Šrifto dydis:
2011-03-15

Technologijų olimpiadoje sėkmė lydėjo originaliausius


Autorius: Violeta ASTRAUSKIENĖ
Rubrikose: Švietimas  Žymos:

Švėkšnos moksleiviai technologijų olimpiadoje

Nuotraukos Vaidoto Didžiūno

 

Kelerius metus Šilutės rajono Švietimo skyrius kartu su rajono technologijų metodiniu rateliu organizuoja technologijų olimpiadas.

 

Olimpiada ne tik ugdo mokinių bendruosius technologinius gebėjimus, bet ir skatina jų kūrybiškumą, kritišką mąstymą, domėjimąsi moderniomis technologijomis, gebėjimą bendrauti, lavina savarankiškumą.

 

Olimpiadą sudaro dvi dalys: namų darbo ir jo projekto eksponavimas bei praktinė kūrybinė trijų valandų veikla, atliekama olimpiados metu.

 

Vasario 26 d. Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko 2011 metų Šilutės rajono technologijų olimpiada „Etninio tapatumo išraiška šiuolaikinėje aplinkoje“, kurioje dalyvavo 36 moksleiviai iš 13 rajono mokyklų.

 

Olimpiados tikslas – puoselėti savo krašto kultūros savitumą, kūrybiškai jį siejant su šiuolaikinėmis technologijomis, technologinių kompetencijų pagalba ugdyti kūrybinius moksleivių gebėjimus.

 

Individualias praktines kūrybines užduotis olimpiados metu mokiniai atliko keturiose kūrybinėse grupėse: „Mityba“, „Konstrukcinės medžiagos“, „Taikomasis menas ir amatai“, „Tekstilė ir apranga“.

 

Olimpiadą sudaro dvi dalys: namų darbo ir jo projekto eksponavimas bei praktinė kūrybinė trijų valandų veikla, atliekama olimpiados metu.

 

Technologijų olimpiados dalyvius pasveikino Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė G. Milukienė ir paskelbė šių metų technologijų olimpiados temą. Viešnia, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė B. Servienė, olimpiados dalyviams pasakojo apie lietuvių moterų tautinių kostiumų ypatumus.

 

Po registracijos, visi dalyviai ėjo į specializuotas dirbtuves, kuriose prasidėjo kūrybinis procesas. Mokiniai dirbdami pavieniui ir poromis, įgyvendino projektus nuo idėjos iki dirbinio.

 

Moksleiviai atvežė projektinius namų darbus, kurie skatino ne tik pačių moksleivių susidomėjimą, bet žavėjo ir darbų vertinimo komisijos narius. Olimpiados metu taip pat buvo sukurta puikių darbų.

 

Geriausiai įvertinti namų darbai:

 

VII – VIII klasių mokinių amžiaus grupėje: Juknaičių pagrindinės mokyklos septintokės Š. Šilinskaitės austos juostelės (mokyt. B. Verbuvienė), Katyčių pagrindinės mokyklos aštuntokės G. Pukelytės verbos, M. Jankaus pagrindinės mokyklos septintokės K. Jokubauskaitės aksesuarai.

 

IX – X klasių mokinių amžiaus grupėje: Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro dešimtokių – R. Toleikienės gintarinės regalijos (mokyt. I. Būdvytienė) ir M. Trinkos „Žuvis“ (mokyt. E. Naujokas), Žem. Naumiesčio gimnazijos dešimtokės J. Urbonaitės sagė (mokyt. D. Nauburienė).

 

XI – XII klasių mokinių amžiaus grupėje: Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos dvyliktoko M. Bumbulio „Vėžlys“ (mokyt. V. Didžiūnas), Vydūno gimnazijos vienuoliktokų – K. Vaičiulio ir E. Leonavičiaus „Automobilio modelis“ (mokyt. I. Mikalauskas).

 

Komisija, kuriai pirmininkavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojas metodininkas Vaidotas Didžiūnas, darbus vertino atsižvelgdama, į tai, kaip gaminys atitinka temą, jo estetinė išvaizda ir funkcionalumas, originalumas, techniškumas, ar sugebėta suderinti ir integruoti medžiagas.

 

2011 metų rajoninės technologijų olimpiados „Etninio tapatumo išraiška šiuolaikinėje aplinkoje“ prizininkais paskelbti:

 

XI-XII klasių mokinių amžiaus grupėje skirtos dvi I vietos: Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos dvyliktokui M. Bumbuliui už darbą „Vėžlys“ (mokyt. V. Didžiūnas), Vydūno gimnazijos vienuoliktokams – K. Vaičiuliui ir E. Leonavičiui už darbą „Automobilio modelis“ (mokyt. I. Mikalauskas). II vieta kūrybinėje grupėje „Mityba“ – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokėms – G. Statkutei ir M. Montvydaitei (mokyt. V. Didžiūnas). Trečiosios vietos komisija nutarė neskirti.

