Bibliotekininkai pristato savo patirtį Brašove (RUMUNIJA)
Autorius: F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyrius
Rubrikose: Kultūra Žymos: Bibliotekose

Nuotraukoje: Brašovo Dž. Baritiu bibliotekos direktorius dr. Daniel Nazare kartu su šilutiškiais bibliotekininkais F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje Nuotrauka iš bibliotekos archyvo
Į Brašovą (Rumunija) dalyvauti Džordžo Baritiu apskrities viešosios bibliotekos rengiamoje tarptautinėje konferencijoje „Atvira biblioteka“ išvyko F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aldona Norbutienė ir bibliotekininkė Dalia Pupšytė. Kolegų rumunų bibliotekininkų kvietimu, šilutiškės bibliotekininkės kartu su JAV, Vokietijos, Italijos ir kitų užsienio valstybių bibliotekininkais anglų kalba skaitys pranešimą „Inovatyvus skaitymo skatinimas: edukaciniai renginiai Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos pavyzdžiu (Lietuva)“. Praėjusiais metais pasirašytos partnerystės sutarties tarp Šilutės F. Bajoraičio ir Brašovo (Rumunija) Dž. Baritiu bibliotekų pagrindu, šilutiškių kelionę finansavo Kultūros rėmimo fondas (Vilnius), nakvynę ir maitinimą – kviečiančioji pusė.
Su kolegomis iš saulėtojo Brašovo šilutiškių bibliotekininkų dalykinio bendradarbiavimo ryšiai užsimezgė 2010 metais, kai Kultūros ministerija finansavo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistų kontaktinę kelionę į Brašovą, vykdant projektą „Lietuviškos knygos ir rašto gyvasties ženklai“. Tąkart viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė ir Informacijos skyriaus vedėja Laima Dumšienė Dž. Baritiu bibliotekoje pristatė parodą „Šilutės knyga ir knygininkai 1990-2010“, kurioje eksponuoti per pastarąjį dvidešimtmetį Šilutės ir su Šilutės kraštu susijusių autorių leidiniai bei elektroninė jų versija, dalyvauta paveldosauginėje mini konferencijoje „Paveldo knyga ir rankraštynas bibliotekose“, susipažinta su Brašovo apskrities bibliotekų edukacine veikla ir pristatyti sėkmingiausi šilutiškių edukaciniai projektai. Pernai trys bibliotekininkai brašoviečiai lankėsi Pamaryje, kur kartu su F. Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistais vedė teminius mokomuosius tarpžinybinius seminarus „Šiandieninė biblioteka: iššūkiai ir realijos“ Šilutės regiono bibliotekininkams, nevyriausybinio sektoriaus organizacijoms, atskiroms bibliotekų paslaugų vartotojų grupėms. Rumunai taip pat lankėsi kaimiškose Pamario krašto bibliotekose.
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Palydint besibaigiančius mokslo metus ir pasitinkant vasarą, 2026 m. birželio 2 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau




Parašykite komentarą