Vydūno viešojoje bibliotekoje – naujos erdvės – Garsotekos – atidarymas
Autorius: Dalia Mankienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Rubrikose: Įvairenybės
Bibliotekos kolektyvui kirbėjusiai minčiai čia, bibliotekoje, įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausyti knygas, poeziją, kraštiečių kūrybą ar atsiminimus, buvo lemta išsipildyti – 2023 m. rugsėjo 26 d. popietę į Vydūno viešąją biblioteką rinkosi bibliotekos bičiuliai ir svečiai dalyvauti čia naujai įkurtos erdvės ir drauge – paslaugos – Garsotekos atidaryme. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to padaryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka taipogi bus nuolat plečiama papildant ją garsiniais leidiniais.
Renginyje trumpu dokumentiniu filmu buvo prisiminta bei pagerbta šviesios atminties pagėgiškė, visuomenininkė, ilgametė bibliotekos bičiulė Marija Žvirblienė, kurios pėdsakas Pagėgiuose liko ir dėl jos atliktų prasmingų darbų šiam kraštui bei jo žmonėms, o dabar šios šviesuolės gyvenimo įspaudas bus įamžintas ir naujoje bibliotekos erdvėje, kadangi gerb. Marijai palikus šį pasaulį, jos vaikai nusprendė palikimą padovanoti Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai. Bibliotekai padovanotas ir ilgus metus puoselėtas šviesaus atminimo Marijos Žvirblienės augintas kaktusas, kuris nuo šiol puoš Garsotekos erdvę ir džiugins jos lankytojų akis. Už padovanotas lėšas buvo įsigyta priemonių naujosios bibliotekos erdvės įrengimui: baldai, kompiuteris, audio knygos. Tad Garsoteka – tai gimusios idėjos ir ją parėmusių žmonių sukurtas rezultatas.
Garsotekos atidarymo metu bibliotekos bendruomenė nuoširdžiai pasidžiaugė ir padėkojo už šią dovaną bei pakvietė gerb. Marijos Žvirblienės vaikus tarti žodį. Gražūs ir šilti prisiminimai apie mamą sklido iš p. Marijos šeimos narių lūpų.
Renginyje pasinerti į garso, muzikos ir žodžio terapiją kvietė ypatingi svečiai – Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis ir kraštietis, kompozitorius, asociacijų LATGA ir AGATA narys, bibliotekos globėjas, nuolatinis pagalbininkas Aras Žvirblys. Skaitytos lietuvių kilmės menininko Jono Meko bei Lietuvos poeto, dramaturgo Justino Marcinkevičiaus eilės, pristatyta ir paties Gedimino Storpirščio kūryba bei atliktos pagal kitų Lietuvos poetų tekstus parašytos dainos vakarą padarė jaukų ir įsimintiną. Malonia staigmena tapo tai, jog talentingojo kūrėjo Gedimino Storpirščio balsas nuo šiol skambės ir bibliotekoje – kūrėjas, sveikindamas bibliotekos bendruomenę ir jos skaitytojus naujos erdvės atidarymo proga, dovanojo Garsotekos fondus svariai papildysiantį autorinių kompaktinių diskų rinkinį.
Už įrašytą poeziją ir pirmuosius garsus Garsotekoje bibliotekos bendruomenė dėkojo Pagėgių krašto literatams. Bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė vakaro svečius Gediminą Storpirštį bei Arą Žvirblį pagerbė simbolinėmis dovanomis. Renginio pabaiga pažymėta renginio dalyvių, svečių bei organizatorių įsiamžinimu nuotraukose bei p. Gedimino Storpirščio ir p. Marijos Žvirblienės giminaičių pasirašymu bibliotekos svečių knygoje.
Daigiau skaityti: https://pagegiusvb.lt/naujienos-2/vyduno-viesojoje-bibliotekoje-naujos-erdves-garsotekos-atidarymas/
- Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau












Parašykite komentarą