Bibliotekoje nauja paslauga – „Grindopolis“(2)
Autorius: Projekto vadovė Akvilė Tamošiūnė
Rubrikose: Įvairenybės
Spalio 23 dieną visuomenei pristatytas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkų komandos naujausias kūrinys, nauja paslauga – interaktyvus žaidimas „Grindopolis“, kuris visus metus buvo kuriamas vykdant projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“ (vadovė Akvilė Tamošiūnė). Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.
Šis projektas vykdomas jau trečius metus ir kasmet lankytojams pasiūloma vis naujų paslaugų. Žaidimo pristatymo metu projekto organizatorius, vykdytojas, bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda susirinkusiems pasakojo apie tai, kaip kartu su programavimo būrelio „Coder Dojo“ vaikais, kolega bibliotekininku Ovidijumi Normantu ruošė žaidimo pagrindą, litavo elektronines grandines, kūrė programinę ir techninę dalį. Dar iki to laiko, kol buvo pradėtas „Grindopolio“ lentos gaminimo procesas, Informacijos skyriaus bibliotekininkės rinko medžiagą apie Šilutės kraštą, ją sistemino ir sudarė klausimyną su atsakymų variantais. Dailininkas Andrius Sirtautas apipavidalino interaktyvią lentą žaismingu piešiniu.
Žaidimo pristatyme dalyvavo gausus būrys F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bičiulių iš Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos (mokytoja Raimonda Genienė) ir Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos („Ugdymo karjerai“ koordinatorė Edita Bendžiuvienė). Renginyje apsilankė ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Edvardas Jurjonas. Susiskirstę į komandas pirmiausia visi jėgas išbandė protų mūšyje. Nugalėjo merginų moksleivių komanda iš Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos, o jas apdovanojo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Laima Dumšienė. Nuskriaustų neliko, visiems atiteko saldūs paguodos prizai. Protų mūšio laimėtojų komanda perėjo į kitą etapą. Susipažinusios su interaktyvaus žaidimo „Grindopolis“ taisyklėmis, merginos pirmosios lipo ant lentos, viena po kitos rideno virtualų kauliuką ir tarsi gyvos figūrėlės interaktyviai keliavo po Šilutės kraštą, atsakinėjo į klausimus, susijusius su jo istorija, kultūra, žymiomis asmenybėmis bei kitais įdomiais faktais. Suabejojus dėl teisingo atsakymo kiekvienai buvo galimybė prašyti draugų pagalbos, kurie susibūrę aplink stebėjo žaidimą. Už teisingą patarimą jie laimėjo papildomą dovanėlę.
Pirmąja „Grindopolio“ nugalėtoja tapo devintokė Samanta iš Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos. Ji pirmoji pasiekė finišą ir laimėjo pagrindinį prizą.
Gerų emocijų netrūko viso renginio metu. Bibliotekininkai nepaprastai džiaugiasi galėdami pasiūlyti inovatyvią, nemokamą paslaugą, kuri ne tik kvies pažaisti, turiningai leisti laisvalaikį, bet ir praturtins dalyvių žinias apie Pamario kraštą.
Norintys išbandyti sėkmę interaktyviame žaidime „Grindopolis“ kviečiami registruotis F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriuje (I a., Tilžės g. 10) arba telefonu (8 441) 77 137.
- Nuotraukos Akvilės Tamošiūnės
Skaitytojų komentarai
Parašykite komentarą
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau












o gi buvo žadėtas pogrindžio miesto sekretoppolis link nuopolio.
Ar jau sekti paslauga vedlinių galima, rekomenduojama ar reikia?
Kaip mums Mato 15:14 „Palikite juos; jie – akli aklųjų vedliai.
O jeigu aklas aklą ves, abu į duobę įkris“.
Eik tu, Durniau, ką tu čia nusišneki ….