Šrifto dydis:
2012-12-30

Kaip iškepti Kalėdinį renginį?(2)


Autorius: Su geriausiais naujametiniais linkėjimais – Šventės “Teskamba giesmės” koordinatorė, muzikos mokytoja-metodininkė Lina Liakšienė
Rubrikose: Muzikos padangėje  Žymos: ,

 

Nuotraukos Linos Liakšienės

 

Praskriejo, pralėkė pačios gražiausios metų šventės – Kalėdos. Nurimo šurmulys, pasibaigė didysis darbymetis mokytojams, kultūros darbuotojams, prekybininkams, Kalėdų seniams, gal ir žurnalistams. Kiek atsipūtę skaičiuojame paskutines metų dienas, valandas. Atsisėdusi ant senųjų metų slenksčio, skaičiuoju ir aš – didžiausius nuveiktus darbus, gražiausius renginius. Rikiuoju juos atmintyje, kaip knygas bibliotekos lentynoje, paglostydama, nusišypsodama – šis puikus, norisi dar kartą mintimis į jį sugrįžti… o tas… dar gražesnis… Ilgiausiai apsistoju ties vienu… Iš tų minčių, sau pačiai netikėtai, susidėlioja sakiniai, sugula ant popieriaus – sugula kaip valgiai ant šventinio stalo.

 

Ar kas nors žinote, kaip išsikepti šventinį pyragą? Skanus pyragas, garuojantis ant stalo, savo gyvenimą pradeda namų virtuvėje: idėja, receptas, produktai, suskaičiuotos proporcijos; sveriam, pjaustom, plakam, maišom, atidžiai kepam, vėsinam – viskas šeimininkės tiksliai apskaičiuota ir su meile, kitaip nebūtų skanu.

 

Ar kas nors žinote, kaip iškepti šventinį renginį? O gi panašiai, kaip ir šventinį pyragą J

 

Iki prasidedant šventei, reikia atlikti šimtus žiūrovams ir net dalyviams nežinomų, nematomų darbų darbelių, kurie, nepaisant savo mažumo ar didumo, yra vienodai svarbūs, kad pyragas, atsiprašau, renginys, nesubliūkštų ir būtų reikiamo skonio.

 

Prieškalėdiniu laikotarpiu kasmet džiaugiamės įvairių renginių gausa ir vos spėjame visur sudalyvauti, apibėgti, apžiūrėti, išklausyti, išragauti. Tarp daugelio kitų, Advento pradžioje buvo iškepta ir suvalgyta jau šeštoji, Gardamo pagrindinės mokyklos organizuota, vaikų ir jaunimo sakralinių giesmių šventė „Teskamba giesmės“, tradiciškai įvykusi Šilutės Naujojoje Apaštalų bažnyčioje. Nežinau mūsų rajone kito tokio renginio, į kurį kasmet susirinktų beveik visų Šilutės miesto, aplinkinių miestelių ir kaimų švietimo įstaigų vokalinio žanro kolektyvai. Po gražios, šiltos bažnyčios stogu ir šiemet susibūrė 34 darželių, mokyklų, gimnazijų ir kt. atlikėjai – daugiau nei 350 dalyvių, 26 vadovai, apie 200 žiūrovų – tėveliai, seneliai, draugai, lydintys pedagogai, garbūs svečiai, spaudos atstovai, kunigai – Šilutės Evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis, Naujosios Apaštalų bažnyčios dvasininkas, krašto evangelistas Antanas Blynas, Naujosios Apaštalų bažnyčios dvasininkas, krašto vyresnysis Andrej Adrijanov. Jau antri metai renginys vyksta dviem etapais – 10.00 val. šventė, skirta mažiesiems (vaikų darželiai ir pradinės mokyklos), popiet po bažnyčios skliautais skamba jaunimo ir suaugusiųjų giesmės.

 

Apie pačią šventę jau galėjote perskaityti Pamario laikraštyje, o aš kviečiu jus pasižvalgyti po “Teskamba giesmės” virtuvę.

