Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras atvyksta į Kintus
Rubrikose: Įvairenybės Žymos: Muzika

Nuotrauka organizatorių
Ambicingi respublikiniai ir tarptautiniai projektai, įvairios koncertinės programos, gausybė koncertų su garsiais Lietuvos solistais, dirigentais bei instrumentalistais, gastrolės užsienio valstybėse, kūrybinės vasaros stovyklos, amžinai besikeičiantis jaunatviškas kolektyvas – tokiais žodžiais būtų galima apibūdinti šį, 1999 – ųjų metų rudenį įkurtą ir šiemet savo 10 – ąjį jubiliejų švenčiantį, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninį orkestrą. Per šiuos metus, jis pelnė pripažinimą Lietuvos muzikiniame pasaulyje.
Orkestras buvo įkurtas mokyklos direktorės Laimutės Užkuraitienės iniciatyva. Pirmasis jo meno vadovas ir dirigentas buvo Ugnius Vaiginis, o nuo 2001 m. orkestrui vadovauti ėmėsi dirigentas Modestras Pitrėnas. 2008 m. kolektyvo meno vadovu ir dirigentu tapo Modestas Barkauskas. Padedami orkestro pedagogų, jaunieji orkestro artistai džiugina publiką savo pasirodymais. Skambiu vardu „Simfukais“ save vadinantis kolektyvas, orkestro repertuaro aruoduose yra sukaupęs gausybę kūrinių. Koncertuose skamba tiek klasikos šedevrai, tiek nūdienos lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai.
Pastovaus ir kasdienio darbo dėka kolektyvas tapo gerai žinomas Lietuvos muzikinės visuomenės gretose, neretai įvardijamu išskirtiniu Lietuvos jaunimo kultūros reiškiniu. Orkestre muzikuoja virš 70 vidurinių ir vyresniųjų klasių moksleivių. Kiekvienų metų vasarą orkestras rengia kūrybinę stovyklą Lietuvos pajūryje, kur į jau „patyrusių simfukų“ gretas įsilieja naujas būrys jaunesnių kolegų. Šis kolektyvas niekada nestokojo ambicingų užmojų bei siekių.
Šiuo metu Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras muzikuoja Lietuvos pajūryje. 2014 metų rugpjūčio 14 d. (ketvirtadienį) 19 val. Šis kolektyvas koncertuos Kintų Evangelikų Liuteronų bažnyčioje. Bene pirmą kartą į Kintus atvyksta simfoninis orkestras! Ir dar ne paprastas, o vaikų orkestras! Koncerto programoje skambės: G. F. Händel‘io, J. Massenet, E. Elgar‘o, C. Saent-Saens‘o, G. Bizet, E. Morricone, A. L.Weber‘io ir kt. kompozitorių kūriniai. Vedini orkestro meno vadovo ir dirigento batutos, su orkestru pasirodys solistai: daugelio tarptautinių konkursų laureatė – arfinikė Liucilė Vilimaitė, Lietuvos obojininkų čempionato nugalėtojas Pijus Paškevičius (kuriam dar tik vos 11 metukų!), smuikininkė Gabija Kučinskaitė.
Specialiai šiam koncertui orkestras ruošia ir nedidelį siurprizą klausytojams, ketindamas į bažnyčios erdvę paskleisti žymiosios Whitney Houston dainų bei A. L.Weber‘io roko operos „Jesus Christ Superstar“ ištraukų garsus. Šiuos kūrinius atliks daugelio TV konkursų laureatė ir dalyvė, bene ryškiausiai šių dienų lengvosios muzikos padangėje kylanti žvaigždė – Girmantė Vaitkutė.
Taigi, nepraleiskite progos!
Šilutės kultūros centro koordinuojamas nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ birželio 22-26 dienomis kviečia gyventojus ir regiono svečius pasinerti » Daugiau
Birželio 5 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai kultūros darbuotojams „Kaip išlikti emociškai stipriam » Daugiau
Kasmet Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų bibliotekininkus buriantis bibliotekininkų sąskrydis 2026 m. birželio 11–12 dienomis vyko jau 25-ąjį » Daugiau
Birželio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Primatologių trijulė“ („Trimates“, rež. Mark Starowicz, Caitlin » Daugiau
Mokslo metams artėjant prie pabaigos, atsiveria durys į ilgai lauktas atostogas – laiką, kai dienos tampa laisvesnės, o » Daugiau
Kartu su šventišku Šilutės miesto 515-uoju gimtadieniu, nuvilnijo po penkerių metų grįžusi tradicinė kraštiečių sueiga „Šviesos parnešti, gera » Daugiau
2026-ųjų gegužės 27-osios vakaras Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje tapo bendrystės, įkvėpimo ir prasmingo žodžio švente. Čia vyko » Daugiau
2026 m. gegužės 14–15 dienomis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo seminarą Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų kraštotyros » Daugiau
Gegužės 5 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko praktiniai mokymai „Lėšų pritraukimo strategija“, subūrę Šilutės rajono ir » Daugiau
Gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška nuotaika, jaunatviškas šurmulys ir fotografijos pažinimo džiaugsmas. » Daugiau




Parašykite komentarą