Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečio šventinis minėjimas
Autorius: Sonata Nognienė Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Rubrikose: Įvairenybės
Artėjant gražiausioms metų šventėms, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialas pakvietė kraštiečius į bendrystės šilumos bei adventinio jaukumo kupiną Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečio šventinį minėjimą. Gausiai susirinkusius Stoniškių bendruomenės narius sveikino šį renginį vedusi Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, stoniškietė Danutė Bardauskienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja, pavaduojanti direktorę, Ramutė Vaitkuvienė bei Stoniškių bibliotekos bibliotekininkė Zofija Genutienė. Jubiliejinės popietės įžanga tapo Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečiui dedikuotos Pagėgių savivaldybės Stoniškių pagrindinės mokyklos dailės mokytojos-metodininkės Liucijos Bungardienės tapybos darbų parodos „Jums…“ atidarymas. Jau gražia tradicija tapo, jog vos tik dienos šviesą išvydę šios menininkės darbai pirmiausiai papuošia gimtųjų Stoniškių bibliotekos erdves, o vėliau – keliauja po kitas Pagėgių krašto įstaigas. Pristatydama savo kūrinius, parodos autorė teigė, jog pradėti tapyti niekada nevėlu ir kiekvienas gali atrasti savyje slypintį menininką. Liucijai Bungardienei dėkota gėlių žiedais, linkėta neišsenkančių idėjų bei neblėstančio kūrybinio įkvėpimo.
Vykstant bibliotekos darbuotojų parengtai daugybe nuotraukų iliustruotai Stoniškių bibliotekos istorijos prezentacijai skaidrėse, Danutė Bardauskienė pristatė 70-ies metų laikotarpį aprėpiantį Stoniškių bibliotekos metraštį, apžvelgė svarbiausius bibliotekos veiklos faktus ir įtraukė renginio žiūrovus į linksmą žinių apie Stoniškių biblioteką viktoriną. Šviesiomis kalėdinėmis dainomis susirinkusiųjų širdis šildė Dalios Svirskaitės vadovaujamas Šilutės rajono Usėnų seniūnijos moterų vokalinis ansamblis „Smiltė“.
Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečio proga, už svarų bibliotekinio darbo indėlį į Stoniškių bibliotekos istoriją padėkos raštais ir gėlėmis pagerbtos buvusios Stoniškių bibliotekos bibliotekininkės Zita Adlienė, Zofija Balandienė, Tatjana Biliūnienė, Nijolė Kiltinavičienė bei Irena Kurlinkutė-Jakštienė. Už meilę knygai ir Pagėgių kraštui padėkos įteiktos Janei Gajauskienei, Onutei Nausėdienei, Sigutei Pranckevičienei bei Silvijai Stirbienei, už aktyvų skaitymą ir gražią draugystę su biblioteka – jauniesiems skaitytojams Auksei Gudavičiūtei ir Danieliui Puodžiūnui, o už pagalbą ir dosnumą bibliotekai – Aldonai Ališkevičienei, Eugenijai Pužienei bei Gražinai Stančaitienei. Ir tai – tik maža dalelė tų, kuriems norėjosi padėkoti ir skirti gražiausius žodžius, kadangi šis šventinis Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečo minėjimas sutelkė daugybę stoniškiečių, prisidėjusių tiek prie renginio organizavimo, tiek prie gardžių vaišių stalo paruošimo. Ir kitaip, regis, net būti negalėtų – kalbėdami apie Stoniškių biblioteką, kraštiečiai teigė, jog jie neįsivaizduoja šio visą Stoniškių bendruomenę telkiančio kultūros židinio be jau 44 savo gyvenimo metus šiam darbui atidavusios, kiekvieną su šypsena ir geru žodžiu pasitinkančios bei išlydinčios nenuilstančios savo darbo entuziastės Zofijos Genutienės, kurią norinčiųjų pasveikinti ir palinkėti viso ko geriausio nusidriekė ilga, ilga eilutė… Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos vadovė Ramutė Vaitkuvienė drauge su Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų darbuotojomis įteikdama padėkos raštą, atminimo dovaną ir gėles Zofijai Genutienei, dėkojo jai už gražiausius jaunystės ir brandos metus, praleistus uoliai dirbant bibliotekinio darbo baruose. Renginio vedėjai Danutei Bardauskienei ir vokaliniam moterų ansambliui „Smiltė“ už padovanotas įsimintinas vakaro akimirkas įteikti saldūs lauknešėliai.
Sveikinimus keičiant šiltiems pokalbiams, Stoniškių bibliotekos įkūrimo jubiliejaus minėjimas pratęstas vaišinantis kava, skanaujant tortą ir gardžiuojantis įvairiais skanėstais.
Daugiau skaityti: http://www.pagegiusvb.lt/naujienos/stoniskiu-bibliotekos-ikurimo-70-mecio-sventinis-minejimas/
- Nuotraukų autorė Asta Andrulienė
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau















Parašykite komentarą