 

Renginio virtuvė

 

Parengiamas šventės projektas. Tariamasi su Naujosios Apaštalų bažnyčios dvasiniais vadovais, kurie jau šešti metai neatsisako priimti savo maldos namuose tokį didelį būrį vaikų ir jaunimo – nuoširdus ačiū jiems už tai. Sukuriamas preliminarus giesmių šventės receptas, t. y. nuostatai. Jie, patvirtinti Šilutės raj. savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės (gerb. Vedėja, labai džiaugiamės jūsų apsilankymu šventėje, dėkojame už padėkos raštus ir labai gražius, šiltus žodžius), pasiekia visas rajono ugdymo įstaigas – darželius, mokyklas, gimnazijas. Kolektyvų vadovai, apsisprendę dalyvauti šventėje, pildo ir siunčia anketas. Prasideda organizaciniai darbai: anketos registruojamos, dalyviai skaičiuojami, grupuojami pagal amžių. Kompiuteriu surenkama visa informacija (mokymo įstaiga, kolektyvo pavadinimas, amžius, vadovas, dalyvių ir akompaniatorių skaičius, giesmės pavadinimas bei muzikos, teksto, aranžuotės autoriai, renginio rėmėjai, kviestiniai svečiai ir t.t.) – tai mūsų pyrago ingridientai, tiksliai suskaičiuoti ir pasverti. Visa tai keliauja renginio režisieriams ir vedantiesiems, kurie, matydami ko ir kiek reikės mūsų šventiniam pyragui, pradeda kurti scenarijų. Ir nemanykite, kad tai labai lengvi darbai – kiek jie reikalauja kruopštumo, laiko, suderinimo ir repeticijų, suprastumėte tik patys, nors kartą pabuvę rajoninio renginio režisieriaus ir vedančiojo kailyje. Darbas, deja, apmokamas tik dideliu “ačiū” ir mažomis dovanėlėmis. Todėl išskirtinė ir didžiulė padėka Gardamo pagrindinės mokyklos mokytojoms Sonatai Lidžiuvienei bei Jurgitai Kasputienei, sutikusioms imtis šios atsakomybės, ir joms talkinusiai 6 kl. mokinei Emilijai Skrodenytei – trims “Teskamba giesmės” šventę vedusiems angelams.

 

Renginys jau surežisuotas, žinoma kolektyvų pasirodymo eiga, svečių pasisakymai, padėkos – galima ruošti programėles, kuriami ir teikiami kvietimai garbiems svečiams, rėmėjams, informuojama rajono spauda. Maketuojamos padėkos kolektyvams ir vadovams, spausdinami informaciniai skelbimai, kortelės su jungtinėmis šventės giesmėmis, pagal dalyvių skaičių rengiamos kolektyvų susėdimo schemos.

 

Likus keletui savaičių iki renginio, į darbą įsitraukia visa Gardamo mokyklos bendruomenė – vadovaujami dailės mokytojos Gražinos Adeikienės, mokiniai kuria bažnyčios puošimui reikalingus elementus, gamina tradicinius angeliukus-dovanėles šventės dalyviams. Ruošiasi ir instrumentinė grupė – šio rašinio autorė bei mokinės: Skirmantė, Simona, Živilė, Kamilė. Jos įvairiais instrumentais pritars II dalies jungtinėms giesmėms. Žinojome, kad šventės metu mums talkins visada geranoriška Pamario pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Vita Bočkuvienė ir jos mokinė Justina.

 

Renginio išvakarėse bažnyčioje šurmuliuoja talkininkai – Šilutės I-osios gimnazijos mokiniai – puošia bažnyčią, stumdo suolus, ruošia persirengimo kambarius kolektyvams ir pan. Vyksta ir Naujosios Apaštalų bažnyčios kolektyvo repeticija – keturios ansamblio dainininkės pasirodymui ruošiasi jau daugiau nei mėnuo – kartą savaitėje susirenka iš Klaipėdos, Vilkyčių, Šilutės. Šiemet jos giedos ne tik kaip kolektyvas, bet renginio pradžioje Vitalija, Viktorija ir Fausta nustebins susirinkusius iš skirtingų bažnyčios, balkono vietų pasigirdusia giesme “Ryto maldoj”.

