Šrifto dydis:
2012-08-01

Kolektyvinė antena: Kam mokėti už jos priežiūrą?(10)Rubrikose: Namai » Teisininko skiltis  Žymos: ,

Nuotrauka Transp.lt

 

Artėjant dienai, kai bus išjungtas analoginis antžeminės televizijos transliacijos signalas (spalio 29 d.), vis aktyviau tam ruošiasi ir įvairios įmonės. Šilutėje ant daugiabučių namų taip vadinamas kolektyvines antenas administruoja ir prižiūri Valentinos Miliauskienės individuali įmonė. Tačiau, Šilutės spaudoje pasirodė informaciniai pranešimai, kad nuo šiol už kolektyvinių televizijos signalo tiekimo sistemų administravimą reikės mokėti jau nebe V. Miliauskienės įmonei, o UAB „Šilutės būstas“. Analogišką pranešimą išplatino ir V. Miliauskienės įmonė. Kol įmonės kovoja dėl verslo, gyventojai gaus dvi sąskaitas. Vartotojai sutrikę! Kam mokėti, o kam ne?

 

Aplankėme abi Šilutėje dėl antžeminės televizijos transliacijos tinklo administravimo kovojančias įmones ir išklausėme jų pozicijas. Perskaitę galėsite spręsti ar pasirinkti kurią nors iš šių kovojančių įmonių, ar apskritai atsisakyti kolektyvinės antenos ir įsirengti tarkim kabelinę televiziją ar įsigyti palydovinės televizijos komplektą.

 

V. Miliauskienės pozicija

 

„Su UAB „Šilutės būstas“ buvo sudaryta sutartis pinigų iš gyventojų surinkimui už mūsų atliekamas paslaugas, tai yra, už televizijos antenų nuomą ir aptarnavimą. Už tai buvo skaičiuojamas 5 litų ir 50 centų mokestis. Mūsų individualios įmonės tinklas sukurtas nuo 1999 iki 2001 metų, su kiekvienu abonentu yra sudaryta sutartis. Pagal jas žmonės mokėjo pinigus, kuriuos rinko „Šilutės būstas“ ir pravesdavo mums. Už surinkimą jie pasilikdavo 10 procentų sumos, plius PVM. 2009 metais, kai atėjo dirbti ponas Kvederis („Šilutės būstas“ dabartinis vadovas, – red. pastaba) man pradėjo daryti visokius spaudimus. Ir jau tris metus mane vargina su tais spaudimais, kad aš turiu pateikti kažkokius dokumentus ir panašiai. Aš neprivalau jiems pateikti jokių dokumentų, nes jie yra uždara akcinė bendrovė, o ne kažkokia ten valstybės instancija. Jie prašo įrodyti tinklo nuosavybę ir panašiai, panašiai.“ – apie susidariusią situaciją kalba V. Miliauskienė.

 

Šiandien dienai V. Miliauskienės įmonė aptarnauja netoli 1500 daugiabučių namų gyventojų Rusnės miestelyje, Šilutės mieste ir Traksėdžių kaime. Šis skaičius nuolat kinta, kadangi su V. Miliauskienės įmone pasirašę sutartis gyventojai nėra įpareigoti išbūti šios įmonės klientai nei metus ar du, o jų paslaugų gali atsisakyti bet kurią dieną ir nuo to momento jokie mokesčiai nebėra skaičiuojami. O jei klientas vėl pareiškia norą naudotis kolektyvine antena, V. Miliauskienės darbuotojas atvyksta ir pajungia. Nuo to momento vėl pradedamas skaičiuoti mokestis. Sutarties atnaujinti nebereikia. V. Miliauskienė teigia per daugiau nei 10 metų daugiabučių televizijos antenų tinklus atnaujinusi savo lėšomis. Nupirko ir sumontavo naujus stiprintuvus.

 

Dar sovietmečiu kurtos televizijos signalo priėmimo sistemos, kai ant daugiabučių namų styrodavo daugybė antenų, šiuo metu Šilutėje jau nebėra. Jos buvo pakeistos į kolektyvines antenas, kurias V. Miliauskienės įmonė taip pat keitė ir modernizavo. „Anksčiau kolektyvinės antenos stovėjo kiekvienai laiptinei atskiros. Dabar vienos antenos pakanka net keletui namų. Toliau signalas eina per mūsų lėšomis nupirktus ir sumontuotus stiprintuvus ir kabelius. Įrangos įsigijimą atspindi mūsų buhalterija, todėl naujai sukurto tinklo nuosavybę mes galime įrodyti bet kada. Tačiau „Šilutės būstui“ ne to įrodymo iš tikrųjų reikia, jie nori iš mūsų tą tinklą paprasčiausiai atimti. Ir jie tai daro neteisėtai. Mes važiuojam atliekam remontus, keičiam stiprintuvus, keičiam anteną jeigu reikia. Tam aš išlaikau du meistrus, o žmogus moka tiktai nustatytą mokestį. „Šilutės būstas“ motyvuoja tuo, kad tie tinklai priklauso daugiabučiams namams ir yra jų bendro naudojimo nuosavybės dalis, tačiau gyventojai į tos įrangos pirkimą neįdėjo nei vieno cento.“ – sako V. Miliauskienė.

