Bibliotekoje paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena
Autorius: Akvilė Tamošiūnė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
Rubrikose: Įvairenybės
Kasmet, nuo 2004 metų, gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.
Gruodžio 10 dieną Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyrius ir Antikorupcijos komisija kartu su Šilutės F. Bajoraičio viešąja biblioteka pirmą kartą šiai progai paminėti surengė protų mūšį „Korupcijai – ne!”, skirtą jaunimui. Renginio kuratorė, Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Bandzienė, pasveikino susirinkusius, pristatė temos aktualumą ir aptarė, kaip svarbu diskutuoti apie verslo įmonių, privačių asmenų teises pranešti apie korupcijos atvejus atitinkamoms tarnyboms.
Prizus nugalėtojams ir visiems dalyviams įsteigė Šilutės rajono savivaldybės administracija, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Žygimantas Kurlianskas ir Antikorupcijos komisijos narys Edvardas Jurjonas, kuris visiems palinkėjo geriau nesužinoti, kas yra korupcija, jei dar nežino. Jis išreiškė viltį, kad ateityje šis žodis išnyks iš lietuvių kalbos žodyno. Renginyje apsilankė ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė ir LR Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėja Lijana Jagintavičienė. Perdavusi sveikinimo žodį nuo Seimo nario, ji palinkėjo visiems sėkmės žaidime.
Protų mūšyje susikovė šešios komandos: Šilutės pirmosios gimnazijos komanda ,,Pelėdos“, Katyčių pagrindinės mokyklos komanda ,,Vėžlybieji būrai“, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos komanda ,,Kita karta“, Vainuto gimnazijos mokyklos komanda „Alternatyva“, Juknaičių pagrindinės mokyklos komanda ,,Kriminalistai“ ir Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda „Šventė“. Jaunimas nuotaikingai įsitraukė į rungtynes spaudinėdamas atsakymų raides pulteliuose. Įveikę paruoštus klausimus ir pasitikrinę žinias visi nekantriai laukė nugalėtojų paskelbimo.
Suskaičiavus rezultatus trečioji vieta atiteko komandai ,,Kriminalistai“ (13 taškų). Antroje vietoje atsidūrė tiek pat taškų surinkusi, bet greičiau atsakinėjusi komanda „Alternatyva“, o nugalėtojais tapo Šilutės pirmosios gimnazijos komanda ,,Pelėdos“ (16 taškų). Komandas prizininkes ir visus dalyvius bei jų mokytojus padėkos raštais apdovanojo Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Kubaitienė, prizus išdalino Savivaldybės tarybos narys Edvardas Jurjonas ir vyr. specialistė Jūratė Bandzienė.
Dovanos, šurmulys bei dalyvių šypsenos ore paskleidė kalėdinę dvasią ir gerą nuotaiką.
- Nuotraukų autorius – Ovidijus Kulda
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau
Už lango žydint obelaitėms, o gamtai puošiantis pavasario spalvomis, 2026 m. gegužės 14 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje » Daugiau
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filiale 2026 m. gegužės 14 d. organizuota literatūrinė-meninė popietė „Biblioteka – šeimoms: » Daugiau
Gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyravo jauki ir bendrystės kupina atmosfera – čia vyko dokumentinio » Daugiau























Parašykite komentarą