 

Kaip prasideda ir baigiasi šventė

 

Gruodžio 7 d., 7.30 val. bažnyčioje jau dirba įgarsinimo komanda – Vygantas Stoškus ir Valdas Lacko. Ir šių eilučių autorė – su vis mažėjančiu darbų sąrašu rankose…

 

8.30 val. atvyksta šventinio renginio kepėjų desantas – Gardamo mokyklos vokalinis ansamblis. Nors kolektyvas giedos tik popiet, šiandien jam teks ir kitoks vaidmuo. 15 ansamblio merginų jau išvakarėse pasiskirstė darbus – kas, kokius kolektyvus ir į kurias patalpas lydės persirengimui, kurios registruos atvykusius, dalins programėles, suksis rūbinėje, sutiks svečius, parodys žiūrovams, kaip patekti į balkoną ir t.t. Pačios sudarė grafiką (budėjimo prie durų – priminti užuomaršoms, kad vaikščioti kolektyvų pasirodymo metu nedera) ir poromis vis keitėsi, teikdamos dalyviams angeliukus. Po renginio sutvarkė bažnyčią, pagalbines patalpas. Taigi, šventė Gardamo merginoms prasidėjo anksčiausiai ir baigėsi vėliausiai. Sutikti 16 ir 19 kolektyvų, palydėti juos į persirengimo kambarius, laiku suteikti reikiamą informaciją, prieš II dalį pakeisti kolektyvų pavadinimus ant suolų bei programas ant durų, padalinti bendrų giesmių lankstinukus – tai tik dalis jų tądien atliktų darbų darbelių…

 

Po renginio paklausiau, ar nebuvo sunku, ar spėjo pavalgyti, pasiruošti savo pasirodymui. Atsakymai mane nustebino: “Pavargome, bet buvo įdomu”, “Anksčiau labai jaudindavomės prieš savo pasirodymą, o šįkart visai nebijojome, jautėmės kaip namie”. Taigi, dar kartą pasitvirtino tiesa, kad tik duodamas gauni J Šventė praėjo sklandžiai, o mano mergaitės praturtėjo patirtimi.

 

Ilgai ruoštas renginys baigėsi – prašurmuliavo triukšmingi ir nekantrūs mažieji atlikėjai, kuriems norėjosi palinkėti ne tik skambių balsų, bet ir ramybės bei pakantumo, o jų vadovams – begalinės kantrybės, mokant mažuosius elgesio kultūros renginio metu, aiškinant, kaip sunku, tačiau labai svarbu išmokti būti ne tik gerais atlikėjais, bet ir dėmesingais klausytojais. Kaip minute praskriejo antroji šventės dalis, klausantis giedančio jaunimo, mokytojų. Pasidžiaugiau, kad dauguma mūsų rajono pagrindinių mokyklų, gimnazijų, šeimyninių, jungtinių mokinių ir mokytojų kolektyvų, solistų drąsiai galėtų papildyti profesionalių atlikėjų gretas – jaunatviška, nuoširdu, skoninga, gražu, patrauklu klausytojui, kartu sakralu ir šventiška; kai kas maloniai nustebino netikėtais interpretaciniais sprendimais, itin profesionaliai ir subtiliai atliktomis sudėtingomis giesmėmis.

 

Pakylėjo jungtinės pradžios ir pabaigos giesmės; jau šešti metai man tai – pačios iškilmingiausios ir didingiausios renginio akimirkos, kai atsistojusi gieda visa bažnyčia, o skambūs jaunatviški balsai pakelia širdį ir neša virpančią iš jaudulio kažkur į dangų. Renginio pradžioje – su mintimi – kad tik viskas pavyktų sklandžiai ir gražiai, pabaigoje – ačiū tau, Dieve, kad suteiki galimybę džiaugtis ir džiuginti kitus.

