|
Gegužės 25 dienos konferencija su Šilutės savivaldybės administracijos direktoriumi Šarūnu Laužiku |
|
2009 gegužės 25 |
| Konferencija su Šilutės savivaldybės administracijos direktoriumi Šarūnu Laužiku baigta. Dėkojame už aktyvų dalyvavimą. | Edita Stulgaitytė
Per kiek laiko savivaldybė įsiregistruoja savo nuosavybėn turtą? Ir ar galima pasikliauti Jūsų raštu kuriame rašoma kai bus įregistruotas turtas su Jumis bus sudaryta nuomos sutartis. Jau praėjo 7 men. jokio atsakymo negaunam. Ar neatsitiks kad liksim ant gatvės. Dėkoju už atsakymą.
Direktorius
Nelabai suprantu, apie ką konkrečiai klausiate. Prašyčiau aiškiau suformuluoti savo klausimą ir atsiųsti man el-paštu:
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą
, mielai į jį atsakysiu.
| | Petras iš Šilutės
Dėl faktoringo
Savivaldybė organizuoja konkursą 12 mln. litų faktoringui. Ar tai reiškia, kad Savivaldybė nutarė nepaisyti Vyriausybės atstovės sprendimo dėl faktoringo stabdymo?
Direktorius
Faktoringo klausimas iš esmės juridiškai nėra iki galo reglamentuotas. Pagal galiojančius įstatymus faktoringo negalima prilyginti paskolai. Šiuo metu vyksta teisinis ginčas su Vyriausybės atstove. Kažkodėl daug metu faktoringo sutartys buvo sudaromos, bet iš Vyriausybės atstovų nesulaukdavom jokių protestų...
Iš kitos pusės Vyriausybė ragina atsiskaityti su paslaugų teikėjais už atliktus darbus, o biudžetas mažinamas 10 mln. litų. Kyla retorinis klausimas: ar apmokėti skolas per faktoringo sutartis, ar palikti mūsų įmones - paslaugų teikėjus sunkioje finansinėje būklėje?
| | Zigmas iš Šilutės
Sveiki, norėjau paklausti ar šiemet bus pradėti tvarkyti Lietuvininkų g. kiemai, nes pagal skelbtus planus juos jau turėjo tvarkyti pernai.
Direktorius
Šiemet tikrai nebus pradėta. Juk visi žinome Lietuvos ir pasaulio ekonomikos padėtį. Todėl naujų didelių darbų, finansuojamų iš Savivaldybės biudžeto, neplanuojame.
| | Zofija
Jūs pasirašėte įsakymą iš Administracijos direktoriaus rezervo Savivaldybės administracijai skirti 19460 litų Šilutės dvaro sodybos kompleksui priklausančiam kluonui aptverti tvora, ar manote jog to pakanka? Aptversite tvora ir griūvančio kultūros paminklo niekas nabematys. O gal manote, kad vaikigaliams tai sutrugdys ten įlysti? Kita kartą jie tenai ne šiukšles degins, o visą pastatą nukūrens.
Direktorius
Geriausia būtų nieko nedaryti. Mes imame priemonių, kad kultūros paveldo paminklas būtų bent kiek apsaugotas. Manau, kad klaidų buvo padaryta anksčiau. Lietuvoje iš viso kultūros paveldo politika labai optimistiška, pastebima pernelyg daug kultūros paveldo objektų, o valstybė nepajėgi visus juos prižiūrėti ir finansuoti jų atstatymą. Jeigu dar praplėsti, H.Šojaus dvaro restauracijai skiriami 7 mln. litų, bet visiems komplekso pastatams atstatyti šių pinigų neužtenka.
| | Regina iš Šilutės
Kokius darbus vykdo p. Regina Kondrotavičienė? Nesimato, kad ji išvis ką nors veiktų.
