Fotoreportažas iš Švėkšnos(1)
Autorius: Violeta Astrauskienė, Švėkšna
Rubrikose: Bendruomenėse
Saulėtą rusėjo 16 d., šeštadienį, Švėkšnoje pašventintas ir atidengtas paminklas 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, prelatui, visuomenės ir valstybės veikėjui Kazimierui Steponui Šauliui, gimusiam Švėkšnos valsčiuje, Stemplių kaime.
Paminklo atidengimo ceremonijoje dalyvavo gausus būrys svečių: Lietuvos vyskupų ir kunigų, ES parlamento narė Laima Liucija Andrikienė, ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, LR Seimo nariai Juozas Olekas, Remigijus Žemaitaitis ir Eugenijus Gentvilas, Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, paminklo fundatorius Vytautas Lygnugaris su žmona Sonata, paminklo autorius dailininkas, skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas, visų rajono seniūnijų seniūnai su vėliavnešiais ir juos lydinčiaisiais, signataro giminaičiai, švėkšniškiai ir atvykusieji.
Paminklo atidengimo ceremoniją moderavo Kauno dramos teatro aktorė, UNICEF Geros valios ambasadorė Virginija Kochanskytė.
- Nuotraukos Violetos Astrauskienės
Skaitytojų komentarai
Parašykite komentarą
Birželio 12 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filiale surengta literatūrinė, kraštotyrinė ir muzikinė popietė „Tiek nedaug » Daugiau
Šilutė atšventė 515-ąjį gimtadienį. Miestas šiomis dienomis buvo pilnas muzikos, spalvų, šypsenų ir geros nuotaikos. » Daugiau
Balandžio 10 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Piktupėnų filiale bei Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje » Daugiau
Sausio 12–13 dienomis Šilutėje vyko Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai, pažymintys Sausio 13-osios įvykių 35-ąsias metines. Šių metų » Daugiau
Dar tik iš sutemų brėkštančiuose Stoniškių languose buvo uždegtos žvakutės už Lietuvos laisvę žuvusiųjų atminimui. Laisvės, atminties ir » Daugiau
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė 2026 m. sausio 13 d., minėdama Laisvės gynėjų dieną, aktyviai prisijungė prie » Daugiau
Sausio 7 d. Šilutės rajono savivaldybės vadovai aplankė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kolektyvą. Proga – šventinė. Dar prieš » Daugiau
Skaitmeninis pasaulis vis labiau tampa kasdienybės dalimi – elektroninės paslaugos ne tik taupo laiką, bet ir padeda patogiau » Daugiau
Spalio 8 d. Pagėgiuose vyko Ryšių reguliavimo tarnybos inicijuoto ir Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos globojamo projekto „Nė » Daugiau
Spalio 10–11 dienomis Švėkšnos dvaro parkas nušvito moliūgų-žibintų šviesomis – miestelyje šurmuliuoja tradicinis moliūgų-žibintų festivalis „Mes už šviesą » Daugiau


















































https://youtu.be/aYDGlpWx1t0