Tarptautinis mokinių chorų festivalis ,,Mes – Pamario vaikai“
Autorius: Projekto vadovė Jūratė Šukienė
Rubrikose: Įvairenybės
Juknaičių pagrindinėje mokykloje kas dvejus metus į tradicinį renginį renkasi geriausi rajono ir respublikos dainorėliai. Šių metų gegužės 23 d. į Juknaičių gyvenvietės parko estradą – amfiteatrą ir vėl susirinko mokiniai į penktąjį tradicinį, šiemet jau peraugusį į tarptautinį, mokinių chorų festivalį ,,Mes – Pamario vaikai“ , kurį organizuoja Juknaičių pagrindinė mokykla.
Labai džiaugiamės, kad šioje mokinių dainų šventėje dalyvavo apie tris šimtus mūsų respublikos bei rajono mokinių bei svečiai iš Latvijos. Festivalį trankiai pradėjo Šilutės meno mokyklos jaunučių pučiamųjų orkestras (vadovas Gražvydas Raila). Vėliau skambėjo dainos latvių kalba, kurias atliko tautiniais kostiumais pasipuošę mokiniai iš Latvijos sostinės Rygos Fričo Brivzemnieko pagrindinės mokyklos. Tai folkloro ansamblis ,,Spruksti“ (vadovė Sarmite Sedlina). Smagias dainas traukė ir gausus tos pačios mokyklos jaunučių choras ,,Mezglini“ (vadovė Eva Turlute, koncertmeisterė Ruta Jakobsone).
Savo dainomis žavėjo Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos jaunučių choras ,,Pelėdžiukai“ bei vokalinis ansamblis ,,Mergaičiukės“ (vadovė Loreta Stankuvienė, koncertmeisterė Gaiva Šimonienė).
Sulaukėme nemažo būrio dainininkų ir iš Šilutės rajono mokyklų. Šventėje dalyvavo Šilutės meno mokyklos jaunučių choras (vadovė Daiva Pielikienė, koncertmeisterė Giedrė Augaitytė), Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 5-6 klasių ,,Dainos studija“ (vadovė Violeta Pociuvienė), Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos popchoras “Saulytė” (vadovė Lijana Šerpytienė), Usėnų pagrindinės mokyklos jaunučių choras ,,Dainorėliai“ (vadovė Zosė Židackienė), Žemaičių Naumiesčio darželio – mokyklos popchoras ,,Vaivorykštė“ (vadovė Dalia Svirskaitė), Juknaičių pagrindinės mokyklos jaunučių choras (vadovė Jūratė Šukienė). Gera buvo klausyti Žemaičių Naumiesčio gimnazijos abiturientės Ievos Predkutės atliekamų dainų.
Festivalio dalyvius bei žiūrovus žavėjo linksmasis Nežiniukas (Rima Bagdonienė) bei jo draugai Neringa ir Paulius, kurie vedė festivalį. Saulutei šviečiant, vejeliui šiurenant dvi valandos, kupinos skambių dainų ir puikios nuotaikos, pralėkė akimirksniu. Šią gražią tarptautinę šventę vainikavo dvi finalinės visų festivalio dalyvių jungtinio choro dainos.
Festivalio organizatorių vardu labai dėkojame visai Juknaičių pagrindinės mokyklos bendruomenei: mokiniams, mokytojams, darbuotojams, prisidėjusiems prie šventės organizavimo. Taip pat dėkojame šventės rėmėjams: Šilutės rajono savivaldybei, UAB prekybos centrui ,,Egmina”, partneriams Juknaičių seniūnijai bei Juknaičių bendruomenei, Salos etnokultūros ir informacijos centrui, Šilutės kultūros ir pramogų centrui.
Tikimės, kad Juknaičiuose ir ateityje gyvuos ši graži mokinių meninės raiškos puoselėjimo tradicija, skambės dainos lietuvių ir latvių kalbomis, ir viliamės, kad po dvejų metų dar didesnis būrys dainuojančių mokinių atvyks į mokinių chorų festivalį.
- Nuotraukos Jūratės Šukienės
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau


























Parašykite komentarą