Direktorius
R. Kondratavičienė yra atsakinga už Savivaldybės socialinę veiklą. Ji tiesiogiai koordinuoja socialinės paramos, vaikų teisių apsaugos skyrių, taip pat Turto poskyrio veiklą. Vykdo kitus direktoriaus pavedimus. Šiuo metu ji serga.
| | Emilija iš Kintų
Jūs turite nuosavą verslą, aprėpintį gyvenimą, bet taupyti mokesčių mokėtojų pinigėlių visvien nenorite - kodėl?
Direktorius
Kiekvienas darbas yra apmokamas. Jeigu kalbant apie mano atlyginimą, tai Tarybai yra pateiktas projektas sumažinti man priedą. Be to, atlyginimai ir taip mažinami.
2 mėnesius dirbu su vienu pavaduotoju, taip tauposi pinigai. Ir negalvojame įdarbinti antrą. Taip planuojame sutaupyti 50 - 60 tukst. litų. | | Eligija iš Juknaičių
Kodėl Tarptautinės varžybos Baltic Cup - Lietuvos etapas vyks būtent Laisvalaikio ir poilsio centre "Ventainė", kas savivaldybėje tai nusprendžia ir kiek tamstos šeima iš to uždirbs.
P.S. Jau ir anksčiau daugybė renginių vyko būtent Laisvalaikio ir poilsio centre "Ventainė".
Direktorius
Poilsio ir laisvalaikio centras "Ventainė" veikia seniai, ir tai yra mano šeimos verslas. O apie varžybas Baltic Cup, tai jas organizuoja ne Savivaldybė ir ne "Ventainė" , o burlentininkų sporto klubas. Jie patys ir pasirenka vietą savo varžyboms. O "Ventainė" yra šių varžybų rėmėjas. "Ventainė" yra vienas didžiausių centrų regione ir geriausiai pasiruošęs įvairiems renginiams. Todėl organizatoriai ir renkasi "Ventainę".
| |
|
|
|
Gegužės 12 dienos konferencija su Šilutės meru Virgilijumi Pozingiu |
|
2009 gegužės 12 |
| Konferencija su Šilutės meru Virgilijumi Pozingiu baigta. Dėkojame už aktyvų dalyvavimą. |
Eglės iš Šilutės klausimas
Asmeninis pavyzdys
Kodėl nieko negirdime apie miesto plėtros planus, miesto gražinimo idėjas ir kitus vadovų atliktus gerus darbus? Kodėl miesto vadovai asmeniniu pavyzdžiu neskatina miesto gyventojų puoselėti savo miesto, nedalyvauja visuomeninėje veikloje?
Meras
Jeigu p. Eglė užduoda tokį klausimą, tikriausiai ne Šilutėje gyvena. O jeigu rimtai, yra patvirtinta mūsų miesto tvarkymo strategija, ir jeigu pažiūrėsim pavyzdį - Gluosnių g., praeitų metų pradėti darbai šį mėnesį bus baigti. Ir p. Eglė galėtų įvertinti, ar tas darbas prisidėjo prie miesto įvaizdžio gerinimo, ar ne. O visuomeninė veiklą - skatintinas dalykas, bet stinga ir pačių miesto gyventojų aktyvumo. Kai kurios kaimiškos gyvenvietės galėtų būti geras pavyzdys miesto bendruomenei, kaip galima tvarkytis.
|
| Jono iš Rusnės klausimas
Už ką tamstai mokamas atlyginimas?
Sveikas p. mere, noriu paklausti tamstos už ką pačiam mokamas atlyginimas, nes kažkaip nebegirdėti ką pats veikiate, ką nuveikėte iš to kas buvo išdėstyta per paskutinius savivaldos rinkimus pačio partiniuose pažaduose? Artėja nauji rinkimai, o gerbiamasai tik ir maivaisi įvairiuose renginiuose su terbelėm papuoštom Šilutės simbolika.
