Lyg penkiabriaunio deimanto viduryje – didžiulėje pievoje, kurią supa jau bene šimtmetį skaičiuojanti sodyba, evangelikų liuteronų ir katalikų bažnyčios, K. Donelaičio namas bei didžiulė sena daržinė – vyko pokalbis apie jau penktąjį tarptautinį Kintų muzikos festivalį. Jo globėju paskelbtas Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kuriam padėkota už nuolatinę paramą ir puikų bendradarbiavimą.
Festivalio vadovė Audra Juodeškienė ir meno vadovas Gediminas Gelgotas niekada neabejojo savo idėja ir iniciatyva, kad šis mažas miestelis, įsikūręs ant Kuršių marių kranto, gali tapti puikia vieta didelių festivalių organizavimui.
„Kintų muzikos festivalis įvertintas tarptautinės Europos festivalių organizacijos (EFA) ir pripažintas aukšto meninio lygio bei reikšmės renginiu. Mes ugdome jaunąjį žiūrovą, organizuojame meistriškumo kursus, skleidžiame savanorystės idėją. Tikime, kad tai padeda ugdyti savo kraštą mylinčių patriotų kartą, kuri rūpinsis savo kraštu ir ateityje skleis apie jį gerąją žinią“, – kalbėjo festivalio vadovė Audra Juodeškienė.
Festivalio gyvavimo laikotarpiu renginiuose apsilankė daugiau kaip 10 tūkstančių žiūrovų, koncertavo daugiau kaip 200 profesionalių atlikėjų, įvertinti Lietuvos ir tarptautiniu mastu, vertinamas atlikėjų, kurie laukiami didžiausiose pasaulio scenos, Kintų muzikos festivalis kasmet grįžta su nauja jėga.
Latvijos minimalistinės muzikos kompozitoriaus Peterio Vasks, violončelininkas Vytautas Sondeckis, Grammy nominuotas Martin Kuuskmann (JAV), Vass Lajos kamerinis choras (Vengrija), Intis choras (Latvija) bei orkestras NIKO – pasaulinio garso atlikėjai, koncertuojantys ne tik Europos, bet ir pasaulio scenos – šiųmetinio Kintų muzikos festivalio svečiai, kurie dalinsis savo įkvėpimu.
„Netikėtumas – raktinis žodis, apibūdinantis tai, kas vyksta Kintuose. Važiuoji vingiuojančiais keliais, atvyksti į mažą nuostabų miestelį, kuriame randi ne tik nuostabią gamtą, bet ir kokybišką, turiningą poilsį. Jaudina ši pieva ir ja einantys pasaulinio lygio kompozitoriai bei atlikėjai, čia susirenkantys žmonės, kurie kamerinėje aplinkoje gali patirti ir pajusti tai, ką ne visada patiria koncertų lankytojai didžiosiose koncertų salėse“, – kalbėjo festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad tokie aukšto lygio renginiai padeda keisti nusistovėjusį požiūrį, kad ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose gali vykti kokybiški renginiai. Tai puikus pavyzdys ir impulsas kitoms veiklos sritims. Pasveikino su artėjančiu festivaliu ir išreiškė palaikymą tokiai puikiai ilgalaikei iniciatyvai.
Birželio 16 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Seksualinis smurtas: atpažinti, suprasti, reaguoti“ ir projekto „Nematomi » Daugiau
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau





Parašykite komentarą