Bibliotekos organizuotame protmūšyje „Vydūno keliais keleliais…“ susirungė Pagėgių moksleiviai
Autorius: Vaikų literatūros skyriaus vedėja Liudmila Fetingienė
Rubrikose: Įvairenybės
alandžio 17 dieną, minint Vydūno 151-ąsias gimimo metines, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje buvo organizuojamas protmūšis vyresniųjų klasių mokiniams „Vydūno keliais keleliais..“. Į šį renginį susirinko gausus būrys dalyvių: Pagėgių savivaldybės Algimanto Mackaus gimnazistai su istorijos mokytoja metodininke Kristina Dargužiene, Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Audrone Norkaityte-Žiaubere, Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai su lietuvių kalbos vyresniąja mokytoja Rasa Klymantiene bei Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos gimnazistai su socialine pedagoge metodininke Rasa Šlajiene.
Proto mūšis „Vydūno keleliais keleliais…“ susidėjo iš keturių etapų, kuriuos sudarė: klausimai su atsakymais iš kurių reikėjo pasirinkti 1 teisingą, vaizdo bei video klausimų ir „blic“ klausimo. Klausimai buvo sudaryti iš Vydūno gyvenimo istorijos, kūrybos bei Pagėgių savivaldybėje esančių kultūrinių ir istorinių objektų.
Renginio pradžioje protmūšio organizatorė – Vaikų literatūros skyriaus vedėja Liudmila Fetingienė pristatė vertinimo komisiją: Vydūno viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoją, pavaduojančią direktorę, Ramutę Vaitkuvienę bei Pagėgių savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąją specialistę Solveigą Budrikienę. Kiekvienos mokyklos komanda susigalvojo pavadinimus – „Spindulys“, „Jaunieji filosofai“, „Naujovė“ bei „Bobrovskiukai“.
Moksleiviai, pasitelkę žinias ir kūrybiškumą, pasitardami komandoje, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Azartas bei linksma nuotaika komandas lydėjo viso žaidimo metu. Įveikus visus protmūšio „Vydūno keliais keleliais…“ etapus, nugalėtoja tapo Piktupėnų pagrindinės mokyklos moksleivių komanda „Spindulys“. Antroji vieta atiteko Stoniškių pagrindinės mokyklos mokinių komandai „Jaunieji filosofai“, trečioji – Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos gimnazistų komandai „Naujovė“, o ketvirtąją vietą užėmė Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos gimnazistų komanda „Bobrovskiukai“.
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kiekvienai komandai įteikė padėkas už dalyvavimą protų mūšyje bei apdovanojo „vydūniškomis“ dovanomis –vaisių krepšeliais. Po apdovanojimų, visi dalyviai vaišinosi įvairiais vaisiais, sultimis bei kitais skanėstais. Šios sveikuoliškos vaišės pasirinktos neatsitiktinai: Vydūnas propagavo sveiką gyvenimo būdą, skatino žmones įsiklausyti į jo raginimus sveikai maitintis, būti sąmoningais, atsisakyti žalingų įpročių, susimastyti apie asmenybės, jo vertybių ugdymą bei jaunystę, grožį ir sveikatą.
- Nuotraukų autorė Asta Andrulienė
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau










Parašykite komentarą