 

IX-X klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta už praktinį kūrybinį darbą – pjaustymo lentelę „Žuvis tinkle“ – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos devintokui E. Dargiui (mokyt. V. Didžiūnas), dvi II vietos: Švėkšnos sanatorinės mokyklos devintokui Vaidui Sakalauskui už pintines (mokyt. V. Didžiūnas) ir Žem. Naumiesčio gimnazijos dešimtokei J. Urbonaitei už sagę (mokyt. D. Nauburienė), III vieta – Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro dešimtokėms – A. Macnorytei ir R. Toleikienei už šaliką (mokyt. I. Būdvytienė).

 

Norisi išskirtinai pastebėti ir pasidžiaugti Švėkšnos sanatorinės mokyklos devintoko V. Sakalausko kūrybine sėkme, kadangi šios mokyklos ugdytiniai iš viso niekada nėra dalyvavę jokiose olimpiadose, šis, pirmasis, sėkmingas startas, pradžiugino ne tik patį moksleivį, bet ir sanatorinės mokyklos pedagogus.

 

VII-VIII klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta atiteko Katyčių pagrindinės mokyklos aštuntokėms – G. Pukelytei ir G. Neverdauskaitei už lino dekoraciją (mokyt. B. Vitkauskienė), II vieta kūrybinėje grupėje „Mityba“ – Kintų vidurinės mokyklos septintokei A. Ežerskytei ir aštuntokei S. Pielikytei (mokyt. S. Rangienė), III vieta – Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos septintokei L. Kontrimaitei už grėblį (mokyt. G. Pečiulis).

 

Myliu Silute

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Biblioteka kviečia įgyti skaitmeninių įgūdžių Biblioteka kviečia įgyti skaitmeninių įgūdžių 

  Spalio 21–25 d. vyks nacionalinė akcija „Senjorų dienos internete‘2019“, vykdoma įgyvendinant projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga » Daugiau

Skambėjo sveikinimai Šilutės krašto pedagogams Skambėjo sveikinimai Šilutės krašto pedagogams 

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai bei Švietimo skyriaus specialistai spalio 4 dieną lankėsi Tarptautinei mokytojų dienai skirtame renginyje. Čia » Daugiau

Apdovanojimai įteikti Šilutės krašto šimtukininkams Apdovanojimai įteikti Šilutės krašto šimtukininkams (1)

  Gražia tradicija tapo liepos mėnesį, prieš abiturientų išleistuves, apdovanoti aukščiausius – 100 balų – įvertinimus gavusius Šilutės krašto » Daugiau

Rajono švietimo įstaigų darbuotojų spartakiada Juknaičiuose Rajono švietimo įstaigų darbuotojų spartakiada Juknaičiuose 

  Mokslo metams einant į pabaigą ir belaukiant prasidedančių vasaros atostogų, Šilutės rajono švietimo įstaigų darbuotojai birželio 27 dieną » Daugiau

Lietuvos mokslų akademijoje įvyko mokslininkų ir Savivaldybės vadovų diskusija apie potvynio keliamas grėsm Lietuvos mokslų akademijoje įvyko mokslininkų ir Savivaldybės vadovų diskusija apie potvynio keliamas grėsm 

  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis bei Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis birželio » Daugiau

Skaitmeninio raštingumo mokymai Stoniškiuose Skaitmeninio raštingumo mokymai Stoniškiuose 

  Duok ranką, nežinomas drauge, Minutę pabūsim drauge, Keliausim po mūzų padangę, Tiktai nepaklyskim laike…   Šiomis stoniškiečio rašytojo, » Daugiau

Mokinių konferencija ,,Startas į mokslą“ Mokinių konferencija ,,Startas į mokslą“ 

  Birželio 19 dieną Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko mokinių patyriminės veiklos konferencija ,,Startas į mokslą“. Mintis surengti konferenciją kilo » Daugiau

Studijos: Atviras laiškas tėvams Studijos: Atviras laiškas tėvams 

  Tekstas ne moksleiviams, o tėveliams, turintiems FB paskyras Šie metai mūsų mokyklai ypatingi – sujungėme jėgas dvi mokyklos » Daugiau

Verslo anglų kalba padės praplėsti galimybes Verslo anglų kalba padės praplėsti galimybes 

  Visai nesvarbu, kokiu verslu užsiimtumėte, užsienio kalbų mokėjimas gali praversti įvairiose situacijose. Bendraujant su potencialiais verslo partneriais iš » Daugiau

Pagerbti gabūs Šilutės krašto mokiniai bei jų mokytojai Pagerbti gabūs Šilutės krašto mokiniai bei jų mokytojai 

  Hugo Šojaus konferencijų centre birželio 10 d. įvyko iškilminga gabių mokinių bei jų mokytojų apdovanojimų ceremonija. Savivaldybės vadovai » Daugiau

Medea klinika
Adida papildai sportui
Medea klinika

Naujienų paieška pagal datą
2019 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031