 

„Šilutės būstas“ pozicija

 

„Kiekvienam namui yra priskirti bendro naudojimo objektai: tai yra sienos, stogai, laiptinės, šilto, šalto vandens vamzdynai, kanalizacija, tame tarpe ir kolektyvinės televizijos antenos. Socializmo laikais kažkas tai prižiūrėjo. Šiuo atveju, kada namai buvo privatizuojami, nuo to laiko V. Miliauskienės įmonė, mano manymu, tuos tinklus paėmė ir pradėjo administruoti neteisėtai. Mes paprašėme V. Miliauskienės pateikti to tinklo nuosavybės dokumentus, tačiau gavome tik žodinį atsakymą „Tai mano“. O kur tuomet yra namo kolektyvinės antenos? Tai yra namo nuosavybė. Kuomet teiki namui kažkokią paslaugą, yra reikalingas to namo gyventojų sutikimas, o ne pavienės sutartys su gyventojais. Pavieniai gyventojai negali nuspręsti bendrojo naudojimo turto atidavimo į kažkieno rankas klausimo, tai sprendžia arba namo administratorius, arba bendrija. Administratorius spręsdamas šį klausimą turi taip pat gauti daugumos gyventojų sutikimą. Tai lygiai tas pats būtų kai aš ateičiau pas jus į namus ir pradėjęs naudotis jūsų elektra be jūsų sutikimo pradėčiau jums teikti kažkokią paslaugą.“ – aiškina „Šilutės būstas vadovas Aleksas Kvederis.

 

LR Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 1 punkte rašoma „Butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga.“ Tai reikštų, kad šioje situacijoje „Šilutės būstas“ yra teisūs ir jų administruojamose namuose gyvenantys gyventojai turėtų už bendrojo naudojimo televizijos signalo priėmimo įrangos priežiūra mokėti ne V. Miliauskienės įmonei, o šį namą administruojančiai UAB „Šilutės būstas“ (bendrijų ir nuosavų namų tai neliečia). Šis administratorius žada ir mažesnį mokestį, nei V. Miliauskienė – lygiai 5 litus.

 

„Dar vienas dalykas – V. Miliauskienės įmonė savo stiprintuvų veikimui naudojasi namo bendro naudojimo elektra už kurią ji nemoka. Už tą elektrą sumoka visi namo gyventojai, net ir tie, kurie nesinaudoja V. Miliauskienės įmonės paslaugomis. Televizijos signalo priėmimo įrangos administravimą perėmus mums, priešingai nei V. Miliauskienės įmonė, už šios sistemos suvartotą elektros energiją pinigai bus išskaičiuoti iš surenkamo mokesčio. Be to už šių įrenginių suvartotą elektrą nebereikės mokėti tiems gyventojams, kurie nesinaudoja kolektyvine antena.“ – teigia „Šilutės būstas“ vadovas A. Kvederis.

 

Viskas skamba gražiai, tačiau abi įmonės tikina gyventojus nemokėti jų oponentams, o savo teisėtumą yra pasiryžusios įrodinėti teismuose. O tuo tarpu gyventojai už tą pačią paslaugą gaus sąskaitas iš abiejų įmonių….

 

„Šilutės būstas“ vadovas A. Kvederis patikino, kad jei prasidėjus teisminiam ginčui V. Miliauskienei pavyks įrodyti savo teisėtumą, priešingai nei skelbiama įstatymuose, tuomet jo vadovaujama įmonė gražins visus iš gyventojų surinktus pinigėlius atgal patiems gyventojams. Taip pat A. Kvederis sakė, kad jei V. Miliauskienės įmonei nemokančiam asmeniui bus atjungta televizijos paslauga, jų meistrai atvykę ją vėl pajungs, o jei V. Miliauskienė nutars išmontuoti kurią tai įrangos dalį, tuomet „Šilutės būstas“ sumontuos savo įrangą, ir dėl namo nuosavybės vagystės kreipsis į policiją.