Meras Jeigu Jonas skaitė mūsų rinkimų programą, dauguma tos programos nuostatų jau yra įgyvendintos. Norų visada turime didelių, o kiekvienas darbas susijęs ir su jam skiriamomis lėšomis, kurių kol kas nepakanka. O jeigu žiūrėsime į konkrečius projektus, Darbininkių kv. proj. toliau juda, pirmoji ir Vydūno gimnazijos, Šilutės prieplauka... Ir paskutiniai pateikti 8 projektai rodo, kad dirba ir mero institucija ir Savivaldybės administracija. O geriausiai darbai pasimatys mero 2008 metų veiklos ataskaitoje, kuri bus teikiama Tarybai šį mėnesį.
|
| Eligijos iš Juknaičių klausimas
Ką veikia p. Kondrotavičienė
p. mere, norėčiau paklausti už kokius darbus p. R.Kondrotavičienė gauna algą.
Kiek stebiu savivaldybės darbą (pvz. Laužikas, Jaunius) dirba , bet ponios nei girdėti nei matyti.
Meras Ji yra Administracijos direktoriaus pavaduotoja. Todėl jos darbą turėtų vertinti Administracijos direktorius. Šiuo metu R. Kondratavičienė turi nedarbingumo lapelį. |
| Artūro iš Šilutės klausimas
Dėl vaikų darželių
S. Laužikas kalba, kad vasarą 2 mėn. bus uždaryti visi miesto vaikų darželiai. Ar tai tiesa? Jei taip, tai kur reikės dėti vaikus? - juk dar ne visi tapome bedarbiais.
Meras Praeitą penktadienį kalbėjome šiuo klausimu su miesto darželių vadovais, šią savaitę jie turi pateikti visą informaciją, kiek tėvų iš tikrųjų norėtų vesti vaikus į darželį vasarą. Po to bus priimtas sprendimas.
|
| Rimo iš Šilutės klausimas
Dėl skolų
A. Jakas visur skelbia, kad baigiate nuvaryti Savivaldybę į bankrotą. Kokia padėtis yra iš tikrųjų? Kiek skolų turi Savivaldybė? Ar dėl to neiškils problemų su atlyginimų, socialinių išmokų mokėjimu?
Meras A. Jakas turėtų nepamiršti, kad buvo ir yra rajono tarybos narys. Informacija apie skolas buvo paskelbta Administracijos direktoriaus ataskaitoje, joje ir buvo paaiškinti, kas jas sudaro. Pirma turėtų būti ryžtingi Vyriausybės sprendimai, kad mes išvengtumėm jūsų paminėtų problemų. Dėl atlyginimų. Visko gali nutikti, bet darome viską, kad to išvengtume.
|
| Vardo nenurodęs gyventojas iš Šilutės klausia
Kodėl Šilutės biudžetas yra taip švaistomas , ir nėra skelbiamas bendruomenei kur išleidžiami pinigai? ačiū.
Buvusios kareivinės nenaudojamos. padarytas tikras šiukšlynas. mažamečiai vaikai ten žaidžia bėgioja, landžioja.kodėl nieko nedaroma? kodėl tas pastatas paliekamas likimo valiai.? kaip ir buvusi sanatorija "eglutė". laukia kol nuvertės, kad nusipirktų kuris nors iš savivaldybės? Šilutėje vaikai linksta į narkotikus, uosto klijus, vagia, nes neturi vietos kurioje būtų galima būti.kodėl nieko nėra daroma. yra tiek pastatų. buvusi jaunimo-suaugusių mokykla.pastatai palikti, langai daužomi. nuostabi vilų gatvė, kurioje galėtų įsikurti jaunimo centras, užimtumo namai,muzikos mokyklos dalinys galėtų būti.bet nėra nieko daroma, laukia kol nuvertės , patys nusipirks ir pasidarys kas paranku
Meras Biudžetas nešvaistomas, jį tvirtino Taryba, ir yra apspręsta, kur kaip biudžeto pinigai gali būti naudojami. Todėl su jūsų teiginiu nenorėčiau sutikti. Apie biudžeto lėšų naudojimą galima nesunkiai sužinoti Savivaldybės administracijoje.
