Šrifto dydis:
2011-08-04

Dievo tarnui žemiški patogumai – prioritetas (papildyta)(19)


Autorius: Gintaras Radzevičius
Rubrikose: Įvairenybės » Religija  Žymos:

Naujasis Vainuto kunigas Dainoras Židackas klebonijos pastato sienoje išpjovęs didžiulę skylę įsirengė garažą su moderniais pakeliamais vartais. Nuotrauka Gintaro Radzevičiaus

 

Pravažiuojant pro Vainuto miestelį akį traukia išpuoselėtos miestelio viešosios erdvės, iš kurių išsiskiria Vainuto Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Pradėta statyti dar 1860 m., ji stovi A.Baranausko ir Pažangos gatvių kampe. Kaip ir įprasta, šalia jos 1931 m. buvo pastatyta klebonija – namas skirtas klebonui apsigyventi. Pirmasis šiame pastate apsigyveno kunigas D. Dundulis. Šiomis dienomis klebonija turi naują gyventoją – čia apsistojo kunigas Dainoras Židackas.

 

Vainuto bažnyčioje klebonas Dainoras Židackas, aptarnaujantis ir kaimyninę Žvingių (Tauragės r.) parapiją, tarnystę pradėjo 2010 m. rugpjūčio mėnesį. Į kunigus jis buvo įšventintas 2001 m. rugpjūčio mėnesį. Į Vainutą D.Židackas atkeltas iš Akmenės rajono Papilės parapijos. Kunigas yra kilęs iš Stoniškių (Pagėgių sav.) gyvenvietės, čia įgijo vidurinį išsilavinimą, todėl jam sugįžti arčiau namų buvo malonus gyvenimo vingis.

 

Ankstesni jo pirmtakai pasižymėjo bažnyčios ir jos aplinkos tvarkymu. 1955 m. Vainuto klebonu paskiriamas kun. I. Juškys, įpareigotas vyskupo P.Maželio, suremontavo bažnyčios pastatą. Pirmiausia cinkuota skarda buvo apklotas bažnyčios stogas, užmūrytos per karą patrankų sviedinių išdaužytos sienos. Įlaužtos lubų dalys iškaltos lentomis ir ištinkuotos gipsu. Kitais metais išdažytas vidus, restauruoti altoriai. 1958 m. atstatyti abu per karą nudaužti bažnyčios bokštai, o po dviejų metų bažnyčios fasadas nudažytas baltais aliejiniais dažais. 1986 m. klebonu paskiriamas kunigas S. Letukas sutvarkė šventoriaus aplinką, atstatė šventoriaus vartus, pastatė Liurdo koplytėlę. 1992 m. pradėjęs darbuotis kunigas A. Memys naujai išdekoravo bažnyčios vidų. 2003 metais parapijos klebonu paskirto kunigo K. Žąsyčio valdymo metais bažnyčios stogas uždengtas nauja cinkuota skarda, pakeisti vidiniai langai.

 

O dabartinis klebonas D.Židackas pirmiausia ėmė tenkinti savo gyvenimiškus patogumus. Vos pradėjus jam valdyti Vainuto parapiją buvo pradėtas 1931 m. statyto klebonijos pastato remontas. Su remontais užsimota iš peties, suremontuotas pastato vidus, jame įrengta katilinė. Netrukus iš bažnyčios pusės medinės architektūros istoriniame pastate atsirado didžiulė skylė, kurią netrukus užpildė modernūs pakeliami garažo vartai.

 

Šalia klebonijos kunigų automobiliams laikyti jau stovėjo garažas, tačiau naujajam kunigui jis neįtiko. Parapijiečių teigimu, šioje parapijoje kunigai neužsibūna, jie keičiasi dažniau nei kitose parapijose. Visi jie turi automobilius ir ne šiaip kokius senus, o gerus, kuriems saugoti norima vis geresnių sąlygų.

 

Šiuo metu prie klebonijos stūkso žvyro kupeta. Pasidomėję sužinojome, kad klebonas ir toliau ruošiasi tenkinti savo įgeidžius. Jis ketina išbetonuoti kiemelį ir pasidaryti patogų įvažiavimą  į klebonijos pastatą… atleiskite, garažą.