 

 

Skaitytojų komentarai

  1. Jurgita

    Vienas gražiausių renginių Šilutėje.

  2. Birutė

    Tikrai gražus renginys, kuriame visi patiria teigiamų emocijų.Ačiū organizatoriams.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

SUPERFIESTA Šilutėje! SUPERFIESTA Šilutėje! 

  Liepos 10 d., šeštadienį, 19 val. SUPERFIESTA atvyksta į Šilutę!  Programoje dalyvauja charizmatiškasis RADŽI, išskirtinio balso savininkė MIA, » Daugiau

Vestuvių muzikantų festivalis grįžta Vestuvių muzikantų festivalis grįžta 

  Atlaisvėjus karantino reikalavimams, aktyvusis švėkšniškis Vytautas Raibys nusprendė bent simboliškai atgaivinti Vestuvių muzikantų festivalį Švėkšnoje. „Žmonės išsiilgę renginių, » Daugiau

Pasiklausyti Ado atliekamų dainų Pasiklausyti Ado atliekamų dainų 

  Rugpjūčio 20 d. 19 val. Šilutėje, senojo turgaus aikštės parke, skambėjo dainų autoriaus ir atlikėjo Ado Nausėdos dainos. » Daugiau

Ovidijus Vyšniauskas: „Auksiniai šlageriai“ Ovidijus Vyšniauskas: „Auksiniai šlageriai“ 

  Scenos legenda Ovidijus Vyšniauskas Vasario 13 d. 18 val. laukia visų Šilutės VYDŪNO gimnazijoje, kur klausytojai galės išgirsti » Daugiau

PIKASO Šilutėje pradėjo jubiliejinį koncertinį turą PIKASO Šilutėje pradėjo jubiliejinį koncertinį turą 

  Klaipėdiečių vaikinų grupė PIKASO mini 20 metų koncertinės veiklos jubiliejų. Ta proga jie rengia koncertinį turą po Lietuvos » Daugiau

Tarptautinis projektas-miuziklas „Baltican Carmen“ Tarptautinis projektas-miuziklas „Baltican Carmen“ 

  Kovo 14 d. Šilutės Kultūros ir pramogų centre vyks Tarptautinio projekto-miuziklo „Baltican Carmen“ premjera, skirta Tarptautinei moters dienai » Daugiau

Paulius Stalionis: „Aš dainuoju ne tik dainas. Aš dainuoju gyvenimą!” Paulius Stalionis: „Aš dainuoju ne tik dainas. Aš dainuoju gyvenimą!” 

  Savo nuoširdžia ir prasminga kūryba pavergęs tūkstančius gerbėjų širdžių, po kelerių metų pertraukos, į didžiąją sceną grįžta dainų » Daugiau

DŽENTELMENAI: Nauja pradžia DŽENTELMENAI: Nauja pradžia 

  Kartu su artėjančiu pavasariu, ir vasario viduryje minima įsimylėjusiųjų diena, ko gero vienintelė Lietuvoje vyrų grupė „Džentelmenai“ skelbia » Daugiau

KATAŽINA: MYLIU GYVENIMĄ! KATAŽINA: MYLIU GYVENIMĄ! 

  Vasario 19 d., antradienį, 18:00 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre – nuotaikingas ir nuoširdus Katažinos koncertas! Žavioji atlikėja kviečia » Daugiau

Žaižaruojanti premjera – RASOS 2! ŠVENTĖ TĘSIASI Šilutėje Žaižaruojanti premjera – RASOS 2! ŠVENTĖ TĘSIASI Šilutėje 

  Neįtikėtino populiarumo sulaukusios komedijos (NE) GALIU TYLĖTI (NE) GALIU TYLĖTI/ RASOS kūrėjų komanda kviečia į naujausią žaižaruojančią komediją » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2022 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Adida papildai sportui