Dėl sanatorijos Taryba raštu kreipėsi į Vyriausybę su prašymu perduoti pastatą Savivaldybei su mintimi, kad ten galėtume įrengti patalpas muzikos ir meno mokyklai. Deja, mūsų prašymas nebuvo patenkintas, pastatas liko Valstybės turto fondo žinioje. Nebūdami savininkai, mes negalime prižiūrėti ir tvarkyti. Dėl buvusio jaunimo centro. Tas pastatas yra įtrauktas į privatizuojamų pastatų sąrašą ir bus parduotas aukcione.
|
| Vardo nenurodęs gyventojas iš Šilutės klausia
Kodėl renkant merą , negali jo rinkti bendruomenė? kada bus rinkimai nauji ?
Meras Nauji rinkimai - po 2 metų, o mero rinkimų tvarką nustato Seimas. Bet Seimas dėl tiesioginių mero rinkimų neapsisprendžia jau gal kokius 8 ar daugiau metų.
|
| Sandros iš Šilutės klausimas
Neigalieji
Kodėl prie savivaldybės nėra pažymėtos vietos sustoti neygaliems asmenims
Meras Gera pastaba. Būtinai į tai atsižvelgsiu. Jūsų pastabą perduosiu rajono saugaus eismo komisijai.
|
| Roberto iš Katyčių miestelio klausimas
Gatvių pavadinimai
Katyčių miestelio gyventojai jau keletą metų laukia gatvių pavadinimų. Kada Katyčiai turės gatves, kada Katyčiai įgaus miestelio statusą, o atvykusiems svečiams nereikės klaidžioti neįvarditų gatvių labirintais.
Meras Gatvių pavadinimai baigiami derinti su atsakingom institucijom, o lentelių gamyba ir montavimas prie namų susijęs su nemenkomis išlaidomis. Deja, jų stinga. Nepaisant to, ieškosime galimybių, kad su gatvių pavadinimais nebūtų vilkinamas.
|
| Neringos iš Šilutės klausimas
KODIĖL NEIVEDAMA UŽ AUTOMOBILIUS MOKESTIS? IŠKARTO SUMAŽIĖTŲ KIEMOSE AUTOMOBILIŲ. O TAI VIENA ŠEIMA TURI PO 3 AUTOMOBILIUS.
Meras Jūsų minimą problemą reikia spręsti ne per mokesčius, o sutvarkant esamas parkavimo aikšteles, jas praplečiant. Savivaldybė tą darbą atlieką ne pirmus metus. Naujausias pavyzdys - daugiabučių namų kiemai Gluosnių gatvėje.
|
| Marijos iš Šilutės klausimas
P. mere pakomentuokit gatvės išasfaltavimą prie savo namų, kuris baigėsi ties jūsų namu.
Meras Gatvės asfaltavimo darbai buvo numatyti Švėkšnos sen. gyvenviečių tvarkymo plane, tam atėjo laikas ir Jūsų minima gatvė turėjo būti sutvarkyta. Deja, ši gatvė nesiekia mano namų. Turėtumėte tai žinoti, jeigu gerai žinote Inkaklius. Jūsų žiniai, kelio atkarpa nuo tos gatvės iki mano namų sutvarkyta už mano asmeninius pinigus.
|
| Juozo iš Liaučių klausimas
Kaip vertinate Š.Laužiko vadovavimo metodus ir pastarosiomis dienomis vykstančius įvykius?
Meras Direktoriaus ataskaitai Taryba pritarė. Mano asmenine nuomone, Š. Laužikas savo pareigas atlieka gerai. Nelabai suprantu, apie kokius įvykius klausiate, kitą kartą konkrečiau suformuluokite klausimą.
|
| | | |
|
|
|
|