 

Visi šie remontai yra vykdomi iš parapijiečių suaukotų lėšų. Per mišias renkant aukas pinigų daug nesurenkama, tačiau už kitas bažnyčioje teikiamas paslaugas surenkama kur kas daugiau. Pasak parapijiečių, yra daug užperkama mišių už mirusius giminaičius, į kurias įeina devintinės, trisdešimtinės, metinės ir t.t.

 

Planų pas D.Židacką yra ir didesnių, tačiau jiems klebonas jau neužtenka pinigėlių. Telefonu jis prasitarė, kad ateities planuose nori apsitverti tvora visą klebonijos pastatą. Ar tik netaps bendruomenės namais laikytas klebonijos pastatas kunigo privačiu kotedžu?

 

Papildyta: Garažo vartus klebonas išmontavo

 

Po šios „Šilutės žinių“ publikacijos, su redakcija susisiekęs Vainuto Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios kunigas Dainoras Židackas patikino, kad klebonijos pastate įrengtus garažo vartus išmontavo, o skylę pastato sienoje užtaisinėja. „Aš prabangos nesivaikau. Kai atvykau į Vainutą, įėjęs į klebonijos vidų įlūžus grindims įkrito mano koja. Pastatas buvo labai prastos būklės. Todėl ėmiau jį remontuoti“ – telefonu kalbėjo kunigas D.Židackas.

Skaitytojų komentarai

 1. Gerai kad klebonas susiprato ir viskas bus gerai. Apie klebona D. Dunduli pirmaji apsigyvenusi klebonijoje 1931 metais ir dirbusi Tubiniu parapijoje ieskome daugiau istorines medziagos ir nors kokios nuotraukos is jo darbo Vainute; gali buti bet kokia: krikstynu ar laidotuviu nuotrauka

 2. Daiva

  Sutinku su tais, kurie teigia, kad straipsnis parašytas prastai. Neišklaustas pats kunigas, kaip jam šovė galvon greitai šimto metų sulauksiančiame pastate kurdinti garažą, nepakalbinti žmonės, architektūros specialistai, inžinieriais, seniūnas, vyskupijos atstovai, ką jie mano apie tokį kunigo užmojį. Mano supratimu, kunigo užmojis netikęs visais atžvilgiais

 3. as

  Taip kalba pavydi liaudis.Reikia dziaugtis kad neleidzia sugriuti pastatui.As tai dziaugiuosi kad turime jauna energinga kuniga.sekmes jam linkiu.

 4. Laima

  nu davaktų lizdas grynas, net juokas neima, kad respublikinė spauda rašo apie kunigų išdaigas tai niekas ane? susimastykite parapijiečiai kol dar nevėlu, ir jaunas kunigas nenumovė jums kelnaičių. Ačiū.

 5. šilutiškė

  Lankau mišias Vainute. Tokio nuoširdaus ir paslaugaus kunigo jau kuris metas Vainutiškiai neturėjo. Visi nori gyventi patogiai. Kunigas juk dar ir žmogus. Dėkui jam.

 6. skaitytoja

  Mano nuomone, net labai normalu, kad namas tvarkomas. Tai natūralus procesas. Iš nuotraukos matosi, kad meistrai išmanantys – gražiai išryškintos langinės suteikia namui tikrai patrauklumo. Viskas toje vietoje gerai. Bet atsiprašau – į tokios architektūros namą įpaišyti garažą…arba aš kažko nesuprantu. Gerb. kunige, būkite malonus, raskite garažui vietą klebonijos kieme, ir nesvarbu kiek kas beskaičiuotų svetimus pinigėlius, jį tenai ir statykite. Pagarbiai

 7. Parapijietė

  Įdomu, kas taip įskundė mūsų kunigėlį? Gi šaunu, kad žmogus tvarkosi, remontuojasi, visi parapijiečiai turėtume jį palaikyti, o ne su š.. apmėtyti. Koks ten dar saugomas objektas jei prieštai buvo žiurkių landynė???

 8. rimas-žurnalistui

  1. ar ta klebonija paveldo objektas,kad negalima liesti?
  2.ar darbai vykdomi už neteisėtai įgytas lėšas?

