atmintis. Čia lankosi besidomintys savo tautos praeitimi, siekiantys žinoti, kaip ir kuo gyveno jų krašto gyventojai. Tiesa, tūkstantinėmis lankytojų miniomis, užplūstančiomis apžiūrėti ekspozicijas, pasigirti muziejai, deja, negali. Dažnai žmonės tiesiog neišgali mokėti už tai, kad galėtų apžiūrėti vieną ar kitą muziejų.
Vis dėlto LR Kultūros ministerija nusprendė užtikrinti kultūros paslaugų prieinamumą visoms visuomenės grupėms. Tad atkreipkite dėmesį, kokios lengvatos gali būti suteikiamos būtent jums!
Muziejaus veikla
Praėjusiais, 2014 metais, Šilutės Hugo Šojaus muziejų aplankė 28 550 lankytojų, surengti 84 edukaciniai užsiėmimai, kuriuose dalyvavo 5 723 asmenys, surengta 12 parodų. O štai 2013-aisiais lankytojų skaičius siekė bene dvigubai mažiau – 14 851, organizuota ir šiek tiek mažiau edukacinių užsiėmimų – 63, kuriuose dalyvavo 2 923 žmonės. Šilutės H. Šojaus muziejaus darbuotojai nuolat siekia demonstruoti išskirtines parodas, organizuoja iki šiol niekur nematytus renginius. Skaičiai byloja, kad Šilutės muziejininkų pastangos davė teigiamų rezultatų.
Muziejų lankymo lengvatos
Šį rudenį įsigaliojo LR Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymas „Dėl muziejų lankymo lengvatų nustatymo“, kuriuo suteikta teisė muziejų ekspozicijų lankymo kainą nustatyti taikant 50 proc. nuolaidą. Ji suteikiama: dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, konservatorijų mokiniams, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniams; aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, LR ir kitų ES valstybių narių piliečiams, studijuojantiems ES valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, taip pat profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; sulaukusiems valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžiaus (iki 80 metų); nuo 1939–1990 m. okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; LR nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykusios SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940–1990 m. okupacijos dalyviams – kariams savanoriams, laisvės kovų dalyviams.
Kas muziejaus ekspozicijas lankys nemokamai?
Į nemokamą muziejų lankymą teisė suteikiama: ikimokyklinio amžiaus vaikams; vaikų globos namų auklėtiniams; asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenims, kuriems sukako 80 metų ir vyresniems; Lietuvos muziejų darbuotojams; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams. Taip pat rekomenduojama nacionaliniams, respublikiniams, savivaldybių, žinybiniams ir kitiems muziejams leisti nemokamai lankyti muziejų ekspozicijas dieninių bendrojo lavinimo mokyklų, konservatorijų mokiniams, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniams Mokslo ir žinių dieną – rugsėjo 1-ąją.
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau




Parašykite komentarą