Sigutė Ach kartu su vaikais kūrė akvarelės liejinių stebuklus
Autorius: Vita Gerulienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja
Rubrikose: Įvairenybės
Spalio 8 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi žymi dailininkė, iliustruotoja ir knygų autorė Sigutė Ach (Vilnius). Dailininkei akvarelės liejimo technika labai artima. Viešnia Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos ketvirtokams (mokyt. Laima Macijauskienė ir Nida Vismantienė) vedė edukacinę pamoką, kuriai prasidėjus dalyviams paaiškino, kaip naudotis priemonėmis liejant akvareles, kaip išplauti panaudotą teptuką, kt. S. Ach dviem būdais pademonstravo, kaip liejamos spalvos ant sudrėkinto akvarelinio popieriaus, pasakė, kiek spalvų galima naudoti kuriant darbelį, kad išeitų priimtinas rezultatas.
Dailininkė kalbėjo apie tai, kaip iš spalvotų akvarelės liejinių gimsta tikroviški vaizdiniai, juose ieškoma panašumo į konkrečius daiktus, linksmus, sparnuotus ar gėlėtus gyvūnus, žmones ar gamtos elementus, kitus vaizdus. Atradus atitikmenis, dailininkė juos paryškina juodu kontūru ir parašo savo pajautimus, vizijas ar kitas įžvalgas.
Taip kiekvienas darbas būna unikalus, nepakartojamas ir vienintelis toks, todėl labai lengva jį atpažinti. Dailininkės S. Ach piešiniai gimsta be daugelio eskizų. Tądien užsiėmimo dalyviai irgi išbandė jos tapymo metodiką ir balto popieriaus lapai jaunųjų dailininkų rankose virto išmargintais įvairiaspalviais vaizdiniais. Profesionali menininkė vaikams dalino patarimus, kaip drąsiai lieti spalvas ir skatino nebijoti fantazuoti, kad sukurtas paveikslėlis kiekvienam būtų gražiausias, suteiktų teigiamų emocijų.
Pasibaigus kūrybiniam darbui dailininkė paprašė, kad kiekvienas vaikas išsirinktų jam labiausiai patinkantį darbelį, jį išjausti ir apibūdinti sakiniu iš trijų žodžių. Vėliau labai nuoširdžiai bendravo su vaikais, jų išklausė.
Atsisveikindama S. Ach edukacinio užsiėmimo dalyviams padovanojo po savo sukurtą atviruką su autografu. Sujaudinti paprasto ir nuoširdaus bendravimo jaunieji bibliotekos lankytojai su dailininke atsisveikino šiltu apsikabinimu.
Susitikimo metu net tris valandas vyko intensyvus akvarelės liejimas, kiekvienas dalyvis nutapė apie 15 miniatiūrų.
Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje nuo rugsėjo 10 d. buvo eksponuojama dailininkės darbų paroda, kurią aplankė nemažas būrys Šilutės ugdymo įstaigų auklėtinių.
Edukacinė akvarelės liejimo pamokėlė surengta vykdant projektą „Prie knygos ir vaizduotės versmės: pažink, atrask, kurk“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.
- Nuotraukos bibliotekos
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau










Parašykite komentarą