 9. jonas

  Reiktu rasyti ne tik apie Vainuto, o apie visu parapiju kunigus, kiek jie ima uz laidotuves, krikstynas. Baisu kas darosi plesikai gryni, jei zmogui mirus artimui neturi pinigu, (mes kaimynai surinke paduodame tik 50 lt). kunigui Silutes (jau buvusimam)jis prie kapo net nezino vardo mirusiojo ir t.t. paciam tai teko jau keleta kartu patirti, o rasyti tai reikia, sumano naujokeliai kunigeliai sau geresnes salygas susikurti. Ir dar, kodel klebonijose nera kainininko kiek kainuoja mišios, laidotuves, krikstynos ir t.t

 10. Milda

  Vainutiskiai i jusu parapija atkele jauna,energinga,darbstu Kuniga.Atvazeves neturejo kur gyventi,nes klebonija buvo avarines bukles,reikejo remonto.Klebonas D. Zidackas emesi darbo,iekojo remeju,tvarke Klebonija,baznyciai denge lietvamzdius,pats visa ziema neturedamas kur gyventi.Jis taippat kaip ir kiti zmones,dirbo saltoje baznycioje ir po kelerias misias per diena.Po darbu susales vaziuodavo i Stoniskius,kur glaudesi pas mama.Netgi buvo apie tai parasytas straipsnis. Kaip nuosirdziai Klebonas veda misias,kaip graziai tuokia jaunavedzius,o vaikus kaip krikstyja su meile.Kokios grazios pilnos dievo palaimos apeigos.Netgi is kitu parapiju kvieciasi ji ir atvaziuoja.Jis tikrai pelnytai uzsidirba sau duona ir yra mylimas daugelio zmoniu.O jus, kas smeizete,neliezuvave nueikite i baznycia dazniau,pasimelskite,gal pavydas ir pyktis sumazes…Ir pamastykite apie savo gyvenima,ka jus g e r o nuveikete..? Galbut per visa gyvenima tiek nenuveikete kiek zmogus per metus padare…

 11. SDB

  Mano nuomone, eilinis bulvarinis skaitalas, kuriame gausu klaidu – loginių bei gramatinių. Manau ne kunigo patogumui ir ne parapijiečių liūdesiui sutvarkyta klebonija. Kiekvieno klebono asmeninis reikalas kaip paskirstyti lėšas, manau nei vienas iš mūsų negyvename namuose kuriose koja galima išsisukti vaikščiojant korio būsenoje esančiomis grindimis, bei kuriose esančios skylės savo dydžiu ir kiekiu viršija sveikų grindų plotą. Mano manymu žurnalistai ir yra tam kad užimtų žmogaus draugo pareigas ir prisiimtų jo teises . Toks gyvenimas vieni žmonės pasirenka normalų gyvenimą, o kiti tampa žurnalistais!

 12. rasa

  Is tiesu kur ritasi ziniasklaida tai jau nebeaisku???Nekompetetingi zurnalistai (Idomu ar toks neobjektyvus sio straipsnio zurnalistas yra ka baiges? Elementarios etikos nezino!!!)Naujasis klebonas rupinasi kur parapijos zmones normaliai priimti,kad koju neissisuktume.Ar ispuvusios klebonijos sienos zurnalistui neuzkliuvo?Na zmones pamastykime ar mes verti isviso tokiu kunigu kaip kun.D.Zidackas, kuris rupinasi ne savo gerbuviu, o parapijos (jam tik 7 metus cia gyventi).Manau, kad zurnalistas viesai turetu sio zmogaus atsiprasyti!

 13. Andrius

  Visi myletu tokį kuniga kuri neturėtu vandens, pasišviestu tik žvake, lygintu rūbus tik su prosu, pas nabašnikus važinėtusi autobusais. Apie mašiną ar net tokį stebūklą kaip mobilus telefonas tai pasvajot, lai būna jis toks pats kaip Vainuto fermos šerėja. Ko ant Onos neširstat, gyvena sau ant kalno miestelio centre trobikę išsipuoselėjusi. A.Baranauskui Vainutas buvo didžiausias gyvenimo košmaras.