Myliu Silute

Skaitytojų komentarai

 1. Eglė

  nu kur geriau ras p. Miliauskiene nereikia uz nieka moketi (turiu omeny elektra, meistrai nesilanko jei negenda) ir gauti 8 su virsum tukstanciu litu kas menesi.

  • Eglei

   ponia Eglute, vai….vai… kaip lengva svetimus pinigus skaičiuoti 🙂 bet jums su matematika matyt mokykloje blogai sekėsi, jeigu iš tų pinigėlių nemokate atimti atlyginimus meistrams, buhalterei, na gal ir pati šeimininkė turbūt už ačiū nedirbs. Bet gedimų tai per mėnesį tikrai būna ir ne vienas, dar pridėkite detales gedimams pašalinti, mašinų išlaikymą, mokesčius valstybei ir tada galite rašyti – „kur geriau ras“. Susikurkite verslą ir tada bandykite komentuoti, gal tada šviesesnės mintys bus ir lengviau skaičiuosis…

 2. Inspektorius

  Viena vakarą paskaičiavo 5Lt. x 12mėn x 90 butų = 5400Lt per metus. O namų daug ir predėjo už mūsų „teisybę“ kovot.

  • prašalietis

   Šioje situacijoje nesu suinteresuotas asmuo, bet pamačius skaičius pasidarė įdomu. 1500 abonentų dauginti reikia iš 5,50, gauname 8250 LITŲ į mėn. Jei name yra 90 butų, tai nereiškia , kad visi turi mokėti antenų mokestį, moka gal 5 ar 10. V. Milaiuskienei tai gal ir dideli pinigai, bet Šilutės būstui- nemanau, kad labai įtakotų veiklą. Kita vertus ne visi klientai subėgs į Šilutės būstą, juk su V.Miliauskiene jie turi sutartis, dalis natūraliai nubyrės įsigaliojus skaitmeninei televizijai, tai , manau, liks Šilutės būstui ne daugiau 500 abonentų. Tada padauginkim iš jų siūlomos kainos 5 litu ir gaunasi 2500 į menesį. Ar verta dėl tokių pinigų „taršyti“ vargšę moteriškę (V.Miliauskienę)po spaudą , ją juodinant ir gąsdinant policija, kai aiškiai visi žinome kas po sovietinių laikų sutvarkė kolektyvines antenas , ko pasekoje šiandien turi galimybę pigiai ja naudotis dalis visuomenės. P.Kvederiui toks elgesys tikrai nedaro garbės nei kaip vyrui ( kur jo džentelmiškumas), nei kaip Šilutės būsto vadovui, nei kaip Rotary klubo nariui.Viskas pigu, neskanu ir tiek … kaip ir daug dalykų Šilutėj ir Lietuvoj.

 3. Eglė

  Ponas Kvederi, jei ateityje Miliauskienė išsimontuos savo įrangą, o tai jums perėmus jų verslą tikrai nutiks, ir jums teks investuoti naujai įrangai įsigyti bei montuoti, ar jūs kelsite paslaugos kainą?

  • Marija

   pone Egle, kyla klausimas, kokiu pagrindu ponas Kvederis perims V.Miliauskienės verslą? Juk jos įmonė nebankrutuoja, neperduota anstoliams, klientai patenkinti ir t.t. Ir jūs esate tuo tikra, rašydama, kad tai tikrai nutiks!? O paslaugos mano manymu iš karto brangs, juk sudėti naują įrangą, aptarnauti ir imti tik abonentinį mokestį 5 litus, tai būtų neekonomiškiausia įmonė. Verslas kuriamas, kad neštų pelną, o ne nuostolius.

 4. Kvederiui

  „LR Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 1 punkte rašoma „Butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga.“ Tai reikštų, kad šioje situacijoje „Šilutės būstas“ yra teisūs ir jų administruojamose namuose gyvenantys gyventojai turėtų už bendrojo naudojimo televizijos signalo priėmimo įrangos priežiūra mokėti ne V. Miliauskienės įmonei, o šį namą administruojančiai UAB „Šilutės būstas“ (bendrijų ir nuosavų namų tai neliečia). Šis administratorius žada ir mažesnį mokestį, nei V. Miliauskienė – lygiai 5 litus.“-laikraščio autoriaus citata, taigi gerbiamasis Kvederi, pagal šį įstatymą ir bandai vargšę moterytę išdurti, nors ir žinai kad esi tikrai neteisus. Juk tiek metų V.Miliauskienės įmonė tvarkingai aptarnauja savo klientus, įdeda didžiules lėšas, šalina gedimus ir t.t., tai kodėl ji turi savo sukurtą varganą verslą atiduoti jums? Kodėl „Šilutės būstas“ nemontavo savo įrangos, o kai viskas gatava, tai jau jūsų? Ir kodėl jūs dar gąsdinate savo kalba, kad jai išsimontavus savo įrangą jūs kreipsitės į policiją dėl vagysčių. Tai jau atėjo tokie laikai, kad ir už savus pinigus pirktus daiktus nebegalėsime pasiimti ? Ir dar, žadi 5 litukus, kad tik žmonės perbėgtų pas jus, o po kiek laiko bus 6…7… litukai ? Mums gerai ir Miliauskienės įmonėje, didelis ačiū jiems