 14. apie bažnyčią

  bažnyčia gal ir išsiskiria, bet tikrai ne išpuoselėjimu, abu bokštai verkiant remonto šaukiasi, kunigui turėtų būti gėda

 15. FM

  Del to kunigai ir keiciasi cia, kad zmones netolerantiski. Kunigui reiks gyventi siame pastate, tai teisingai ir daro, rupinas, kad gyvent galima butu zmoniskai, o straipsnio autorius tur but apsisikes ir gyvena, jei del tokiu nieku sirsala kelia. Toks ispudis, kad kunigas ne zmogus

 16. Saulė

  Dabartiniams kunigams rūpi tik savas gerbūvis, o už visa tai mokame mes parapijiečiai. Todėl laidotuvės ir kitos apeigos kainuoja šimtais. Kunigai ir tuštintis nori šiltai, o babulytės bažnyčiose šąla.Štai kodėl vis daugiau žmonių nusisuka nuo bažnyčių, o Dievą nešioja širdyje.

 17. Lina

  Tvarkingas matyt yra, tai ne kiti pries tai. Kai iskels ji kitur, su savimi nieko nepasiims, liks kitam sutvarkyta.

 18. koks dar saunuolis

  tai kad tvarkosi tik savo gyvenamosiose patalpose, o ne baznycioje ir tam berots visus pinigelius issvaiste, tai koks jis cia saunuolis

 19. Lina

  Tai labai gerai kad tvarkosi? Juk ne jam paciam liks, visu parapijieciu baznycia yra. Nesitavrko blogai, tvarkosi, vel negerai. Saunuolis kunigelis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Šilutės krašte – pagalba imigrantams Šilutės krašte – pagalba imigrantams 

  Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis spalio 26 d. dalyvavo baigiamajame projekto „„Socialinis dialogas: partnerystė gyvensenos kokybei“ » Daugiau

90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Gertrūda Liutkienė 90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Gertrūda Liutkienė 

    Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasveikino Šilutėje gyvenančią Gertrūdą » Daugiau

Iš Ukrainos – padėkos laiškas Šilutės krašto žmonėms Iš Ukrainos – padėkos laiškas Šilutės krašto žmonėms 

  Šilutės rajono savivaldybė sulaukė padėkos laiško iš ukrainietės Valentinos Adamets, kuri su savo šeima bėgdama nuo karo Tėvynėje » Daugiau

90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Ona Kuzmarskienė 90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Ona Kuzmarskienė 

  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasveikino Žemaičių Naumiestyje gyvenančią Oną » Daugiau

Aktualu auginantiems vaikus: patikslintos ligos išmokų mokėjimo nuostatos Aktualu auginantiems vaikus: patikslintos ligos išmokų mokėjimo nuostatos 

  Nuo šių metų lapkričio 1 dienos ne tik tėvai, bet ir seneliai galės prižiūrėti anūkus ir gauti ligos » Daugiau

Edukaciniame užsiėmime kalbėta apie gyvūnų priežiūrą Edukaciniame užsiėmime kalbėta apie gyvūnų priežiūrą 

  Spalio 1 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko vidudienis šeimoms, vaikams ir jų augintiniams „Atsakinga » Daugiau

Sakalo skulptūra pripažinta išskirtine Sakalo skulptūra pripažinta išskirtine 

  Agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo į Lietuvos išskirtinių pasiekimų knygą, anksčiau vadintą Lietuvos rekordų knygą, įrašė naują » Daugiau

Šilutės teismas persikėlė į naujas patalpas Šilutės teismas persikėlė į naujas patalpas 

  Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai persikėlė į naujas, šviesias ir erdves patalpas Šilutės miesto centrinėje gatvėje. Šiandien įvyko » Daugiau

Diskutuota dėl Macikų lagerių objektų komplekso sutvarkymo Diskutuota dėl Macikų lagerių objektų komplekso sutvarkymo 

  Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis rugsėjo 9 d. pirmininkavo Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir » Daugiau

Pasveikinta šimtametė Pasveikinta šimtametė 

  Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis rugsėjo 8 d. pasveikino Valeriją Saldauskienę ypatingo – 100-ojo » Daugiau

Rizikinga meilė
Intrigantės
Naujienų paieška pagal datą
2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Adida papildai sportui