 5. kieša

  kažkokia nesąmonė, dviems aš tikrai nemokėsiu… o su ta elektra tai kaip kad važiuojant autobusu ir turint bilietą tavęs dar ir už benziną paprašytų, tai jei aš moku abonentinį mokestį tiekėjo išlaidos elektrai ar dar ten kam jau nebe mano bėdos, o gal aš nesuprantu ko…

  • Kiešai

   aišku nesąmonė, kaip mokėjai Miliauskienės įmonei taip ir mokėk, „šilutės būstas“ ne prie ko :)Sutartis sudaryta tai su Miliauskienės įmone, abonentinis mokestis jai priklauso, ji tave ir aptarnauja. Pavyzdžiui, kai sudarome sutartis su omniteliu, tai nemokame mokestį tele2 tinklui. Sutartis šventas dalykas, o ne kas paprašė tam ir duosiu 🙂

   • Eglė

    teisingai mastai, tiekėjo išlaidos patirtos iki kliento buto yra tiekėjo problema, gyventojas turi mokėti tiktai nustatytą paslaugos mokestį


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Dujų balionų keitimas saugia energija – elektra ar gamtinėmis dujomis Dujų balionų keitimas saugia energija – elektra ar gamtinėmis dujomis 

  Pagal Energetikos ministerijos parengtą suskystintų naftos dujų (SND) balionų, naudojamų daugiabučiuose namuose, pakeitimo 2019–2022 metais veiksmų planą, SND » Daugiau

Svajonių baldai: kokie jie? Svajonių baldai: kokie jie? 

  Jeigu norite, kad Jūsų namuose visi baldai būtų tik stilingi ir tuo pačiu funkcionalūs, kad kiekvienas turėtų jam » Daugiau

Statybinių šiukšlių išvežimas: kur kreiptis dėl šių paslaugų? Statybinių šiukšlių išvežimas: kur kreiptis dėl šių paslaugų? 

  Statybines atliekas į specialios paskirties aikšteles galima išvežti patiems, tačiau tai gana dažnais atvejais yra pernelyg sudėtinga (tenka » Daugiau

Skelbiama šildymo sezono pabaiga Skelbiama šildymo sezono pabaiga 

  Šilutės r. savivaldybė informuoja, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu A1-430 2019-2020 metų šildymo sezono pabaiga skelbiama nuo 2020 » Daugiau

Signalizacija butui: į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią? Signalizacija butui: į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią? 

  Signalizacija – tai vienas patikimiausių namų apsaugos būdų, tad nieko nuostabaus, kad tokia galimybė yra pasirenkama vis dažniau. » Daugiau

Pasiūlyta nauja rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą sistema Pasiūlyta nauja rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą sistema (1)

  Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyrius pateikė pasiūlymus dėl rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą  mokėjimo dydžių bei jų » Daugiau

Šildymo sezono pradžia – jau kitą savaitę Šildymo sezono pradžia – jau kitą savaitę 

  Šilutės r. savivaldybė informuoja, kad šildymo sezonas  Šilutės rajono savivaldybėje  bus pradėtas 2019 m. spalio 7 d.   » Daugiau

Kaip nustatyti būsto kainą? Kaip nustatyti būsto kainą? 

  Nusprendėte parduoti būstą, bet nežinote jo tikslios vertės? Tai tinkamai atlikti gali tik profesionalai, tokie kaip www.vertintojas.lt tačiau » Daugiau

Prezidentė apdovanojo daugiavaikę mamą Oną Venckienę Prezidentė apdovanojo daugiavaikę mamą Oną Venckienę 

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino daugiavaikes motinas ir įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ » Daugiau

Atliekų išvežimas: kur kreiptis dėl šios paslaugos teikimo? Atliekų išvežimas: kur kreiptis dėl šios paslaugos teikimo? 

  Atliekų rūšiavimas – kiekvieno mūsų pareiga. Šiandien galime pasidžiaugti, kad žmonės tampa sąmoningesni,  pradeda labiau domėtis aplinkos apsaugojimo » Daugiau

Medea klinika
Adida papildai sportui
Medea klinika

Naujienų paieška pagal datą
2020 m. rugpjūčio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31